Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I moje dete voli praznu flasu od rose
i vise od igracaka ga zanimaju etikete na igrackama, obavezno je prevrce dok ne nadje etiketu i onda je strpa u usta...

:heart:

Junior najvise voli da gleda nase ruke (a i svoje u nedostatku svojih). To traje vec vise od dva meseca i nikako da mu dosadi. Inace, dobili smo od brata iz Madjarske neku maramu ili sta za razvoj cula dodira. Super je stvar. Oko 25*25cm je i sa jedne strane je narandzasti, a sa druge strane crveni plis. Tamo gde je spoj ta dva materijala su stavili male kao zastavice (po tri na sve 4 strane ukupno 12) od razlicitih materijala. Dobro dodje kada beba vec zna da drzi u rukama, jer su zastavice razlicitog dezena i materijala pa se i razlicito oseti pod rukama. Naravno Junior je to adaptirao u igracku za culo ukusa i voli da "proba' ukus tih zastavica :rotf:

http://www.snoozebaby.com/_eng/sweetdreaming.html
 
Poslednja izmena:
..oko igranja alternativnim stvarima - ja sam vec pisala negde o jakshinoj korpi u kojoj stoje stvari za igranje koje nisu igrachke,
bolje da ne nabrajam chega sve tu ima.. :lol:
..i kao veliki su imali "kutiju za sitnice" u kojoj su neki "neophodni" predmeti chija namena je tajna svima osim njima.. :)
 
pa mislila sam jedan dan meso a jedan zumance
dok ga ne uvedem skroz
a posle cu vec da kombinujem lakse
danas sam planirala povrce i zumance 1/4
sutra meso i tako....

a za igranje...baba i deda su malom pre neko vece napravili limuzinu
stavili ga u korito i vukli/gurali po stanu, jedno napred, drugo pozadi...
...to samo babama i dedama moze da padne na pamet...a pritom ne sme se sesti u korito tek tako, nego baba njemu namesti cebence, pa jastuce...ma idi begaj :lol:
 
Poslednja izmena:
pa mislila sam jedan dan meso a jedan zumance
dok ga ne uvedem skroz
a posle cu vec da kombinujem lakse
danas sam planirala povrce i zumance 1/4
sutra meso i tako....

a za igranje...baba i deda su malom pre neko vece napravili limuzinu
stavili ga u korito i vukli/gurali po stanu, jedno napred, drugo pozadi...
...to samo babama i dedama moze da padne na pamet...a pritom ne sme se sesti u korito tek tako, nego baba njemu namesti cebence, pa jastuce...ma idi begaj :lol:

Super ideja. Jos malo pa cemo i probati to. Mi smo tako vukli sestrine klince u cebetu (doduse bili su vec veci), pa kao prevrnu se. To je bila radost za celu porodicu.
 
meni rekla dr zumance osima prvi put, pa sledece nedelje cetvrtina, pa sledece polovina i sa punih 7 celo. rekla i da moze pileca dzigerica jednom u 7-10 dana. bumbar jutros probao kacama kuvan na njegovom mleku sa jogurtom. naravno da mu se svidja. samo mu se klot jogurt ne svidja jos uvek
 
Eto jeli smo to famozno zumance, cetvrtinu
i sad cemo da vidimo, ako nesto treba da se vidi...jel :)

joj zene, sanjam gluposti
preksinoc sanjam carski rez, al drugi svoj i opet je decak
a sinoc sanjam da mi ide mleko na levu siku...:zlud: ovaj smile mi je sad prikladniji
 
Eto jeli smo to famozno zumance, cetvrtinu
i sad cemo da vidimo, ako nesto treba da se vidi...jel :)

joj zene, sanjam gluposti
preksinoc sanjam carski rez, al drugi svoj i opet je decak
a sinoc sanjam da mi ide mleko na levu siku...:zlud: ovaj smile mi je sad prikladniji

Jexy, mozda bude jos neka beba uskoro??? Dosla meni danas koleginica pa pita- Jel planiras uskoro drugo dete? :eek: Ovakva mi je bila faca! Rekoh-Planiram, al tek kad budem imala da platim dadilju da radi puno radno vreme!
 
Znaci, moze po malo jogurta i pavlake da se da sa 6 meseci? U onoj mojoj knjizi pise sa 7, pa sad ne znam.
Ja mu dala pre neki dan na vrh kasicice da lizne pavlaku, a on samo cokce kako mu se svidja. Danas mu se opet nije svidjalo mesce sa krompirom i tikvicom, a stavila sam i malo maslaca, na vrh noza. Jedva je pojeo pola porcije, i sve vreme me je udarao po ruci dok sam ga hranila, sve smo zivo umazali. Eeee koji sam ja odlepak, miksujem ja to njemu i znam da treba da ubacim jos neko povrce, al ne mogu da se setim koje, pa se dosetih tek kad je pojeo- brokoli!
Pukla sam skrozzzzz
 
Moj prdavac je danas napunio mesec dana :D
A kad već pričate o hrani... traži da siki svaki čas, a posle bljucka. Ja sam skroz u tripu da nemam dovoljno mleka, čim on tako često traži da jede, a onda me gospodin demantuje jednim ili pak višestrukim bljuckom, i to prilično obilnim. :( Uopšte mi nije jasno - zašto traži da jede kada ustvari nije gladan? Zašto jede toliko da posle bljucka? U utorak idemo na kontrolicu, prvu ljubi ga majka, pa ćemo videti sa doktorkom sve. A dotle sam podeljena ličnost - čas verujem da imam dovoljno mleka i da je sit, a sledećeg trena on zaplače i krene da vrti glavom tražeći siku, pa me opet baci u rebus i razmišljanje...
 
Atakualpa zato sto bebe jedino to znaju da sisaju i da placu, nemoj da brines mleka sigurno imas i za izvoz, moje mladje dete puni dva meseca za koji dan i sisa kad god hoce uopste ne pravim frku na 2h na 3h nocu sisa samo 2x a prvi mesec je dodao 1240gr, sad cenim da je tu blizu 6kg, samo opusteno bebe ne trpe kad su gladne veruj mi.
 
:heart2: .... :kiss: za druga :zpozdrav:

Bili na merenju: 7180 gr i 65 cm. Napredovao 580 gr i 3.5 cm, i to za vishe od mesec dana. Nekako mi to malo, dr bila zadovoljna. Dobili uput kod kozhnog, dr je videla da sam na ivici placha kad je rekla : Jaoo, mali, kozhaaa ... :rida: ... gledala sam ostale bebe, sve sa prelepom kozhom, ko na reklami, doshli kuci, isplakala se ko kisha ... :rida: Dobio Pentaxim, samo je vrisnuo, i nastavio da se bavi kutijicom koju sam mu dala da se zanima ... :heart2: mamino ...

sad se muchi da zaspi, jako ga svrbe grudi, tu mu je najgore ... dr je rekla da kad napuni 5 meseci, mozhemo da krenemo da mu uvodimo meso ... ali mislim da ja nishta necu da mu uvedem, dok ne vidi dermatolog shta sa njegovim ekcemom

sad idem dalje da ridam :rida:

birice, nisam potpuno u toku, upala sam slucajno na pola teme, a nemam vremena sve da citam, ali da li ste isli kod alergologa? Pisi mi ako te ne mrzi na pp, jer ne znam kada cu imati vremena da pretrazujem po temi.
 
Za one koji su u toku sa nasim problemom sa alergijama koji smo imali, samo da javim da smo izgleda vec prerasli alergiju na mleko, ako je zaista i postojala, jer vec nekoliko dana jedemo jogurt bez ikakvih alergijskih reakcija. Jos uvek, iz predostroznosti, pijemo specijalno mleko Allernova, ali uskoro idemo kod alergologa, pa cemo se sa njim posavetovati kako i sta dalje. Jedemo sirok spektar namirnica, osim sto sada namirnice uvodimo na 5 dana, jer nam se alergija na pirinac manifestovala veoma blagim simptomima, pa dok smo definitivno ustanovili da je pirinac problem, bespotrebno smo izgubili vreme. Za sada imamo alergiju na pirinac i jaja. Ja sam ranije sumnjala na sargarepu, ali eto ispotavilo se da je pirinac!

Inace smo veeeliki, sa 8.5 meseci 78cm i 11.400gr, ali jos uvek nismo debeli :lol:

Pozdrav i poljupci svim mamicama i njihovim bebicama.
 
prolupacu od nespavanja, ja bre ne spavam vise od 6 meseci, jos kad saberem nespavanje iz trudnoce, ispade oko 9 meseci:sad2:
sino smo probali da ga drzimo budnog do 9, jer inace zaspe oko 8, budjenje pocinje od ponoci, preksinoc u poa 2 oci kao zvezde, nosimo se po kuci i pricamo. ja reko mozda se covek naspavao od 8 do pola 2, pa da pomerimo spavanje. sinoc se razigrao i nije zaspao do 10, ali prica je bila ista. doduse nisam ga nosala, ali se budio na sat vremena i manje od 12 kao i obicno i jutros u 7.30 po navici se probudio kao i svako jutro.sad je nervozan i neispavan, a ja sizim i padam na nos od umora:zblesav:
 
prolupacu od nespavanja, ja bre ne spavam vise od 6 meseci, jos kad saberem nespavanje iz trudnoce, ispade oko 9 meseci:sad2:
sino smo probali da ga drzimo budnog do 9, jer inace zaspe oko 8, budjenje pocinje od ponoci, preksinoc u poa 2 oci kao zvezde, nosimo se po kuci i pricamo. ja reko mozda se covek naspavao od 8 do pola 2, pa da pomerimo spavanje. sinoc se razigrao i nije zaspao do 10, ali prica je bila ista. doduse nisam ga nosala, ali se budio na sat vremena i manje od 12 kao i obicno i jutros u 7.30 po navici se probudio kao i svako jutro.sad je nervozan i neispavan, a ja sizim i padam na nos od umora:zblesav:
kvinsi,jedne dooobre batinice i ima da spava ko beba :mrgreen:
 
Bravo za zubic maleni!
Kvinsi, sta da ti kazem, Paka zaspao u pola 10, plakao oko 12, pa u 2, jeo u 4, od 6-7 se opet kezio i u 7 ustao. Meni je i ovo uspeh, jer se nekad znao buditi i na sat vremena. Sve mi se cini da je za nijansu bolje od kad je izbio zubic. Sad spava. I ja legla pored njega malo, medjutim posle pola sata je tako dreknuo, da sam se isekla i sad ne mogu da nastavim nego sam skuvala kafu i kuvam piletinu i brokoli za bebana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top