DNK aktivacija

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
DNK (deoksiribonukleinska kiselina) je dugačka molekula čiji bi sadržaj kad bi bio ispisan kompjuterskim jezikom na papiru, zauzeo golemu knjižnicu od 10.000 knjiga! Ipak genijalna priroda sažela je i spremila taj sadržaj u mikroskopski sitnu, ljudskim okom nevidljivu, jezgru stanice. Novost je što postoji tehnika koja pretpostavlja da mi možemo čitati te knjige, te im čak i zapovijedati da nam pomognu da ozdravimo.

DNK izgleda kao dvostruka spirala, uvijena poput telefonske žice u 46 klupčastih oblika - kromosoma. Kromosomi su uvijek u parovima; nasljeđujemo ih od roditelja - 23 od oca i 23 od majke. Radne jedinice DNK zovu se geni, a ima ih prema najnovijim procjenama oko 30.000. Ukupan broj gena u jednoj stanici zove se genom. Genom čuva informacije o tome kakva će neka osoba biti tjelesno, emocionalno, umno i duševno. Geni su nanizani cijelom dužinom DNK, a glavna im je zadaća da upravljaju proizvodnjom bjelančevina koje su neophodne za rast i održavanje ljudskog tijela. Znanstvenici su nakon dugog istraživanja otkrili da veliki dio naših gena ništa ne radi - jednostavno spava! Ali mnogi misle da su upravo u njima važne informacije o čovjekovim kozmičkim vezama i njegovim neslučenim mogučnostima! Prema nekim mišljenjima, čovjek je u davnoj prošlosti dopustio da se dio njegovog DNK potencijala jednostavno iskljući i uspava.

Tehnika aktivacije DNK pretpostavlja kako je došlo vrijeme da se taj uspavani materijal otkrije i pokrene.
To se radi na pet razina:
- DNK komunikativnost (rastapa komunikacijske prepreke)
- DNK savršenstva (brine o pravilnom umnožavanju stanica i savršenom zdravlju)
- DNK emotivnosti (otklanja zapreke u toku energije u tijelu, iscjeljuje emocionalno i mentalno tijelo)
- DNK kreativnost (potiče razumijevanje životne svrhe i svjesno ostvarivanje zadanih ciljeva)
- DNK besmrtnost (uspostavlja vezu s višim, duhovnim dimenzijama i omogučava spontani i radosni život u vječnom ovdje i sada)

Pet aktivacija DNK

- U prvoj aktivaciji DNK bude se uspavani nizovi puni vitalnih informacija, i to tako što seaktiviraju dva kromosoma - kromosom vitalnosti i kromosom mladosti
- U drugoj se aktiviraju, usavršavaju i proširuju u svaku stanicu tijela svi preostali kromosomi.
- u trećoj se ciljano aktivira tzv. kromosom jedinstvenosti, koji čuva zapis o vašem poslanstvu na ovom planetu
- u četvrtoj se aktivaciji usklađuju elektromagnetski potencijali na razini DNK (vaši unutrašnji muški i ženski aspekti)
- u petoj se zamjenjuje nepoželjni ili defektni genetski program s novim programon

Mnogima ovo izgleda previše komplicirano, no usporedimo to s vožnjom automobila. Ne morate razumjeti kako radi motor vašeg automobila i od kojih je dijelova sastavljen da biste ga mogli pokrenuti i voziti. Tako je i kod aktivacije DNK. Doista ne morate naučiti kako izgleda vaša stanica ili njezini kromosomi i geni da biste ih pokrenuli. Naša DNK je inteligentna šifra života, pa s njom možemo komunicirati ako to odlučimo čvrsto, iskreno i svjesno iz srca. Ova odluka je temelj tehnike aktivacije i iscjeljenja DNK. Ako mislite da je to nemoguće, znajte da nešto slično več sada radimo kada svjesno mijenjamo svoj tlak, broj otkucaja srca, tjelesnu temperaturu...

Postupak aktivacije

Kako se aktivira DNK?
Sjest će te nasuprot čovjeku koji vas podučava ovoj tehnici, a on će vam dati upute kako da uđete u smireno stanje svijesti. U tom stanju duboke opuštenosti, intuitivnosti i kreativnostislijedite upute upute i dajte zapovijedi svom "višem ja" da ono aktivira strukture DNK. Pri tom se mogu okusiti snažne energetske promjene u tijelu, može se osjetiti novi polet i radost, ublažiti potištenost i postići viša razina energije i zdravlja. Proces aktivacije DNK traje oko pola sata ali pozitivno će djelovati tijekom čitavog života.

Govoreći o postupcima aktivacije i iscjeljivanja DNK, ne treba zanemariti njihovu filozofsku poruku: ljudsko tijelo je savršen instrument koji trebamo cijeniti i voljeti. Ono je svemir po sebi, a svaki čovjek je doslovce bog ili božica tog univerzuma od nebrojeno mnogo stanica.
Ne ponašajte se stoga kao odsutno božanstvo koje je otišlo u neki udaljeni kutak svemira, več preuzmite odgovornost za univerzum kojem predsjedate.


dnk.jpg
 
kolko god zeleo da verujem u uzdizanje na kosmicki nivo svesti, i aktivaciju dnk , 21.decembra 2012., neverujem da ce biti nesto od toga, jednostavno deluje suvise naucno-fantasticno; jednostavno, realnost je mnogo manje zanimljiva od takvih scenarija, cak sta vise pomalo dosadna,u odnosu na scenarije raznih filmova.
mada
ima clanak mislim da sam bio otvorio temu,mrzi me da trazim,gde je onaj nobelovac luc montagnier teleportovao dnk navodno...tako da ko zna..
 
Niko mi nije odg , dnk nam je vec aktivirana ... Vasa boja kose , ociju , neke predispozicije itd , su sve produkti aktivnog dnk . U lancu postoje "uspavani" delovi dnk , ali to su neki "primitivni" delovi , koje bas i ne bih voleo da aktiviram ;)
 
Ovakvi zaključci mogu samo čoveku da aktiviraju gene koji su zaduženi za povraćanje.
Svako će se složiti da bi zahvaljujući informacijama iz dnk mogli napisati pregršt knjiga...ali šta nam to govori? Ko je stvorio tu informaciju? Kako obična knjiga od dve rečenice može da nastane slučajno? I zaključak je: "svaki čovjek je doslovce bog"...pa koliko čoveku treba da je ispran mozak da bi zaključio ovako debilnu rečenicu...
Mi imamo svog Tvorca, hteli to da prihvatimo ili ne, Tvorca koji nas je stvorio i koji može da aktivira svaki gen. Geni se aktiviraju na smisao, koji je smisao u životu pronašao savremeni čovek? Smisao da jede, pije i da se veseli....hedonistički život. I to treba da mu pokrene uspavane gene. Može samo da ih još više umrtvi.
Čovek je stvoren sa mnogo većim potencijalima, ali kako smo se udaljavli od Tvorca tako smo i degradirali. Sigurno da postoje geni koje smo mi lično ugasili, koje može samo Tvorac da aktivira, nikakva nauka, nikakvi eksperimenti i sl. - priča za naivne.
Postoje brojni slučajevi gde pacijenkinjama odstrane jajnike, a organizam nastavi da proizvodi estrogene. I sl. slučajevi kojih ne hvali. Za "nauku" je sve to misterija, naravno pošto je konvencijalna nauka ateistička.
 
A šta će nam aktivacija još koje spirale?
I ovako smo već vidjeli dovoljno budala koje bi vladale svijetom...
Samo nam treba neki majmun koji želi da vlada galaksijom.
Pa onda susjednim galaksijama.
Pa kosmosom...
:mrgreen:
 
Koliko j pamtim gradivo , covek ima 2 spirale .... Ne mogu da zamislim kako izgleda bice (ili kako bi covek izgledao ) sa 12 spirala . Ne mora nuzno da znaci da bi dobio neke super moci .... mozda samo jos koju ruku , nogu , 2-3 srca itd ..
 
Ma, ne razumem ni ja :) Nego, ajmo da govorimo o tome, kad vec postoji tema.
Moja teorija je da sada u ovom vremenu, ne mozemo imati vise od 2 spirale. .Ako bi imali 12 npr to ispada 12x3 0000000 = 360000000 , To nebi bilo moguce.

Naravno da ne bi, pošto je formiranje dnk od 12 spirala (ili lanaca?) nemoguće u ovom ili bilo kom drugom vremenu :). A nama su svi hromozomi već aktivni, tako da ti hromozomi vitalnosti, mladosti i ko zna čega još ne postoje. A i kada bi mogla da se izvrši ta aktivacija "uspavane" dnk mozgom, teško da bi mogla da da neke funkcionalne produkte, tako da je moje skromno mišljenje da je sve cela ta teorija o aktivaciji "uspavane" dnk jednostavno nemoguća.
 
Naravno da ne bi, pošto je formiranje dnk od 12 spirala (ili lanaca?) nemoguće u ovom ili bilo kom drugom vremenu :). A nama su svi hromozomi već aktivni, tako da ti hromozomi vitalnosti, mladosti i ko zna čega još ne postoje. A i kada bi mogla da se izvrši ta aktivacija "uspavane" dnk mozgom, teško da bi mogla da da neke funkcionalne produkte, tako da je moje skromno mišljenje da je sve cela ta teorija o aktivaciji "uspavane" dnk jednostavno nemoguća.

Zasto mislis da u celom svemiru ne postoje bica sa 12 ili vise dnk spirala .... ? Ili neka bez dnk , sa nekim drugim gradivnim elementima ?
A nasi uspavani delovi su oni iz primitivnih dana , kad bi to aktivirao mogao bi ti ponovo izrasti rep :lol:
 
Koliko j pamtim gradivo , covek ima 2 spirale .... Ne mogu da zamislim kako izgleda bice (ili kako bi covek izgledao ) sa 12 spirala . Ne mora nuzno da znaci da bi dobio neke super moci .... mozda samo jos koju ruku , nogu , 2-3 srca itd ..

Jok, 2 lanca čine jednu spiralu :D. 1 spirala = 1 dnk molekul. 1 dnk molekul = 1 hromozom.
 
Zasto mislis da u celom svemiru ne postoje bica sa 12 ili vise dnk spirala .... ? Ili neka bez dnk , sa nekim drugim gradivnim elementima ?
A nasi uspavani delovi su oni iz primitivnih dana , kad bi to aktivirao mogao bi ti ponovo izrasti rep :lol:

Sa drugim gradivnim elementima mislim da definitivno postoje :D. A ti primitivni delovi (čak i ako bi dali neki funkcionalni proizvod) ne verujem da se mogu aktivirati mislima. Što se tiče bića sa 12 ili više spirala, pošto je 1 spirala = 1 dnk molekul = 1 hromozom, ne moram da verujem da postoje negde u svemiru kad već postoje na zemlji :D.
 
kolko god zeleo da verujem u uzdizanje na kosmicki nivo svesti, i aktivaciju dnk , 21.decembra 2012., neverujem da ce biti nesto od toga, jednostavno deluje suvise naucno-fantasticno; jednostavno, realnost je mnogo manje zanimljiva od takvih scenarija, cak sta vise pomalo dosadna,u odnosu na scenarije raznih filmova.
mada

Sinko, stvarnost je zanimljivija i cudnija od bilo koje fikcije koju si ikad procitao ili pogledao. Ne dajte da vas vise zaglupljuju i unistavaju intuiciju i duh.

Wake up from your trance
 

Back
Top