Bol u grudima

bbucko

Zainteresovan član
Poruka
176
Imam mali problem koji vec traje duze vreme, negde oko 5-6 godina. Ponekad mi se javi bol u grudima, na levoj strani (kod srca) ili na desnoj strani. Imam 22 godine, tj. oko 17 (u vreme skolovanja) kad je pocelo. Uglavnom me na kratko zaboli i u tom trenutku ostanem bez snage. Bol traje oko par sekundi. Kad pocne, imam osecaj laganog probadanja. Onda prodje samo od sebe. Zavisi sta u tom trenutku radim. Ako pesacim, onda nemam nekih problema, kao npr. ne moram da stajem, ali dok radim neke malo teze poslove, onda moram da stanem da bi bol prosla. Rekreativno se bavim biciklizmom. Hranu bas i ne biram. Inace, pusac sam od 6. razreda osnovne skole, ali nikad nisam puno pusio. Oko 6-8 cigareta dnevno. Tada nisam bio bas aktivan pusac, imao sam pauze po nekoliko meseci. Tek u 17. godini sam poceo redovno da pusim cigare ali nikako preko 8 cigara dnevno. Bol je i dalje bila ista (ne svaki dan, ali ponekad i vise puta dnevno). Posle skolovanja poceo sam raditi u vinogradu (teski fizicki poslovi). U to vreme sam jeo puno grozdja drobeci kospice (cuo sam da je zdravo za srcane misice). Tada nisam imao nikakvih problema. Cak sam potpuno i zaboravio na to. Tek kad sam prosle godine otisao u vojsku, poceo sam pusiti skoro kutiju dnevno. Bol se javljala ponekad, ali samo mala bol, bez osecaja slabosti. Sad sam prestao da pusim (skoro dva meseca). Nemam problem sa tezinom (oko 80kg a 180cm visine, pre vojske sam imao 73kg). Trenutno radim u obezbedjenju. Radim svaku noc i jako malo spavam. U pocetku je bio malo stresan posao. Ne koristim nikakve lekove. Bol se uglavnom javi kada sam malo nervozan ili budem napetiji nego inace. Trenutno jedem oko 1-2 puta dnevno. Uglavnom je to brza hrana, tj. sta upecam u frizideru. Dok sam radio u vinogradu jeo sam 4 puta dnevno i to veoma kaloricnu hranu, ali kao sto sam rekao, dok sam jeo grozdje nije bilo problema. Trenutno ponekad osecam bol ali ne tako jaku kao pre. U porodici niko nije imao problema sa srcem ili nekim drugim zdravstvenim tegobama.
Eto toliko za sada. Nadam se da vas nisam ugusio "nepotrebnim" podacima.
Unapred zahvalan.
Borislav
 
Prvo lekar opste prakse, analize krvi (krvna slika i biohemija), uput za EKG i kardioloski pregled. Ako se sve pokaze u granicama normale, onda uput za psihijatra. Po svemu sto navodite najvise mi lici na psihicke somatizacije (telesni bol na nervnoj bazi).
Srecno.
 
Postoji tema gde se spominje isti problem, vrlo verovatno da je u pitanju nesto sto se u medicini zove mialgia, odnosno bol misica, znaci u tvom slucaju mialgia medjurebarne muskulature.
Vrlo je cest kod mladih, od perioda srednje skole pa nadalje.Povezan prvo sa ubrzanim razvojem organizma, kasnije sa stresom...i nema veze sa srcem izuzev sto se javlja cesto u predelu srca(vrlo neprijatan osecaj no nista strasno).
Naravno treba uraditi kompletan pregled, laboratoriju da bi se iskljucilo postojanje anemije, ekg... ali mislim da zaista nemas razloga za zabrinutost.
 
Ma naravno...bolje spreciti nego leciti :) .
Sretala sam toliko mladih osoba , devojaka i mladica koje smo slali na ispitivanja i na kraju ne nadje se nista...hvala Bogu.
Opis bola je bas karakteristican kao ubod nozem posle koga ne moze da se udahne, imaju utisak da ce im puci grudni kos, bukvalno se ukoce jer ne smeju ni da se mrdnu a kamoli da disu, ili je disanje jako plitko pa onda posle minut, dva popusti...
I meni se to desavalo do pre par godina a krenulo je u pubertetu...
Kao sto si rekla kod lekara opste prakse, jedno malo bockanje da se uzme krv, jedan ekg.Naravno ne bi bilo na odmet i da se ostave cigaretete... :)
 
Ja sam nedavno imao slicne simptome,samo sto se bol javio tokom noci (i ja sam u enciklopediji nasao mijalgiju) i javljao se otprilike jednom dnevno narednih par dana. Nalazi su pokazali povisene masnoce (jedino je odnos HDL/LDL bio dobar),nakon posmatranja EKG-a doktorica me pitala javlja li se zamor prilikom npr. penjanja uz stepenice (da ali ja to povezujem sa losom kondicijom i pusenjem),secer je bio na granici (6,1),BMI=30,35 god,pusac,fizicka aktivnost umjerena. Vodim neuredan zivot poslije posla kafana,alkohol.
Savjetovana mi je dijetalna prehrana,prestanak pusenja i aspirin jednom dnevno poslije rucka.
Nakon petnestak dana uz malo vise odmora,izbjegavanja cigara i pica vec mi je bilo puno bolje.
Nakom mjesec dana drzanja dijete smrsao sam 3kg (doktorica mi je savjetovala postepeno skidanje kila),secer je opao na 5,4 (samo me zanima zasto traze da se nista ne jede od recimo 18h ako se nalaz SUK vadi recimo ujutro,u porodici imam medicinske radnike i znam pouzdano da se ranije nije trazio tako veliki vremenski period) Posto sam se oko secera jako zabrinuo da li da idem na test opterecenjem. Pozdrav.
 
dr:
Ma naravno...bolje spreciti nego leciti :) .
Sretala sam toliko mladih osoba , devojaka i mladica koje smo slali na ispitivanja i na kraju ne nadje se nista...hvala Bogu.
Opis bola je bas karakteristican kao ubod nozem posle koga ne moze da se udahne, imaju utisak da ce im puci grudni kos, bukvalno se ukoce jer ne smeju ni da se mrdnu a kamoli da disu, ili je disanje jako plitko pa onda posle minut, dva popusti...
I meni se to desavalo do pre par godina a krenulo je u pubertetu...
Kao sto si rekla kod lekara opste prakse, jedno malo bockanje da se uzme krv, jedan ekg.Naravno ne bi bilo na odmet i da se ostave cigaretete... :)

tacno bilo sa mnom. kada sam prestao da treniram, poceo da pusim i stres, imao sam takve "napade". jako sam se uplasio i uradio sve moguce preglede i nista cudno nije pronadjeno. kad sam prestao da pusim i poceo opet sport vise mi se to nije desilo. nisam doktor ali cini se meni da je to od stresa mozda bilo.
 
Pozdrav, imam 19 godina, ne pusac sam i imam isti problem, prije odprilike dvije sedmice javio mi se bol u grudima sa lijeve strane, javlja se kao probadanje i traje 2-3 minuta. Niko u porodici nije imao problema sa srcem, pa me zanima da li je mozda stres uzrok, jer trenutno prolazim kroz vrlo stresan period? Unaprijed hvala.
 
Prvo lekar opste prakse, analize krvi (krvna slika i biohemija), uput za EKG i kardioloski pregled. Ako se sve pokaze u granicama normale, onda uput za psihijatra. Po svemu sto navodite najvise mi lici na psihicke somatizacije (telesni bol na nervnoj bazi).
Srecno.

ONDA I JA TO IMAM I MORAM KOD PSIHIJATRA.JER SU MI NALAZI EKG,EHO SRCA SVI NORMALNI I U REDU.ALI BOL U LIJEVOJ STRANI GRUDI ME JAKO NERVIRA,STVARA MI NEKI STRAH.E SAD NE ZNAM DA LI JE MOGUCE DA JE POVEZANO SA ZELUDCOM,JER IMAM PROBLEMA SA NJIM.T.J. NEKAD OSJECAM GLAD A NE MOGU DA JEDEM.
 
ZDRAVO . imam 27 godina i imam problema sa bolovima u grudima i oduzimanjem leve ruke po nekad desava mi se i trenutna malaksavost imam osecaj da cu pasti u nesvest posle koje imam ubrzani rad srca i tresu mi se ruke . to traje nesto oko godinu ipo dana. javljao sam se kod doktora opste prakse par puta radjen mi je ekg jedno 15 tak puta i ultrazvuk srca .sve je bilo ok. posle toga sam isao kod psihijatra koji mi je dao leksilijum pola ujutru ceo uvece i uz to pijem i presolol 1/4 ujutru. ali u poslednje vreme se ovo ponavlja molim za pomoc i sta da radim
 
ZDRAVO . imam 27 godina i imam problema sa bolovima u grudima i oduzimanjem leve ruke po nekad desava mi se i trenutna malaksavost imam osecaj da cu pasti u nesvest posle koje imam ubrzani rad srca i tresu mi se ruke . to traje nesto oko godinu ipo dana. javljao sam se kod doktora opste prakse par puta radjen mi je ekg jedno 15 tak puta i ultrazvuk srca .sve je bilo ok. posle toga sam isao kod psihijatra koji mi je dao leksilijum pola ujutru ceo uvece i uz to pijem i presolol 1/4 ujutru. ali u poslednje vreme se ovo ponavlja molim za pomoc i sta da radim
Када си последњи пут урадио ЕКГ,УЗ срца и крвну слику?
 
Zdravo svim clanovima! Nova sam na site-u, htjela sam podijeliti svoje iskustvo jer vidim da se dosta ljudi zali na ovaj problem i upravo dok pisem ovo osjecam istu tu bol koja je prisutna od ranog jutra pa sam dobila i jaku glavobolju i morala da radim cijeli dan i bas mi bilo neprijatno! Ja imam 23 god. kada sam prvi put osjetila tu bol zig propadanje ili kako vec da nazovem se desilo prije tacno 7god. kada sam bila u srednjoj skoli i bas kao sto sam vec procitala u nekom od komentara simptomi su identicni bol u lijevom dijelu grudnog kosa(dojke) odnosno srca propadanje kroz lijevu ruku pa cak i osjecaj kao da se cijela lijeva strana oduzima trnci kroz noge i cak i glavu,medjutim ta prva bol koju sam osjetila je bila toliko jaka da sam izgubila dah usne su mi poplavile i onesvjestila sam se. Nakon svih obavljenih pretraga EKG vadjenje nalaza itd. meni je utvrdjena infekcija urinarnog trakta(s kojim sam moram navesti iz djetinjstva imala problema i jos uvijek imam iste probleme) zatim upala bubrega pa cak i upala desnog plucnog krila. Moja tadasnja doktorica je objasnila razloge ove neprijatne boli s obzirom da se susretala s istim/slicnim slucajevima medju omladinom skolarcima koji su dosta bili pod stresom zbog ispita slabih ocjena i da je to cest razlog za ovakvu vrstu boli,medjutim isto tako je naglasila da koliko god ta bol bila neprijatna i stvori strah u nama da nam je zdravlje naruseno i da se mozda radi o nekoj srcanoj bolesti isto tako ima i pozitivne strane upravo iz razloga sto nam nase tijelo/organizam salje znak da nesto sa nama nije uredu i da recimo kojim slucajem nisam osjetila takvu bol vjerovatno ne bih vrsila nikakve pretrage jer bih mislila da je sve uredu sa mojim zdravljem sve dok ne bi doslo da kazem do onog najgoreg! Bol nije nestala iducih nekoliko dana a onda se smanjivala dok nisam pocela da koristim propisane lijekove za sve te upale koje sam imala,proces je bio malo duzi jer sam inace osjetljivog zdravlja,medjutim sta hocu da kazem je da takva vrsta boli moze da nas prati tokom cijelog zivota svaki put kada nesto u nasem organizmu "zakaze" . Samo ovaj put se i ja cudim zasto se bol opet javila (nakon duzeg vremena) s obzirom da sam prosle sedmice bila kod doktora zbog ozljede kicme pa sam vadila nalaze jucer dobila rezultate i ne pokazuju nista sto bi bio razlog za uzbunu! Mozda je samo umor i stres ovaj put ko ce znati! Unaprijed se izvinjavam na dugom postu :) pokusala sam u sto kracim crtama da objasnim al nije mi uspjelo! U svakom slucaju nadam se da cu utjesiti nekog od vas sa istim problemima,ovakva vrsta boli nema nikakve veze sa srcem,medjutim ne bi bilo lose da se urade pretrage i tako cete biti sigurni sta se desava sa vasim zdravljem! Lijep pozdrav za sve
 
Evo ljudi i ja da kazem moj problem :D..Proslo leto podigo sam jedan tezak predmet,posle nekih 2 sata meni se javio bol u grudima,bas me je preseklo,bol je trajao nekih 10-ak dana,iso sam kod doktora dao mi je neki prasak da mi ublazi bol,bol je prestao ali imam sada posledice,otezanog disanja,primer to mi se javlja kada vozim auto .Odradio sam ekg i srce mi je u redu..Doktor mi je rekao da sam istego neki misic i da ce to proci,ali treba izvesno vreme 3-4 meseca,ali evo proslo je godinu dana ja i dalje imam bolove u grudima i otezano disanje..A ponekad imam ubrzan rad srca (to me plasi)....Molim za pomoc i sta da radim :)
 
Imam mali problem koji vec traje duze vreme, negde oko 5-6 godina. Ponekad mi se javi bol u grudima, na levoj strani (kod srca) ili na desnoj strani. Imam 22 godine, tj. oko 17 (u vreme skolovanja) kad je pocelo. Uglavnom me na kratko zaboli i u tom trenutku ostanem bez snage. Bol traje oko par sekundi. Kad pocne, imam osecaj laganog probadanja. Onda prodje samo od sebe. Zavisi sta u tom trenutku radim. Ako pesacim, onda nemam nekih problema, kao npr. ne moram da stajem, ali dok radim neke malo teze poslove, onda moram da stanem da bi bol prosla. Rekreativno se bavim biciklizmom. Hranu bas i ne biram. Inace, pusac sam od 6. razreda osnovne skole, ali nikad nisam puno pusio. Oko 6-8 cigareta dnevno. Tada nisam bio bas aktivan pusac, imao sam pauze po nekoliko meseci. Tek u 17. godini sam poceo redovno da pusim cigare ali nikako preko 8 cigara dnevno. Bol je i dalje bila ista (ne svaki dan, ali ponekad i vise puta dnevno). Posle skolovanja poceo sam raditi u vinogradu (teski fizicki poslovi). U to vreme sam jeo puno grozdja drobeci kospice (cuo sam da je zdravo za srcane misice). Tada nisam imao nikakvih problema. Cak sam potpuno i zaboravio na to. Tek kad sam prosle godine otisao u vojsku, poceo sam pusiti skoro kutiju dnevno. Bol se javljala ponekad, ali samo mala bol, bez osecaja slabosti. Sad sam prestao da pusim (skoro dva meseca). Nemam problem sa tezinom (oko 80kg a 180cm visine, pre vojske sam imao 73kg). Trenutno radim u obezbedjenju. Radim svaku noc i jako malo spavam. U pocetku je bio malo stresan posao. Ne koristim nikakve lekove. Bol se uglavnom javi kada sam malo nervozan ili budem napetiji nego inace. Trenutno jedem oko 1-2 puta dnevno. Uglavnom je to brza hrana, tj. sta upecam u frizideru. Dok sam radio u vinogradu jeo sam 4 puta dnevno i to veoma kaloricnu hranu, ali kao sto sam rekao, dok sam jeo grozdje nije bilo problema. Trenutno ponekad osecam bol ali ne tako jaku kao pre. U porodici niko nije imao problema sa srcem ili nekim drugim zdravstvenim tegobama.
Eto toliko za sada. Nadam se da vas nisam ugusio "nepotrebnim" podacima.
Unapred zahvalan.
Borislav
 
S obzirom da i ja imam isti problem vise od godinu dana.
Prvo sto mi je padalo na pamet jeste da je u pitanju srce ili pak pluca.
Otisla kod kucnog lekara i on mi je uradio EKG i posto su analize bile uredne, poslao me je kuci.
Malo sam se umirila i ponovo otisla na pregleg, ovaj put me je poslao da uradim CT grudnog kosa.
Pristala sam i uradila i taj CT.
Analize su ponovo uredne Bogu Hvala.
Smiruje me ovo i tako nastavljam hrabro da trpim to probadanje jos godinu dana. Ove godine u avgustu izjutra me budi ta ista bol i ubrzanje srca koje dolazi zajedno sa panicnim napadom.
Usta mi suva, temperatura u gornjem delu tela i mantanje zajedno.
Odlazim tog istog jutra u hitnoj. Uradise ponovo EKG i ostale analize krvi, i posto nisu nista pronasli, salju me kuci ponovo.
Nakon nedelju dana ponovo odlazim u hitnoj gde mi rade ponovo analize krvi, rentgen grudnog kosa i pitaju me da li sam se u poslednje vreme previse stresirala.
Kontam kako nisam, mada zapravo jesam.
Predlazu mi da obidjem psihologa s obzirom da mi i apetit oslabio i da sam sva u strahu!
Odlazim kod psihologa i naravno ovde pronalazim resenje.
Ponovo ne verujem doktorima, zelim da uradim detaljne pretrage.
Zakazujem termin kod kardiologa.
Kardiolog me srdacno decekuje, uradi mi EHO srca, test opterecenja srca od nekih pola sata.
Zakljuci da je sve u redu i rekne: ,,sada kada je sve u redu, nemojte vise da dolazite meni" onako sa osmehom.
Smiruje me to donekle.
Posle silnih razmisljanja i traganja preko "dr google" panika bude jos veca pa tako osetim i knedlu i stezanje grla!
Odem kod spec. grlo bude u redu, salju me na gastroskopiju zeludca, odem i tamo. Pronadju mi helikob. to resimo sa antibioticima, medjutim bol na levoj strani (probadanje) ne jenjava.
Odem cak i do reumatologa jer poder svega ovog krenuli su i bolovi u nogama.
Nema reumatskih bolesti ponovo Bogu Hvala.
Vec sve lici na anksioznost i previse stresa.
Tablete ne zelim, zelim da ovo prodje prirodnim putem i da naucim kako da se nosim sa ovim.
Imam veru u Boga i znam da su ova iskusenja tu da me samo ojacaju i nauce necemu. Znam da ce ovo jednog dana biti proslost.
Svima vama zelim brz oporavak i puno snage i vere u Boga.
Pozdrav iz dijaspore.
 
Hvala. To i cinim, ali nista ne pomaze coveku koliko sam sebi moze pomoci pozitivnim mislima.
Tablete ne zelim, zelim da hrabro pobedim ovo. Bog je uz mene.
Vidi Miro, ja licno nisam religiozna, ali zaista poznajem iz svoje najblize okoline ljude koji su nasli
neki svoj duhovni, pa tako i fizicki mir u veri. Citaj, slusaj, radi ono sto te ispunjava, citaj Sv. Velimirovica,
citaj Justina Popovica, mnogima je ta neka ravnoteza izmedju duha i tela pomogla, a tako ce i tebi.
 
Hvala. To i cinim, ali nista ne pomaze coveku koliko sam sebi moze pomoci pozitivnim mislima.
Tablete ne zelim, zelim da hrabro pobedim ovo. Bog je uz mene.
Možda bi trebala da povedeš računa sa obrocima naveče! To jest, da večeraš samo koliko da prevariš glad, i naravno posle obrokovanja da piješ gazirano na sobnoj temperaturi. Idealno bi bilo ako si u prilici da kupuješ sodu vodu od Švepsa. Ona te ispodriguje do iz peta.
 
I naravno izbegavaj da dišeš punim plućima. Ovi ne znaju da kažu ljudima da to ne treba da se radi. Puniti pluća je samo za kijanje i kašljanje, ili pri velikim naporima tek po nekad dobar zadah da se hvata, a inače to nema potrebe na to da se navikavamo.
 

Back
Top