Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma meni su zakon bili debeli obrazi i popunjavanje butkica to je meni bilo merilo majke mi, zato sto bebe ne dobijaju kg pravolinijski znaci svaki dan isto bojim se da se tim cestim merenjem mama moze istraumirati, evo cist primer moje dete prvih 12 dana dodao je 360gr da bi u sledecih 17-18 dana dodao jos 900gr, to nije srazmerno danima. Mi smo iz porodilista izasli sa pocetnom tezinom, znaci u tih 5 dana je kalirao i vratio se na istu kilazu sa kojom je rodjen
 
mene su isprepadali zbog žutice...a i bili smo jako mali kad smo se rodili...

milice :) eto. šta ću.sutra mi dolazi najbolja drugarica, ima 3 dece, da me malo sredi psihički ahahahahhah.

meni se najavila tetka za četvrtak...oni su mi bili kumovi na venčanju, a matori su, nisam imala srca da ih odbijem...a baš mi nije do poseta...
svekrvu, svekra, brata muža tolerišem, jer oni dođu, pomognu nešto pa odu...al da mi neko džedži pola dana...preživećemo i to
.

Ja sam rodjena sa 2600g a brat 2400g.Bolje da ne kazem koliko sad imam kila.:rumenko:
Brat je ko jela tanan,visok sa trbusnjacima i tako,devojcice ga samo jure.:heart:
 
Ja stvarno moram da se nasmejem, nemojte pogresno da me shvatite ne mislim nista lose, al meni nikad nije palo napamet da izmerim dete na dnevnom ili nedeljnom nivou, od toga se samo tripujes majke mi, razumem kod prvremeno rodjenih beba kod kojih sve moras da belezis a kod termisnkih beba ne vidim poentu. Prvih mesec-dva bebe najcesce placu jer su gladne, neke bebe sisaju i na pola sata, brzo se umaraju jer je potrebna velika snaga da se posisa jedna dojka. Vec posle drugog meseca polako skracuju podoje, moj sinak sisa u vrh glave 10 min obe dojke a sav je ko bumbar. Opustite se malo mame i uzivajte u vasim cedima brzo ce prerasti i nece biti vise tako mali.

E svaka cast!
Slazem se sa svim... s tim da dodajem da bebe nisu uvek gladne kad trpaju rukice u usta... ili zaplacu...
Ja sam za sistem da svako radi kako mu odgovara... ja ne mogu mom misu davati siku cim zaplace... ni zbog njega ni zbog mene... prosto mislim da tako ne treba... a na kontroli cemo videti...

I ovako sam istraumirana i umorna... pokusavam nas organizovati i probati uzivati u svom detetu ma koliko tesko bilo...



Da vas pitam: sa koliko bebe pocinju da vide?
 
IMG_0700.jpg


evo mog malog praseta!
 
E svaka cast!
Slazem se sa svim... s tim da dodajem da bebe nisu uvek gladne kad trpaju rukice u usta... ili zaplacu...
Ja sam za sistem da svako radi kako mu odgovara... ja ne mogu mom misu davati siku cim zaplace... ni zbog njega ni zbog mene... prosto mislim da tako ne treba... a na kontroli cemo videti...

I ovako sam istraumirana i umorna... pokusavam nas organizovati i probati uzivati u svom detetu ma koliko tesko bilo...



Da vas pitam: sa koliko bebe pocinju da vide?

Pa odmah cicak,samo im se postepenovid poboljsava..
 
E svaka cast!
Slazem se sa svim... s tim da dodajem da bebe nisu uvek gladne kad trpaju rukice u usta... ili zaplacu...
Ja sam za sistem da svako radi kako mu odgovara... ja ne mogu mom misu davati siku cim zaplace... ni zbog njega ni zbog mene... prosto mislim da tako ne treba... a na kontroli cemo videti...

I ovako sam istraumirana i umorna... pokusavam nas organizovati i probati uzivati u svom detetu ma koliko tesko bilo...



Da vas pitam: sa koliko bebe pocinju da vide?

..negde u sedmom mesecu trudnoce.. :) ..kad si na suncu, vide roze.. :D

..kad se rode fokusiraju samo ono shto im je na nekih 20-ak cm od ochiju..taman koliko je od sike do maminog lica.. :heart:
..svakim danom se shiri vidno polje oshtog vida..sa tri nedelje te vec vide jasno i na metar.. :)
 
heheh Novembar ti imas trojicu sinova i curicu? Kako se zovu decica? Jer bese jedan Jaksa a drugi Aleksej ili sam pobrkala?
Zulena ovoj slicici je divna i vidi se da se ubucila evo ja sam nepristrasna u odnosu na one prve fotke zaokrugli su joj se bobazi. A za vid su mame sve rekle, tacno sam videla cim mu se zenica izbistrila nije bila onako mutna skontala sam da odmah bolje vidi.
Uzivajte mamike, i ja sam bila histericna s aprvim detetom, bas sam brinula oko svega kao i vecina nas i iskreno nisam u pocetku bas uzivala sve sam se nesto sekirala, a sad mi zao sto je tako bilo, poraste mi na brzinu, zato sad ovo malo tetosem on se dere a ja se smejem i uzivam u svakom njegovom placu jer stvarno brzo prolaze ovi dani.
 
Hocu novkinu snagu i volju i izdrzljivost... stvarno si car!!! Svaka ti cast!
:)))):heart:

..chitash li ti novku, sto puta sam rekla da bih rodila josh ovoliko kad bi me neko menjao prvih shest nedelja..?
..i da mi je to robija svaki put..?
..kad iscuri vreme dan po dan, da vidish samo kakvu snagu i volju i izdrzljivost cesh i ti da imash, necesh sebe da prepoznash.. :D
..pa kad krenesh da chitash unazad i da se krstish (i ja sam to radila.. ) :lol:
 
heheh Novembar ti imas trojicu sinova i curicu? Kako se zovu decica? Jer bese jedan Jaksa a drugi Aleksej ili sam pobrkala?
Zulena ovoj slicici je divna i vidi se da se ubucila evo ja sam nepristrasna u odnosu na one prve fotke zaokrugli su joj se bobazi. A za vid su mame sve rekle, tacno sam videla cim mu se zenica izbistrila nije bila onako mutna skontala sam da odmah bolje vidi.
Uzivajte mamike, i ja sam bila histericna s aprvim detetom, bas sam brinula oko svega kao i vecina nas i iskreno nisam u pocetku bas uzivala sve sam se nesto sekirala, a sad mi zao sto je tako bilo, poraste mi na brzinu, zato sad ovo malo tetosem on se dere a ja se smejem i uzivam u svakom njegovom placu jer stvarno brzo prolaze ovi dani.

..imam veliku decu, Alisu i Matiju (15,5 i 11,5 godina) i malu decu Jakshu i Alekseja (2 godine i 9 meseci).. :)
 
..chitash li ti novku, sto puta sam rekla da bih rodila josh ovoliko kad bi me neko menjao prvih shest nedelja..?
..i da mi je to robija svaki put..?
..kad iscuri vreme dan po dan, da vidish samo kakvu snagu i volju i izdrzljivost cesh i ti da imash, necesh sebe da prepoznash.. :D
..pa kad krenesh da chitash unazad i da se krstish (i ja sam to radila.. ) :lol:

Ne znam, meni je taj period bio nekako laksi :rumenko:

..imam veliku decu, Alisu i Matiju (15,5 i 11,5 godina) i malu decu Jakshu i Alekseja (2 godine i 9 meseci)..
smile1.gif

:klap: i :worth: po ko zna koji put. Cesto te se setim kada imam krizu. Nekako mi pomaze kada znam da postoji neko ko je sve ovo odradio 4 slovima CETIRI puta :cmok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top