PROBLEM SA UMREZAVANJEM (XP LAN)

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
E,obratite paznju na ovu brljotinu:
Dva kompa,jedan statican a drugi lap top.Na lap topu je WinXP HOME EDITION,na staticnom WinXP PROFESSIONAL.
Umrezio sam ih na najjednostavniji nacin(radna grupa,staticne IP adrese i subnet maske...) i sve je to proradilo!Onda mi je palo na pamet da namestim INTERNET CONNECTION SHARING da ne mora svaki put da se menja kabal.SHARE-ovao sam konekciju na staticnom racunaru(cime je on dobio IP adresu 192.168.0.1), a na lap topu posatavio "OBTAIN IP ADDRESSES AUTOMATICALY"(ICS u sebi ima DHCP pa on lap topu dodeljuje IP adrese).
I TO JE PRORADILO!!!
ALI...
Kada sam hteo da prekinem ICS i da vratim na staticne adrese doslo je do katastrofe:
staticni kompjuter "vidi" lap top,ali lap top ne "vidi" staticni(na PING vraca "REQUEST TIMED OUT")!!!
Sve sam probao:da promenim adrese,da promenim radnu grupu,pokusao sam i sa "Network setup wizard-om",probao sam da vratim NTERNET CONNECTION SHARING ne bi li lap top dobio odgovarajucu adresu pa da se opet "vide", cak sam deinstalirao mrezne karte pa ih ponovo instalirao da dobijem cistu LAN konekciju pa ponovo zadao staticne adrese...
Ali uvek isto:staticni se ponasa normalno i pinguje lap top kako god da podesim konfiguraciju,ali obrnuto NE MOZE NIKAKO!!!
P O M A G A J T E,ja vise nisam pametan!!!
P.S.: E da,pretpostavio sam da je problem sa DNS CACHE-om,pa sam odradio IPCONFIG /FLUSHDNS!On je to odradio,ali,pretpostavljate OPET ISTO!!!
P O M A G A J T E,ja vise (STVARNO) nisam pametan!!!
 
EVO STA SE DESILO:
Dok sam bio na netu koristeci INTERNET CONNECTION SHARING ,usput sam instalirao ZONE ALARM,ne razmisljajuci da je to klasican FIREWALL i da ce spreciti slanje svih paketa ka kompu,ukljucujuci naravno i PING!!!
Na kraj pameti mi nije palo...
Naravno,samo sam spustio "klizace" na ZONE ALARM Firewall-u, i SVE JE PRORADILO!!!
KRETEN,A?!?
 
Ako mislis da sherujesh racunare zaboravi na anti viruse pa ga primi domacinski i vodi muku sa istim crvima, glodarima, to je to pa ce da radi a uz put prouci aplikaciju RUN Registri iz Windowsa foldera.Kako bih crve i vir.. izbacivao rucno.
Ajd sad pozdrav
 
Dimce:
a uz put prouci aplikaciju RUN Registri iz Windowsa foldera.Kako bih crve i vir.. izbacivao rucno.
Ajd sad pozdrav
Pretpostavljam da si mislio na RUN>REGEDIT komandu, tj. REGEDIT.EXE iz Windows foldera...
Postavljen je NORTON 2003 na racunaru koji izlazi na net,tako da ne bi trebalo da bude mnogo problema oko toga, a i ako se desi, Boze moj, ocistice se!
Pozdrav!
 

Back
Top