Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Farbaj se najnormalnije.
Llli kaze da moze, a ako neko zna, oni znaju!
Jesu povecane energetske potrebe kad dojis zbog rada mlecnih zlezda, stvaranja i izlucivanja mleka.
Ali, ako se ne zadovolje bilo energetske, bilo nutritivne potrebe, to ide iskljucivo na stetu majke, ne utice na sastav i kolicinu mleka.
A hormoni da, oksitocin-adrenalin na izlucivanje, serotonin utice na stvaranje zato nocu, i inace kad se opustimo ima vise mleka.
 
Farbaj se najnormalnije.
Llli kaze da moze, a ako neko zna, oni znaju!
Jesu povecane energetske potrebe kad dojis zbog rada mlecnih zlezda, stvaranja i izlucivanja mleka.
Ali, ako se ne zadovolje bilo energetske, bilo nutritivne potrebe, to ide iskljucivo na stetu majke, ne utice na sastav i kolicinu mleka.
A hormoni da, oksitocin-adrenalin na izlucivanje, serotonin utice na stvaranje zato nocu, i inace kad se opustimo ima vise mleka.

Tnx :)
 
Imam i ja pitanje :)

Kada ste decu počele da stavljate u dubak i šta mislite o tome, da li je dubak potreban ili nije?

Danas ga pedijatri ne preporučuju,ali smo mi ipak odlučili da klinca pustimo da malo vežba u njemu... Videćemo kako će ragovati,doneli dubak ali ga još nismo isprobali. Da li nam za dubak trebaju odmah hodajuće cipelice ili može i u običnim patofnama!?
 
Ja ne planiram da koristim dubak..

Sad kad pomenu sociva..setih se jedne cudne situacije...
Dok sam bila u porodilistu, a bila sam 7 dana tamo, vecina zena sa kojima sam razgovarala su bile nekako razrooke..ili im je jedno oko "setalo"

Ne bih ni primetila, posto je to u pocetku bila jedna cimerka, posle jos jedna isto, pa jos jedna :think: meni postalo sumnjivo..ali sam valjda zaboravila
ALi onda i nakon porodjaja..obe (nove) cimerke su imale takve oci..ja sam bila ubedjena da ili haluciniram ili su moje oci otisle, posto mi je nemoguce da skoro svaka zena tamo ima problema takvih..
Onda pogledam spremacicu kad njoj oci normalne :mrgreen: isto tako mm kad je dosao u posetu, ok su mu oci, dakle nije bilo do mene...
Ni dan-danas ne znam sta je to bilo...AL bas da od 8 cimerki, njih 7 imaju oci koje setaju nesto mi cudno..
Mozda sam bila nadrogirana od epidurala :D al opet ovo se desavalo i pre porodjaja dok sam lezala tamo 3-4 dana..
 
Zabice, ja nisam za dubak. Forsiranje necega na sta nisu spremni ni fizicki ni psihicki.
Mi imamo dubak(od deverovih klinaca), i stavili smo ga mozda 3 puta u njega. Jednom za novu godinu, jednom za Bozic i ne znam.ni dal smo vise. I to po par minuta da vidimo njegovu reakciju. Mislim da je korisnije da je dole na podu ili u ogradici
 
Imam i ja pitanje :)

Kada ste decu počele da stavljate u dubak i šta mislite o tome, da li je dubak potreban ili nije?

Danas ga pedijatri ne preporučuju,ali smo mi ipak odlučili da klinca pustimo da malo vežba u njemu... Videćemo kako će ragovati,doneli dubak ali ga još nismo isprobali. Da li nam za dubak trebaju odmah hodajuće cipelice ili može i u običnim patofnama!?

:roll: kao dubak sluzi za sta?....da se beba malo zabavi na stetu sopstvenog zdravlja?
 
Dunja je bila povremeno u dubku,ali tek u 12om mesecu,kada sve zabave obrnemo.A ja moram nesto da uradim,a nece u ogradicu.

Ospite sad po meni drvlje i kamenje,ali UGLAVNOM SVI smo se mi "gajili'' u dubku a sad je to greh najveci.Ja ne znam nikog ko ima probleme zbog toga.
 
čičkava, ne znam, mada ja imam astigmatizam, al' ću naočare (ne znam ni imaju li sočiva za to, a i ne zanima me, ne volEm ih :mrgreen: )

meso, ništa, ali ništa više ne merim 20 min. - pola sata - sat vremena..
sve po osećaju, lepo uzmeš viljuškom parčence pa probaš ako nisi sigurna kad pogledaš

dubak.. nisam znala da ima tol'ko žena protiv :mrgreen:
nas rodbina htela da samelje, a i sad im nije jasno zašto nećemo dubak
nije da znam nešto mnogo, pročitala da se najviše povreda kod beba upravo desi u dubku, a i mm nešto slično našao na net-u pa smo se dogovorili da nećemo ni da kupujemo :)
šta će nam? bio njegov drug pa me pita kako mislim da popijem kafu na miru pored bebe :eek:
e, al' ja pijem samo jednu, kad se probudim
lepo, probudim se pre bebe ili kad se sam zaigra, komp mi je blizu kreveta, pa kucam, pijem kafu i imam njega na oku :)

majo, neće te niko napadati, tvoja beba, tvoja odluka, ali nemoj da ti argument bude "kako smo mi.. ništa nam ne fali"
i meni su tako za dojenje "što mu ne daš da jede umesto da sisa, kako je ta i ta od prvog bebinog meseca krenula sa dohranom, pa ubrzo i čvrsta hrana došla na red pa dete živo i zdravo"
a ovde bi se neko šlogirao da mu kažu da su detetu sa 6 nedelja dali pasulj :eek:
mislim, kontaš šta sam htela da kažem :)
 
Dunja je bila povremeno u dubku,ali tek u 12om mesecu,kada sve zabave obrnemo.A ja moram nesto da uradim,a nece u ogradicu.

Ospite sad po meni drvlje i kamenje,ali UGLAVNOM SVI smo se mi "gajili'' u dubku a sad je to greh najveci.Ja ne znam nikog ko ima probleme zbog toga.

:think: pili smo i kravlje mleko, jeli jaja, citruse, plazmu, davali nam antibiotike za virusne infekcije....svasta nesto sto ne valja....e sad, koje nam je to probleme napravilo u zivotu, tesko je reci....ali, svesno raditi detetu sto znas da mu steti, ne vidim svrhu toga....za te pare bolje mu kupiti onaj autic za prohodavanje.....odlicna stvar....

http://www.juniorshop.rs/oprema-za-...a-postoljem-4u1-orange-9m-guralice-juniorshop
 
Poslednja izmena:
Ne volim ni ja,to kako smo mi pa nam nista ne fali...
Dubak nisam kupovala,dobili smo ga.Ona je bila povremeno u njemu kada je vec prohodavala i to max sat vremena dnevno iz vise puta.

Nego ako pedijatri,za godinu dve kazu valja dubak onda ce svi biti ponovo za i tako...
Posto se ionako sva pravila menjaju iz godine u godinu...
 
Ne volim ni ja,to kako smo mi pa nam nista ne fali...
Dubak nisam kupovala,dobili smo ga.Ona je bila povremeno u njemu kada je vec prohodavala i to max sat vremena dnevno iz vise puta.

Nego ako pedijatri,za godinu dve kazu valja dubak onda ce svi biti ponovo za i tako...
Posto se ionako sva pravila menjaju iz godine u godinu...

jeste, svasta menjaju ali za dubak ne....jos kod mog sina je bilo zabranjeno, pre 13 godina....
 
..ma ne moze niko nishta da zabrani, ali moze da da razloge protiv..
..a danas ni to nije potrebno, sve je lako izguglati..

..kad smo mi bili mali, dubak je imao platnene "gacice" a ne sedishte, pa su nogice bile u prirodnijem polozaju za prohodavanje..
..a i secam se (moj brat je 11 god mladji od mene) da je mama govorila da "jedva cheka da mu prodje rodjendan da ga stavi u dubak"
poshto je bio tezak i voleo je da se nosi..
..kad chujem da neko stavi u dubak bebu od shest meseci zato shto "zna da sedi", pitam se da li razmishlja o tome da je vertikala za tolicku bebu
neprirodan polozaj, da ne pricham o oslanjanju na noge.. :roll: ..pricha o pogreshnom usvajanju ideje kretanja je na poslednjem mestu ovde..
 
:think: pili smo i kravlje mleko, jeli jaja, citruse, plazmu, davali nam antibiotike za virusne infekcije....svasta nesto sto ne valja....e sad, koje nam je to probleme napravilo u zivotu, tesko je reci....ali, svesno raditi detetu sto znas da mu steti, ne vidim svrhu toga....za te pare bolje mu kupiti onaj autic za prohodavanje.....odlicna stvar....

http://www.juniorshop.rs/oprema-za-...a-postoljem-4u1-orange-9m-guralice-juniorshop

ne vidim sto je to bolje od dubka
nasa cerka je isto to radila sa dubkom
i nije bila ceo dan u njemu
i sto novka kaze, platnene gacice je imao dubak

samo je pitanje kada i koliko dete stavljas a ne dal stavljas
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top