Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo isli u setnju sa onom mojom rodjakom koja ima ceru dva meseca starija od mog Ivana
aj druze se bata i seka, lepo je to
i opet sam se iznervirala...mislim ne bas iznervirala, al ne volim to...
"pa sto ti je tako miran, samo cuti, a jel prica on nesto, jel ga stavljas na pod, jel puzi, a jel ti jos ne spava celu noc, ona nama spava do 10 ujutru, a jel jede sve, kako? jos mu nisi dala to i to...kakvo bre zumance, ona jede kajganu uveliko (?!), a cokolesnik, mi jedemo cokolesnik, sto ste vadili krv, mi nismo nema potrebe, pa sto si ga toliko umotala, vidis kako mi..."

grrrrr, opet sve je to ok...al nemoj mi soliti pamet da ja moram isto kao ti i nemoj se iscudjavati zato sto ja radim drugacije....grrrrrrr

e sad mi je lakse
oprostite


..bouze, jexy, shto se toliko nervirash, vidish kako ja - uopshte se ne nerviram.. :manikir:
:lol: ..proredi ti te shetnje, draga.. :zag:

..ata - bice to sve ok, da je neshto ozbiljno videla bi i sama problem.. :) ..sreca, brzo cete kod lekara, pa cete znati sve 100% i provereno.. :)
 
Bem mu miša, pa baš to i piše kao uputna dijagnoza :eek: Hypospadio, pa nešto na p, ali nečitlljivo, pa još jedna reč, pa in obs.
Isčitah sad ovo što si linkovala, tj. preletela sam pogledom, ali sa mokraćnom cevi je, naizgled, sve u redu. Ma, piški super, mlaz kako treba, otvor uretre je gde treba... Tek mi sad nije jasno ništa.
Neću, neću sad sebe da ubedjujem u ko zna šta, to je samo kožica, a sa pišom po sebi je sve ok. I biće ok.
Joooj, izludeću sad dok ne odemo kod urologa... :sad2:
ata ne citaj nista dok ne cujes urologa. ovo ti govorim iz iskustva, ja sam sebe toliko istraumirala kada sam bezazlenu stvar mobilnih testisa pokusala da pronadjem na internetu...bukvalno mi je pozlilo. naravno sve je ok ispalo...tako da samo pozitivno i bice to sve u redu :)
 
jutros sam mu merila, nije imao , klasichnih 37 u goozi , shto ce reci 36,5 .... :) ... laknulo mi , merila sam i u ponoc, vec tada nije imao, ali sam htela da dezhuram, a zaspala sam ko klada u 1 .. i on je spavao, nije se budio izgleda, jer se trgnem na svaki shum ... a sad me peche savest, kakva sam nemajka, kad tako spavam ... :rida:

valjda je od zubica, 'bemliga, ne znam, ali on ne izlazi sa rukama iz ustiju, jedino kad mu namazhem calgelom, onda oko sat vremena sam mirna... ali ne mozhe to stalno ... :heart2: mamino
 
..ja ne priznajem temperaturu od zubica..nema logike, medicinske..
..sad je vreme vrusa, shtro respiratornih shto stomachnih i 90% ih samo protrchi kroz organizam ne pokazujuci ozbiljnije znake bolesti..
..a kad dete ima povishenu T iz nekog razloga, desni su prokrvljenije i mekshe pa se desi da nikne i nekoliko zubica za par dana..
..onda su to mame pogreshno povezale - nicalo mu tri zuba u isto vreme pa je imao T.. :)

..a shto se temperature bez drugih znakova bolesti tiche, ja se drzim pravila tri dana - ako je T preko 38C tri dana za redom, kod lekara..
 
Koliko dugo se kuva palenta? Ja juce kuvala, bilo je tvrdo kao kamen, pa sam odustala, ocigledno sam omasila proporciju.
Inace, da ne pomislite da sam neka razmazena koja ne zna da kuva- sve znam da kuvam, nego palentu iskreno receno nisam nikad spremala, a sad sam se namerila da beban proba!
 
Slazem se sa novembar.

Ikice,ja ovako,voda prokljuca stavim brasno i mesam odokativno:D.Moras retdje da napravis,jer se stegne cim pocne da se hladi.

Nos nam ne curi,ali ima slajma.Jutros je povratila sam slajm.Beli slez nece ni da proba.
 
..majo, shto vishe joge po podu, golicanja i prevrtanja, nek se zakashlje i iskashlje..
..i pojachaj joj technost, chaj, sok, vodu..
..nadam se da cete brzo da ozdravite.. :)

..da se pohvalim - aleksej nauchio da "tashi-tashi".. :aha: :heart: ..sav je ponosan i mnoooogo voli kad mu vichemo bravo, sav se postidi sa sve kezom od uva do uva.. :)
..ali zato nema ni naznaka da ce da puzi..mislim da ce on kao mojih velikih dvoje, eventualno malo da puzi kad vec prohoda..
..samo je jaksha tu bio revnosno po knjizi.. :)
 
Slazem se sa novembar.

Ikice,ja ovako,voda prokljuca stavim brasno i mesam odokativno:D.Moras retdje da napravis,jer se stegne cim pocne da se hladi.

Nos nam ne curi,ali ima slajma.Jutros je povratila sam slajm.Beli slez nece ni da proba.

Majo, mozes beli slez i u nos da ukapavas, ako nece da popije. Drzimo fige za brzo ozdravlenje.
A koliko dugo od prilike, znam ja proceduru, al ne znam koliko dugo?
 
..koliko dugo se kuva..? ..pishe ti na kesi, 2 minuta.. ali pochetnu kolichinu palente i vode cesh morati da odredish pokushajima i pogreshkama.. :)
Запремински то је на једну меру паленте 4 мере воде.
Нпр једна пуна ракијска чашица од 0,5 децилитра паленте сипа се у 2 децилитра вреле воде, неслане, или сасвим мало посољене и меша 2-3 минута, док се не стегне.
 
Запремински то је на једну меру паленте 4 мере воде.
Нпр једна пуна ракијска чашица од 0,5 децилитра паленте сипа се у 2 децилитра вреле воде, неслане, или сасвим мало посољене и меша 2-3 минута, док се не стегне.

..evo pochetne orijentacije.. :ok:
..pa onda vidi da li bekan voli redje, gushce itd..

..ja ne merim, sipam odoka dok po varjachi ne ocenim da je dosta, nisam imala nikakvu predstavu o odnosu.. :)
 
ni direktor nece da puzi, i dalje samo kuka kad je na stomaku. inace, dnevno spavanje je postalo nocna mora. samo u kolicima, cuclu nece, osim cucle na flasici. uspava se sa praznom flasicom u rukama. onda nakon pola sata dreka, pa vozanje po stanu jos najmanje 15 minuta dok se ne uspava ponovo. onda se budi opet nakon dvadesetak minuta, pa opet plac ako se nije naspavao, pa opet vozikanje, pa ja vise izludeh!
 
ni direktor nece da puzi, i dalje samo kuka kad je na stomaku. inace, dnevno spavanje je postalo nocna mora. samo u kolicima, cuclu nece, osim cucle na flasici. uspava se sa praznom flasicom u rukama. onda nakon pola sata dreka, pa vozanje po stanu jos najmanje 15 minuta dok se ne uspava ponovo. onda se budi opet nakon dvadesetak minuta, pa opet plac ako se nije naspavao, pa opet vozikanje, pa ja vise izludeh!

Kod nas slicno danju-spavanje pola sata, pa kmeeee, pa onda ljuljanje, pa jos pola sata i tako. Ja se vise ne nerviram, uzivam i bas me briga
 
Kvinsi, ikice : teshite se , kad budu tinedzheri koji bi da spavaju do popodne , onda cete ih terati iz kreveta uz osmeh, i nece vam biti zhao :zper:

moj opet ceo dan na 37 T, poludecu od chega je, mada sam se setila, pa ga kupam u stepen manjoj vodi nego optimalna( koja je inache isto hladnjikava . kupila sam termometar-pache u DM-u najbolja investicija ikad ) i tako on se taman malo rashladi od te vode ... inache danas sam otishla malo u grad, i kad se vratih, a sveki obukla dete, ko da smo u Sibiru ... "imao je hladne ruke" :dash: ...
 
Junior kao da je drugo dete. Ne znam sta se desava sa njim, ali skroz se promenio. Sinoc je jeo na 2.5 sata
icon_eek.gif
, juce na 3. Nije takav bio ni kao novorodjence. Sisa, sisa pa negoduje kao da nemam dovoljno mleka, pa posle bljucne tako da fljasne po parketu ili krevetu, po njemu i po meni. Sto se spavanja tice, bolje da ne pricam. Nocu se budi na 2.5 sata, a danju jedva uspem da ga uspavam jer je kenjkav. Spava, jede bez ikakvog reda. Ne znam sta se s njim desava, ali u odnosu na pre 10 dana kada je imao red za jelo i spavanje (jeo u 19:30 posle kupanja, najkasnije u 20:30 i spavao do 3h ili 5h, pa ponovo jeo u 7 ili 9) sada je pravi cirkus :tease:. Jos uz to kad ga presvlacim kao da ima pundravce u guzi. Samo se okrece, izvrce, kenjka. Ne mogu ga prepoznati. Nadam se da je samo neka faza i da ce ubrzo proci.

Danas smo bili usetnji jedno 40 minuta. Bas je bilo lepo vreme. Ujutru je bilo oblacno i nikakvo, pa smo sacekali poslepodnevno sunce. Usput smo kupili i Pentaxim koji ce primiti u ponedeljak. Tada ce se i izmeriti. Pre dve nedelje na vanrednom pregledu je imao 7.15kg, sto znaci da je dobio 0.5 kg za mesec dana. Meni malo, a dr je zadovoljna. Bas me zanima koliko je dobio za ove dve nedelje. Cvrstu hranu dr preporucuje pred punih 6 meseci, ali ako je sporo napreduje uvescu mu ranije.

Ne mogu da verujem kako vreme leti. Brojim kada se vracam na posao i dodje mi da uzmem neplaceno par meseci.

Nervira me kako se ne moze staviti tiker, nikada ne znam kolika su cija deca. Ne stignem da popamtim i cesto pomesam.
Junior 4meseca
 
Kvinsi mi jos nismo.Od vece rupe se zagrcne,a vecu dudu nece,samo slozi bljak facu i izbaci je.

Citala sam nase trudnicke i rane porodiljske postove.:D
I tako citam kako se Dunja budila DANJU na 3-4 sata,a nocu na 3.Postedela me je muke od odvikavanja od nocnog mleka.Probudi se oko 4 ja je prebacim u krevet i obicno nastavi da spava do 5-5.30.
Veceras je zaspala u 19h za pola sata cu joj dati mleko ona to popije kroz san,120ml.Za rucak pojede 200g kasice i mirna je 5 sati,prosto nemam prostor da joj dam samo zitarice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top