Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
17 dan zivota ukupni bilirubin 115 a direktni 13,5.Imate li savet.I jos nesto Vuk ima preponsku kilu,hirurg odmah savetuje operaciju.Ne vodim ga da se operise dok se i ako se kila ne ukljesti.Sa krmeljicama nikako da se izborimo i ove patronazne savetuju sve kontra od pedijatara iz porodilista.Uh.
 
Ма и ја сам поред њега, нон-стоп му причам, певам, носим га.. али изгледа да више воли да слуша него да прича.z:lol: Е ту је твоје дете напредније.
Што се тиче тих животињица, пластичних шушкалица.. држи их чврсто само ако му их ставим у шаку. Само још не узима још је мали. Има неког плишаног меду на батерије који говори МНОГО ТЕ ВОЛИМ, али он меду не воли. z:mrgreen:
 
17 dan zivota ukupni bilirubin 115 a direktni 13,5.Imate li savet.I jos nesto Vuk ima preponsku kilu,hirurg odmah savetuje operaciju.Ne vodim ga da se operise dok se i ako se kila ne ukljesti.Sa krmeljicama nikako da se izborimo i ove patronazne savetuju sve kontra od pedijatara iz porodilista.Uh.

Moj suprug je kao beba imao neku kilu. Operisalisu ga i sve je proslo ok. Valjda je to standardna procedura.

Mi kada smo izasli iz porodilista smo bili jos zuti, ali ne znam koliki je bio bilirubin (10.dan zivota) i patronazna je rekla da posle svakog podoja dam 30ml Humane da bi mu stolica bila redovna pa da se pre "iscisti" od bilirubina. On je nekada popio 30ml ali nekada samo 10ml i sredilo mu se za 5-6 dana, ali je zato kakio pri svakom podoju, a nekada i cesce.

Ма и ја сам поред њега, нон-стоп му причам, певам, носим га.. али изгледа да више воли да слуша него да прича.
xmas_biggrin.gif
Е ту је твоје дете напредније.

Што се тиче тих животињица, пластичних шушкалица.. држи их чврсто само ако му их ставим у шаку. Само још не узима још је мали. Има неког плишаног меду на батерије који говори МНОГО ТЕ ВОЛИМ, али он меду не воли.
a022.gif

Moj sin je bar pricljiv na mene, sve ostalo jena tatu ;) Ja mu nista jos ne dajem u ruke, jer sam citala da za sada treba motivisati bebu da otvori saku, da bi ona pocetna skvrcenost prestala. Samo mu nekada golicam prvo gornji deo saka i tabana, pa donji deo saka i tabana da malo vezba te pokrete. Imam neki "prospekt" iz skolice gde su opisane vezbice za bebe, pa radimo neke od njih a neke stonam je patronazna preporucila.
 
Poslednja izmena:
On pokusava nesto da kaze vec oko mesec dana. Pocao je sa aaaa, pa aeeee, pa aggggaaaa, sada vec izgovara skoro sve samoglesnike ali bez nekog reda, nekada uspe gigigig pa se iznenadi, pa kada pokusa ponoviti onda mu ne uspe. Uglavnom ima "termine" kad prica, ujutru posle podoja obavezno, i odprilike svaki dan jos po 3-4 puta po 20 minuta. Verovatno utice na njega to sto sam po ceo dan sama s njim pa mu non stop govorim "joj sta cemo naci u pelenama?", "pa sta ti radis?", ili dok lezim pored njega pricam mu sta cemo raditi kada pocne sedeti, stajati, hodati itd. On je non stop okruzen pricom pa valjda zato se i on trudi da nesto odgovori. Omiljena igra mu je da ja kazem "taaaaaataaaaaaa, vodi nas na more" , "taaaaataaaaaa kupi mi sladoled", "taaaaataaaa, nauci me da vozim bicikl" itd pa se on tome smeje i odgovara nesto svojim recnikom :heart: Uvece kada Tata stigne kuci onda se oni siti izdivane, valjda mu isprica sta se desavalo tog dana. Cak i kada je sam u sobi, to ga ne sprecava da "prica", nadje neku spavacicu, jastuk ili peskir pa se izdivani sa njima, ali ubrzo i zaspi jer mu ne odgovaraju :zstidljivko:

On naprimer uopste ne "konta" svoje plisane zivotinjice, niti one medvedice sto se vrte u krug iznad krevetica sa muzikom, ali zato obozava nova lica, sake i stopala. Narocito obozava kada sklapamo neke face, npr plazimo se ili se kao iznenadimo i to pokusava imitirati, ili kada sakom imitiramo plicja krila pa prati sta se desava, i jedino onda okrece glavicu da prati, sve ostalo ga ne zanima. Sta li se desava u njihovim glavicama?

:heart:
:zaljubljena:
 
17 dan zivota ukupni bilirubin 115 a direktni 13,5.Imate li savet.I jos nesto Vuk ima preponsku kilu,hirurg odmah savetuje operaciju.Ne vodim ga da se operise dok se i ako se kila ne ukljesti.Sa krmeljicama nikako da se izborimo i ove patronazne savetuju sve kontra od pedijatara iz porodilista.Uh.

..dojenje, dojenje, dojenje..i strpljenje..bice to ok, mora da se istrpi.. :)
..ako ne dojish, i adaptirano ce da odradi posao..

..aleksej je imao kilu koja je uochena tek na prvoj kontroli, savetovali da pratimo..
..od tada na dalje vidi se samo na uz-u..dr kaze - zaboravite da je i postojala..

..za krmeljice - fizioloshki i pranje, nishta vishe od toga..
..ume da potraje ako je suzen suzni kanal, ali pre ili kasnije i to ce da nestane.. :)

..kiss za mali dvojac.. :heart: :heart:
 
Ма и ја сам поред њега, нон-стоп му причам, певам, носим га.. али изгледа да више воли да слуша него да прича.z:lol: Е ту је твоје дете напредније.
Што се тиче тих животињица, пластичних шушкалица.. држи их чврсто само ако му их ставим у шаку. Само још не узима још је мали. Има неког плишаног меду на батерије који говори МНОГО ТЕ ВОЛИМ, али он меду не воли. z:mrgreen:

http://www.centarsm.co.rs/SavetiBebeRefleksHvatanja.htm

odlican ti je ovaj sajt i za jos svasta nesto...
 

Secam se da sam negde to procitala i stavila sajt a Bookmarks. To te to ;)

Ne bih bila "prava" mama da ne brinem zbog gluposti :zroll: , ali moje dete sve radi desnom rukom. Nju je prvo primetio, nju njupa, nju prati pogledom, levu ni ne primecuje. Ja sam pokusala da ga uhavtim za levu rucicu i polako priblizim u njegov vidokrug ali ga ni tada nije interesovala, vec je nastavila da gleda (razroko) svoju desnu ruku. Verovatno je to zato sto je desnjak, ali ima li neko iskustava sa tim?
 
..jesam, po savetu lekara ubrzanim tempom, sa puna 4 prvi obrok, pa na dve nedelje drugi pa treci..
..sa aleksejem uvodim na 3-4 nedelje, sad ima punih 6 (prekosutra :) ) i tek sad uvodimo treci obrok (voce)..
..ja sam primetila da je jaksha usporio sa dobijanjem na tezini od kako je smanjio broj mlechnih obroka..
..sa 4 puna meseca je imao 6 obroka po 210ml, sa pet i po tri mlechna i tri kashe..

..ne znam shta bih ti savetovala, ipak tvoj dr bolje poznaje tvoje dete..
..meni je logichno da pasirana shargarepa ili jabuka ima manje kalorija od dva deci mleka
..

pa i meni je logicno da pasirana sargarepa ne moze da goji koliko i adaptirano mleko, pa sam lepo odlucila da nastavim kako sam i planirala. sledece nedelje sargarepa i to cu da je pasiram samo u vodi u kojoj se kuvala i davati mleko posle koliko nedostaje jos do pune porcije. posle kad sargarepa postane puna porcija, muckacu je sa kasom. tako nekako valjda, uglavnom da bude sto manje mleka u nemlecnom obroku.
da li je vama sad pirincana kasa potpuno zaseban jedan obrok, a drugi povrce mikosvano sa kasom? zitarice idu uvece kao poslendji obrok ili dajes mleko pred spavanje?

sto se tice dr, ne znam koliko ona moze da poznaje moje dete, videla ga 3 puta do sada, uradila osnovni pregled i to je to. meni je logicniji savet vaseg pedijatra sa ubrzanim uvodjenjem nemlecne hrane.
 
Poslednja izmena:
Mi nismo otisli u dz.
Od jutros nije imala temperaturu do veceras u 7.bila 38.Ja sam joj dala Eferalgan,okupali je,lepo je jela i zaspala.Ceo dan je bila super raspolozena.Za ne daj Boze vodicemo je u bolnicu ionako svekar i sveki rade pa mozemo uci kad god.
A sa vise mesta sam cula info da je temperatura do 38 od zubica.
 
pa i meni je logicno da pasirana sargarepa ne moze da goji koliko i adaptirano mleko, pa sam lepo odlucila da nastavim kako sam i planirala. sledece nedelje sargarepa i to cu da je pasiram samo u vodi u kojoj se kuvala i davati mleko posle koliko nedostaje jos do pune porcije. posle kad sargarepa postane puna porcija, muckacu je sa kasom. tako nekako valjda, uglavnom da bude sto manje mleka u nemlecnom obroku.
da li je vama sad pirincana kasa potpuno zaseban jedan obrok, a drugi povrce mikosvano sa kasom? zitarice idu uvece kao poslendji obrok ili dajes mleko pred spavanje?

sto se tice dr, ne znam koliko ona moze da poznaje moje dete, videla ga 3 puta do sada, uradila osnovni pregled i to je to. meni je logicniji savet vaseg pedijatra sa ubrzanim uvodjenjem nemlecne hrane.

..kashu jede oko 5 - pola 6 uveche, mleko posle kupanja oko pola devet..
..povrce mu dajem u podne, ali cu da uvedem voce ujutru u devet za koji dan, pa ce u podne ici mleko, a povrce u tri..
..inache danas sam mu dodala parchence teletine u povrce, svechano smo pocheli sa mesancetom.. :)
..ja u povrce ne dodajem pirinach, samo mericu mleka u prahu, u voce cu dodavati 1/4 porcije nemlecne kashe od pirincha..


Mi nismo otisli u dz.
Od jutros nije imala temperaturu do veceras u 7.bila 38.Ja sam joj dala Eferalgan,okupali je,lepo je jela i zaspala.Ceo dan je bila super raspolozena.Za ne daj Boze vodicemo je u bolnicu ionako svekar i sveki rade pa mozemo uci kad god.
A sa vise mesta sam cula info da je temperatura do 38 od zubica.

..majo, ovako su nas uchili na faksu - kad skochi T, iz bilo kog razloga,
desni su mekshe i prokrvljenije, pa chesto izbije i nekoliko zubica zaredom u par dana,
ali samo nicanje nece da izazove temperaturu..
..hoce da izazove proliv zbog silne pljuvachke koju gutaju i zbog trpanja svega i svachega u usta,
ali temperaturu ne..

..ako je samo T povishena, ja sam davala tri dana fore da se razvije na neku stranu ili da prodje..
..osim ako je beba mladja od tri meseca, onda bih ishla odmah.. na srecu, nisam to dozivela.. :)
 
Hristos se rodi.


Mi bili kod lekara.
Nocas spava i drhti,izmerim temperaturu ono 38.1.Probudim je da joj dam sirup ona se smeje i popije sirup zaspi odmah i jela je bolje nego preko dana.I spavala do 8.U 10 ponovo temperatura 38,5,dam sirup.Odemo do bolnice dr kaze cerveno grlo i da nam Pentraxil sirup.I vadili smo krv i treba urin da uhvatim.
Crp joj povecan i leukociti.

Hemoglobin joj 106 a dr nije rekla nista za to.Ne znam jel to normalno.
Moram potraziti na netu.
 
Srecan Bozic!
Majo, nadam se da je Dunja bolje!
bumbar pojeo danas punu porciju kasice, bez davanja mleka posle. evo skoro vec 4 sata proslo, jos ne trazi da jede. od ponedeljka sargarepa. da li vam je sargarepa nekada bila ceo obrok, i ako jeste, koliko treba sargrepe za jedan obrok? ili ste mesale sa krompirom? ja planiram kao november sa jaksom, ubrzano uvodjenje povca, ako lepo prihvati sargarepu na krompir prelazimo krajem sledece nedelje.
 
Ja sam spremala jednu sargarepu, srednje velicine
sa pirincem, pa sa krompirom, pa samo sargarepa, pa tako u krug
jos nisam razdvojila skroz dva obroka, danas je jeo cistu sargarepu u 13h i pio malo mleka
pa je u 17h jeo sargarepu i pirinac
i ja mu dajem i domace i kupovne kasice, da navikava i na to, ako ne budem u prilici uvek da spremim

Majo, ljubi nam Dunjicu, bice to ok..
i da, Hristos se rodi, Srecan Bozic

:zblesav:
 
..kvinsi, knjige kazu da je porcija povrca za bebu 4-6 supenih kashika gotove ispasirane kashe..
(..jaksha je jeo vishe, verovatno ce i bumbar :lol: )
..ja sam davala samo shargarepu tri-chetiri dana, pa pola pola sa krompirom 3-4 dana,
a onda mi je to bila osnova za drugo povrce - dodam 1/3 tikvica ili bundeve ili pashkanata
(tj ista kolichina shargarepe, krompira i tog treceg povrca)..

..mi jutros svechano doruchkovali voce, pa smo, poshto nam se ruchak sad pomerio
na vreme ruchka za ostale ukucane, sedeli u velikoj stolici za hranjenje za stolom sa svima ostalima
i ruchkali povrce.. :klap: ..sav mi je mator. :aha: .jaksha je odushevljen shto je i bata za stolom i sav vazan mu
pokazuje kako on sam jede.. :heart: :lol:
..mm je komentarisao da bi bilo dobro da kupimo veci sto za ruchavanje, jedva stajemo ovako.. :D

..super je proshlo prvo krkanje mesa juche, nije ga muchio stomak, sutra opet.. :)
..sad cemo da se bavimo malo pracenjem toga i raznim vockama.. :)
..onda stize i neko novo povrce na red, vec sam se smorila od ovih par povrcki.. :lol:
 
..kvinsi, knjige kazu da je porcija povrca za bebu 4-6 supenih kashika gotove ispasirane kashe..
(..jaksha je jeo vishe, verovatno ce i bumbar :lol: )
..ja sam davala samo shargarepu tri-chetiri dana, pa pola pola sa krompirom 3-4 dana,
a onda mi je to bila osnova za drugo povrce - dodam 1/3 tikvica ili bundeve ili pashkanata
(tj ista kolichina shargarepe, krompira i tog treceg povrca)..

..mi jutros svechano doruchkovali voce, pa smo, poshto nam se ruchak sad pomerio
na vreme ruchka za ostale ukucane, sedeli u velikoj stolici za hranjenje za stolom sa svima ostalima
i ruchkali povrce.. :klap: ..sav mi je mator. :aha: .jaksha je odushevljen shto je i bata za stolom i sav vazan mu
pokazuje kako on sam jede.. :heart: :lol:

..mm je komentarisao da bi bilo dobro da kupimo veci sto za ruchavanje, jedva stajemo ovako.. :D

..super je proshlo prvo krkanje mesa juche, nije ga muchio stomak, sutra opet.. :)
..sad cemo da se bavimo malo pracenjem toga i raznim vockama.. :)
..onda stize i neko novo povrce na red, vec sam se smorila od ovih par povrcki.. :lol:

Ovo prvo boldovano :heart:

A tek ovo drugo me bas odusevilo :heart: :heart: :heart: :heart:
Cestitke za polu-rodjendan :zurka: :zurka: :zurka:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top