Prijateljstvo=svetinja...

Nefela

Zainteresovan član
Poruka
160
Da li su vam prijatelji jako vazni u zivotu?Ili su vam vazniji momci/devojke itd. I koliko imate prijatelja, najboljih drugara?Da li su to prijateljstva za ceo zivot, sta mislite? Ja se veom alako vezujem za ljude i prijatelji su mi JAKO,JAKO VAZNI! Obozavam da se druzim i zezam u najblizem drustvu 8)!Imam oko 7 jako bliskih prijatelja (od toga je 1 drug, ostalo drugarice).Ali samo 1 najbolju drugaricu, koja je nezamenjiva i koju obozavam!Ona mi prosto daje snagu...I sad vec smo 3. godina srednje, a ne idemo u istu skolu, idalje se druzimo.Svaki dan se cujemo i vidimo se bar 3,4 puta nedeljno!Inace sam jako druzeljubiva i lako se spriateljim, uvek imam fix ideje koje nikom ne padaju na pamet pa me zato ljudi vole :lol:
 
Imam dosta ljudi sa kojima mogu da izadjem, popricam, blejim, ali bas pravih prijatelja .... Ima jedno-dvoje ljudi do kojih mi je strasno stalo i koji jako puno vrede- po mojim merilima. Bukvalno bi im bubreg dala da traze. E sad, ponekad se malo izbedacim kad vidim da ti ljudi nisu bas tako savrseni, da se smeskaju samo da bi nesto dobili, da me malo foliraju, uglavnom da ja njima bas nisam medju prvih 1-2 kao oni meni :(
 
Nefela:
Da li su vam prijatelji jako vazni u zivotu?Ili su vam vazniji momci/devojke itd. I koliko imate prijatelja, najboljih drugara?Da li su to prijateljstva za ceo zivot, sta mislite? Ja se veom alako vezujem za ljude i prijatelji su mi JAKO,JAKO VAZNI! Obozavam da se druzim i zezam u najblizem drustvu 8)!Imam oko 7 jako bliskih prijatelja (od toga je 1 drug, ostalo drugarice).Ali samo 1 najbolju drugaricu, koja je nezamenjiva i koju obozavam!Ona mi prosto daje snagu...I sad vec smo 3. godina srednje, a ne idemo u istu skolu, idalje se druzimo.Svaki dan se cujemo i vidimo se bar 3,4 puta nedeljno!Inace sam jako druzeljubiva i lako se spriateljim, uvek imam fix ideje koje nikom ne padaju na pamet pa me zato ljudi vole :lol:
I ja se isto veoma lako vezujem za ljude i imam 4 najbolje drugarice. One su stvarno savrsene, ako pitas mene. Znamo se vec jedno 5 godina. Ja sam pre 2 i po otisla za inostranstvo i mi smo i dalje naj naj naj drugarice. Bolje reci one mi dodju kao rodjene sestre. Mogla bi da za svaku od njih stavim ruku u vatru ili da dam zivot za nju. Sve cetri su tako poverljive i nikad do sada me nisu izneverile. Mislim dobro, ja se sa njima ne vidim 3,4 puta nedeljno, ali se zato cujem sa njima, pisemo poruke, cimamo se i t.d. Ja sam inace veoma pricljiva osoba i zbog toga se uvek lako sprijateljim sa svima. Ali zato umem dobro i da se svadjam, iako to ne volim mnogo, jer se uvek posle svadje osecam odvratno. Da li si se ti nekad svadjala sa tvojom naj. drug.? Ako da, jel je dugo trajalo dok ste se pomirile i kako ste se pomirile?
 
Ja imam jednog naj druga sa kojim stvarno o svemu bas svemu mogu da pricam i od kojeg nista ne krijem niti ima potrebe za tim... To je osoba koja mi premnogo znaci...
Tu je takodje i jedna naj drugarica i ona mi dosta znaci...
ali niko kao moj djug...
s'ce vojim te
:oops:
 
Hmmm uglavom sam u ok odnosima sa svima :D
Svi me vole :P
Imam 3 najbolje drugarice i ne razdvajamo se,one su mi totalno pouzdane i dajem ruku u vatru za njih.Sto se muskih prijatelja tice tu sam slaba....imam jednog najboljeg druga ,tj to mi je bivsi decko (ni sama ne znam kako se iz ljubavi izrodilo prijateljstvo)ali decka obozavam i uradila bih sve samo da ne bude povredjen,a opet (da ne bi sad neko rekao da da samo drug)nemam zelju da budem vise sa njim.
 
wild_child:
Hmmm uglavom sam u ok odnosima sa svima :D
Svi me vole :P
Imam 3 najbolje drugarice i ne razdvajamo se,one su mi totalno pouzdane i dajem ruku u vatru za njih.Sto se muskih prijatelja tice tu sam slaba....imam jednog najboljeg druga ,tj to mi je bivsi decko(ni sama ne znam kako se iz ljubavi izrodilo prijateljstvo)ali decka obozavam i uradila bih sve samo da ne bude povredjen,a opet (da ne bi sad neko rekao da da samo drug)nemam zelju da budem vise sa njim.
To mogu potpuno da razumem, jer neki decaci su jednostavno bolji kao drugovi, nego kao momci. Ja sam uglavnom sa svima sa kojima sam bila ranije ostala super drugarica. Sada ih obozavam i veoma dobro se slazemo, ali isto ko i ti nemam zelju da ponovo budem sa njima. Mnogo je lepse kad smo samo drugovi.
 
wild_child:
E to....mada je on i kao decko bio savrsen :D
I ja sam u ok odnosima sa svojim bivsima osim sa ovim zadnjim......stoka:|
Sta je napravio? Da li si pokusala da razgovaras sa njim i da saznas razlog? :?: Ponekad decaci jesu "losi", ali uglavnom uvek imaju neki dobar razlog za to sto su uradili. Ja uvek pokusavam da ih razumem, iako to nije lako. :)
 
ändy:
wild_child:
E to....mada je on i kao decko bio savrsen :D
I ja sam u ok odnosima sa svojim bivsima osim sa ovim zadnjim......stoka:|
Sta je napravio? Da li si pokusala da razgovaras sa njim i da saznas razlog? :?: Ponekad decaci jesu "losi", ali uglavnom uvek imaju neki dobar razlog za to sto su uradili. Ja uvek pokusavam da ih razumem, iako to nije lako. :)



Ma nije on stoka nego ne znam....prica je veoma komplikovana.Recimo da smo mi vec raskidali i mirili se.Bojim se da je to bila veza zasnovana mozda i najvise na fizickoj privlacnosti(mada je moralo biti i malo vise jer 5 meseci i nije toliko malo).I sad nastaje problem sto nema vise osecanja postoji samo neka neobjasnjiva privlacnost....tako da smo odlucili da se jedno vreme ne cujemo cisto da ne bude komplikacija :D
 
Da li si ti vec pokusala da se ponasas kao drugarica prema njemu? Mozda bi trebali da izlazite malo, cisto drugarski i da vidite da li ide. Ja isto imam jednog druga prema kome vec jedno 5 godina osecam neku privlacnost. Ok mi nismo bili zajedno, ali skoro. On mi se i dan danas nabacuje, ali mi smo ipak super drugovi. Jednostavno razgovaramo o svemu. Flertujemo ponekad i nista vise. :) Sa nekim decacima je jednostavno tako. Osecas neku privlacnost, ali to nije ljubav. Mislim sta hvali uopste tome? Ti ne moras da budes odmah sa njim, ako se privlacite medjusobno. Zezate se, izlazite, pricate i tako to. :wink: Medjutim, ako ti ne mozes da izdrzis kad si sa njim i jednostavno moras da se smuvas sa njim, onda mozda tu nije samo "medjusobna privlacnost" u pitanju. :roll: Mozda si se ti malo zatreskala u njega, a da nisi ni primetila. Razmisli o tome. :wink:
 
why not smile:
hm...ima tu nesto...
ponekad ne verujem ni sama sebi.kako onda tek mogu drugima da verujem>?bez obzira na to,ja skro uvek verujem mojim prijateljima.prijateljstvo mi je stvarno bitno,kao i vecini ljudi,valjda :)
Sto se toga tice, mogu da ti kazem da i ja uglavnom imam isto takvo razmisljanje. Ali ipak za mene postoje 5 osoba kojima potpuno verujem. Moje cetri najbolje drugarice i moja mama. :) Znam da je ovo sigurno veoma cudno i da mislis, kako mogu svojoj majci da verujem i pricam joj svoje tajne, ali istina je. Ona je za mene osoba, koja ima uvek odgovor na sva moja pitanja i uvek kada imam neki problem, ona mi pomogne. Neke osobe se ne slazu tako dobro sa svojim majkama, ali moja mama je za mene, kao najbolja drugarica. Neverovatno, ali tacno. :wink: Njoj uvek mogu sve da ispricam i znam da mozda nece sa svim da se slaze, ali posto je ona vec dozivela vise stvari nego ja, moze da mi pomogne, kad mi je pomoc potrebna. I uglavnom uvek nadje prave reci u nekom trenutku, kad ti je to najpotrebnije. :D
 
Ova tema se napravi u savetovalishte (I hate that). Imam drushtvo sa kojim izlazim i tako to, i sa njima mogu da pricham o svemu ali, nije to to. Imam najbolju drugaricu ali se vidjamo jednom nedeljno (shto mi i ne predstavlja problem). Mada, chesto spava kod mene i ja kod nje... Imam i drugove, ali nishta naj za sada. Bash sam se sprijateljila sa jednim iz nasheg odeljenja...
 
Ja imam jednu naj drugaricu koju ASPOLUTNO OBOZAVAM!Znaci,znam da me nikada ne bi izneverila i plasim se da ja nju ne izneverim... :(
Onda najbolji drug,koji mi malo manje znaci od nje(a opet strasno mnogo)
I jos tri ili cetiri divne drugarice i jedan drug koji mozda nisu bas ~naj,ali definitivno ih mnogo volim.I naravno postoji tu i jos par dragih osoba...
Znate kako kazu,vredis onoliko koliko si nekim ljudima potreban...
A prijateljstvo jeste svetinja..Prijateljstvo je meni SVE.
 
Moon Child:
Ja imam jednu naj drugaricu koju ASPOLUTNO OBOZAVAM!Znaci,znam da me nikada ne bi izneverila i plasim se da ja nju ne izneverim... :(
Onda najbolji drug,koji mi malo manje znaci od nje(a opet strasno mnogo)
I jos tri ili cetiri divne drugarice i jedan drug koji mozda nisu bas ~naj,ali definitivno ih mnogo volim.I naravno postoji tu i jos par dragih osoba...
Znate kako kazu,vredis onoliko koliko si nekim ljudima potreban...
A prijateljstvo jeste svetinja..Prijateljstvo je meni SVE.
[/b]
I ja isto tako mislim, bez svojih prijatelja ne bih mogla da zivim...Bez decka, bih, bez hrane, mozda bih :lol: :lol: ALI BEZ PRIJATELJA BIH UMRLA!!! :wink:
 
imam sirok krug prijatelja, i svi su mi dragi, ali imam jednu majbolju drugaricu. poznajemo se 14 godina, i bukvalno se ne secam svog zivota pre nje! isle smo zajedno u vrtic i u osnovnu do 6. razreda, tako da sam je 8 godina vidjala svakodnevno. sada se vidjamo otprilike jednom nedeljno, cujemo se svaki dan. savreno je poznajem, a i ona mene, moze da zavrsi recenice umesto mene. to je stravno dragoceno...
 
jovana121:
imam sirok krug prijatelja, i svi su mi dragi, ali imam jednu majbolju drugaricu. poznajemo se 14 godina, i bukvalno se ne secam svog zivota pre nje! isle smo zajedno u vrtic i u osnovnu do 6. razreda, tako da sam je 8 godina vidjala svakodnevno. sada se vidjamo otprilike jednom nedeljno, cujemo se svaki dan. savreno je poznajem, a i ona mene, moze da zavrsi recenice umesto mene. to je stravno dragoceno...
i delite momke.cisto da se drugarica ne bi smorila.
 
inspirion:
jovana121:
imam sirok krug prijatelja, i svi su mi dragi, ali imam jednu majbolju drugaricu. poznajemo se 14 godina, i bukvalno se ne secam svog zivota pre nje! isle smo zajedno u vrtic i u osnovnu do 6. razreda, tako da sam je 8 godina vidjala svakodnevno. sada se vidjamo otprilike jednom nedeljno, cujemo se svaki dan. savreno je poznajem, a i ona mene, moze da zavrsi recenice umesto mene. to je stravno dragoceno...
i delite momke.cisto da se drugarica ne bi smorila.
:lol:
 
Па не знам, ја имам пар добрих другова, увек када покушам д аодредим који је нај пропаднем, зато што ми је то доста подељено. Скоро сви су из различитих друштава, тако да ми је један одличан за зезање, други за полтичке расправе, трећи за триповање и философирање, четврти за изласке... Ипак са свима могу да причам отворено и да им све кажем (добро не баш све, ипак постоје неке ствари које ни себи не могу да признам). Као што рекох свако је из различитог друштва, тако да ретко сви излазимо заједно (баш нас је јуче било четворица + још неки и било нам је одлично, али от је реткост). Мислим да ипак знам ко ми је најбољи (онај који стварно конта све шта ми се дешава). Знам га од четвртог разреда, ишли смо заједно у основну. Када смо завршили основну он се преселио у Суботицу, али му је комплетна породица остала овде, тако да се виђамо скоро сваки викенд. Мислм да су тих 110км одличан тест (наравно било их је и биће их још много, ипак је ово живот)
 
ändy:
wild_child:
Hmmm uglavom sam u ok odnosima sa svima :D
Svi me vole :P
Imam 3 najbolje drugarice i ne razdvajamo se,one su mi totalno pouzdane i dajem ruku u vatru za njih.Sto se muskih prijatelja tice tu sam slaba....imam jednog najboljeg druga ,tj to mi je bivsi decko(ni sama ne znam kako se iz ljubavi izrodilo prijateljstvo)ali decka obozavam i uradila bih sve samo da ne bude povredjen,a opet (da ne bi sad neko rekao da da samo drug)nemam zelju da budem vise sa njim.
To mogu potpuno da razumem, jer neki decaci su jednostavno bolji kao drugovi, nego kao momci. Ja sam uglavnom sa svima sa kojima sam bila ranije ostala super drugarica. Sada ih obozavam i veoma dobro se slazemo, ali isto ko i ti nemam zelju da ponovo budem sa njima. Mnogo je lepse kad smo samo drugovi.

Jeste, josh lepshe bi bilo kada bi se odmah u startu pokazao i kao prijatelj i kao dechko/devojka...
To je onda prava vrednost veze... a sve ostalo mi lichi na jednu zabludu ili na neshto kao veza na jedno produzeno veche... :wink:
 

Back
Top