Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi nismo ni kupili dubak. Tako smo se dogovorili jos dok sam bila trudna. Nisam zazalila zbog te odluke, mada su me neki poznanici bas cudno gledali zbog toga :roll:

Poznavajuci Juniora on bi prvo pokusao nekako da se izkobelja iz setalice, a kada ne uspe prevrnuo bi je pa odpuzao :cepanje:

Sestrina deca (sada imaju 17 i 15 godina) su imali setalicu/dubak. Nisu dugo bili u njoj, ali par puta po par minuta dnevno, da. Ne vidim da im bilo sta fali zbog toga. Neka svako odluci za svoje dete, kako ce. Ja sam jedino protiv toga da dete bude dugo, cesto i suvise rano u setalici/dubku. E sada se postavlja pitanje sta je previse dugo, previse cesto i previse rano :think:
 
posto ja stalno nesto kalkulisem, i jako sam protiv inace, bilo kakve kupovine kojoj ne vidim smisao, zato i necu kupovati ni dubak ni taj auto...
al sam zato odlepila za svim onim interaktivnim igrackama, joooj <3

Ja sam jedno vreme kupovala i kupovala igracke/grickalice za zube/knjige i sve sto mi se ucini da ce biti zanimljivo. Pored svega toga je nadobijao ihahaj igracaka/grickalica itd. Shvatila sam (na svu srecu na vreme) da ce uvek ostati neka stvar koja "bi bas bila super" nekupljena.

Kupujem ono za sta sam sigurna
1. da ce mu se svideti
2. nije preskupo, ali je kvalitetno
3. korisno je
4. razvija ga/ nauci ga necem novom

Ako bilo koju od ovih uslova ne ispunjava ne kupujem.
 
pa da...
on ukupno ima mozda pet izgracaka za sada
i sve su za njegov uzrast i kupljene da ga stimulisu na neki nacin, suskava knjiga, mekana zvecka, koja isto suska, kuca koja se okaci na kolica da ga stimulise, isto zvecka, suska, i tako
kupioh mu danas u c&a ono sto oni zovu baby kuscheltuch
zeka neki, sareno, lepo, mekano, bas je dobro
ne volim igracke bez smisla
msm, znam da kad poraste, necu izbeci kupovinu gomile autica i stvari bezveznih
pa bar sada dok se jos uvek samo ja pitam, trudim se da kupim samo 'pametne' igracke :D
 
pa da...
on ukupno ima mozda pet izgracaka za sada
i sve su za njegov uzrast i kupljene da ga stimulisu na neki nacin, suskava knjiga, mekana zvecka, koja isto suska, kuca koja se okaci na kolica da ga stimulise, isto zvecka, suska, i tako
kupioh mu danas u c&a ono sto oni zovu baby kuscheltuch
zeka neki, sareno, lepo, mekano, bas je dobro
ne volim igracke bez smisla
msm, znam da kad poraste, necu izbeci kupovinu gomile autica i stvari bezveznih
pa bar sada dok se jos uvek samo ja pitam, trudim se da kupim samo 'pametne' igracke :D

moj je imao ... pa mrzi me da vadim knjigu, ali oko 7-8 meseci kad sam shvatila da nema ni jedan autic :zcepanje:... nisam se setila :zcepanje:,,, i kupila sam mu 3-4 komada, i da kazhem, prvo je bio fasciniran oblikom, pa bojom, pa je pocheo da ih gura, pa sad obrne i okrece tochkove i viche brrm, brmm :lol: ... nisu ni autici bash bezveze :zper:
 
Mi imamo neki sistem kad su igracke u pitanju.
Ne kupujemo ih uopste.
Svake nedelje mu menjam igracke.
I samo par njih ima u ogradici i par u krevetcu.
Sad mu je ustajanje glavna zanimacija pa ga igracke slabo zanimaju.
Ps. i nema nijedan autic. sve neki klaviri, zvukovi, zivotinje
 
..ja bolje da cutim oko igrachaka.. :sad2:
..bacam nemilosrdno sve shto se ofunja, raspari, polomi,
a sve ono shto je bilo nekvalitetno ili neprikladno deci nije ni ostalo da cheka malce..
..nismo im kupovali mnogo, knjige i poklone za rodjendane i nove godine,
ali opet jedva chekam neku novu bebu u blizini da prosledim ono shto je vec popakovano u kutije
0-3m, 3-6m, 6-9m..
..btw, bez obzira shto sam u kutije pakovala samo ono shto nisu ni pogledali nedeljama i mesecima,
opet spushtanje i istrazivanje svake od njih donosi zabavu za pet dana minimum.. :lol:

..naravno, oni se i dalje najvishe i najlepshe igraju stvarima koje ne koshtaju nishta i nisu igrachke.. :heart:
 
igračke :heart:
mislim da mu nijednu nismo mi kupili, možda tata zvečkicu samo
dobili knjižicu, mislim da je boki pomenula, šuška, zvecka i to
naravno, kad je otkrio zvečke, kupljeno ih je bezbroj dok nismo otkrili da može da zaglavi prst, odvali deo, zvizne se po glavi.. pa sam ih sve sklonila
hebala ih plastika
i dala mu lepo plišane igračkice koje se ne "linjaju"
sad mu je najinteresantniji tigar, dobio ga pre par dana
prase plišano
glodalica neka sa dizni motivima
i flašica od soka plastična :mrgreen:
i pakovanje vlažnih maramica je i dalje hit, da

i ništa ne sme bez nadzora :mrgreen:
sve gura u usta i čini mi se da bi se ugušio i isekao da ga ostavim samog sa svim tim čudima, kad idem da piškim, ostavim mu samo jednu plišanu koju ne može da strpa u usta :lol:
 
ovaj gremlin sinoć do pola 12
a inače nam je navika uspavljivanje tokom dojenja
znam da ne valja, al' šta ću
i ja budem smoždena na kraju dana, a njega sa 10 kg da nosam duže nekad ne mogu :(
nego tešim se, još nema zubiće, tad je problem mleko pred spavanje, ovako valjda nije strašno
 
moj je imao ... pa mrzi me da vadim knjigu, ali oko 7-8 meseci kad sam shvatila da nema ni jedan autic :zcepanje:... nisam se setila :zcepanje:,,, i kupila sam mu 3-4 komada, i da kazhem, prvo je bio fasciniran oblikom, pa bojom, pa je pocheo da ih gura, pa sad obrne i okrece tochkove i viche brrm, brmm :lol: ... nisu ni autici bash bezveze :zper:


Isto. Kupujem one u Aksi za 100dindzi po jedan komad, kada mi dodje plata. Ima za sada 3 auta, 2 aviona i 1 bager. Ni ja se ne bih setila da kupim autic dok nismo posetili dLugara Armina i Junior se zaigrao sa auticima :cmok:

I dalje je najineresantnija bezvremenska i bezprostorna igracka "Rosa od 0.5l i 1.5l" nekada prazna, nekada sa makaronama, a s vremena na vreme sa 2 deci vode u njoj. Aj joj uzivanja :cepanje:

:hej: Birice, Zsuki: Kada ste slobodne ove nedelje, da iskoristimo sto Junior jos ne ide u jasle, pa za sada ni ne slini :worth: pa da vidimo "kuma i nevestu" :cepanje:?
 
Evo ni mi jos ne spavamo. Trenutno joj je sve zanimljivije od spavanja.

Neko je pitao za sociva i vodu, more, plazu.
Ima ljudi koji mogu sve to bez problema sa njima, ima onih i koji ne mogu. Ne zna se dok se ne proba.
Ja sam ih nosila par godina, ali su mi cesto javljale infekcije ociju od njih (tako mi zapalo :banovati: ) pa sam se presaltovala na cvike. Sa socivima nisam mogla ni da se umijem, odma posle toga bi bio karambol.
Tako da kao sto reko, tesko moze da se zna unapred dok se ne proba ...
 
jao, čičak, ja jedva čekam to, da puzi, da hoda, šta god! težak je da se nosa čim vrisne, a već zna gde će, samo ne zna kako pa mora neko da ga nosi
hah, mi danas isto tako na krevetu, dojim ga, tata gleda tv, nasmeje se, ovaj odmah pušta i okreće se prema tati :eek:
nije frka što reaguje na tatin smeh nego što mu je to bitnije od sise :zeek:
jao
 
Neo, kontam da ujutru prvo umivanje pa stavljanje sociva(ne sminkam se inace), uvece skidanje sociva pa umivanje i to je to.
A bas bi volela i na moru da ih imam. Jer leti nosim suncane sa dioptrijom, pa ako s nekim sedim ili udjem negde, moram ih skinuti pa vaditi ove redovne pa tako opet pri izlasku, smori me to vadjenje i pakovanje naocara
 
što je razumljivo jer, ako se sećam, ti radiš, a on je više oko bebe :think:
kod nas on radi po ceo dan, a ja oko bebe, a obično se vežu za onog s kim najviše provode vreme, kad ono međutim :mrgreen:
nego, voli on nas sve, samo bi da se mazi, grli, da prelazi iz ruku u ruke :heart:
baš je maza
al' mi ovo danas bilo čudno :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top