Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
treba da se povucete sve
jer dzabe diskutujete
tako sad mozete da se natezete mesec dana, a ti ces i dalje misliti da treba dubak a one ce misliti da ne treba
realno, dubak nije potreban
i realno, ako se koristi normalno a ne non stop i pre nego sto bi smelo, nece detetu biti nista lose
tako da, ne vidim poentu diskusije

Da, u pravu si! Nema svrhe, dižem ruke ovo će ići u nedogled :andjeo:
 
gde smo došli? do injekcija i inhalacija
još u četvrtak je počeo da "svira" i kašlje i ajde kod pedijatra - ma jok, nek pregura sam, kupićemo mu beli slez sirup za iskašljavanje, svakog dana isto, juče dr došao, kaže bronhitis, danas već gore i sad svi pametniji "dete treba kod dr da se vodi"
ma nemoj, a šta sam ja rekla u četvrtak???
inhalacije i injekcije i ako ne pomogne, bolnica :eek:
ne znam, stvarno ne znam više, plačem k'o kreten, a sve ovo je prošla moja mama sa mnom..
 
gde smo došli? do injekcija i inhalacija
još u četvrtak je počeo da "svira" i kašlje i ajde kod pedijatra - ma jok, nek pregura sam, kupićemo mu beli slez sirup za iskašljavanje, svakog dana isto, juče dr došao, kaže bronhitis, danas već gore i sad svi pametniji "dete treba kod dr da se vodi"
ma nemoj, a šta sam ja rekla u četvrtak???
inhalacije i injekcije i ako ne pomogne, bolnica :eek:
ne znam, stvarno ne znam više, plačem k'o kreten, a sve ovo je prošla moja mama sa mnom..

beli slez nije za iskasljavanje nego za smirivanje suvog kaslja....jagorcevina se koristi za izbacivanje slajma.....i savet iz sopstvenog iskustva.....nek ga pregleda deciji pulmolog a ne pedijatar.....cesto pedijatri ne znaju niti imaju aparate da razlikuju bronhitis od astme a lecenje i lekovi su drukciji.....
 
gde smo došli? do injekcija i inhalacija
još u četvrtak je počeo da "svira" i kašlje i ajde kod pedijatra - ma jok, nek pregura sam, kupićemo mu beli slez sirup za iskašljavanje, svakog dana isto, juče dr došao, kaže bronhitis, danas već gore i sad svi pametniji "dete treba kod dr da se vodi"
ma nemoj, a šta sam ja rekla u četvrtak???
inhalacije i injekcije i ako ne pomogne, bolnica :eek:
ne znam, stvarno ne znam više, plačem k'o kreten, a sve ovo je prošla moja mama sa mnom..

Proci ce i to. Samo bez panike (joj sto je to tako lako reci, a tako tesko uraditi).
 
e, ja htedoh da vas pitam za voce tokom dojenja,koje jedete?
citrusno znam da ne, i patronazna mi je rekla ni jagode i maline i to jagodicasto voce, ali me zanima ostalo, nesto sam guglala i sta god da izguglam nije preporuceno, svde se samo na jabuke, al mi to malo nelogicno
 
Ja uvazavam Novkino misljenje i uvek, ali bas uvek kad postavim pitanje cekam njen odgovor :heart:
Zabica ima pravo na svoj stav i ako sam ja skontala ona je samo trazila misljenje vezano za cipele. Na kraju je poprilicno preterala sa komentarima, al' ajde...
Dada vala vecito ide u krajnost, gde pomenu babu koja je rodila 10. dece od kojih su 4. umrli zbog neodgovornosti...e Dado,dado, umrli su zbog tifusa, gladi i rata...nije bas sve crno-belo...
I na kraju da dam i ja doprinos- ogradica je bolje resenje od dubka, ko ima para i uslova da je postavi i pomera po potrebi. Mi imamo ogromnu kucu i tesko bi bilo pustiti dete da istrazuje, nije bas sigurno i nije gradjena po meri deteta...preksinoc nam je nestalo struje a zastitna ograda na vrhu stepenica se pokvarila, pa sam (ne biste verovali), izvadila dusek iz jednog kreveta i postavila dijagonalno, ako se koja od prasica probudi da ide u kupatilo (pa joj se zamanta, imam neverovatne scenarije u glavi) da se ne strmoglavi. Kad su prohodavale imala sam oci na ledjima :) Jedan detalj:stepenice su nam spiralne i mermerne...brrr da se najezis
 
e, ja htedoh da vas pitam za voce tokom dojenja,koje jedete?
citrusno znam da ne, i patronazna mi je rekla ni jagode i maline i to jagodicasto voce, ali me zanima ostalo, nesto sam guglala i sta god da izguglam nije preporuceno, svde se samo na jabuke, al mi to malo nelogicno

Tara, ja sam bas mnogo razmisljala na tu temu, posebno zato sto dojenje iscrpljuje, a tokom zime se uglavnom jedu citrusi (bar ovde, kivi i limun na sve strane). Mislim da cu sl. put jesti sve vec posle 6. meseca (mislim, ali ne mora da znaci :)), proslog puta mi se bas uzdrmao imuni sistem.
 
..pa mislila sam na voce, citruse i jagodichasto.. :) ..ja nisam jela ni kikiriki i paradajz dok sam dojila..
..sve ovo su alergeni, a ostalo moze da mu smeta za varenje, ali i ne mora..
..cela ta pricha o maminoj ishrani i grchevima je malo nategnuta, ali koga zmija ujede i gushtera se boji.. :(
 
pozdrav svima :)
imam jedno pitanje, u trudnoci mi preporucuju tabletice fluora koja je i ne bih da pijem posto vidim da samo kod nas izricito preporucuju bez zadrske, dok su svuda drugde podeljena misljenja :confused:

fluor u trudnoci- da ili ne ???

Ne.
Prema Protokolu o primeni fluorida Stomatoloskog fakulteta, a koji je usaglasen sa preporukama na globalnom nivou, ukljucujuci i preporuke SZO fluor se ne propisuje trudnicama, a deci samo kod procenjenog visokog rizika.
 
Nisam jela do oko 8. meseca:
kikiriki, lesnike, jagone&Co, grasak, pasulj, kupus, citruse..... NIsam pila mleko jer mi se nije pilo do negogo 2. meseca, i nisam pila kafu do oko 4. meseca jer prvi put kada sam je popila Juunior se probudio usred noci i delovao mi je cudno. Da li je zbog kafe ili neceg drugog, ne znam, ali sam odlozila pijenje kafe.
Ono sto sam novo jela, uvodila sam sebi kao i bebi polako,, i gledala reakcije. Izgleda da smo mi srecnici jer mu samo kafa smetala. Mada, nisam ja ni jela nesto sto bi mu moglo smetati, tj nisam izazivala, pa ne znam sta bi bilo da jesam. Sve u svemu necu ni sa drugim detetom jesti sve odjednom nego kao i sa Juniorom sve polako ;)

Paradajz sam pocela sa bebina 3 meseca, tada sam krenula i sa zacinima u svojoj ishrani.
 
Ne.
Prema Protokolu o primeni fluorida Stomatoloskog fakulteta, a koji je usaglasen sa preporukama na globalnom nivou, ukljucujuci i preporuke SZO fluor se ne propisuje trudnicama, a deci samo kod procenjenog visokog rizika.

Meni zubar dao u 7. mesecu, jos me ubedjivao, kaze " ...dobro je i za Vase i za bebine zube". Meni nesto to bilo preterano, pa sam kupila i ostavila na policu...Na srecu, nisam pila...
 
MI smo decu stavljali u dubak, ali retko i kratko. Njima je to doživljaj, otprilike kao ringišpil :lol: 10-tak minuta i gotovo.
Malca sam na primer stavljala neki put uveče, pre spavanja. Dok kupam Micku na primer, da on nebi izgin'o negde, ja ga na tih 10 min stavim u dubak. Njemu super, ja mirna... dok nije počeo naglavačke da iskače :lol: Tada je dubak, naravno, otišao u ad akta.
Ma, šta je i bio u dupku, u proseku svaki treći dan po 10-tak minuta. Mic je više koristila dubak, ali i ona ne preterano. Malo da se izvoza i zadovolji.
Hodanje i ostalo nismo forsirali, nikakve vežbe nismo radili. Igrali smo se sa njima na podu, i i dalje se igramo, ali to ne spada u vežbe, valjda. Mic mi nije puzala, a mali jeste, pa su opet oboje prohodali pre rodjendana.
Ma, sve je individualno, svako dete za sebe. Mada forsiranje bilo čega, a pogotovo lokomotornog sistema, nije baš mnogo pametno.
 
e hvala vam
zato i pitam, da postepeno pocnem da uvodim razno voce i povrce
sada su mu prestali oni grcevi pa vise nece biti dileme da li ga muci stomak od necega sto sam pojela ili jok

kada je imao grceve izbacila sam sve zivo u strahu i stvarno mi je ishrana postala siromasna, od voca sam jela samo jabuke, od povrca skoro samo krompir i tikvice na 1001 nacin, pa planiram sada jedno po jedno da uvodim i posmatram reakcije kojih, nadam se, nece ni biti.. svakako necu eksperimantosati sa kikrikijem isl, jagodama i sl, citrusima, kupusom, graskom i pasuljem...
 
Ja sam svog deckonju (sad ce 15 mjeseci) isto stavljala u dubak (koji sam dobila kada se rodio) vrlo malo, po 10 -15 min., jbg. cesto sam sama pa sam morala otici do wc-a, spremiti rucak i sl. Mada je on bio puzavac te ga nista drugo nije zanimalo. Nikada ga nisam forsirala ni da hoda ni da sjedne, nikada ga nisam uzela za rukice da ga setam sve dok se jedan dan nije sam pustio i napravio 10-ak koraka iz cuga i nakon toga nastavio da hoda najnormalnije (imao 13 mjeseci).
Sto kaze jedan komicar iz Engleske - "Da li ste ikada vidjeli odraslog, zdravog covjeka koji puzi i zove tatatatata?". Svako dijete ce kada osjeti da moze samo krenuti u pohode :)

P.S. Najvise me nervira kada neko ne umije da se raspravlja argumentima sa kojima raspolaze pa umjesto toga koristi ono tipa - glupa si ti i tvoji postovi, haha. Ajde da drzimo neki nivo rasprave ako se vec o necemu raspravlja :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top