Da li nekome radi search kako treba?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Imam 18081 poruku.
Search po pojmu,grupi pojmova mi ne donosi rezultate.Ili nista ili ne ono sto postoji.
Kao da sam na internetu bez Googla.

Da. Zalio sam se.Da rekli su da sam glup pa ne znam da koristim search i da svima radi.Samo su to rekli na nezniji nacin.

Probao sam da bar imam sve svoje poruke na okupu, ono sto je nekad bilo lako odraditi sa upisom username u polje search po korisniku.
Dzaba.Izbaci neki broj postova i tu je kraj.

Svi postovi su tu,bar ja nisam primetio neko VELIKO brisanje, a malo moze da odradi i neki funkcioner sa zadatkom da procisti zakljucane teme.NE ZNAM.

Sad me stvarno zanima hocu li ispasti lud posle ove teme ili ce tema biti zakljucana?
Treca opcija je da se stvarno prizna problem da search ne radi i da se php popravi.

P.S. Ja do daljnjeg ne postujem to pise i na mom profilu.Dok search ne proradi i ono sto postoji bude dostupno korisniku foruma.
 
Ideš na napredno i otkucaš ili svoje ime ili temu i on će ti izbaciti sve tvoje postove od prvog do poslednjeg.

Upravo sam to uradila i izbaci mi obavještenje:

Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.

Na toj temi neće da mi izbaci ni jedan post. Imam ih doduše dva ili tri, ali su mi veoma dragi ... ne mogu se sad sjetiti na kojoj su stranici bili iako sam i to pokušala...to su stihovi na temi MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE ..osim svog nicka ne mogu ukucati ništa drugo u pretraživač na toj temi ... tema ima preko 11 000 postova ...ne mogu listati stranicu po stranicu ...
 
Upravo sam to uradila i izbaci mi obavještenje:

Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.

Na toj temi neće da mi izbaci ni jedan post. Imam ih doduše dva ili tri, ali su mi veoma dragi ... ne mogu se sad sjetiti na kojoj su stranici bili iako sam i to pokušala...to su stihovi na temi MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE ..osim svog nicka ne mogu ukucati ništa drugo u pretraživač na toj temi ... tema ima preko 11 000 postova ...ne mogu listati stranicu po stranicu ...

Imas ih cetiri... Evo pretrage... http://forum.krstarica.com/search.php?searchid=1086126

Pretraga: Pretraživanje je trajalo 0,97 sekundi.

10.03.2011. 01:28
Tema: MOJE MALE SARENE EMOCIJE
od tgdanijela

Odgovora
11.031
pregleda
675.963

Re: MOJE MALE SARENE EMOCIJE

Ćutim ...
Misliš da pričam ..
Ne ...
A i šta god da kažem ...
To ništa neće promjeniti ...
Još uvijek je tišina ..
I mir ...
Baš onako kako voliš ...
Sve na svom mjestu ...
Baš kao i emocije...

09.03.2011. 01:38
Tema: MOJE MALE SARENE EMOCIJE
od tgdanijela

Odgovora
11.031
pregleda
675.963

Re: MOJE MALE SARENE EMOCIJE

Nisu dozvoljene ...
Nisu razumne...
Mogu se kontrolisati...
Ne moraju postojati...
Možemo biti potpuno praktični...
Kao što smo uvijek bili ...
Nema...
mogućnosti..
Jer nema postojanja......

01.06.2010. 02:02
Tema: MOJE MALE SARENE EMOCIJE
od tgdanijela

Odgovora
11.031
pregleda
675.963

Re: MOJE MALE SARENE EMOCIJE

Šta da ti napišem
a da već ne znaš
ili ne želiš da znaš
možda je tako i lakše
zatvoriti oči
jer ono što je pred tobom
suviše blješti
možda je lakše i ne čuti
a možda se i ne mogu čuti tonovi ...

26.05.2010. 21:59
Tema: MOJE MALE SARENE EMOCIJE
od tgdanijela

Odgovora
11.031
pregleda
675.963

Re: MOJE MALE SARENE EMOCIJE

Njegov dodir, način na koji me poljubi
Način na koji razmišlja
Strast koju posjeduje
Svaka njegova riječ
Čak i kad ne vidim smisao
Ima svoju svrhu
Ali način kako ju izgovori
Način na koji se...

Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4
 
Upravo sam to uradila i izbaci mi obavještenje:

Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.

Na toj temi neće da mi izbaci ni jedan post. Imam ih doduše dva ili tri, ali su mi veoma dragi ... ne mogu se sad sjetiti na kojoj su stranici bili iako sam i to pokušala...to su stihovi na temi MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE ..osim svog nicka ne mogu ukucati ništa drugo u pretraživač na toj temi ... tema ima preko 11 000 postova ...ne mogu listati stranicu po stranicu ...
Pokusacu da objasnim sto jednostavnije :)

Ides na opciju "Napredno pretraživanje" koja se nalazi u gornjem desnom cosku na svakoj stranici foruma. Onda odaberes opciju "Pretraga jednog tipa sadržaja"

Kada ti se otvori stranica, potrebno je da popunis/oznacis ukupno 5 polja.

pretrazivanje.jpg


https://img840.imageshack.us/img840/3932/pretrazivanje.jpg

1. Ključna reč/fraza:
Ovde upisujes naziv teme koju trazis, u ovom slucaju dovoljno je da ukucas "moje male"

2. U opadajucem meniju pored polja za upis kljucne reci odaberes "pretrazi samo naslove"

3. Korisničko ime:
Ovde upises svoje korisnicko ime

4. Pored polja za upis korisnickog imena oznacis kucicu "tacan naziv"

5. Prikaži rezultate kao:
Ovde oznacis kucicu ispred opcije "poruke"

Na kraju pritisnes dugme "Trazi sada" i dobices sve poruke koje si napisala na temi MOJE MALE SARENE EMOCIJE :)


Detaljnije uputstvo za pretrazivanje poruka mozes da pronadjes na ovoj temi, jeste da je radjeno za stari forum, ali princip je isti.
 
Poslednja izmena:

Kad kliknem na link te tvoje pretrage izbaci mi:
Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.


Da li je moguće dobiti linkove do svih svojih poruka?

Pokusacu da objasnim sto jednostavnije :)

Ides na opciju "Napredno pretraživanje" koja se nalazi u gornjem desnom cosku na svakoj stranici foruma. Onda odaberes opciju "Pretraga jednog tipa sadržaja"

Kada ti se otvori stranica, potrebno je da popunis/oznacis ukupno 5 polja.


1. Ključna reč/fraza:
Ovde upisujes naziv teme koju trazis, u ovom slucaju dovoljno je da ukucas "moje male"

2. U opadajucem meniju pored polja za upis kljucne reci odaberes "pretrazi samo naslove"

3. Korisničko ime:
Ovde upises svoje korisnicko ime

4. Pored polja za upis korisnickog imena oznacis kucicu "tacan naziv"

5. Prikaži rezultate kao:
Ovde oznacis kucicu ispred opcije "poruke"

Na kraju pritisnes dugme "Trazi sada" i dobices sve poruke koje si napisala na temi MOJE MALE SARENE EMOCIJE :)


Detaljnije uputstvo za pretrazivanje poruka mozes da pronadjes na ovoj temi, jeste da je radjeno za stari forum, ali princip je isti.

To napredno istraživanje u gornjem desnom ćošku kod mene uopšte nema opciju koju si ti naveo pod rednim brojem 5. i ne funkcioniše kad ukucam ostalo što si naveo...
http://forum.krstarica.com/search.php

Danas je iako sam isto pokušala i juče, samo direktno na naprednom pretraživanju na temi uspjelo da mi izbaci postove..
Upućivati na stari pretraživač kojeg nema nije validno ..Bukvalno ste rekli korisnicima otkrijte sami kako novi radi...uopšte mi nije jasno kako možete upućivati na uputstvo za korištenje starog pretraživača kad ga više nema
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kad kliknem na link te tvoje pretrage izbaci mi:
Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.

Link radi samo korisniku koji je sproveo pretragu.


Da li je moguće dobiti linkove do svih svojih poruka?

Na nacin koji sam opisao moguce je doci do svih poruka.

To napredno istraživanje u gornjem desnom ćošku kod mene uopšte nema opciju koju si ti naveo pod rednim brojem 5. i ne funkcioniše kad ukucam ostalo što si naveo...
http://forum.krstarica.com/search.php

Danas je iako sam isto pokušala i juče, samo direktno na naprednom pretraživanju na temi uspjelo da mi izbaci postove..
Upućivati na stari pretraživač kojeg nema nije validno ..Bukvalno ste rekli korisnicima otkrijte sami kako novi radi...uopšte mi nije jasno kako možete upućivati na uputstvo za korištenje starog pretraživača kad ga više nema

Ne znam kako nemas opciju pod brojem 5. Bez toga i ne moze da funkcionise.
Da li si odabrala opciju Pretraga jednog tipa sadržaja pre nego sto si pocela da popunjavas polja?

Mozes li da uslikas kada popunis sva polja koja sam naveo, to je jedini nacin da vidimo u cemu je problem.


Upućivati na stari pretraživač kojeg nema nije validno ..Bukvalno ste rekli korisnicima otkrijte sami kako novi radi...uopšte mi nije jasno kako možete upućivati na uputstvo za korištenje starog pretraživača kad ga više nema
Kao sto rekoh, novi radi na istom principu kao i stari. Sve opcije za naprednu pretragu postova na forumu su iste. Jedina veca razlika je sto se do njih dolazi na malo drugaciji nacin, koji sam opisao u dva jednostavna koraka:

Ides na opciju "Napredno pretraživanje" koja se nalazi u gornjem desnom cosku na svakoj stranici foruma. Onda odaberes opciju "Pretraga jednog tipa sadržaja"
 
@gibica Link radi samo korisniku koji je sproveo pretragu.

:confused: kad kliknem na taj link direktno mi izbacuje:

Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.

@gibica Na nacin koji sam opisao moguce je doci do svih poruka.

Nije jer za DSM IV mi izbacuje samo naslove nekih tema, a ne sve poruke..

@gibica Ne znam kako nemas opciju pod brojem 5. Bez toga i ne moze da funkcionise.
Da li si odabrala opciju Pretraga jednog tipa sadržaja pre nego sto si pocela da popunjavas polja?

Mozes li da uslikas kada popunis sva polja koja sam naveo, to je jedini nacin da vidimo u cemu je problem.



Kao sto rekoh, novi radi na istom principu kao i stari. Sve opcije za naprednu pretragu postova na forumu su iste. Jedina veca razlika je sto se do njih dolazi na malo drugaciji nacin, koji sam opisao u dva jednostavna koraka

Nešto mi ne funkcioniše na ovom lap topu fn+prtsc ..
Nema opravdanja za upućivanje na stari pretraživač kojeg nema ..

Jel to podešeno da ne mogu odgovoriti na čitavu poruku pa moram koristiti @ ..neka vrsta cenzure ili 'bag' ...
 
Jel to podešeno da ne mogu odgovoriti na čitavu poruku pa moram koristiti @ ..neka vrsta cenzure ili 'bag' ...


aha..tebe smo sabotirali

:dash:


mislim da je zaista vreme da odes negde na obuku...jedna stvar je ne znati i uciti ali ti ne znas, neces da priznas a napadas.
nekome uputstva mogu da pomognu , nekome ne mogu....
 
@gibica Link radi samo korisniku koji je sproveo pretragu.

:confused: kad kliknem na taj link direktno mi izbacuje:

Obaveštenje
Žao nam je - nema rezultata. Molim pokušajte sa nekim drugim terminima.
Normalno je da nema rezultata kada nisi ti sprovela pretragu nego Niksi78. On je postavio link ka svojim rezultatima i samo on moze da otvori tu stranicu.

@gibica Na nacin koji sam opisao moguce je doci do svih poruka.

Nije jer za DSM IV mi izbacuje samo naslove nekih tema, a ne sve poruke..

To je zato sto ne koristis pretrazivac kako treba, imas 26 poruka sa tim terminom, ukljucujuci i poruke napisane na ovoj temi.

@gibica Ne znam kako nemas opciju pod brojem 5. Bez toga i ne moze da funkcionise.
Da li si odabrala opciju Pretraga jednog tipa sadržaja pre nego sto si pocela da popunjavas polja?

Mozes li da uslikas kada popunis sva polja koja sam naveo, to je jedini nacin da vidimo u cemu je problem.



Kao sto rekoh, novi radi na istom principu kao i stari. Sve opcije za naprednu pretragu postova na forumu su iste. Jedina veca razlika je sto se do njih dolazi na malo drugaciji nacin, koji sam opisao u dva jednostavna koraka

Nešto mi ne funkcioniše na ovom lap topu fn+prtsc ..
Nema opravdanja za upućivanje na stari pretraživač kojeg nema ..

Bez slike ne mogu da vidim gde gresis, kada budes bila u mogucnosti uslikaj stranicu kada popunis sve opcije za pretrazivanje i resicemo problem.

Jel to podešeno da ne mogu odgovoriti na čitavu poruku pa moram koristiti @ ..neka vrsta cenzure ili 'bag' ...

Takvo podesavanje ne postoji. Mozes da odgovoris na citavu poruku, ali izgleda da ne znas da fragmentises citiranu poruku. Ja se stvarno trudim da ti pomognem, ali to tesko ide ovako preko interneta. :( Mozda bi trebala da poslusas Tabov savet i odes negde na obuku. :)
 
Meni ne radi npr...
advanced search
pretraga po jednom sadrzaju
check box kod sadrzaja forum chekiran
ne vidim ponudu da se trazi po temama ili po porukama, sto postoji kod vecine foruma, ne znam zasto.
upisano ime autora,celo,identicno
izabran datum,pull down meni
izabran sort metod u pull down meniju
izabran vremenski period u pull down meniju
postoje dva button prostora za kliktanje i pocetak pretrage, ali nebitno
oba daju rezultat ne postoji sadrzaj po zadatom kriterijumu ....uz obavezno zaljenje ....

Hajde vi napisite tacno sta treba ukucati da bi se napokon ubedili da radi to sto mislite da radi.
 
Dakle posto sam mentol, tako prikazuju ovi vajni programeri i admini i moderatori, evo testa za vas...
Znaci pratite gibicino uputstvo od reci do reci, znaci "pretraga po jednom sadrzaju" itd..itd...unesite ime korisnika...chekirajte ili ne cekirajte tacno, kako vam volja...
I odradite search, npr po datumu kreiranja teme, a da budu izbacene teme (manje ih ima, ako je po temama)...

I ako to uradite u 7h ujutro i ako to uradite u 12h i ako to uradite u 20h i ako to uradite u 02h, dobicete potpuno razlicite brojeve, liste tema, nekad ima jednih , nema drugih, nekad ima prvih, nema novijih, nekad ovo , nekad ono.
Radi....sve...super...samo je limitirano...ups, za limitirane...
Jos mi se javljaju drugi korisnici koji me takodje ubedjuju da sve radi, a ja bilo kakav search da radim , nekad dobijem rezultat nekad ne...kako se omakne php....

U isto vreme moram da pohvalim deo koji radi na web marketingu , jer SEO je medju prvima, reklamno gledano ovaj sajt je bez premca uradjen, sve sljaka...
U prevodu, korisnik je skoro suvisna , potrosna roba......Posetilac je target.....i nema sredine....
 
Dakle posto sam mentol, tako prikazuju ovi vajni programeri i admini i moderatori, evo testa za vas...
Znaci pratite gibicino uputstvo od reci do reci, znaci "pretraga po jednom sadrzaju" itd..itd...unesite ime korisnika...chekirajte ili ne cekirajte tacno, kako vam volja...
I odradite search, npr po datumu kreiranja teme, a da budu izbacene teme (manje ih ima, ako je po temama)...

I ako to uradite u 7h ujutro i ako to uradite u 12h i ako to uradite u 20h i ako to uradite u 02h, dobicete potpuno razlicite brojeve, liste tema, nekad ima jednih , nema drugih, nekad ima prvih, nema novijih, nekad ovo , nekad ono.
Radi....sve...super...samo je limitirano...ups, za limitirane...
Jos mi se javljaju drugi korisnici koji me takodje ubedjuju da sve radi, a ja bilo kakav search da radim , nekad dobijem rezultat nekad ne...kako se omakne php....

U isto vreme moram da pohvalim deo koji radi na web marketingu , jer SEO je medju prvima, reklamno gledano ovaj sajt je bez premca uradjen, sve sljaka...
U prevodu, korisnik je skoro suvisna , potrosna roba......Posetilac je target.....i nema sredine....

Znaci ti se zalis da ti svaki put izbacuje razlicite rezultate iako u pretrazivac unosis identicne parametre?
 
A realno, pretrživanje je katastrofa.
Moraš dobro da se izveštiš da bi skontao
sve njihove promašaje i našao šta ti treba.

A ako odete u napredno pretraživanje
tek ste se usrećili.
I temu koju i nadje ovako
u naprednom je skoro za sve
"Nema....."

PS. Neče valjda i ovo ocenitit kao:
Ometanje rada moderatora
 
Poslednja izmena:

Back
Top