Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zenice, *bg, nisam imala pojma, ja sterilisala posle skoro svakog pranja, doduse ne iskuvavam, imam neke tablete koje stavim u vodi i one ih sterilisu. Hvala na info, proredicu to.

Koliko vidim i vama bebe super napreduju sto mi je bas milo! Majo, mislim da nema potrebe da se opterecujes, i da je tvoja beba sasvim dobro napredovala, ipak je ona devojcica a one su sitnije. Vazno je da prati onaj grafikon lepo, odnosno da se srazmerno razvija.

Cilibarska ogrlica Jexy je odlicno pitanje, i ja sam nameravala da se raspitam o tome, ali ne stigoh. Deluje mi zaista neverovatno, ali vidim svi ih hvale, pa k'o velim, nece da odmogne ( da ti uzmem sve cetir' cero, nece da se bace :lol: )
 
Sto se tice nas, evo izvestaja:

Bili danas kod pedijatra i prezadovoljna sam. Covek je fin, ozbiljan, informisan, mlad ( sto smatram plusom jer obicno mladji doktori koliko sam uspela da primetim, se vise informisu i prate desavanja u svojoj struci... ), hoce da saslusa, objasni i dobro se informise o detetu. Sve u svemu, rekao mi je sve sto sam i sama znala. Da sve sto sam navela ukazuje na alergiju na proteine kravljeg mleka, ali da se ona tesko dokazuje kod malih beba, mogu da se rade testovi, ali oni cesto pokazu da nema alergije iako je zapravo ima. Rekao mi je da je vazno da slusam svoj majcinski instinkt, ali da ne panicim. Dao nam je uput za vadjenje krvi i kontrolu tih antitela koja se pojavljuju kada postoji alergija na nesto. E, sada, ne znam hoce li se to kdo nas uopste sada videti jer mi eto vec pijemo to specijalno mleko. kako god, nije vise ni vazno, on nam je prepisao recepte za ovo specijalno mleko Alernova jer ono ne moze da skodi, njega mogu da piju i bebe koje nemaju alergiju, ali je skupo ( 16 € kutija od 400gr ). Mi hvala bogu, imamo srecu da nam socijalno pokriva jedan deo cene, a jos jedan pokriva muzevo privatno sicijalno, tako da smo 10 kutija, neophodnih za mesec dana platili 29€.

Flasice nisam kupila, jer mi se nis svidele te sto sam videla, sutra cu ici da poksuam da nadjem malo lepse.

I da, najvaznije, primili smo vakcinu, malo smo plakali samo. :super:

Preksutra moje zlato puni 4.5 meseca, dugacak je 72.5 cm i tezak 9360gr. :whistling: Vec nosi stvari od godinu dana ( 74cm ), jesu za nijansu vece, ali ove od 9 meseci su mu knap.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih reci da mi je savetovao da sacekam do punih 6 meseci sa kasicama, iz razloga sto malac mozda ima alergiju na jos neku hranu i da cu morati pazljivo da uvodim kasice. Poslusacu ga naravno, mada se brinem kako ce ih malac posle prihvatiti. danas kada sam mu dala kasicu opet ju je pojeo sa neverovatnim apetitom i plakao za jos! Ipak, sacekacemo jos mesec i po dana.
 
jel strasno? kod nas je malo bolje, s tim sto se termin pomerio na otprilike 5 ujutro, pa negde do 8. a negde oko 6 mi se najvise spava:confused:

nemam pojma koliko ce trajati , mene nervira to da ne mogu da mu pomognem da sve to prodje, samo neshto malo chaj i ljuljushkanje i takoto ... mada je izgleda tata otkrio toplu vodu : stavimo ga u kolica i guramo kroz stan ... i lakshe se smiri , nego kad ga nosam, a moja kichma je veoma zahvalna :zper:

uglavnom ga strefi uveche oko 6 , pa negde do po noci ... mada je juche sve krenulo oko 4 , i na kraju je spavao meni na grudima :heart:
 
nemam pojma koliko ce trajati , mene nervira to da ne mogu da mu pomognem da sve to prodje, samo neshto malo chaj i ljuljushkanje i takoto ... mada je izgleda tata otkrio toplu vodu : stavimo ga u kolica i guramo kroz stan ... i lakshe se smiri , nego kad ga nosam, a moja kichma je veoma zahvalna :zper:

uglavnom ga strefi uveche oko 6 , pa negde do po noci ... mada je juche sve krenulo oko 4 , i na kraju je spavao meni na grudima :heart:

tvoj bebac ima manje od mesec dana, jel da? jedinu utehu koju mogu da ti dam je da je lakse posle mesec dana, bar je tako kod mog misonje:D
ono sto je nama pomoglo najvise je bebeci termofor kojim mu grejemo stomak. ima da se kupi u svakoj apoteci, kosta oko 450 din.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top