Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..nije zdravo, chichak..
..ima previshe minerala i opterecuje bubrege (zato se razblazuje na 2/3),
ima preglomazne (kravlje) proteine koje beba jedva vari pa joj pravi zatvor i oshtecuje creva,
ima manje masti, pa josh kad ga razblazish bebi bude strashno malo..

..i adaptirano je kravlje ali je odstranjen deo minerala, proteini su malo iseckani da se lakshe vare,
dodata je mlechna masnoca i mnoge druge stvari da vishe lichi na mamino,
ali mu opet nije ni prineti, prvenstveno zbog antitela koje prosledjujesh bebi u svakom obroku..

+ nema dovoljno gvozdja.Svi bi ga koristili da je bolje,ne bi davali silne pare za adaptirano.;)

Ija,sestro slatka sto ne pita.:D

Birice,hebem mu ekcem.:sad2: Ne jedu bebe sa 4 meeca tako puno stvari i rano je za meso.

Mi se ponovili,kupili smo konacno stolicu.Sutra krecemo sa zumancem.U dilemi sam,jel ga dajem tri dana za redom?Posle toga gluten pa blitva,jagnjetina,mladi sir,grasak...
 
Birice,hebem mu ekcem.:sad2: Ne jedu bebe sa 4 meeca tako puno stvari i rano je za meso.

Mi se ponovili,kupili smo konacno stolicu.Sutra krecemo sa zumancem.U dilemi sam,jel ga dajem tri dana za redom?Posle toga gluten pa blitva,jagnjetina,mladi sir,grasak...

ma on je prvog marta napunio 5 meseci :sad2:... a nigde nismo mrdali sa hranom vec nedeljama ... ne smem nikakve kashice da mu dajem sa mlekom, ima Humana kashica bezmlechna sa jabukom je, pa reko' da uvedem, pa ce moci to da jede , ali izgleda da nece moci ... 'ebem ti jabuku i mene i ekcem i sve u PM ... i ne znam da li sutra da mu dam ili ne ili shta da radim ... a glupo mi da zovem dr ili one u halobebi, mislim ja treba da odluchim ... :dash::dash::dash::dash::dash:... odo' da ga nahranim i da legnem i da se isplachem k'o chovek :sad2:
 
..majo, mislim da je mnogo zaredom..ja sam davala naizmenichno sa mesom, samo prvi put osminu, pa dva puta po chetvrtinu,
pa tri puta po pola, pa celo..i na dalje naizmenichno celo zumance i meso, do daljnjeg..
..verovatno sam se i zabrojala ko zna koliko puta, pa je bilo i 3-4-5x neshto od toga, ali ako nema reakcije nije to ni bitno.. :)
..to se bre otegne na mesec dana, dok stignesh do celog.. :)
 
november :worth:

Uvek sam se pitala ZASTO sada znam.

U ponedeljak idemo na kontrolu, merenje i Pentaxim. Nervozna sam kao pred ispit :sad2: Vec par dana ne spava kako treba. Nedelju dana se budi ujutru placuci (6,7,8h odprilike 2 sata nakon nocnog/ranojutarnjeg podoja). Danas je ujutru ustao u 4 placuci pa se umirio sikenjem i zaspao, pa za dva sata ponovo u plac tada smo odprilike i ustali. Uvece zaspao oko 20h, pa se za pola sata probudio placuci, pa kada sam ga smirila zaspao je i spavao pola sata, pa se ponovo probudio placem. Sta li se to njemu desava pojma nemam. A tako je lepo spavao i nocu i preko dana. Taman smo se usemili, vratili dan za dan i noc za noc, a sada niti se nocu ne naspava niti preko dana spava kako treba. Imamo 7-10 podoja dnevno :roll:. Preko noci sisa na 5- pa na 4- pa na 2 sata, a preko dana na 2- retko kada na 3 sata. Nadam se da je samo faza i da ce se uskoro vratiti na staro. Taman smo uspostavili neki red sa jelom i spavanjem, a sada nikakvog reda nema :dash:

Junior ima 4 meseca i nedelju dana
Tako i kod nas, preko dana siki na 2 sata, da izludis. A imam utisak i da nije gladan nego se 'nako bezveze dre***** da bi dobio sike. Onda malo vuce pa zaspi, pa ga ja stipkam i cackam da se probudi, pa opet malo vuce, pa tako u krug oko 40 min (do sat vremena u extremnim situacijama). Onda majkica-mlekarica ima sat vremena odmora, pa opet.
Kuca mi je zapustena, kad dodje mama malo pospremi i popegla ves. Retko nesto i skuvam nama matorima, uglavnom mi mama ili snajka donesu. Sve me to vec nervira, osecam se nedoraslo situaciji, mislila sam da cu brze da uteram zivot u neki red ali cvrc... A sledece nedelje punimo 2 meseca.
Sad kad je doslo lepo vreme, krenuli smo u setnju kolicima i to mu se bas dopada. A zivimo na 2.spratu bez lifta, pa mi opet treba pomoc da spustim njega i kolica dole. Kako god okrenes, meni fali jos neko da pomogne sta god da radim i bas me to nervira. Zamisljala sam da cu moci sama i da ce mi mama dolaziti u goste a ne da bude neophodna svaki dan (tatko nam radi do 5-6).

Kad vidim kako se ostale zenice snalaze same i sve mogu, bude me prosto sramota sto sam kao vezana vreca :rumenko: Valjda ce doci bolji dani...
 
Cranberry, ne nasedaj na pricu svemogucih i sposobnih super zena koje potpuno same odgajaju decu, a pri tom sve stizu- kuca im je pod konac svakodnevno, nema prasine, razbacanih stvari, ves opran, opeglan, rucak skuvan, deca idealna, one skockane i povrh svega odmorne! To ne postoji, a ako postoji neka mi se javi takva zena pa da joj dam orden!
I ja sam do pre par nedelja tako razmisljala, a onda sam okrenula drugi list. Znam kako se osecas, jer sam i ja skoro 24 sata sama i nemam pomoc od muza. Mama mi je daleko, znaci ne mogu na nju da racunam. Dolazi mi zena koja cuva Paku 3 puta nedeljno po 3 sata. Ranije sam kad ona dodje cistila stan, peglala itd, a sad to ne radim nego idem u setnju -SAMA, natenane obavim kupovinu, problejim malo sto se kaze, odmorim mozak! Preko dana kad beba spava ja se trudim da sto vise stvari uradim, ali ako ne stignem ili ako sam mnogo umorna ja batalim. Postoji jedna stvar koja je najvaznija, a to je da beba bude srecna, zadovoljna, nahranjena,prosetana, voljena i ZDRAVA. Sve ostalo moze da ceka. Prasinu niko nece obrisatii umesto mene, tako da ako danas ne uradim uradicu sutra. Usisavam jednom nedeljno dok Paka gleda crtani, a ranije sam na 3 dana. Kuvam - socno iz rerne, ili ubacim sve u serpu pa ispadne corbica. Ne nalazim sebi vise zamerke sto nesto nisam uradila, nego cestitam sebi na onome sto jesam!
A da, sto se kolica tice,meni stoje u jednoj prostoriji u prizemlju zgrade, pa mi ni tu ne treba nicija pomoc.
Doci ce sve na svoje, samo polako, i uvek kazem- samo nek su nam deca zdrava, a sve ostalo uopste nije vazno! CMOK
 
Ija, koliko ti je bese star bebac? Izvini, puno nas je pa stalno mesam kolika je cija beba?
E kad citam ovaj tvoj post lici mi na onaj koji sam ja pisala pre par meseci. Sta da ti kazem- sredice se sve to! I moj je sisao dugo na 2 sata, lepo me je bila uhvatila nervoza od njega. Posle je sam pomerio na 3, sad moze i 4 sata da izdrzi, ali dobro, sad jede i drugu hranu. Ja sam skontala da je to kod dece tako, faza za fazom i ne mozes ih pohvatati. Moj bebac cesce trazi da sisa kad ga nesto muci, sto je valjda i normalno, i sad kad ga muce zubi nocu trazi da sisa, a kad je sve ok moze da izdrzi od 20h do 4 ujutru da ne sisa. Meni to sve lici na pocetak rasta zubica kod vas.
Videces vratice se na staro, samo polako!
 
E, da vam se javim ... ipak sam mu dala jabuku danas .. prichala sa kumom, chije dete je bilo ekcemozno ( ja nisam znala koliko, mislila sam da je imao malo suvlju kozhu) i reche zhena da mozhe i od zubica da mu krene ... ne mora bash od hrane ... vodila sam se mishlju, mora jednom da proba, valjda ce se njegov organizam izboriti sa "strashnom" jabukom ... dosad nije bilo problema, drzhite nam fige ... izvin'te ako smaram, ali svakom svoja muka najveca :)
 
Cranberry, ne nasedaj na pricu svemogucih i sposobnih super zena koje potpuno same odgajaju decu, a pri tom sve stizu- kuca im je pod konac svakodnevno, nema prasine, razbacanih stvari, ves opran, opeglan, rucak skuvan, deca idealna, one skockane i povrh svega odmorne! To ne postoji, a ako postoji neka mi se javi takva zena pa da joj dam orden!
I ja sam do pre par nedelja tako razmisljala, a onda sam okrenula drugi list. Znam kako se osecas, jer sam i ja skoro 24 sata sama i nemam pomoc od muza. Mama mi je daleko, znaci ne mogu na nju da racunam. Dolazi mi zena koja cuva Paku 3 puta nedeljno po 3 sata. Ranije sam kad ona dodje cistila stan, peglala itd, a sad to ne radim nego idem u setnju -SAMA, natenane obavim kupovinu, problejim malo sto se kaze, odmorim mozak! Preko dana kad beba spava ja se trudim da sto vise stvari uradim, ali ako ne stignem ili ako sam mnogo umorna ja batalim. Postoji jedna stvar koja je najvaznija, a to je da beba bude srecna, zadovoljna, nahranjena,prosetana, voljena i ZDRAVA. Sve ostalo moze da ceka. Prasinu niko nece obrisatii umesto mene, tako da ako danas ne uradim uradicu sutra. Usisavam jednom nedeljno dok Paka gleda crtani, a ranije sam na 3 dana. Kuvam - socno iz rerne, ili ubacim sve u serpu pa ispadne corbica. Ne nalazim sebi vise zamerke sto nesto nisam uradila, nego cestitam sebi na onome sto jesam!
A da, sto se kolica tice,meni stoje u jednoj prostoriji u prizemlju zgrade, pa mi ni tu ne treba nicija pomoc.
Doci ce sve na svoje, samo polako, i uvek kazem- samo nek su nam deca zdrava, a sve ostalo uopste nije vazno! CMOK

:klap: .. :ok:
 
E, da vam se javim ... ipak sam mu dala jabuku danas .. prichala sa kumom, chije dete je bilo ekcemozno ( ja nisam znala koliko, mislila sam da je imao malo suvlju kozhu) i reche zhena da mozhe i od zubica da mu krene ... ne mora bash od hrane ... vodila sam se mishlju, mora jednom da proba, valjda ce se njegov organizam izboriti sa "strashnom" jabukom ... dosad nije bilo problema, drzhite nam fige ... izvin'te ako smaram, ali svakom svoja muka najveca :)

Ja stvarno nigde nisam ni cula ni procitala da jabuka moze da bude alergen...bice bre sve to ok :zag:

A Jexy vam se ošišala, ne mogu bre više da izvlacim dlake detetu iz pelena

danas zumance 1/2

:zblesav:
 
Ma daaaj Birice, pa zato smo tu, bice ok, sto rece Jexy jabuka je ok! :cmok:
Oooo Jexy, da castis, daj da vidimo frizuricu.
I ja se nosim tom mislju, al ruzno mi bre stoji kratko! Ionako cu da ocelavim, pa necu morati da perem kosu, samo izglancam celu i to je to!:zcepanje:
Paka spava vec 2 sata:D, a ja kuliiiiram, nije da nemam posla, al boli me uvo!
 
Cranberry, ne nasedaj na pricu svemogucih i sposobnih super zena koje potpuno same odgajaju decu, a pri tom sve stizu- kuca im je pod konac svakodnevno, nema prasine, razbacanih stvari, ves opran, opeglan, rucak skuvan, deca idealna, one skockane i povrh svega odmorne! To ne postoji, a ako postoji neka mi se javi takva zena pa da joj dam orden!
I ja sam do pre par nedelja tako razmisljala, a onda sam okrenula drugi list. Znam kako se osecas, jer sam i ja skoro 24 sata sama i nemam pomoc od muza. Mama mi je daleko, znaci ne mogu na nju da racunam. Dolazi mi zena koja cuva Paku 3 puta nedeljno po 3 sata. Ranije sam kad ona dodje cistila stan, peglala itd, a sad to ne radim nego idem u setnju -SAMA, natenane obavim kupovinu, problejim malo sto se kaze, odmorim mozak! Preko dana kad beba spava ja se trudim da sto vise stvari uradim, ali ako ne stignem ili ako sam mnogo umorna ja batalim. Postoji jedna stvar koja je najvaznija, a to je da beba bude srecna, zadovoljna, nahranjena,prosetana, voljena i ZDRAVA. Sve ostalo moze da ceka. Prasinu niko nece obrisatii umesto mene, tako da ako danas ne uradim uradicu sutra. Usisavam jednom nedeljno dok Paka gleda crtani, a ranije sam na 3 dana. Kuvam - socno iz rerne, ili ubacim sve u serpu pa ispadne corbica. Ne nalazim sebi vise zamerke sto nesto nisam uradila, nego cestitam sebi na onome sto jesam!
A da, sto se kolica tice,meni stoje u jednoj prostoriji u prizemlju zgrade, pa mi ni tu ne treba nicija pomoc.
Doci ce sve na svoje, samo polako, i uvek kazem- samo nek su nam deca zdrava, a sve ostalo uopste nije vazno! CMOK
:cmok:
 
Ma daaaj Birice, pa zato smo tu, bice ok, sto rece Jexy jabuka je ok! :cmok:
Oooo Jexy, da castis, daj da vidimo frizuricu.
I ja se nosim tom mislju, al ruzno mi bre stoji kratko! Ionako cu da ocelavim, pa necu morati da perem kosu, samo izglancam celu i to je to!:zcepanje:
Paka spava vec 2 sata:D, a ja kuliiiiram, nije da nemam posla, al boli me uvo!

:heart: ... nije mu nishta od jabuke ... sad posle kupanja sam videla, pocheo da se beli i drugi zubiiiic ... donja leva jedinica ... :worth: ... sutra jede jabuku ponovo , jeeeee .. ima majka drvored jabuka da mu posadi, samo da bude u redu :super:

P.S. mLogo vas volem :heart:
 
Jel mu mazes Calgel ili nesto?Spadas i ti u osnivace.:D

Imam nesto da priupitam....Jel postoji razlog zasto kasica ''slana'' iz teglice mora topla da se jede?Idemo danas na duze skitanje.Ili da napravim ja pa da stavim vrelo u teglicu.Ne znam da li valja tako jer ce da stoji 2-3 sata.
 
O Birice bravo, pa vi ste bas brzi! I kod nas je ludnica sa zubima, mislim da mu je juce iz usta isteklo pola litre balica, uplasila sam se da ne dehidrira, a vodu bas nesto ne voli. Nikako da izbije taj drugi zub, pa da valjda malo predahnemo! Sreca, lepo je vreme, pa svaki dan idemo napolje i uzivamo!
 
Jel mu mazes Calgel ili nesto?Spadas i ti u osnivace.:D

Imam nesto da priupitam....Jel postoji razlog zasto kasica ''slana'' iz teglice mora topla da se jede?Idemo danas na duze skitanje.Ili da napravim ja pa da stavim vrelo u teglicu.Ne znam da li valja tako jer ce da stoji 2-3 sata.

Jesi li probala slanu kasicu hladnu? Stegne se masnoca u njoj, lepi se za nepce, a i ukus je bljak! Nema drugog razloga osim onog zbog kog ni mi ne jedemo hladnu supu. :)
 
Jel mu mazes Calgel ili nesto?Spadas i ti u osnivace.:D

Jeeeeee, i ja sam osnovala neshto ( osim porodice :zcepanje: ) ... mazhemo Calgel, ali pishe ne sme vishe od 4 puta na dan, pa se ja drzhim toga ... danas 8 dana posle prvog zubica oseti se reckavi deo drugog zubica ... danas drugo dete skroz ... + se naspavao pre podne ( oko sat ipo) vriska, cika, smeje se ... poludelo dete ali u pozitivnom smislu ... hvala Bogu on ne balavi bash jako, a danas smo uveli sok ... dala sam mu breskvu sa Hipp chajem razvodnjenu ... jedva detetu oteh iz ruku flajku :zper: ... kanda cemo sad unositi malo vishe technosti :ok:
 
Ija, koliko ti je bese star bebac? Izvini, puno nas je pa stalno mesam kolika je cija beba?
E kad citam ovaj tvoj post lici mi na onaj koji sam ja pisala pre par meseci. Sta da ti kazem- sredice se sve to! I moj je sisao dugo na 2 sata, lepo me je bila uhvatila nervoza od njega. Posle je sam pomerio na 3, sad moze i 4 sata da izdrzi, ali dobro, sad jede i drugu hranu. Ja sam skontala da je to kod dece tako, faza za fazom i ne mozes ih pohvatati. Moj bebac cesce trazi da sisa kad ga nesto muci, sto je valjda i normalno, i sad kad ga muce zubi nocu trazi da sisa, a kad je sve ok moze da izdrzi od 20h do 4 ujutru da ne sisa. Meni to sve lici na pocetak rasta zubica kod vas.
Videces vratice se na staro, samo polako!

Junior ima oko 4.5 meseca. Vise se ni ne nerviram za sikenje, jer ga poslednjih par dana nesto ujeda dok spava :sad2: Srce me boli kada se nocu probudi da siki i vidim nove ujede. Spremam sobu redovno, u subotu sam napravila kompletno spremanje stana, sinoc je spavao samnom u krevetu cisto da vidim da nije nesto u kreveticu. Meni nista a na njemu 4-5 ujeda na nogicama u licu. On je bas veseo i kao da ih ne registruje, ali je tesko gledati ga takvog. Budem li nasla sta mu to radi ima glavu da mu razbijem :azdaja: Sutra idemo na kontrolu pa cu pitati dr sta bi to moglo biti. Bojim se noci, jer nikada ne znam kakav ce se ujutru probuditi. Cekam da mi ponovo spavanje i sikenje budu glavni problem.


:klap: za zubice i za jabuku

Junior ima 4 meseca i 8 dana
 
Poslednja izmena:
Jesi li probala slanu kasicu hladnu? Stegne se masnoca u njoj, lepi se za nepce, a i ukus je bljak! Nema drugog razloga osim onog zbog kog ni mi ne jedemo hladnu supu. :)

:rumenko: Nisam probala.

Sta raditi u ovakvoj situaciji?

Danas smo bili 4 sata napolju.Uzivala je
Mm i ja bili veceras u bioskopu,prikazuju neke filmove sa Festa.Uzeli karte za sve filmove,tako da jos 4 veceri imam izlazak.:manikir:
 
:rumenko: Nisam probala.

Sta raditi u ovakvoj situaciji?

Danas smo bili 4 sata napolju.Uzivala je
Mm i ja bili veceras u bioskopu,prikazuju neke filmove sa Festa.Uzeli karte za sve filmove,tako da jos 4 veceri imam izlazak.:manikir:

:rida: .... :udriglavu: ... a ja ne mogu da se organizujem ni kod 'ebenog zubara da odem ...:dash:

danas smo govance isterivali , pa skoro :pop: ... ali izashlo je :worth: ... posle tri dana :dash:
 
Bravo Majo, ti bas uzivas, svaka cast! Sto rece Birica- kad uspem da operem kosu to je za mene poduhvat. A buca kao da gleda u pasulj, kad smo sami kad ga uspavam odem da se tusiram, samo sto se nakvasim i nasapunjam on udari u dreku! Pa onda ispiraj na brzinu i trk u sobu pa se tamo brzopotezno brisem i oblacim, mislim... sta reci! Juce nam izasao i drugi zubic, sad smo svi zeke peke!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top