Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da se javim kratko
primio pentaxim
jauknuo nije, kaze sestra, pravi je junak za primer....
za sada je sve ok....
drugarica nam dala njihovu vagu, merila ga, ispade da ima 4,4 kg a u dz vaga kaze 4,3 i 60 cm, za cm se vec navikoh da nas skrate bar za cm :-D
e sad drugi deo price, dr je i ok i nije, sad pisem to jer smo prvi put kod nje, kazu nije losa, i nije ovako, svidja joj se mali, kaze zilav, super sto samo siki, za forsiranje dojenja je, sto je kul, al kaze, i to mi se nije svidelo hehe, da mora da bude deblji na tu visinu, mukica.... za sest nedelja po njima dobio 900g, a po meni kilu.... e sad kaze ona meni ti samo jedi, pij, lezi kraj njega i samo doji po ceo dan....
msm kul to sve al brate mili, imam i ja dusu, odlepila bih
plako je jer su ga tamo teglili, merili, ne voli to, kaze ona, eto place, gladan je, samo vi cim on kaze aaa , vi na dojku....
i kaze, kontrola za tacno sest nedelja, pentaksim opet i kaze, ona hoce da vidi da smo tada kilu i po u plusu

eto, sve je to kul, al sta ja da radim kad su mi tih kilu i po ko nemoguca misija za nas i deluju mi nedostizno, zivota mi, kako to da izvedem....
rekla mi i da se ugojim :-D
i da krkam svega
ja jedem, dojim na zahtev, al covece, pa ne place on samo kad je gladan....

e da, i da proredim davanje vigantola jer kao zatvara mu se brzo fontanela prednja, sad se tripujem i za to, naravno, da se ne zatvori pre vremena....
 
meni neko od familije kad bi pomenuo slabo mleko (jer, beba cim place to je garant zbog loseg mleka..tetke i babe najbolje znaju) to je bilo gore nego da mi brknu u oko :lol:
sad bi me bolelo uvo

al to u pocetku, sa prvom bebom se tako lako iscimas oko nekih stvari...

pa kad ne znaš šta te je snašlo koliko god se teoretski pripremao :lol:
koliko sam ja skontala, pola žena u familiji nije dojilo bebu upravo zbog toga :(
tek da im lupe nešto
svaka druga "davala pasulj bebi od 6 nedelja, a dojila do mesec dana i više nije, imala slabo mleko"
je l neko merio te bebe nakon mesec dana?
moja je napredovala kilo i po i opet su vrteli istu priču dok nisu videli da sam k'o mazga :mrgreen:
pa odustali

a kad bude druga beba :mrgreen:
da mi pisne neko samo :mrgreen:
 
Drage mame, potreban nam je hitan savet. Mali mi imao temperaturu 3 dana koja se penjala do 38 C,praćena dijarejom. Uveče smo mu davali Panadol beby pa mu se temperatura povlačila. Pri tome nije imao nikakve simptome prehlade ili gripa, preko dana nije imao ni temperaturu, samo noću. Bili smo kod lekara, kaže dr. sve ok. možda je od zubića ali nas sve jedno pošalje da proverimo urin za svaki slučaj da bi utvrdili da nije urinarna infekcija u pitanju. I to smo završili, svi rezultati odlični. Taman smo se juče malo opustili jer sinoć nije imao temperaturu i sada nakon kupanja uočim sitan crveni osip po ledjima, i u pelenskom predelu :confused: nemam pojma šta bi to moglo da bude?! Pri tom ništa novo nije jeo ni pio, a ni ja. Juče je jeo prvi put mladi sir ali ne verujem da bi moglo biti to... Prosto ne znam šta da mislim, da li je to alergija neka, osip ili boginje ??? Zovem halo bebu ali tamo kažu kako su sve sestre zauzete, nikako da dobijem nekoga. U svakom slučaju ću morati ponovo da ga vodim u dz ako se to ne povuče jel se bojim da nije neka alergijska reakcija... Jel neko imao slično iskustvo?
 
boki, ne brini se, nisu sve bebe iste
heb'o ih kalup u koji hoće da ih stave
neke su bucke, neke mršave
pazi ti tu bebu kako misliš da treba. nek je srećan i sit :mrgreen:
i ne šizi oko gluposti
i pusti brojke, sve će to doći na svoje :zag:
 
Joj bre ne podsecajte me! Ujedala bi kad se samo setim ! Grrrr...
Tad bili puni saveta, ja jadna lezim psihicki rastrojena a oni me ebu!!!
Dodju, ebucnu i odu...
Gde su sada, mamicu im. Kad trebaju?!

Boki, medo je dobijao po 1,5 kg a ja sam dojila na svaka 2-3 sata po sat vremena! Znaci od 12-1 dojim, pauza do 2-3 pa opet dojenje. I ja sam davala pbe dojke, sto nisam trebala ali eto.
Mozes da jedes kuvano zito i pijes bozu, dobra je za mleko.
Ne znam.kako bi ti pomogla?
Cesci i duzi podoji
 
I sto me nerviraju ti pedijatri kad kazu:"Do sl.pregleda hocu 1,5kg!!!" More mrs!
Samo ti stvore jos veci pritisak, ko da ti ne bi htela da on dobija kilu ipo mesecno nego mu uskracujes. Idioti!
Boki, poenta je da se TI opustis! On ce porasti, napredovati, odrasti. Sa 400 ili 2,5 kg mesecno. Bitno je da dobija!
 
pa i ti cicak ko i ova dr, ista si :-D
jos malo pa ce imati cetiri meseca a ona meni kaze non-stop :-D
:-P
moj moze da visi na sisi, nema covek salce, al ja to dzabe govorim....
danas je sisao 12 puta!
a nije u skoku.... bar ne deluje tako
al me isiso, fizicki i psihicki....
moj prle nema snage da sisa citav sat aktivno....
 
moj se uspavljivao, sis sis i spava :lol:
i sad mi to radi
ne verujem da izdrži duže od 20 min.
znači 10-15 min. i kraj, kako kad
i sisa na svaka 2 sata otprilike
a u startu i češće
i šta sad?
nikako nisam uspela da to promenim
napreduje, sve je u redu, ne žalim se
nego ja sam stalno kod kuće pa mi nije frka :)
 
ja nisam uspela da produžim period između dojenja ni ljuljkanjem ni šetanjem i sl.
ni trajanje buđenjem i to
sećam se da zaspi, ja lepo u ruke i napred nazad pomeraj iznad kreveta
ni da uzdahne :zeek:
komira se!
takav mu je ritam, ja samo pratim :)
 
ma necu da ga teram da satima sisa, ja kontam da je bolje aktivno da siki dvadeset minuta, pola sata, nego kao da sisa sat vremena
a necu ni da ga budim kad ne trazi,on je meni super, kila i po za nas,njega i mene je misaona imenica, kolko dobije, dobio je...
taman sisa kolko hoce i kad hoce i sad da ga silim i kljukam,ma jok....
 
da se javim kratko
primio pentaxim
jauknuo nije, kaze sestra, pravi je junak za primer....
za sada je sve ok....
drugarica nam dala njihovu vagu, merila ga, ispade da ima 4,4 kg a u dz vaga kaze 4,3 i 60 cm, za cm se vec navikoh da nas skrate bar za cm :-D
e sad drugi deo price, dr je i ok i nije, sad pisem to jer smo prvi put kod nje, kazu nije losa, i nije ovako, svidja joj se mali, kaze zilav, super sto samo siki, za forsiranje dojenja je, sto je kul, al kaze, i to mi se nije svidelo hehe, da mora da bude deblji na tu visinu, mukica.... za sest nedelja po njima dobio 900g, a po meni kilu.... e sad kaze ona meni ti samo jedi, pij, lezi kraj njega i samo doji po ceo dan....
msm kul to sve al brate mili, imam i ja dusu, odlepila bih
plako je jer su ga tamo teglili, merili, ne voli to, kaze ona, eto place, gladan je, samo vi cim on kaze aaa , vi na dojku....
i kaze, kontrola za tacno sest nedelja, pentaksim opet i kaze, ona hoce da vidi da smo tada kilu i po u plusu

eto, sve je to kul, al sta ja da radim kad su mi tih kilu i po ko nemoguca misija za nas i deluju mi nedostizno, zivota mi, kako to da izvedem....
rekla mi i da se ugojim :-D
i da krkam svega
ja jedem, dojim na zahtev, al covece, pa ne place on samo kad je gladan....

e da, i da proredim davanje vigantola jer kao zatvara mu se brzo fontanela prednja, sad se tripujem i za to, naravno, da se ne zatvori pre vremena....

Boki pa to je sasvim ok. što je dobio za 6 nedelja 1kg, prosek za mesec dana je 700 g. tako je nama rakla naša dr. a ovo za vigantol i za fontanelu prvi put čujem! Mi smo uzimali D3 kapi sa 200 jedinica pa po 2 kapi. Ti mu možeš zameniti vigantol za D3 od 200 jedinica pa mu daš po jednu kap dnevno jer će mu D vitamin ipak značiti i zbog jačanja kostiju ali opet ima manje jedinica od vigantola koji ima 500 jedinica. Najpravilniji unos za dete je 400 jedinica. Ali eto konsultuj se sa njom u vezi toga, čisto da mu ne preskačeš unos vitamina D.
Što se tiče dojenja, što više dojiš više će biti mleka.. a ne moraš da jedeš puno, možeš manje ali neku jaču hranu i dosta tečnosti.. Meni recimo od soka od jabuke grudi pucale od mleka, možda zvuči čudno ali tako je bilo :)
 
Poslednja izmena:
nisi me razumela, nije moja ideja smanjivanje vigantola nego doktoricina....
a mleka imamo dovoljno,imamo nas ritam....

Razumela sam, ja sam ti samo dala predlog oko koga se možeš konsultovati sa tvojom dr. za D3 kapi i manje mernih jedinica svakodnevno, nego da preskačeš dane..
A što se dojenja tiče, nisam ni mislila da imaš malo mleka, meni je štrcalo na sve strane hahahah :D ali sam se ipak hranila jače, da bi mleko bilo jače..
I mislim da ni ta tvoja dr. nije mislila ništa loše a ti naravno znaš kako ćete ti i tvoje dete da se uskladite, nas naša dr stalno kritikuje iz obrnutih razloga pa je ja ne poslušam nikada... I ona se stalno hvata za glavu kad vidi koliki smo, iz meseca u mesec ;)
 
Poslednja izmena:
da se javim kratko
primio pentaxim
jauknuo nije, kaze sestra, pravi je junak za primer....
za sada je sve ok....
drugarica nam dala njihovu vagu, merila ga, ispade da ima 4,4 kg a u dz vaga kaze 4,3 i 60 cm, za cm se vec navikoh da nas skrate bar za cm :-D
e sad drugi deo price, dr je i ok i nije, sad pisem to jer smo prvi put kod nje, kazu nije losa, i nije ovako, svidja joj se mali, kaze zilav, super sto samo siki, za forsiranje dojenja je, sto je kul, al kaze, i to mi se nije svidelo hehe, da mora da bude deblji na tu visinu, mukica.... za sest nedelja po njima dobio 900g, a po meni kilu.... e sad kaze ona meni ti samo jedi, pij, lezi kraj njega i samo doji po ceo dan....
msm kul to sve al brate mili, imam i ja dusu, odlepila bih
plako je jer su ga tamo teglili, merili, ne voli to, kaze ona, eto place, gladan je, samo vi cim on kaze aaa , vi na dojku....
i kaze, kontrola za tacno sest nedelja, pentaksim opet i kaze, ona hoce da vidi da smo tada kilu i po u plusu

eto, sve je to kul, al sta ja da radim kad su mi tih kilu i po ko nemoguca misija za nas i deluju mi nedostizno, zivota mi, kako to da izvedem....
rekla mi i da se ugojim :-D
i da krkam svega
ja jedem, dojim na zahtev, al covece, pa ne place on samo kad je gladan....

e da, i da proredim davanje vigantola jer kao zatvara mu se brzo fontanela prednja, sad se tripujem i za to, naravno, da se ne zatvori pre vremena....

U petom mesecu?
Salila se, Boki, bre! :)
Ako nije, menjaj je.
 
Kvalitet i kolicina mleka nema veze sa ishranom majke, koliko puta, pobogu! :roll:

A sa čime ima veze? Ne verujem da žene koje dnevno pojedu dve jabuke i za ručak salatu pucaju od mleka i vitamina... Uostalom možda i nema, ali se treba kvalitetnije hraniti i zbog sebe da bi majka imala npr.dovoljno kalcijuma kad beba u nekom trenutku više povuče.. itd.

I da dodam samo još da iz iskustva znam, uvek kada sam se slabije hranila mleko mi je bilo skoro providno i obrnuto u suprotnom. Po tome sam i skontala da je kvalitetna ishrana bitna. Ali se nisam ni prežderavala, skinula sam sav višak koji je bio u trudnoći...
 
Poslednja izmena:
D
A sa čime ima veze? Ne verujem da žene koje dnevno pojedu dve jabuke i za ručak salatu pucaju od mleka i vitamina... Uostalom možda i nema, ali se treba kvalitetnije hraniti i zbog sebe da bi majka imala npr.dovoljno kalcijuma kad beba u nekom trenutku više povuče.. itd.

Iskljucivo sa stimulacijom, mleko nastaje iz krvi.
Uvek se treba zdravo hraniti nevezano za dojenje.
I zene koje gladuju zbog nemastine, rata,...sasvim normalno doje svoju decu.
 
Jandrlino :
salim se malo,al jbt, pa ja bih prva htela da on ima ma tri kile vise, al sad jedino da se ubijem

ma necu da ga teram da satima sisa, ja kontam da je bolje aktivno da siki dvadeset minuta, pola sata, nego kao da sisa sat vremena
a necu ni da ga budim kad ne trazi,on je meni super, kila i po za nas,njega i mene je misaona imenica, kolko dobije, dobio je...
taman sisa kolko hoce i kad hoce i sad da ga silim i kljukam,ma jok....

Boki, pitas.
Kad ti neko da predlog ti odbijes i nastavljas po starom.

Ok, tvoje dete tvoja stvar, ja ti pisem iz najbolje namere sta bi ja probala.
Nisi mi jasna uopste.
Sta ti hoces?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top