Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad smo kod kashe Milupine...
citam malopre na Bebac.com da su neke mame imale problema sa tom Milupinom kasom-kad bebe jedu, pojavi se crvenilo oko usta bebi i svuda po licu gde dohvati kasha..
...pa Bogte i Ivan je crven svaki put kad jede kashu al ja uopste nisam to povezala sa tim...zao mi je sad da mu je uskratim, mnogo voli tu kukuruz-pirinach..
..jel imao jos neko takvo iskustvo sa tim? i to sto mu se zacrveni prodje posle 15ak minuta do pola sata, ne znam ni da li treba da brinem uopste..

pisha, mi dizemo na gore jos od otpadanja pupka ... neki put prepisa, al i kad prepisa, ode mu sve sa strane....

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ..... E pa nece birica vishe Milupu ni g...m motkom da pipne ... danas je probao MILUPInu shargarepu ... znaaaam, trebala sam ja da kuvam, ali reko' necu te zimske shargarepe, pa ne znam chime su prskane sa pijace, nekako nisam bila ni sa jednom zadovoljna, uzmem ti ja shargarepu MIlupa , josh ima unutra krompira, e reko' "birice sa'cesh ti k'o novembar-hvala joj shto postoji-da meshash sa krompirom 1:3" ... i tako je i bilo , i jeo je, nije se odushevio, ali bash ne ljubi krompir ni u chemu ... i ostavim dete sveki i odem da provetrim mozak, kad ono kad sam se vratila, a dete svo u crvenim tachkicama oko usta i na bradi ( gde je bila shargarepa) .... sutra pravim experiment, kuvacu shargarepu ja sama, i dodati malo pirinchane kashe(HIPP) i Humane, pa da vidimo ... z:((

inache sam upravo krenula da se samoutepavam , jer nisam znala shta je ovo, reko' poludecu vishe, malog od kukuruza i bundeve boli stomak,krompir ne voli, nonstop ima zatvor, sad ako i na shargarepu ima alergiju, jeshce Humanu do svog 18tog rodjendana a onda shta sam hoce z:hm:

jexy, Humana ima kukuruz-pirinach, mnogo j elepo, sa vanilijom
 
..moji klinci su s vremena na vreme imali te crvene tachkice oko usta sve do 4-5 godina,
nema ih uvek i prodju za 15-20 minuta..nikad nisam ustanovila od chega su, tj shta ih izaziva..
..alekseju su se prvi put pojavile pre mozda desetak dana, a tad bash nishta novo nisam uvela..
..od tada josh mozda dva puta..
 
..moji klinci su s vremena na vreme imali te crvene tachkice oko usta sve do 4-5 godina,
nema ih uvek i prodju za 15-20 minuta..nikad nisam ustanovila od chega su, tj shta ih izaziva..
..alekseju su se prvi put pojavile pre mozda desetak dana, a tad bash nishta novo nisam uvela..
..od tada josh mozda dva puta..

ali njemu ne prolazi ... evo vec otkad sam kuci , i nishta ... poloodecu , majke mi ... z:cry: ... em, ovih dana ponovo pocheo ekcem da loodi , mazhem Pantenolom, dosad je pomagalo, ne znam vishe , mozhda od neke hrane, ali ne mogu da provalim od chega ... a mozhda ce samo od sebe da prodje, bar se zato molim ... z:cry:

inache je super volje, evo sve odzvanja iza mene kako vriska z:lol:
 
Mi nemamo nikakve tackice od Milupe.
Jos uvek koristimo Pampers 3 i nikada nam nije procurelo.

Ija,prvo pirincana kasica bez kukuruza,vanile i sl.

Bili smo kod dr. Jedva nas sestra pustila.

Junior ima 7.150kg i 65cm. Dobio je 0.5kg za mesec dana, ali dr kaze da je to dovoljno. Sto se tice cvrste hrane, preporucila je da uvedemo tek pred 6 meseci. Nekako mi je to kasno, al ajde da je poslusamo. Tako da za sada samo sikimo i to je sve. Idemo za dve nedelje na "pravu kontrolu" i da primimo Pentaxim. Da, da znam da prvo ide ona glat pirincana kasica. Sve nas je naucila November i radicu po njenom, samo cu poslusati dr u vezi vremena uvodjenja (tek sredinom aprila).
 
kod mog bumbara nema nikakve rekacije na kasu, ni na bilo koju drugu hranu, nista mu se ne crveni, krofnice na rukama i nogama samo rastu:lol:tacno me strah kontrole u cetvrtak, samo da nije presao 10,5kg:rumenko: a bas je bucko, stvarno izgleda ko mali buda kad sedi:zblesav:
evo i mi da mahnemo
 

Prilozi

  • fioka.jpg
    fioka.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
Kvinsi, medenjak je nas drug! A prstici, da ih poruckas.:heart:
I mi cemo u cetvrtak na kontrolu! Ala sam danas popiz.... na prodavacicu, kupujem kasice, a ona ih baca u kesu kao sa tavana. Kazem ja - valjda se nisu razbile? A ona ce- Ma nisu, ispravne su, padnu one i na plocice pa ostanu citave! :eek: Doslo mi je da je patosiram, al nisam imala snage da se raspravljam, ne vredi budala ostaje budala.
Moj debeli poceo od svakog da se kezi. Dosla danas zena koja ga cuva po par sati nedeljno vec 3 meseca i hoce da ga uspava, a on se dere kao blesav, a slozio je karakteristicnu zalosnu facu -Hocu kod mame! i kad sam ga ja uzela ucutao i smeje se. Ja posle isla do grada,a sva ko na iglama, samo mislim- mozda place kuci. Brze sam dosla nego sto sam otisla. Kad sam dosla on je spavao, i opet se kezio kad je ustao hteo je kod mene. Nadam se da nece biti divljak kao sto sam ja bila kad sam bila mala- htela sam samo kod mame.
Ja sam zadovoljna Milupinim kasama, nismo imali reakciju na njih do sada, a jede vec duze od mesec dana. Danas je jeo meso - jednu kafenu kasicicu u kasi od bundeve. Kupila sam danas Juvitaninu- sargarepa, grasak, krompir, dacu mu sutra da proba, opet sa malo mesa. Htedoh da kupim danas 7 Corn kasu, al sam se predomislila, sacekacu jos malo, sve se nesto bojim od tog glutena.
 
Јел то и нама препоручујеш за прву кашу у животу. Ко то производи.
Da,ima raznih proizvodjaca,ali Milupa je najlepsa.Oni prave i Aptamil.
Kvinsi, medenjak je nas drug! A prstici, da ih poruckas.:heart:
I mi cemo u cetvrtak na kontrolu! Ala sam danas popiz.... na prodavacicu, kupujem kasice, a ona ih baca u kesu kao sa tavana. Kazem ja - valjda se nisu razbile? A ona ce- Ma nisu, ispravne su, padnu one i na plocice pa ostanu citave! :eek: Doslo mi je da je patosiram, al nisam imala snage da se raspravljam, ne vredi budala ostaje budala.
Moj debeli poceo od svakog da se kezi. Dosla danas zena koja ga cuva po par sati nedeljno vec 3 meseca i hoce da ga uspava, a on se dere kao blesav, a slozio je karakteristicnu zalosnu facu -Hocu kod mame! i kad sam ga ja uzela ucutao i smeje se. Ja posle isla do grada,a sva ko na iglama, samo mislim- mozda place kuci. Brze sam dosla nego sto sam otisla. Kad sam dosla on je spavao, i opet se kezio kad je ustao hteo je kod mene. Nadam se da nece biti divljak kao sto sam ja bila kad sam bila mala- htela sam samo kod mame.
Ja sam zadovoljna Milupinim kasama, nismo imali reakciju na njih do sada, a jede vec duze od mesec dana. Danas je jeo meso - jednu kafenu kasicicu u kasi od bundeve. Kupila sam danas Juvitaninu- sargarepa, grasak, krompir, dacu mu sutra da proba, opet sa malo mesa. Htedoh da kupim danas 7 Corn kasu, al sam se predomislila, sacekacu jos malo, sve se nesto bojim od tog glutena.

Rano je za grasak,moje misljenje.
A za prodavacicu....nemam reci...
 
@Kvinsi: On je med medeni. Nije uopste bumbar, bar se na slici to ne vidi.

@Ikica: Nekada mi dodje da kazem takvoj prodavacici "Ja sam platila to, to je sada moje, zasto bacate MOJE stvari?" Nekada bas poludim od takvih osoba, znam da ne zaradjuju ko zna koliko, ali ipak nije u redu.
 
http://www.kibid.rs/milupa/uzrast/od-4-meseca

Боље купити пиринчане пахиљице или пиринач каша?

..ove prve se prave sa adaptiranim ili majchinim mlekom..napravish mleko, sipash pahuljice i zamutish..
..ove druge vec sadrze adaptirano mleko u prahu i meshaju se sa vodom..
..ove prve mozesh meshati sa vocem kasnije, kada dodje vreme za njega.. :)
..ja sam prve kupila kad sam uvodila voce i jedna kutija mi je trajala jaaako dugo (ne sadrze mleko pa se ne moraju potroshiti u roku od tri nedelje, kao druge..)
..a pochinjala sam sa ovim drugim, koje vec sadrze mleko..
(..ako sam ishta objasnila.. :lol: )
 
..ove prve se prave sa adaptiranim ili majchinim mlekom..napravish mleko, sipash pahuljice i zamutish..
..ove druge vec sadrze adaptirano mleko u prahu i meshaju se sa vodom..
..ove prve mozesh meshati sa vocem kasnije, kada dodje vreme za njega.. :)
..ja sam prve kupila kad sam uvodila voce i jedna kutija mi je trajala jaaako dugo (ne sadrze mleko pa se ne moraju potroshiti u roku od tri nedelje, kao druge..)
..a pochinjala sam sa ovim drugim, koje vec sadrze mleko..
(..ako sam ishta objasnila.. :lol: )
јеси, све је јасно
 
Jedno lično pitanje, ako neko ima volje da mi odgovori:

Koliko se u današnje vreme plaća lekaru tj.doktoru za porođaj? Da li ste platili pre ili posle porođaja?

Ako vam je glupo javno, pišite na pp...


Znam da je pitanje užasno, ali surovo realno... :confused::neutral:
 
Jedno lično pitanje, ako neko ima volje da mi odgovori:

Koliko se u današnje vreme plaća lekaru tj.doktoru za porođaj? Da li ste platili pre ili posle porođaja?

Ako vam je glupo javno, pišite na pp...


Znam da je pitanje užasno, ali surovo realno... :confused::neutral:


..0din, 4x..chokolada i kafa za babicu koja se zadesi na otpustu beba..
..nemoj da zaboravish da te ne poradja niko, poradjash se sama, a neko je dezuran bash tada..
..iskljuchujem carski rez iz ove priche, o tome nemam pojma..
 
Jao narode, kakva paklena noc...
budio se na svakih sat, sve uz vrisku...pa malo siki, pa zaspi...pa za sat opet
valjda su to grcevi, nemam pojma, sva sam sludjena.
Juce sam i ja kao i Ikica - ostavila bebca sa mamom i otisla kod frizera (da malo dovedem u red ovu gomilu na glavi), a sve vreme sam mislila sta li sad rade on i baba, da li vriste...kao na iglama sam bila, jedva sam docekala da odjurim kuci...kad ono, sve ok :zblesav: a mislila sam bog zna sta se desava bez mene...
ako budem svaki put takva kad izadjem iz kuce bez bebe, nece valjati...imace mi Strahinja ludu mamu :zblesav:
eno ga sad spava, ne znam dokle, a ja kao da me je brzi voz pregazio
 
Ne daj pare, Cicak! Njihov je posao da te porode, neces ostati neporodjena u bolnici. Moji su doneli kesicu sa kafom i slicnim glupostima babici na otpustu beba, ali pare nikom.
Doduse, mozda je moja situacija specificna: mene je porodio moj komsija koji zivi preko puta nas, godinama smo i komsije i prijatelji, pa se nije ni postavljalo pitanje novca. Ali znam da se to naplacuje, nije to nikakva tajna.
E da, platila sam patronaznu koja je dolazila na 3 sata kod mene kuci kad sam izasla iz bolnice i kad su mi se upalile grudi, masirala mi je grudi po sat vremena da razbije kvrge i uzimala 1000 din. po dolasku. U takvom sam haosu i bolovima bila da bih joj dala i 100 evra, samo da mi pomogne.
 
Ne daj pare, Cicak! Njihov je posao da te porode, neces ostati neporodjena u bolnici. Moji su doneli kesicu sa kafom i slicnim glupostima babici na otpustu beba, ali pare nikom.
Doduse, mozda je moja situacija specificna: mene je porodio moj komsija koji zivi preko puta nas, godinama smo i komsije i prijatelji, pa se nije ni postavljalo pitanje novca. Ali znam da se to naplacuje, nije to nikakva tajna.
E da, platila sam patronaznu koja je dolazila na 3 sata kod mene kuci kad sam izasla iz bolnice i kad su mi se upalile grudi, masirala mi je grudi po sat vremena da razbije kvrge i uzimala 1000 din. po dolasku. U takvom sam haosu i bolovima bila da bih joj dala i 100 evra, samo da mi pomogne.

Sa jedne strane, mislim da je sramota sto se to treba posebno placati, kada nam drzavna patronazna sluzi bas za ovakve stvari. Ali sa druge strane znam kakva je bila nasa patronazna, njoj ni nacrtanu bebu ne bih dala da dira. Ja smatram da je opravdano platiti nekoga ko ce uraditi neku uslugu za koju vec nije placen. Tako je i meni dolazila privatna patronazna, van njenog radnog vremen i smatram da je ok da naplati svoje usluge. Da nije bilo nje, ja sigurno ne bih bila tako opustena sa bebom. Dosla je dva puta, i to drugi put je pitala zasto sam je zvala jer je sa bebom sve ok, rekoh samo da ga izmeri i proveri da li je sve ok. Nije htela nista da naplati ali bih se ja tada osecala glupo, pa sam platila. Ipak je zena izgubila i vreme dok je dosla kod mene i bila sa bebom. Tacno sam bila mirnija jer sam znala da ako imam problem da je mogu nazvati i da ce doci. Mislim i da si ti ispravno postupila koda si nasla tu zenicu, jer da ti nije to na vreme sredila, mogla si dobiti mastitis i svasta nesto. Meni je jedna divna sestrica u Betaniji pokazala kako da se izmlazavam i prvi dan mi je bas puno pomogla. Zao mi je sto nisam saznala njeno ime. Posto je ona tamo da radi svoj posao i bila je vac placena za to, smatrala sam da je cokolada dovoljan gest zahvalnosti. To sto neki drugi ne rade svoj posao, pa nam se cini da kada neko radi da trebamo da ga nagradimo, to je problem i sramota cele ove nase drzave. Ali necu da kvarimo vu nasu lepu temu.

:cmok:
 
cicak, naravno da neces nista platiti
u ovo vreme kad se svi zale na mito i korupciju
i mi moramo biti savesni pa ne odlaziti kod svakog lekara sa kovertom
to im je posao i za to su vec placeni
i kolko ne volim lekare koji uzimaju novac
toliko mi nisu jasni ni pacijenti koji pre pregleda pripremaju koverte
 
Sve je to istina što pišete... znam ja to dobro...
Ali kad dođe stani pani, dala bi sve pare ovog sveta...

Kad mi se majka operisala pre par godina, igrom slučaja sam ja bila ta koja je dr.dala kovertu, i tako me je bio blam, mislila sam da će me ispsovati i da će se naljutiti kad sam mu ono pružala, međutim, to je njima kao dobar dan... ni trunke blama... nakon toga dolazio je češće da obilazi mamu u sobu i slao sestre...
Znam ja da posle svega nema nekog efekta, ali kad je to jedino što možeš da učiniš, šta ćeš... a i daleko bilo, svi oni nam zatrebaju opet...z:(

Pogotovo sada kada je u pitanju moja beba... kad sam prošla kroz pakao da bi bila ovde... i ko zna hoću li i imati više dece... uopšte me nije briga za korupciju i mito...
U BG-u dok sam bila, nikome ništa nisam platila... ni dinara...

Ali sad je u pitanju nešto mnogo delikatnije za mene... i ubila bi se da moju bebu namuče jer sam ja htela da ispravljam krive drine u državi srbiji i glumila ispravnost... ne bojim se ja za sebe, već mi je samo do toga da se on rodi što lakše...


P.S. A cene su otprilike ono što sam očekivala...z;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top