Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jexy, i moj isto tako. A meni u stanu sve parketi, imam vrlo malo tepiha, pa se pitam kad poocne da puzi da li ce mu biti hladno? I moracu da brisem parket tad svakog dana i da dezinfikujem.

Dobro Iki nije kod mene bas tako, al moram da smislim sta da odgovorim svekrvi :lol:
nece mu biti hladno, ne brini i kod mene je parket
i ja ne bih dezinfikovala svaki dan, mislim da treba i sa bakterijama da se druzi, malko...
 
Ija, mozda je skok u razvoju?
Sto se puzenja tice, dok je bauljao stavljala sam mu prostirku, tj. naddusek za veliki krevet 2,20x2,20m na pod, pa razbacam igracke po tome, prala u masini na 60 stepeni. Kad je poceo normalno da puzi, pustila sam ga na pod, normalno odrzavan, kakva dezinfekcija, bre! :)
 
Ija, mozda je skok u razvoju?
Sto se puzenja tice, dok je bauljao stavljala sam mu prostirku, tj. naddusek za veliki krevet 2,20x2,20m na pod, pa razbacam igracke po tome, prala u masini na 60 stepeni. Kad je poceo normalno da puzi, pustila sam ga na pod, normalno odrzavan, kakva dezinfekcija, bre! :)

Lici mi na skok ali on to onda ima svakih 10-15 dana. Mada ovaj je bas bas zeznut. Videcu kako ce se ponasati nocas i sutra.

Bas suprug kaze "joj, jos malo pa ce Junior poceti puzati, moracu svo ovo vino da popijem do tada". Imamo deo u cosku kao stalak sa vinom, sve onako baby un-friendly :zcepanje: Mada ceo nas stan je tako kako da kazem, vise za odasle nego za bebu. Moracemo ili da se reorganizujemo ili da se odselimo :think:
 
Dobro jutro :)
Imam jedno pitanje, ako neka od vas zna - do koje visine temperature mama sme da doji?
Nahebala sam skroz, probudila sam se u 5 jutros, ošamućena, a onako bunovna ne znam šta mi je. Malopre sam merila temp, imam 38. Popila sam paracetamol, valjda će uskoro da spadne. Sve mi se čini da sam zakačila neki virus :(
Jel smem da dojim? Muž mi je na poslu, svekrva takodje, nema ko ni da mi pripazi Stefana, ni da ode da kupi mleko ako ne smem da dojim... Ne mogu ni kod dr da odem ( mada ne znam ni gde bih išla, ni da li bi me primili, jer ovde u Smederevu uopšte nemam karton na opštoj praksi. Moraću to da otvaram da bih mogla da overim knjižicu )
A da stvar bude kompletna, danas je mm rodjendan. Kupio je juče materijal za tortu ( obična plazma torta, ona što se pravi za 10 minuta ), a ja nemam snage ni da dignem čašu sa vodom, a kamoli da pravim tortu. :( Očekujemo goste popodne, znači moram da se nateram da to smućkam, a ne znam kako ću. Ustvari, ne znam kako ću da se "izborim" sa Stefanom ceo dan, a kamoli da kuvam ručak i pravim tortu...
A kako me je samo strah da ga ne zarazim, ako je zaista neki virus :sad2: Da bar imam onu masku za preko usta, znam da nije neka zaštita, ali bih bar bila malko mirnija...
 
Dobro jutro :)
Imam jedno pitanje, ako neka od vas zna - do koje visine temperature mama sme da doji?
Nahebala sam skroz, probudila sam se u 5 jutros, ošamućena, a onako bunovna ne znam šta mi je. Malopre sam merila temp, imam 38. Popila sam paracetamol, valjda će uskoro da spadne. Sve mi se čini da sam zakačila neki virus :(
Jel smem da dojim? Muž mi je na poslu, svekrva takodje, nema ko ni da mi pripazi Stefana, ni da ode da kupi mleko ako ne smem da dojim... Ne mogu ni kod dr da odem ( mada ne znam ni gde bih išla, ni da li bi me primili, jer ovde u Smederevu uopšte nemam karton na opštoj praksi. Moraću to da otvaram da bih mogla da overim knjižicu )
A da stvar bude kompletna, danas je mm rodjendan. Kupio je juče materijal za tortu ( obična plazma torta, ona što se pravi za 10 minuta ), a ja nemam snage ni da dignem čašu sa vodom, a kamoli da pravim tortu. :( Očekujemo goste popodne, znači moram da se nateram da to smućkam, a ne znam kako ću. Ustvari, ne znam kako ću da se "izborim" sa Stefanom ceo dan, a kamoli da kuvam ručak i pravim tortu...
A kako me je samo strah da ga ne zarazim, ako je zaista neki virus :sad2: Da bar imam onu masku za preko usta, znam da nije neka zaštita, ali bih bar bila malko mirnija...

Situacija je bas nezgodna, znam kako je i ja sam sama pa cuvam ovog malog nemirka i bolesna i zdarva. Ja mislim da smes da dojis do 38 ili 38,5, nisam sigurna bas,ali znam da do 38 moze 100%. Ne sekiraj se, ne mora da znaci da ces mu preneti, samo nemoj da ga ljubis! Mi drzimo fige da brzo prodje!
 
Ata, ne brini se. I ja sam bila prehladjena nedelju dana, kijala, kasljala sve sa temperaturom kada je Junior imao oko 3 meseca pa ga nisam zarazila. A bas sam se nervirala jer je mene ta prehlada samlela, njemu hvala Bogu nista :worth:. Bio je pakao jer sam ceo dan bila sama s njim, a ja bih samo da se uvucem u misju rupu i spavam. Proslo je bez komplikacija.

Sto se torte tice, nazovi supruga da usput uzme neku kupovnu ili zamoli svekrvu/mamu/sestru/komsinicu/kumu.... da ti napravi. Ako neko nema razumevanja u ovakvoj situaciji, onda nemam reci. Nece ni gosti doci zbog torte nego zbog vas, a oni koji dolaze samo zbog torte neka ni ne dodju

Ljubim te puno i probaj sto vise tecnosti da pijes i da se odmasar koliko god stignes. I bebe osete kada nesto nije ok pa se malo primire dok ne prodje frka.
:cmok2:

Zaboravila sam reci da sam je svo vreme dojila. Bas zbog tih antitela.
 
Ja kupila juce neku Humana kasicu za laku noc, pise -banana, kukuruzno-pirincani griz i ovsene pahuljice, pa cu po malo da dodam u vocnu kasicu da vidim kako ce biti. Mnogo lepo mirise i mama bi je popapala.

ovas ima gtluten ... jeste vi vec jeli gluten ? majke mi, napravicu listu ko se kada porodio, ne mogu da ispratim :dash:

mali danas jeo tikvicu sa breskvom ... i poludeo od srece :zper:
 
Nismo jeli do sad, mora nekad da pocne, dala sam mu samo malo, pa cemo videti. Od punih 6 mogu i zitarice sa glutenom, mi imamo 6,5 za neki dan! CMOK

Oooo, pa vi ste veeeeliki :heart: ... ma nece mu biti nishta , ja jedva chekam da malom prodje sa kozhe ovaj ekcem, jako lepo se povlachi od ove kreme moju su nam napravili , pa da i ja pochnem ponovo da mu dajem neke nove stvari ... ovako mi bezveze, vrtim tikvice - pashkanat - breskvu - pirinach u besvest -- malo ponekad krompir :confused:

kad ovo prodje, uvodimo jabuku,celer i cveklu ... pa ako to prodje dobro, onda ponovo probamo shargarepu ... bundevu cu josh malo da ostavim u penziji ... posle mozhe josh brokoli pa meso ... negde cu da nabavim zechetinu, pa makar lipsala trazheci, ona sadrzhi najmanje alergena od mesa , manje i od curetine ili piletine ...etoto je plan, e pa sad videcemo ... mislim da cu jabuku moci vec u subotu da krenem ... :D

mi danas punimo 5 meseci jeeeeejjjjjj ( poshto februar nema 30ti) ne mogu da verujem :eek: :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top