Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
joj, ikice, ja ne mogu tako rano da legnem bez obzira sto sam umorna. moram da imam malo vremena za sebe, da pogledam neku seriju na netu, popijem kafu i neki alkohol sa mm (nadam se da ovi iz socijalne sluzbe ne citaju forum:mrgreen:), ili samo sedim i cutim. u krevet idem u 23, 23.30h, a onda zurka vec pocinje
 
joj, ikice, ja ne mogu tako rano da legnem bez obzira sto sam umorna. moram da imam malo vremena za sebe, da pogledam neku seriju na netu, popijem kafu i neki alkohol sa mm (nadam se da ovi iz socijalne sluzbe ne citaju forum:mrgreen:), ili samo sedim i cutim. u krevet idem u 23, 23.30h, a onda zurka vec pocinje

I ja isto tako
kad smo kod toga

si gledala poslednju "domacica"? :sad2:
 
danju tri puta po pola sata, u setnji sat vremena i sve to u periodu od 6.30 do 20.30. pa de ce mu dusa:sad2::lol:
inace, postaje pomalo frustriran sto ne moze da dohvati neke stvari, sto nije pokretan koliko bi on zeleo, a puzati ne zna. ali, zato u krilu se dize na noge samo tako. energije ima za pokrenuti elektranu

Cekaj, on spava tri puta po pola sata preko dana plus jos jednom sat vremena tokom setnje i to nisi zadovoljna? Junior spava dva ili tri puta po 40 minuta preko dana i to je to. Ja sam mislila da tako treba. Polako je smanjivao dnevno spavanje i stigli smo vec oko dve nedelje na ovaj rezim. Sada ima 4.5 meseca. Bumbar ima vec oko 6-7, zar ne? Da li to znaci da ce Junior jos i dalje smanjivati kolicinu dnevnog spavanja :sad2: ? Ja ni ovako ne stizem dosta da odradim pa cekam vece da zaspi, pa onda da nadoknadim propusteno.
 
..jexy, cuti.. :lol:

..ja sam kad dnevno spavanje spadne na 40min kontala da je vreme za pomeranje spavanja i izbacivanje jednog..
..aleksej sad spava od 10-11:30, pa od 14-15 i na svakih nedelju dana josh jednom od 17:30-18..
..rado bih mu sve to malo pomerila nizbrdo pa da smanjimo nervozu predveche oko sedam, ali jaksha spava od 14-15 pa mi zgodno.. :rumenko:
..moracu da iskombinujem neshto.. :think:
 
..jexy, cuti.. :lol:

..ja sam kad dnevno spavanje spadne na 40min kontala da je vreme za pomeranje spavanja i izbacivanje jednog..
..aleksej sad spava od 10-11:30, pa od 14-15 i na svakih nedelju dana josh jednom od 17:30-18..
..rado bih mu sve to malo pomerila nizbrdo pa da smanjimo nervozu predveche oko sedam, ali jaksha spava od 14-15 pa mi zgodno.. :rumenko:
..moracu da iskombinujem neshto.. :think:

Mi nemamo "raspored" spavanja, kao ni bilo cega drugog :roll: . Ja ga pustim da spava kada trlja okice i primetim da mu se spava. Nekada je to 9-9:40, nekada kasnije a nekada ranije. Cim pokusam nesto da mu nametnem, obije mi se o glavu.
 
..doci ce to sve na svoje, ija.. :) ..pokushaj koliko mozesh da ga ukalupish, deca vole sigurnost rasporeda,
ali na silu nishta ne ide..
..i opushteno.. :) ..kada pochne da sedi i igra se ozbiljnije, necesh morati da chekash da spava da bi imala dve ruke slobodne.. :)
..josh malko.. :heart:
 
..doci ce to sve na svoje, ija.. :) ..pokushaj koliko mozesh da ga ukalupish, deca vole sigurnost rasporeda,
ali na silu nishta ne ide..
..i opushteno.. :) ..kada pochne da sedi i igra se ozbiljnije, necesh morati da chekash da spava da bi imala dve ruke slobodne.. :)
..josh malko.. :heart:

Sva sreca pa nije navikao na ruke, pa ga cesto stavim u ogradicu i sam se zabavlja sa nekom igrackicom. Kada pocne negodovati, ja ga izvadim pa ili citamo iz onih knjizica sa prozorcetom ili se nesto loodiramo ili ga skinem u bodi pa vezba na krevetu. Ogradica je u kuhinji pa dok me vidi uglavnom je ok. Vec sam mislila da prenesem dasku za peglanje tamo pa da i to mogu obaviti dok je budan, bar 1-2 puta nedeljno bi bilo taman dosta da stignem sebe u peglanju. A i peglanje mogu bilo kada prekinuti kao i pranje sudova, pa kada mu bas dosadi, samo iskljucim peglu i mozemo da se zabavljamo.
 
joj, ikice, ja ne mogu tako rano da legnem bez obzira sto sam umorna. moram da imam malo vremena za sebe, da pogledam neku seriju na netu, popijem kafu i neki alkohol sa mm (nadam se da ovi iz socijalne sluzbe ne citaju forum:mrgreen:), ili samo sedim i cutim. u krevet idem u 23, 23.30h, a onda zurka vec pocinje

E ovako i mi,inace bi se razveli:D

Odgledali Hausa,Vampirske dnevnike,Hejvn.Obozavamo serije.
Preko dana nekada uspem da pogledam Domacice,Uvod u anatomiju,Budva na pjenu od mora,Zene sa Dedinja.Mislim,ne svaki dan sve otprilike svaki 3 dan po epizodu dve necega.:rumenko:

Sto se tice roletni,nama ne pomaze,tako da teorija pada u vodu.:lol:

Ija,Dunja od 2 meseca spava 2-3 puta po pola sata.
 
Mi nemamo "raspored" spavanja, kao ni bilo cega drugog :roll: . Ja ga pustim da spava kada trlja okice i primetim da mu se spava. Nekada je to 9-9:40, nekada kasnije a nekada ranije. Cim pokusam nesto da mu nametnem, obije mi se o glavu.

ovi nashi su blizanci, majke mi :zper: ... nikakav raspored, aman nishta , kad malo neshto probam da ukalupim, za dva dana mali sve ponovo pobrka, taman kad krenem da se nadam "evo ga sa'ce raspored, samo sho nije" :dash: ... mada eto, otkad je lepo vreme, pre podne idemo da se shetamo i on onda spava i po 2 sata, ali samo dok je u kolicima, znachi ne mogu nishta da radim, jer shetam :dash: ... a popodne, ako se umilostivi da zaspi, onda oko sat vremena, (prekjuche je sam zaspao i spavao sat ipo, krstila sam se oberuchke) mada uglavnom to bude 45 min ... :roll:

Novka, kistina, MajaVA, Kvinsi, hvala na podrshci, mozhda i ne poludim ovih dana :roll:... a to ce biti samo zahvaljujuci vama :zag::zag::zag::zag::zag:....
 
A sto ja da cutim :(

mi smo malo korigovali raspored zbog onog 'necu jedem'
zamenila sam povrce/meso obrok i podnevno mleko posle budjenja, probe radi
sad kad se probudi posle prvog spavanja, jede rucak, pa posle mleko, pa zitarice
inace mu je rucak bio oko pola 4-4h i nesto poslednjih dana nije hteo da jede, valjda mu se spava tad pa se unervozi
danas mu u pola 2 dam isto sto sam probala da mu dam juce i sve je pojeo

i jel moguce da rastu prvo gornje dvojke pre keceva? nesto mi se mnogo beli 2 gore levo
a mozda i nije zub, vec smo jednom mislili da je gore zubic, a ono bila moša

a kad mu se ne jede, samo stegne usta i radi 'mmmmmmmmm' kao da ih stipsom zalepi, nema sanse da mu gurnem kasicicu, mali gilipter
 
ovi sa bebac.com nemaju pojma:lol:
cuj, ne forsirajte bebu, neka on mene vise ne forsira:mrgreen:

danju tri puta po pola sata, u setnji sat vremena i sve to u periodu od 6.30 do 20.30. pa de ce mu dusa:sad2::lol:
inace, postaje pomalo frustriran sto ne moze da dohvati neke stvari, sto nije pokretan koliko bi on zeleo, a puzati ne zna. ali, zato u krilu se dize na noge samo tako. energije ima za pokrenuti elektranu

Isto, isto, sve isto! Mesto ga ne drzi, a ja mislila -kad bude sedeo igrace se, hahhahah kako da ne!
 
ovi nashi su blizanci, majke mi :zper: ... nikakav raspored, aman nishta , kad malo neshto probam da ukalupim, za dva dana mali sve ponovo pobrka, taman kad krenem da se nadam "evo ga sa'ce raspored, samo sho nije" :dash: ... mada eto, otkad je lepo vreme, pre podne idemo da se shetamo i on onda spava i po 2 sata, ali samo dok je u kolicima, znachi ne mogu nishta da radim, jer shetam :dash: ... a popodne, ako se umilostivi da zaspi, onda oko sat vremena, (prekjuche je sam zaspao i spavao sat ipo, krstila sam se oberuchke) mada uglavnom to bude 45 min ... :roll:

Novka, kistina, MajaVA, Kvinsi, hvala na podrshci, mozhda i ne poludim ovih dana :roll:... a to ce biti samo zahvaljujuci vama :zag::zag::zag::zag::zag:....

Sve je isto. Kadgod pogledam u svesku "aha, i prekjuce je zaspao i jeo u isto vreme" pa se ponadam da ce po istom principu i danas biti bar slican, sve pada u vodu. Sa druge strane se radujem da su nam ovako bar dani malo zanimljiviji nego da je svaki dan sve isto (to se ja sad kao tesim :besna:).


Da nema vas, mojih virtuelnih drugarica, ja bih vec poludela. Hvala sto postojite :cvet:
 
Sve je isto. Kadgod pogledam u svesku "aha, i prekjuce je zaspao i jeo u isto vreme" pa se ponadam da ce po istom principu i danas biti bar slican, sve pada u vodu. Sa druge strane se radujem da su nam ovako bar dani malo zanimljiviji nego da je svaki dan sve isto (to se ja sad kao tesim :besna:).


Da nema vas, mojih virtuelnih drugarica, ja bih vec poludela. Hvala sto postojite :cvet:

moj je sav na sat, posebno za hranu. ceo dan mogu da isplaniram i usmerim prema njegovim obrocima. ti ocigledno nisi citala ranije postove od jexy i november sto se tice spavanja
mrgreen.gif

njihovi su odvaljivali po dva sata u komadu, nekoliko puta dnevno
lol.gif

ja se sva preznojim od muke kad bumbaru dodje vreme spavanja, jer on nikako ne zeli da zaspi. to je plakanja i vristanje i bacanje stvari, bacanje flasice iz usta, iskretanje po kolicima,uzas jedan. svako uspavljivanje traje bar 10, 15 minuta. i onda tih pola sata spavanja prodje tako brzo da apsolutno nista ne stignem, plus sto ima nenormalno lagan san i svi moramo da cutimo i da ne disemo dok on spava
sad2.gif
 
moj je sav na sat, posebno za hranu. ceo dan mogu da isplaniram i usmerim prema njegovim obrocima. ti ocigledno nisi citala ranije postove od jexy i november sto se tice spavanja
mrgreen.gif

njihovi su odvaljivali po dva sata u komadu, nekoliko puta dnevno
lol.gif

ja se sva preznojim od muke kad bumbaru dodje vreme spavanja, jer on nikako ne zeli da zaspi. to je plakanja i vristanje i bacanje stvari, bacanje flasice iz usta, iskretanje po kolicima,uzas jedan. svako uspavljivanje traje bar 10, 15 minuta. i onda tih pola sata spavanja prodje tako brzo da apsolutno nista ne stignem, plus sto ima nenormalno lagan san i svi moramo da cutimo i da ne disemo dok on spava
sad2.gif

Tako i Junior. Ne kazem uvek, ali je u 70% slucajeva muka ziva uspavati ga. Ne znam zasto, nikada ga ne stavljam da spava ako mu se ne spava, vec tek kada vidim simptome pospanosti. Bas sam ga danas iz dva puta uspavljivala jer je prvi put tako poceo da place da sam ga jedva smirila. Pa uzmi ga u ruke, pa setaj po stanu, pa polako u krevet, pa sve ispocetka. Upavljivala sam ga oko sat vremena i spavao je 40 minuta. Sta cu. Takav je. Nekada samo pocne gledati u jednu tacku, sacekam 5-10 minuta, prebacim ga u krevetac i spava 40 minuta bez ikakvog uspavljivanja, ali u velikoj vecini slucajeva uspavljivanje traje duze nego sto on odspava. Zasto je takav ne znam, ali je takav.

Jos ni raspored nemamo ni za jelo, ni za spavanje, ni za bilo sta. Uopste ne znam kako da ga malo izorganizujem. Jedino sto je svaki dan isto je to sto je kupanje u pola sedam -sedam. Ali juce je po prvi put prespavao kupanje i preobudio se u pola deset uvece. Izgleda da nam ni to vise nije standard. Mislila sam kada krene sa cvrstom hranom da ce biti malo veceg reda. Ali on pola sata do sat posle kase trazi da sisa, a nekada ista kolicina kase ga zasiti 4 sata. Ko ce ga znati. Valjda ce jednom doci vreme kada ce se malo "ukalupiti", do tada ostaje samo da ga dojim kada trazi i da ga uspavljujem/ostavim da spava kada je pospan.
 
Mi jutros presli na Pampers 4.:D
Preko dana Dunja nikada ne zaspi sama,tj bez uspavljivanja.

Danas smo bili u gostima,sve je obavila i kakila,i pricala,i spavala i plakala...:roll:

Tako i treba :klap:

Kupila sam danas onaj mlin za bebi hranu (Munchkin). November: Da li je dovoljno s njim da izmiksam kuvanu sargarepu, jabuku i sl. ili mora jos sitnije? Junior sada ima 4.5 meseci i sutra ce biti 4 dan da jede povrce. Do sada sam mu davala iz teglice (prava sam nemajka, evo stidim se :rumenko:, ali meni sargarepa nije uspela prvi put, izgleda da je nisam dovoljno dugo kuvala )
 
..20 minuta za shargarepu, jabuka krace.. :)
..uhodacesh se brzo, dodajesh jedno po jedno povrce ili voce zavisno od duzine kuvanja,
probaj sve na kraju pa vidi.. :)
..ja josh uvek probam krompir, chini mi se da se svaki razlichito kuva a iz iste kese, za ostalo i boze pomozi, moze i presno, samo dok malo odmaknu pilici.. :)
 
..20 minuta za shargarepu, jabuka krace.. :)
..uhodacesh se brzo, dodajesh jedno po jedno povrce ili voce zavisno od duzine kuvanja,
probaj sve na kraju pa vidi.. :)
..ja josh uvek probam krompir, chini mi se da se svaki razlichito kuva a iz iste kese, za ostalo i boze pomozi, moze i presno, samo dok malo odmaknu pilici.. :)

:kiss:

Ja sve testiram prvo na nama. Danas sam kuvala tikvice. Malo su ispale bezveze, jer sam ih kuvala bez soli, ali kada im se doda pavlaka budu bas lepe. Veceras sam skuvala sargarepu za probu (nisam mogla izdrzati da ne testiram ovo cudo) samo mi je suprug rekao da ne ocekujem od njega da jede pasiranu sargarepu za veceru :zcepanje:

Planirala sam uto, sre, cetv, pet i subotu sargarepu sa Milupinim pirincem (s tim da u petak i subotu bih dala samu sargarepu, a do tada da smanjujem pirinac). Nedelju i ponedeljak samo pirinac Milupin. Pa opet utorak i sredu samu sargarepu, a cetvrtak-nedelja sargarepu sa tikvicama s tim da opet sargarepu polako smanjujem u korist tikvica. To je plan, a videcemo sta ce biti od toga.

Krompir kombinujes sa jos necim? Sam mi je nekako suvise bezukusan.
 
..da, nikad nisam davala sam krompir, mada neke mame jesu i volela su deca.. :) ..samo sa mlekom.. :)
..ja sam uvodila shargarepu, pa krompir tako shto dodam samo 4-5 kockica, pa sutra pola-pola, i onda mi je taj shargarepa-krompir mix bio baza
a dodavala sam trecu povrcku raznu - prvi dan malo, pa malo vishe (sve tri povrcke jednako, otprilike)..
..kasnije moze i bilo kakav mix svega shto je vec jeo..

..mozesh na primer prvi dan da mu pomeshash shargarepu i pirinach, pa sutra npr u pasiranu shargarepu dodash kashiku napravljenih pahuljica,
pa kad to poruchka nastavish sa pahuljicama..a ako mu se ne svidi, lako je da iz chinije sa pahuljicama prebacish josh u onu sa shargarepom.. :)
 
..da, nikad nisam davala sam krompir, mada neke mame jesu i volela su deca.. :) ..samo sa mlekom.. :)
..ja sam uvodila shargarepu, pa krompir tako shto dodam samo 4-5 kockica, pa sutra pola-pola, i onda mi je taj shargarepa-krompir mix bio baza
a dodavala sam trecu povrcku raznu - prvi dan malo, pa malo vishe (sve tri povrcke jednako, otprilike)..
..kasnije moze i bilo kakav mix svega shto je vec jeo..

..mozesh na primer prvi dan da mu pomeshash shargarepu i pirinach, pa sutra npr u pasiranu shargarepu dodash kashiku napravljenih pahuljica,
pa kad to poruchka nastavish sa pahuljicama..a ako mu se ne svidi, lako je da iz chinije sa pahuljicama prebacish josh u onu sa shargarepom.. :)

Ja sam 5 dana davala samo pirinac, s tim da je uglavnom jos sikio posle. Ne uvek ali uglavnom da.
Posle sam dala kasikicu-dve same sargarepe koja mu se nije svidela jer je bila suvise gruba, pa sam u pirinac ubacila samo jednu kasikicu sargarepe iz teglice.
Danas sam (drugi dan sargarepe) dala pola teglice sargarepe sa prinicanom kasom i isto cu i sutra.
U petak i subotu planiram dati samu sargarepu.
Nedelju i ponedeljak samo pirinac
Pa posle da ga navikavam na tikvice i one tamo nedelje na krompir tako sto cu dodavati krompir u tikvice+sargarepu, kao sto si ti opisala, kocka po kocka- kockica ;)

Tako bih imala 3 namernice koje mogu kombinovati sa novima u aprilu.

Mislila sam posle njih (tikvice, sargarepe i krompira) uvesti pirinac+kukuruz kasu. Ali bih to odmah dala takav kakav je iz kesice bez da mesam sa poznatim jer ima u sebi pirinac koji vec poznaje.

I onda bih tek krenula sa vocem, koje uvodim ili sa pirincanom kasom ili sa sargarepom.
 
..sachekaj sa vocem, ija, osim ako vam lekarka ne savetuje drugachije..
..voce u 99% sluchajeva bebe obozavaju, mrshtice se na sve drugo ako mu ponudish voce.. :)
..ja sam ga davala tek kada sam uvela i treci odvojeni obrok, dva meseca posle uvodjenja prve chvrste hrane..

..ostatak plana je sasvim ok.. :cmok2:
 
..sachekaj sa vocem, ija, osim ako vam lekarka ne savetuje drugachije..
..voce u 99% sluchajeva bebe obozavaju, mrshtice se na sve drugo ako mu ponudish voce.. :)
..ja sam ga davala tek kada sam uvela i treci odvojeni obrok, dva meseca posle uvodjenja prve chvrste hrane..

..ostatak plana je sasvim ok.. :cmok2:

Dobro sto si mi rekla. Ja sam mislila da je dovoljno samo mesec dana da jede ne-slatku (da nekazem slanu) hranu. Znam za taj fazon, samo sam mislila da moze pre. Sve sreca pa si tu, inace bih se tako zaebala. Neka, taman do tada da proba jos par stvari.


Sada malo off topic: Javila mi se Cicak. Valjda ide sutra ili u petak kuci. Ima mleka pa joj donose bebu da sisa, tako da ipak nije tolika nemajka zbog CR-a :zcepanje:. Sve ostalo je kaze ok.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top