Istoricar u inostranstvu

prvo moras da znas zemlju gde hoces na phd. Mislim da je ch najeftinija, ako nadjes stipendistu ti placas samo oko 300 fr po semestru. Najbolje idi na google, ukucaj kljucne reci npr. history, phd, ch i izbacie ti sajtove, onda nadjes mailove i salji i pitaj! Nadam se da znas engeleski
Srecno
 
Ja trzim nesto slicno u poslednje vreme, pa sam , iz potrage izvela sledeci zakljucak: najbolje ti je da se preorijentises na politiku ili kulturologiju, pa da probas po ambasadama. Ima zanimljivih varijanti,koje su cesto i besplatne ako ispunjavas odredjene uslove (prosek, radovi,preporuke, jezik...). Prosle godine su Grci nudili zanimljivu varijantu, verujem da ce je ponoviti,ali je uslov bio da si vec postiplomac.
Ako ti je za utehu, ti trazis nesto, imajuci "istoricar" za vokaciju. Zamisli kako te gledaju kad kazes "klasicni filolog"!
Samo budi uporan i sve ce biti ok. :D :wink:
 
Ne vraca se! Logika je ova(Bar ja tako mislim): oni tebe dobiju kao skoro gotovog strucnjaka, pa te jos malo "dorade" u skladu sa svojom kulturom, te ti posle svega dodjes vise kao (recimo) Grk, nego Srbin (nadam se da ovo ne dotice tvoj nacionalizam). Posle, svesno ili nesvesno, promovises tu kulturu, jezik...seti se samo nekih uglednih ljudi iz ovih krajeva koji su se doskolovavali u inostranstvu,pa ces razumeti o cemu govorim.
Da se ne lazemo, to ti dodje k'o prodaja, zavisi samo ko se za koje pare proda!
Ako hoces, posalji mi mail ili pp, pa cu ti napisati sta sam sve ja smislila na tu temu.
A sa 7,5 bi mogao da imas malih problema (nazalost, retko ko razume da 6 kod Dusanica vredi k'o druge DVE desetke),ali imas opciju da ponistis neke is pite, pa da ih ponovo polazes.
 
e, super i mene to interesuje. Samo nisam skapirala, sta to za svajcarsku, ajde dajte sajtove na koje da trazimo. Sta sa onima koji imaju prosek 8, jer malo bolja situacija!ja sta god sam gledala za svicu, svugde mi traze nemacki, a ja znam engleski, al nemacki... pojma nemam
 
e, super i mene to interesuje. Samo nisam skapirala, sta to za svajcarsku, ajde dajte sajtove na koje da trazimo. Sta sa onima koji imaju prosek 8, jer malo bolja situacija!ja sta god sam gledala za svicu, svugde mi traze nemacki, a ja znam engleski, al nemacki... pojma nemam
 
e, super i mene to interesuje. Samo nisam skapirala, sta to za svajcarsku, ajde dajte sajtove na koje da trazimo. Sta sa onima koji imaju prosek 8, jer malo bolja situacija!ja sta god sam gledala za svicu, svugde mi traze nemacki, a ja znam engleski, al nemacki... pojma nemam
 
imas milion fakulteta u USA i mozes lako dobiti stipendiju (ako bas neces na neke vece fakultete tipa Columbia...mada se vredi potruditi za to)....
osim toga, imas puno institucija koje daju pare...skola ti plati deo a neka institucija doplati razliku (sto je moj slucaj...)
sta jos....mozes da pokusas sa teaching assistance sto znaci da ces dok radis masters da predajes na faxu (pare su prilicno bedne ali dovoljne da platis rentu i hranu)...
u svakom slucaju, ja sam pre za USA nego za Evropu.....
prosek ti nije narocito bitan jer ces morati da radis GRE i TOEFL....niko ti nece gledati prosek preterano...

PS pojma nemam za istoriju ali ovde ima toliko svega da ne vidim razlog sto ne bi bilo i istorije....
 

Back
Top