nutricionista

Najbolje je da uzimaš onu hranu za koju znaš da prija tvome organizmu, naravno, vodeći računa da uneseš dovoljno proteina,kako biljnih, tako i životinjskih, masti, kako zasićenih, tako nezasićenih, ugljenih hidrata, minerala, vitamina...
Ja na primer meso gotovo i ne koristim, ali tu prazninu su popunili mlečni proizvodi i oni od soje. Zato prijateljice, oslušni čto tvoj organizam želi, a prodavnica zdrave hrane verovatno je tu odmah iza ćoška :D
dipl.ph.spec,analiticar
 
I ja smatram da bi uz pomoc nutricioniste i njihovog savjeta moglo mnogo lakse da se usklade prehrambene navike i problemi sa gojaznoscu.
Javim ti za sajt na kojem mozes postaviti pitanje nutricionisi.
 
: U Novom Sadu, zaista najbolje nutricionističke savete i uopšte savete o zdravlju i pravilnoj ishrani, kao i klasičnu medicinsku dijagnostiku može da Vam pruži mr. sc. med. Ivanov Dr. Dragan internista Kako sam i sama imala milion zdravstvenih problema obratila sam se njemu i za veoma kartko vreme i vrlo jednostavno sam opet došla do svog dragocenog zdravlja. Pozdrav
 
Najbolje je da uzimaš onu hranu za koju znaš da prija tvome organizmu, naravno, vodeći računa da uneseš dovoljno proteina,kako biljnih, tako i životinjskih, masti, kako zasićenih, tako nezasićenih, ugljenih hidrata, minerala, vitamina...
Ja na primer meso gotovo i ne koristim, ali tu prazninu su popunili mlečni proizvodi i oni od soje. Zato prijateljice, oslušni čto tvoj organizam želi, a prodavnica zdrave hrane verovatno je tu odmah iza ćoška :D
dipl.ph.spec,analiticar
:) Pozrdav vama, evo da vam se obratim i kazem da se vec punih 8 godina hranim zdravo jer trebam tako po preporici lekara specijaliste dr. Zizic, za dug zivot i dobro zdravlje jedem puno povrca, voca, zirarica, mlecnh proizcoda, voce iz mora koji lepi komadic: gambori, musulje, oslic, i cesce sampinjone a meso retko, vise zimi!!!!
 
Vrlo se teško odričem zadovoljstva koje mi pruža "krkanluk", a imam povišen holesterol...
Naime pročitao sam da postoje neke vrste svinja čije meso i masnoća ne sadrže holesterol. Zovu ih mangulice i kineske svinje.
To mi deluje kao naučna fantastika i zato bih voleo da čujem ovde od nekog upućenog nutricioniste da nije to još jedna od gluposti koja se može svakodnevno pročitati u novinama ili marketing-trik pošto 1kg žive mere košta oko 5 evrića.
Zaista, prasetina koja nema holesterola bi bila pun pogodak - ako je to moguće !
 
Tacno je za mangulice da nemaju holesterol ali to ne znaci da ne goje..samo ces imati relativno ok pritisak dok se ne ugojis
Izvini na nepoverenju, ali koliko si siguran da je to tačno ?
Postoji li negde javno objavljena takva tvrdnja od strane neke institucije ili osobe čija bi tvrdnja imala naučnu ili laboratorijsku analizu kao podlogu ? :rtfm:
 
:lol:siguran 99,9%..a to sto trazis je naucna fantastika iz razloga sto su jako retke i skupe kod nas a nase istrazivanje i statistike su uopsteno 0 i nemerodavne sto se vecine nasih proizvoda tice..pa se ne bi trebalo na to oslanjati
 
:lol:siguran 99,9%..a to sto trazis je naucna fantastika iz razloga sto su jako retke i skupe kod nas a nase istrazivanje i statistike su uopsteno 0 i nemerodavne sto se vecine nasih proizvoda tice..pa se ne bi trebalo na to oslanjati
Kad su zdravlje i zadovoljstvo u pitanju ne gledam puno na cenu...Osim toga ja sam DOBROSTOJEĆI (kako god to zvučalo).;)
Dešavalo mi se (istina retko) da sam u nešto siguran 99% i kasnije onaj 1% bude tačan.
Svinja ima verovatno mnogo vrsta, ali da jedna vrsta bude prepuna holesterola a druga da ga nema uopšte...Još uvek bi voleo neku potvrdu na naučnoj bazi za takvu tvrdnju.
Još jednom - izvini na nepoverenju.:think:
 
Ma dajte ljudi kako svinja moze da nema holesterol. Holesterol se stvara u organizmu i neophodan je za njegovo funkcionisanje. A jednim delom se holesterol unosi hranom.

Mangulica je samo fizicki aktivnija i zdravije se hrani od obicne svinje. Jednostavno malo zdravija svinja. I obicne svinje kad ne bi tovili vec cuvali kao mangulice i one bi bile mnogo zdravije.
 
Ma dajte ljudi kako svinja moze da nema holesterol. Holesterol se stvara u organizmu i neophodan je za njegovo funkcionisanje. A jednim delom se holesterol unosi hranom.

Mangulica je samo fizicki aktivnija i zdravije se hrani od obicne svinje. Jednostavno malo zdravija svinja. I obicne svinje kad ne bi tovili vec cuvali kao mangulice i one bi bile mnogo zdravije.
Zvuči vrlo logično.
Moj skepticizam znači nije baš bez osnova. Prasence bez holesterola je znači ipak samo san...
Šteta ! :(
 
Od Marta 2010 godine imama kancer grlica materice. Citajucu tekstove ljudi koji su pobedili rak - presla sam na vegan ishranu.
Pravim sokove od cvekle, sargarepe, jabuke .... i sada me interesuje da li ono sto otpadne od cedjenja npr. sargarepe, mogu da iskoristim za supu, od cvekle za salatu...
Hvala
 

Back
Top