overklokeri POMOC (mala....:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

neledr

Primećen član
Poruka
748
Da krenem redom.Ploca je epok EP8K9A 8235 KT400.512MB DDR,120 Gb HDD,ali...... procesor je AMD Athlon XP 1700+,a kada sm ga kupio on je radio na 1.100 MHz.Podesavanjem u biosu (malim)sam podesio da sada radi na 1466 MHz.Da li je moguce i kako da se ova masinica potera da radi malo brze.Kako da to uradim? I josh neshto, u rezervi imam Sempron 2400+ tako da i ako se nesto desi, nije toliko tragicno..........dakle, kako da ga uradim da radi jos malkice brzr ako to uopste moze.....Hvala
 
Mozes ali malo teze prvo sto treba da mislis je kuleru, treba ti dobro hladjenje za takvo nesto, zatim bilo bi pozeljno da ti je otkljucan mnozilac na CPU. Takodje podizanje napona procesora je obavezno da bi procesor imao dovoljno struje pri vecim frekvencijama. Vidi negdje na netu koliki je najveci napon na kom taj procesor moze da radi a da ne izgori, Mogao bi ga gurati do 333 MHz odnosno da takt magistrale sa 133 podignes na 166, a mnozilac malo smanji, naravno ako to tvoja ploca podrazava, naravno trebala bi da podrzava mjenjanje sabirnice i napona procesora. Uz sve to moras imati kvalitetnu memoriju, npr Kingston na recimo 333 MHz, jer chipset ce ti sigurno raditi stabilno sa tim memorijama, dolazi u obzir 400 MHz, ali ne znam kako ce tvja ploca reagovati na tu memoriju.. Dosta stvari moras da uradis koliko toliko siguran overklok, a opet to najvise od primjerka CPU koji imas, jer nisu bas svi isti.. Klokovanje procesora treba da radis, tako sto ces dizati magistralu za 1 MHz ili minimalno koliko daje ploca, ako je to 133 i 166, onda nemas nista over kloka, uporedo s tim dizes napon procesora, uz sve to dobar kuler s kojim ce se temperatura svesti na nekih 55-60 stepeni maksimalno kad ga overklokujes. Mislim da je normalna temperatura na kojoj bi trebao da radi oko 45 stepeni.. Ima jos dosta stvari nadam se da sam ti malo objasnio.. nemam bas puno vremena sad inace bih ti to objasnio natenane kako kaze nas narod..PoZ
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top