Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Secam se sta je nama govorila ona teta sto pomaze oko dojenja,mi smo dobijali po 50gr dnevno sto je bilo odlicno,mada idealno dobijanje dnevno je 30gr,u slucaju da je 2Ogr dnevno onda nesto nije u redu ili ima malo mleka ili je neki dr problem u pitanju,ukljucuje se i dohrana pored majcinog mleka...naravno da se izbegava al pobogu kad je potrebno nece umreti od toga..
Nego da vas pitam moj beban ce za dva dana 6mes,pa mislim da sad ima onaj skok u razvoju,vec dva dana je bas placljiv,i zeza me ako ga stavim u krevetac cim okrenem ledja on u vrisak,hoce da me gleda,zar nebi trebalo to kasnije da se desava..cini mi se starijim je to bilo dosta kasnije...mada zezaju ga i zubici samo sto ne izbiju mislim da je i zbog toga poremetio ritam..uvek se uspavljivao sam ili bas neki put uzmem na 10sek i on zaspi,a sad brate ljuljaj i kad ga spustim on se probudi pa opet jovo nanovo...da li je moguce od tog skoka sve poremeti ili gresim negde?sta mislite?takav je vec dva tri dana...
proslu noc mi se budio na svakih 15min...danas je jedva spavao 2h ukupno...evo i nocas budio se tri puta mada sad je bas izmoren..
 
Secam se sta je nama govorila ona teta sto pomaze oko dojenja,mi smo dobijali po 50gr dnevno sto je bilo odlicno,mada idealno dobijanje dnevno je 30gr,u slucaju da je 2Ogr dnevno onda nesto nije u redu ili ima malo mleka ili je neki dr problem u pitanju,ukljucuje se i dohrana pored majcinog mleka...naravno da se izbegava al pobogu kad je potrebno nece umreti od toga..
Nego da vas pitam moj beban ce za dva dana 6mes,pa mislim da sad ima onaj skok u razvoju,vec dva dana je bas placljiv,i zeza me ako ga stavim u krevetac cim okrenem ledja on u vrisak,hoce da me gleda,zar nebi trebalo to kasnije da se desava..cini mi se starijim je to bilo dosta kasnije...mada zezaju ga i zubici samo sto ne izbiju mislim da je i zbog toga poremetio ritam..uvek se uspavljivao sam ili bas neki put uzmem na 10sek i on zaspi,a sad brate ljuljaj i kad ga spustim on se probudi pa opet jovo nanovo...da li je moguce od tog skoka sve poremeti ili gresim negde?sta mislite?takav je vec dva tri dana...
proslu noc mi se budio na svakih 15min...danas je jedva spavao 2h ukupno...evo i nocas budio se tri puta mada sad je bas izmoren..

To je počelo i nama da se dešava u tom periodu.. Do tada spavao celu noć a od 6 meseca katastrofa budi se 3-4 puta u toku noći i traži da sisa.. i dalje je tako, samo sa još nekim novinama. I to što tako emotivno reaguje kada se na njega ne obraća pažnja ili iz straha da mu se najdraža osoba ne izgubi iz vidokruga je normalno za taj period, kod neke dece ranije a kod neke kasnije. Sve je individualno.. Ja mom pevam ako smo u suprotnim prostorijama da može da me čuje, najgore kada je mm na poslu i kada odem do toaleta šizi što me nema... :roll:
 
Boki, pitas.
Kad ti neko da predlog ti odbijes i nastavljas po starom.

Ok, tvoje dete tvoja stvar, ja ti pisem iz najbolje namere sta bi ja probala.
Nisi mi jasna uopste.
Sta ti hoces?

ma ko te je pitao sta?
citiras delove posta, nigde pitanja
napisah izvestaj s kontrole,sa svojim mislima
nigde te nisam zamolila za plan i program, ne izmisljaj, i sad ti meni sta ti hoces.....
 
o boze....
valjda je jasno kad se procita post cicak, kad napisem kilometar teksta i nebulozan cilj od kilu i po i retoricko pitanje kako to da izvedem....
i sad ti meni pises kako trazim savet i odbacim savet o.O
da mi je trebao tvoj savet, ne brini, jasno bih te pitala.....
 
:) sada makar postoji forum gde i mozes nauciti nesto pametno i dobiti podrsku u slucaju nesigurnosti....nekad je rec pedijatra bila zakon, ako ne napreduje dovoljno, ni jedan savet oko dojenja, obavezno dohrana.....osecala sam se svaki put kao zlocinac ako u gram nije dobio koliko je predvidjeno....
 
mogu zamisliti, ja se glupo osecala zbog narucivanja kilaze za sledeci put :-D
moje dete je jednostavno takvo, al videce i dr, ona ocekuje sledeci put neke krofne :-D hehe....
jao...
odo da pijem caj i citam knjigu, kako odgajiti srecnu decu
nadam se da cemo danasnji dan provesti u skitnji.....
 
Kvalitet i kolicina mleka nema veze sa ishranom majke, koliko puta, pobogu! :roll:

kako kvalitet nema fveze?
ako majka nista ne jede kako mleko moze da bude kako treba?
odakle se crpi sve to ako se nista ne unosi a majka nije dobbila na kilazi nista,sve otislo posle porodjaja
a kuma moja ne jede ceo dan, kaze ne stigne da jede(sto ja ne kapiram,da sam gladna naseckala bi bar kackavalj pa bi jela dok dojim bebu) i tacno uvece nema mleko uopste....ali trunku...nista
kako ja pojma nemam...ali jednostavno nema

ajde,kako
 
kako kvalitet nema fveze?
ako majka nista ne jede kako mleko moze da bude kako treba?
odakle se crpi sve to ako se nista ne unosi a majka nije dobbila na kilazi nista,sve otislo posle porodjaja
a kuma moja ne jede ceo dan, kaze ne stigne da jede(sto ja ne kapiram,da sam gladna naseckala bi bar kackavalj pa bi jela dok dojim bebu) i tacno uvece nema mleko uopste....ali trunku...nista
kako ja pojma nemam...ali jednostavno nema

ajde,kako

to ko da si rekla da nema veze kako se trudnica hrani, sa razvojem ploda
Tsuy?
Naravno da nema veze, sve ide iz zaliha, iz majcinog organizma.
Ako ne jede nista, majka ce biti malaksala, slaba...umrece na kraju, ali ce se u mleko do kraja crpeti sve sto treba.
Nema teoretske sanse da uvece nema mleka uopste, moze da zbog umora ide tesko napolje, moze da padne kolicina malo, samo dok ne odspava, isto zbog umora, stresa i hormona povezanih sa tim.
Sastav mleka je relativno konstantan, na njega se jako tesko utice ishranom i suplementima.
Npr. ako majka uzima suplementa vitamina C ili gvozdja, to nema ama bas nikakav uticaj na povecanje kolicine ovih komponenti u mleku.
Mleko je produkt rada zlezda.
To je isto kao kad bi rekla da se sastav pljuvacke ili enzima ili hormona menja zavisno od ishrane, i njih izlucuju zlezde i koriste komponente iz krvi za sintezu.
Nemam vremena da kopam linkove, vodimo dete u pozoriste, a sigurno vec negde jesam. :)
 
ma ko te je pitao sta?
citiras delove posta, nigde pitanja
napisah izvestaj s kontrole,sa svojim mislima
nigde te nisam zamolila za plan i program, ne izmisljaj, i sad ti meni sta ti hoces.....

o boze....
valjda je jasno kad se procita post cicak, kad napisem kilometar teksta i nebulozan cilj od kilu i po i retoricko pitanje kako to da izvedem....
i sad ti meni pises kako trazim savet i odbacim savet o.O
da mi je trebao tvoj savet, ne brini, jasno bih te pitala.....
Onda nemoj nista raditi, vec nastavi po svome.
Ali ne ocekuj ni neku promenu.

Nije mi jasno, imas zelju da ti se beba ubuci ali nista ne planiras da uradis po tom pitanju. Ni da probas. :(
 
ja sam primetila da mi se mleko najvise stvara nocu, kada spavam, tada su mi jedino grudi prepune mleka, u toku dana ne, ok verovatno i zato sto cesce sisa, ali uvek je bilo tako i kada je nocu sisao na dva tri sata...
negde sam citala da umor i iscrpljenost mogu imati veze sa kolicinom mlekom, mozda sa refleksom ispustanja, ne secam se tacno...
 
dobro onda
u svakom slucaju ona sada doji sto je ogroman uspeh u odnosu na prosli put kad je isto krivicom medicinskih radnika dobila mastitis i dok se to sredilo, beba vise nije htela ni da sisa ni da pije njeno mleko na flasicu
rekla sam joj da ne pada u zamke i da doji bez obzira na sve
 
Tsuy?
Naravno da nema veze, sve ide iz zaliha, iz majcinog organizma.
Ako ne jede nista, majka ce biti malaksala, slaba...umrece na kraju, ali ce se u mleko do kraja crpeti sve sto treba.
Nema teoretske sanse da uvece nema mleka uopste, moze da zbog umora ide tesko napolje, moze da padne kolicina malo, samo dok ne odspava, isto zbog umora, stresa i hormona povezanih sa tim.
Sastav mleka je relativno konstantan, na njega se jako tesko utice ishranom i suplementima.
Npr. ako majka uzima suplementa vitamina C ili gvozdja, to nema ama bas nikakav uticaj na povecanje kolicine ovih komponenti u mleku.
Mleko je produkt rada zlezda.
To je isto kao kad bi rekla da se sastav pljuvacke ili enzima ili hormona menja zavisno od ishrane, i njih izlucuju zlezde i koriste komponente iz krvi za sintezu.
Nemam vremena da kopam linkove, vodimo dete u pozoriste, a sigurno vec negde jesam. :)

to mu dodje slicno kao i u trudnoci....beba ce sa izvuce sve od mame, kao parazit, prvo ide bebi a mami sta ostane....ishrana mora biti bas jako siromasna da bi to uticalo i na bebu....pravilnom ishranom se prvenstveno cuva zena....
 
:hahaha:
Додатак храни за бројлере да брже напредују!
Што би моје близнакиње до прошле године рекле ,,бојлери"!!!

Upravo to, ili, u ovom slucaju, tzv. dohrana, nalivanje dojenog deteta formulom bez potrebe, a iz istog razloga, da brze napreduje.
To sam i htela da kazem, a ne ovo sto je Maja shvatila, al' dobro, kako god.
 
ja cu definitivno nedelju dana da ga dojim lezeci
da probam da se oppravim malo, bila kod fizioterapeuta, kaze da su mi ledja u katastrofalnom stanju, puna onih kvrzica, hbmliga kako se strucno zovu, kako me pipne mene rasturi bol...

on dobro sisa i u lezecem polozaju tako da cu probati jedno vreme tako, jbg, sto kaze suki nema forumasenja ali preizvecu : ))
 
da se javim kratko
primio pentaxim
jauknuo nije, kaze sestra, pravi je junak za primer....
za sada je sve ok....
drugarica nam dala njihovu vagu, merila ga, ispade da ima 4,4 kg a u dz vaga kaze 4,3 i 60 cm, za cm se vec navikoh da nas skrate bar za cm :-D
e sad drugi deo price, dr je i ok i nije, sad pisem to jer smo prvi put kod nje, kazu nije losa, i nije ovako, svidja joj se mali, kaze zilav, super sto samo siki, za forsiranje dojenja je, sto je kul, al kaze, i to mi se nije svidelo hehe, da mora da bude deblji na tu visinu, mukica.... za sest nedelja po njima dobio 900g, a po meni kilu.... e sad kaze ona meni ti samo jedi, pij, lezi kraj njega i samo doji po ceo dan....
msm kul to sve al brate mili, imam i ja dusu, odlepila bih
plako je jer su ga tamo teglili, merili, ne voli to, kaze ona, eto place, gladan je, samo vi cim on kaze aaa , vi na dojku....
i kaze, kontrola za tacno sest nedelja, pentaksim opet i kaze, ona hoce da vidi da smo tada kilu i po u plusu

eto, sve je to kul, al sta ja da radim kad su mi tih kilu i po ko nemoguca misija za nas i deluju mi nedostizno, zivota mi, kako to da izvedem....
rekla mi i da se ugojim :-D
i da krkam svega
ja jedem, dojim na zahtev, al covece, pa ne place on samo kad je gladan....

e da, i da proredim davanje vigantola jer kao zatvara mu se brzo fontanela prednja, sad se tripujem i za to, naravno, da se ne zatvori pre vremena....

Mi idemo sad u utorak na pentaxim i sve ostalo, pa javljam bas koliko je dobila. Pa posle treceg meseca se mnogo sporije dobija na kilazi..ne znam nikog da je dobio preko 1kg za mesec..

D

Iskljucivo sa stimulacijom, mleko nastaje iz krvi.
Uvek se treba zdravo hraniti nevezano za dojenje.
I zene koje gladuju zbog nemastine, rata,...sasvim normalno doje svoju decu.

Vidis ja nisam znala kako se tacno stvara mlekce, doduse nisam mnogo ni istrazivala..pa onda ima logike i ono sa farbom..da ako preko neke ogrebotinice na glavi udje u krv, posle ode delici u mleko? Niko mi ne dade objasnjenje lepo a ja cekam na tacni :lol:
Dakle moracu da prestanem da se vadim da zbog dojenja nisam smrsala ni kilo od porodjaja :p cak sam dobila 2-3 kg..

ja sam primetila da mi se mleko najvise stvara nocu, kada spavam, tada su mi jedino grudi prepune mleka, u toku dana ne, ok verovatno i zato sto cesce sisa, ali uvek je bilo tako i kada je nocu sisao na dva tri sata...
negde sam citala da umor i iscrpljenost mogu imati veze sa kolicinom mlekom, mozda sa refleksom ispustanja, ne secam se tacno...

I meni ujutru pucaju koliko su prepune, pa nakupi se posto ne sisaju celu noc..barem Sara ne sisa od 9 uvece pa do 6 ujutru nista
A kicma me boli isto, mene boli donji deo, iskrivim se dok je nosim da joj operem guzu posto je niska kada pa se tu nekako izgrbavim, otkud znam..a dojim lezeci oduvek, sedecki ni ne umem.
Ovaj trticni deo me ubija kad duze sedim, to tako jos od porodjaja..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top