Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci, moze po malo jogurta i pavlake da se da sa 6 meseci? U onoj mojoj knjizi pise sa 7, pa sad ne znam.
Ja mu dala pre neki dan na vrh kasicice da lizne pavlaku, a on samo cokce kako mu se svidja. Danas mu se opet nije svidjalo mesce sa krompirom i tikvicom, a stavila sam i malo maslaca, na vrh noza. Jedva je pojeo pola porcije, i sve vreme me je udarao po ruci dok sam ga hranila, sve smo zivo umazali. Eeee koji sam ja odlepak, miksujem ja to njemu i znam da treba da ubacim jos neko povrce, al ne mogu da se setim koje, pa se dosetih tek kad je pojeo- brokoli!
Pukla sam skrozzzzz
Ikice, kakvu to knjigu pominjes?
Ja bih da se pripremim na vreme, da nabavim neke literature da ne moram da cimam svaki put nekog sta i kako da jede.
Sta preporucujete, imate li nesto dobro?
Imam i ono sto je Ija ostavila link, ali moram nesto malo opsirnije, da znam sta sa cim se kombinuje i kad.
 
Ikice, kakvu to knjigu pominjes?
Ja bih da se pripremim na vreme, da nabavim neke literature da ne moram da cimam svaki put nekog sta i kako da jede.
Sta preporucujete, imate li nesto dobro?
Imam i ono sto je Ija ostavila link, ali moram nesto malo opsirnije, da znam sta sa cim se kombinuje i kad.

Knijga je -Od prvog obroka do skolske uzine, dobra je , ali ja bih ipak nesto detaljnije malo, pa preporucujem November da napise knjigu, cmok
 
ikice, vidim da si od ranog jutra na nogama, sigurno te seta mali:lol:
kad se vidimo sede i celave, lako cemo se prepoznati:mrgreen:

Ahahaha, super si, jes Bogami seta me od 7, sad je opet zaspao u 9 i jos spava, a ja peglam, susim, brisem, kuvam,:per:
Luuudo se zabavljam. Juce sam bila u gradu posle 3 dana ne odvajanja od mog andjelcica, malo sam napunila baterije. Kupila sam mu jaknu, farmerke i cipele. Cipele su mu bile male(br.17)pa sam isla da zamenim. Sva sreca, pa je sinoc zaspao u pola 9, pa sam se i ja naspavala. Budio se standardno u 12 i u 2, u 4 je jeo i spavao do 7. Zadovoljna sam nocnim spavanjem za sada, samo tako neka ostane, a i nocni podoj je pomerio od 2 na 4. E sad dal je to ok da jede uvece u 20h, pa ujutru u 4 to ne znam, ili bi za ovaj uzrast trebalo i taj ranojutarnji podoj da izbaci?
Danas popodne cemo probati palentu i jogurt.
 
Ivan jede uvece u 20h pa ujutru izmedju 4h i 7h kako kad, obicno se budi oko 5 kad tata krece na posao..kao da zna...posle nastavi do 8h
ja mislim da je to ok...a i kad se uspava pa mi se ne probudi i ne jede taj rano jutarnji, poremeti mi onda raspored za ceo dan :lol:

:zblesav:
 
Mi smo bili kod doktorke danas. Za prvi mesec je dobio 900g, i dr kaže da je to sasvim ok. Iz porodilišta smo izašli sa 3050g, a sad ima 3950g. Kaže da nastavim da dojim, dohrana nije potrebna. Ovako, na pregledu je sve ok, jedino smo dobili uput za urologa. Kaže dr da je najbolje da on pogleda, pa da se onda odluči šta ćemo. Verovatno će morati da se obreže ta kožica, jer je mala verovatnoća da će se prevući kako treba, ali urolog će da kaže zadnju reč. Ako ostane ovako kako je sad, velika je mogućnost infekcije, to je i meni laiku jasno, pa videćemo... Dobio je vakcinu, joj, duša me je zabolela kako je zaplakao... a šta da radimo kad mora...
 
cek ata dete ima mesec dana?
taj problem se tolerise cak do trece godine....bar ovde kod nas. jedino sto bih ti ja savetovala da nista ne silis, vec svaki dan vzbas, dakle probas da navuces dokle ide. nikako nemoj da prestajes sa vezbama. imama dva decaka, mladji ima 2 godine i jos uvek mu kozicanijeskroz odvojena, kod urologa smo bili pre mesec dana koji je samo savetovao da se nastavi sa tom praksom.
 
Ne, Zlatna Iris, nije problem u tome. Vidiš, ja to nisam ni pričala, a bila sam ubedjena da jesam... jooooj, odlepila sam skroz, ma ne pamtim bre od danas do sutra, izlapela sam sasvim :rumenko:
Stefan je rodjen sa kožicom koja je prekrivala samo pola piše. Znam, imam dva bratanca, znam da treba da je skroz preko piše, i da se ne prevlači dok se sama ne odvoji. Medjutim, njemu je izgleda, ta kožica kratka. S oproštenjem na izrazu, glavić uopšte nije prekriven kožicom, a tako je od trenutka kada se rodio. Pedijatar je danas gledala i njoj izgleda da kožica uopšte nema dovoljnu dužinu da prekrije celu pišu. Napisala nam je uput za urologa, pa da on pogleda i da kaže svoje mišljenje. Ići ćemo za par dana, kada muž u firmi bude imao manje posla pa da može da kasni na posao. Reče ona i kako se to u medicini naziva, ali... naravno da sam zaboravila. Sa uputa nema šanse da pročitam - doktorski škrabopis, jel. Eto, to je problem.
bože, pa ja sam bila ubedjena da sam već pisala o ovome... eh, lete mi lete tridesete, pa udaraju tj. zaudaraju malo na demenciju... :lol:
 
Mi smo isli u setnju sa onom mojom rodjakom koja ima ceru dva meseca starija od mog Ivana
aj druze se bata i seka, lepo je to
i opet sam se iznervirala...mislim ne bas iznervirala, al ne volim to...
"pa sto ti je tako miran, samo cuti, a jel prica on nesto, jel ga stavljas na pod, jel puzi, a jel ti jos ne spava celu noc, ona nama spava do 10 ujutru, a jel jede sve, kako? jos mu nisi dala to i to...kakvo bre zumance, ona jede kajganu uveliko (?!), a cokolesnik, mi jedemo cokolesnik, sto ste vadili krv, mi nismo nema potrebe, pa sto si ga toliko umotala, vidis kako mi..."

grrrrr, opet sve je to ok...al nemoj mi soliti pamet da ja moram isto kao ti i nemoj se iscudjavati zato sto ja radim drugacije....grrrrrrr

e sad mi je lakse
oprostite
 
aha sa takvim problemom nisam upoznata..mislila sam da je klasicni problem koji bunio vecinumajki fimoza....

Sad sam pokušavala da dešifrujem šta je napisala na uputu, ali mogu da pročitam samo Hypo...( nešto... nečitljivo )... in obs. Videćemo sa urologom, ali ovako ne može dugo da ostane. Zavlači se prljavština ispod te takve kožice, supersoničnom brzinom. Kupam ga svako veče, ako neko i preskočim, onda obavezno peremo guzu i pišu pod mlazom vode, ali od uveče do uveče se skupi takva količina prljavštine, da izgleda da dete nije oprano bar 5 dana. Bojim se infekcije, a to kod dečaka i nije tako lako :(
 
..pa ovo hypo me istripovalo..hipospadija.. ali nije to, ako je sa uretrom sve ok.. :)
http://www.yumama.com/beba/zdravlje-beba/1051-hipospadija.html

Bem mu miša, pa baš to i piše kao uputna dijagnoza :eek: Hypospadio, pa nešto na p, ali nečitlljivo, pa još jedna reč, pa in obs.
Isčitah sad ovo što si linkovala, tj. preletela sam pogledom, ali sa mokraćnom cevi je, naizgled, sve u redu. Ma, piški super, mlaz kako treba, otvor uretre je gde treba... Tek mi sad nije jasno ništa.
Neću, neću sad sebe da ubedjujem u ko zna šta, to je samo kožica, a sa pišom po sebi je sve ok. I biće ok.
Joooj, izludeću sad dok ne odemo kod urologa... :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top