Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Yula**

Primećen član
Poruka
578
Mislim da nam je potrebna tema gde mame najmladjih bebica mogu razmenjivati svoja iskustva, zapazanja i razmisljanja vezanih za njihova ceda. Vec postoji tema Saveti za bebe, ali to su saveti i tema je dosta opsirna.

Novopecene mame sa Kutka za trudnice ovde mozemo nastaviti druzenje da ne offujemo Kutak vise. :rumenka:
 
Poslednja izmena:
Mislim da nam je potrebna tema gde mame najmladjih bebica mogu razmenjivati svoja iskustva, zapazanja i razmisljanja vezanih za njihova ceda. Vec postoji tema Saveti za bebe, ali to su saveti i tema je dosta opsirna.

Novopecene mame sa Kutka za trudnice ovde mozemo nastaviti druzenje da ne offujemo Kutak vise. :rumenka:

Sjajna ideja. Bas ono sto nam je nedostajalo.
 
Ok, onda da nastavimo ovde.

Evo dok moj malisan gleda TV i bas glasno guce i smeje se na neki crtani, da napisem neku rec.

Moj Laki danas puni dva i po meseca :hvala: U utorak idemo kod doktora, ali naseg doce, ne kod pedijatra, mada i on ima vagu za merenje beba, ali ne znam ima li onaj drveni metar da izmeri duzinu bebe... i jedva cekam da vidim dokle smo stigli sa fizickim razvojem. Dva dana pre napunjena 2 meseca tezio je 6750gr i bio je dugacak 65cm. Dobro, njegova startna pozicija je bila dobra, pisala sam vec da se rodio sa 56cm i 4195gr.

Prvih mesec dana je bilo tesko, zapravo prvih 40 dana. Kada je to proslo bebac je nekako naprosto porastao. Mnogo manje je plakao, zapravo, sada skoro da uopste i ne place, samo se smeje, guce, sisa pesnice i radoznalo gledi svuda oko sebe. Pocinje glasno da negoduje kada je gladan ili kada u se spava, i ako ubrzo ne odreagujemo pocinje da place, ali posto i tata i ja vec usli u fazon i razumemo njegov "recnik", sve brzo regulisemo.

Ja sam i dalje na dijeti, ali samo bez mleka i mlecnih prozivoda, kao i bez soje i njenih preradjevina. Tesko mi je, ali sta cu. Jaja sada jedem, ali i njih u veoma malim kolicinama. Povrce sam isto skoro svo izbacila, jedem samo krompir, sargarepu, tikvice, malo svekle, zelenu salatu i malo karfiola katkad. Voce- banane, breskve, kajsije i od danas i jabuke ( valjda oni nisu alergeni ). Ne pitajte, gladujem. Opet, trudim se da ne budem gladna, zbog mleka ( beba iskljucivo sisa ) i za sada mleka ima dovoljno. Pripremila sam i pumpu, za slucaj da primetim da se smanjuje, pa sa pumpom da poboljsam proizvodnju. Primetili smo boljitak od dijete, bebac je drasticno smanjio stolice, pre je kakio mnogo puta dnevno, a sada jednom do dva puta! Nije gladan, daleko od toga, jer vidim da se lepo ubucio, a i pelene su mu pune piske. Pre je kakio minimum 5-6 puta dnevno!
Toliko za sada od mene, bebac poceo da se buni sto ga ignorisem, qq
 
..Yula, normalno je da beba prvih 6-8 nedelja ima vishe stolica,
oko 2 meseca se to svakako smanji na 1-2-3 dnevno..

..ja ne jedem ni breskve ni kajsije, od voca samo jabuke,
mada sam juche pojela jednu shljivu :lol: i shaku boranije - to smo dobijali i
u porodilishtu - pa je nocas bekan prduckao celu noc i od jutros je dosta nervozan.. :roll:

..nashih shest nedelja je iscurelo u petak, meni je to robija svaki put :neutral:
nadam se da cemo sledecih dana da se popravljamo sa spavanjem i negodovanjem u budnom stanju.. :)
..koliko su mi cera i jaksha bili zadovoljne bebe, toliko su stariji sin i aleksej vechito nezadovoljni tipovi.. :(
..samo shto je veliki dechko imao jake grcheve i preplakao vrishteci svo svoje budno stanje osim dok sisa :sad2: ,
a ovaj je od onih shto cvilkaju i gundjaju.. :roll:
..ali kad se namerachi da bude dobar i raspolozen, smeje se od uha do uha, guche i mashe ruchicama
kao bokser.. :heart:
 
Mislim da nam je potrebna tema gde mame najmladjih bebica mogu razmenjivati svoja iskustva, zapazanja i razmisljanja vezanih za njihova ceda. Vec postoji tema Saveti za bebe, ali to su saveti i tema je dosta opsirna.

Novopecene mame sa Kutka za trudnice ovde mozemo nastaviti druzenje da ne offujemo Kutak vise. :rumenka:
Julo, a zašto ?!? :eek:
Jel' tamo sve popunjeno, treba zakazivati, čekati za broj ili dati nekome 100 evara ?!? :D
 
E a sta sme a sta ne sme da se jede i zasto?
Ja jedem sve...osim onoga sto znam da ne sme, grasak, pasulj, kupus, boranija
voce jedem sve, osim krusaka, lubenice pola dnevno, breskve, sljive
jedem sladoled, plazmu u velikim kolicinama
e jedino sam planirala da izbacim mleko, experimentisem da vidim da li mu smeta
jer on dosta prducka, al ja ne znam jel to od klope ili se naguta vazduha zbog silikonskih sesirica
nervozan nije, ne place
vidim svi su na nekim dijetama, a ja ko provaljena....:)

nista mi bre nije jasno :think:
 
E a sta sme a sta ne sme da se jede i zasto?
Ja jedem sve...osim onoga sto znam da ne sme, grasak, pasulj, kupus, boranija
voce jedem sve, osim krusaka, lubenice pola dnevno, breskve, sljive
jedem sladoled, plazmu u velikim kolicinama
e jedino sam planirala da izbacim mleko, experimentisem da vidim da li mu smeta
jer on dosta prducka, al ja ne znam jel to od klope ili se naguta vazduha zbog silikonskih sesirica
nervozan nije, ne place
vidim svi su na nekim dijetama, a ja ko provaljena....:)

nista mi bre nije jasno :think:

:dash: ..jedi bre, zeno, takva je bila i moja cera, nishta joj zivo nije smetalo.. :worth:
..ja sam pochela da se raspitujem i uchim tek sa drugim detetom.. :roll:
 
da li svojim bebama dajete vodu?
pre neki dan sam imala polemiku sa drugom koji je za tri godine dobio dve bebe i koji ni jednoj ne daje vodu..
kaze da im ne treba dok sisaju..
ja se secam da sam svojoj davala prokuvanu vodu sa par kapi limuna i blago zasladjenu..
jel se to nesto promenilo u pristupu nege i podizanja (kao i po novom - bebe kupati svaki 4-ti dan) dece ili sam ja radila pogresno?
 
Ne daje se voda bebama koje samo sike.
Majcino mleko je takvog mineralnog sastava da za izlucivanje produkata njegovog varenja nije potrebna voda.
Voda samo nepotrebno opterecuje bebine bubrege, razredjuje digestivne sokove i zauzima mesto u malom zelucu, koliko vode popije, toliko manje mleka ce posikiti.
Voda se daje samo ako je beba bolesna, odnosno ako ima povisenu telesnu temperaturu i moze se eventualno ponuditi ako je napolju bas velika vrucina, pa se pojacano znoji, mada se ovaj drugi problem efikasno resava cescim podojima.
 
E a sta sme a sta ne sme da se jede i zasto?
Ja jedem sve...osim onoga sto znam da ne sme, grasak, pasulj, kupus, boranija
voce jedem sve, osim krusaka, lubenice pola dnevno, breskve, sljive
jedem sladoled, plazmu u velikim kolicinama
e jedino sam planirala da izbacim mleko, experimentisem da vidim da li mu smeta
jer on dosta prducka, al ja ne znam jel to od klope ili se naguta vazduha zbog silikonskih sesirica
nervozan nije, ne place
vidim svi su na nekim dijetama, a ja ko provaljena....:)

nista mi bre nije jasno :think:

ja sam isto sve jela ali umereno...izbacivala samo ono sto vidim da smeta
mada smo mi davali espumisan kapi pre svakog podoja i te kapi su nas spasle
da nismo njih imali mozda bih i ja morala da pazim sta jedem
 
e a sto se vode tice....
mi nismo davali do 4 meseca i posle nije htela ni da cuje...ni sada ne pije osim ako bas ozedni pa nema ni chaja ni soka nego joj tutnes vodu....i nece ni da popije koliko bi trebala nego malo gucne pa odbije i onda tako nervozna se dernja, zedna ....

a kuma je od samog pocetka davala vodu i nikakvih problema nije bilo
davala po gutljaj dva tri izmedju podoja i dete naviklo na vodu i lepo pije vodu od pocetka
eto ti sad.....
 
Kakve su to kapi? Za sta sluze?

pa smanjuju grceve...tj. gasove i ostale probleme kod beba
Irini su stvarno pomogle....desavalo se da nema grceve po nekoliko dana...i mi kao prestanemo sa kapima misleci da je to bilo to sto se tice grceva,kad ono opet....a dok je pila te kapi ako je uopste i imala grceve u toku dana,to je sve bilo po deset petnaest minuta i to je to....
treba da popije 1 ml (25 kapi)pre ili posle svakog podoja....ako se daje manje,nece da deluje(i to smo probali,mada u uputstvu pise da se da pre ili posle svakog obroka)
 
Espumisan se daje 20 minuta pre obroka,i onda taman kada bi proradili gasovi kapi već pomažu...a ima i odvikavanje od Espumisana,izgleda vama pedijatar to nije objasnio...znači ovako...dok su ti jaki grčevi pre svakog obroka daješ 25 kapi na kašikicu,posle nekoliko dana kapi daješ za svaki drugi obrok,i tako proveravaš jel grčevi prestaju ili ne...ako se grčevi smanjuju na svaka 3 dana smanjuješ broj kapi,prvi 20,pa 15,pa 10 kapi i tek onda prestaješ skroz sa kapima...i za to vreme se stomačić sam izbori sa mnogo blažim grčevima,a polako i nestaju....u svakom slučaju mi smo kapi koristili punih 9 meseci zbog kolike,ali pedijatar nam je jasno rekla da ove kapi mogu da prouzrokuju i zavisnost kod beba,tako da se ne sem toliko dugo i stalno davati,morate praviti pauzu i proveravati koliko su jaki grčevi kod bebe,možda mogu kasnije grčevi da se smanje i sa termoforom na stomak itd....
 
pa smanjuju grceve...tj. gasove i ostale probleme kod beba
Irini su stvarno pomogle....desavalo se da nema grceve po nekoliko dana...i mi kao prestanemo sa kapima misleci da je to bilo to sto se tice grceva,kad ono opet....a dok je pila te kapi ako je uopste i imala grceve u toku dana,to je sve bilo po deset petnaest minuta i to je to....
treba da popije 1 ml (25 kapi)pre ili posle svakog podoja....ako se daje manje,nece da deluje(i to smo probali,mada u uputstvu pise da se da pre ili posle svakog obroka)

Ok. Hvala pogledacu ih u apoteci. Meni je termin krajem oktobra, ali volEm na vreme da se spremim koliko-toliko. Verovatno cu vas jos gnjaviti raznim pitanjima, ali zato je i otvorena ova tema :rumenko:
 
svasta,prvi put cujem to za espumisan :eek:

mi smo davali 2 meseca...krenuli su sa 2 nedelje i stali sa 2 ipo meseca....
ali nismo smanjivali nego smo s vremena na vreme prestajali pa ako su tu,mi nastavimo i sve tako.....na kraju su se proredili pa smo prestali da dajemo postepeno
mi smo davali uvek po 1 ml
vodili se po uputstvu

i imali smo srece da ga je pila dok je kostao 230 dinara....onda je odjednom skocio na 430....30 ml 430 kinti....lopovi

ali je stvarno dobar
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top