Vladar horoskopa

Chiara

Zainteresovan član
Poruka
257
Kako se odredjuje vladar horoskopa? Da pokusam, ako sam ista ukapirala, pa mi malo pomozite; Vodolija/Rak, sa stelijumom u Vodoliji. Trebalo bi da dodju u obzir Uran i Mesec? Ili gresim?

Edit: Pronalazim uglavnom kada citam "Horoskop Sunca"... "Tip Meseca"... "Covek Urana" i slicno, pa me zbog toga zanima kako da odredim vladara svog horoskopa.
 
Chiara:
Kako se odredjuje vladar horoskopa? Da pokusam, ako sam ista ukapirala, pa mi malo pomozite; Vodolija/Rak, sa stelijumom u Vodoliji. Trebalo bi da dodju u obzir Uran i Mesec? Ili gresim?

Edit: Pronalazim uglavnom kada citam "Horoskop Sunca"... "Tip Meseca"... "Covek Urana" i slicno, pa me zbog toga zanima kako da odredim vladara svog horoskopa.

Vladalac horoskopa je vladalac podznaka...Tebi je Mesec, jer je vladalac Raka-Mesec...

Postoji i kulminirajuća planeta, tačnije planeta najbliža MC-u, tj. vrhu 10. kuće, koja se u nekoj literaturi tretira kao vladalac horoskopa.
 
Nestasna Ameba:
Ja sam, opet, cula da je vladalac ona planeta koja je najbliza Suncu :?
Sad sam totalno zbunjena :? :? :?
Meni su Sunce i Venera u konjunkciji u Vodoliji. 11. kuca. Cini mi se da se moja prica slaze sa Chiarinom. :?

I ja sam čula da je Seve nevina... :roll: Ne slažu vam se priče...njoj je stelijum u 8. polju, i to je zapravo ono što me je fasciniralo... :wink:
 
O.K., ocigledno nisam dobro "nacrtala".
Zakljucila sam da nam se price "slazu" po sledecem. Chiara je Vodolija kao i ja. Ako ona ima stelijum u Vodoliji, a buduci da je to njen znak, onda to, logicno, znaci da joj je Sunce u Vodoliji. Nebitno da li ima stelijum ili ne, prema mojoj prici, ukoliko je tacno da je vladajuca planeta ona koja je najbliza Suncu u natalnoj karti, znaci da se u njenoj natalnoj pomenute dve planete (one koje je ona pomenula, a ne ja sad) nalaze u konjunkciji sa Suncem.
Nije ovde pitanje ko ce koga da fascinira nego da konacno utvrdimo kako se odredjuje vladajuca planeta. Ako je ova tema "rezervisana" samo za odredjene dame, onda je trebalo da se naglasi.
Izvinjavam se sto sam upala nepozvana :wink:
 
sibirska:
Vladalac horoskopa je vladalac podznaka...Tebi je Mesec, jer je vladalac Raka-Mesec...

Postoji i kulminirajuća planeta, tačnije planeta najbliža MC-u, tj. vrhu 10. kuće, koja se u nekoj literaturi tretira kao vladalac horoskopa.

Dobro, hajde da pokusamo da utvrdimo.
Da li se za vladaoca uzima planeta koja vlada podznakom ili je to, kako kazes, po nekoj literaturi, kulminirajuca planeta, tj. ona koja se nalazi na MC-u?
Ili je, po nekoj literaturi, to ipak planeta koja je najbliza Suncu u natalnoj karti?

Unapred zahvalno ljubopitljivo levo smetalo, Ameba licno :D

PS. Ne bi bilo lose da ubuduce navedemo doticnu literaturu kako bismo svi, koji smo zainteresovani za neku temu na Astrologiji, mogli pronaci i procitati istu.
Ja sam za ovu moju teoriju vladaoca natalne karte cula od drugarice kojoj je njen astrolog rekao kako se vladaoc odredjuje. Priznajem, nepouzdana mi je "literatura", ali sam zato ovde da rascistim trilemu :wink:
 
Nestasna Ameba:
sibirska:
Vladalac horoskopa je vladalac podznaka...Tebi je Mesec, jer je vladalac Raka-Mesec...

Postoji i kulminirajuća planeta, tačnije planeta najbliža MC-u, tj. vrhu 10. kuće, koja se u nekoj literaturi tretira kao vladalac horoskopa.

Dobro, hajde da pokusamo da utvrdimo.
Da li se za vladaoca uzima planeta koja vlada podznakom ili je to, kako kazes, po nekoj literaturi, kulminirajuca planeta, tj. ona koja se nalazi na MC-u?
Ili je, po nekoj literaturi, to ipak planeta koja je najbliza Suncu u natalnoj karti?

Unapred zahvalno ljubopitljivo levo smetalo, Ameba licno :D

PS. Ne bi bilo lose da ubuduce navedemo doticnu literaturu kako bismo svi, koji smo zainteresovani za neku temu na Astrologiji, mogli pronaci i procitati istu.
Ja sam za ovu moju teoriju vladaoca natalne karte cula od drugarice kojoj je njen astrolog rekao kako se vladaoc odredjuje. Priznajem, nepouzdana mi je "literatura", ali sam zato ovde da rascistim trilemu :wink:
Naravno da nije rezervisana tema (ne glasi "Vladalac mog horoskopa" i sl. :wink: ). Literatura: ja citam Milekica, "Tajni uticaj planeta" , mada tu nema nista vezano za odredjivanje vladaoca i slicno (to pitanje je meni onako usput palo na pamet), podrazumeva se da imas uradjenu natalnu (posto pretpostavljam da ces uzeti knjigu u jednu ruku, svoju natalnu u drugu i krenuti sa citanjem, uklapanjem itd).
Vidi, ako ides logikom tog astrologa tvoje drugarice, onda ja imam tri vladara horoskopa :shock: (posto su mi tri planete uz Sunce prilicno ravnomerno rasporedjene, tj. na pribliznoj udaljenosti) sto bi bilo, kao sto vidis i sama, pomalo nebulozno. Ja sam samo bila u dilemi zbog stelijuma u Vodoliji plus je Vodolija i moj znak, a Uran vladar Vodolije... Tako da je nekako i logicno da budu ili Mesec ili Uran, ali ako Sibirska kaze Mesec, onda je Mesec :D .
Sta si u podznaku?
 
Dakle ovako:
Vodolija
Asc 29,38 Ovan (znaci sam kraj) i cela 1. kuca u Biku :wink:
E, kad sam vec to pomenula, zamolila bih nekog strucnog (astrologa, razume se, ako ovde ima takvih) da mi kaze koliki je uticaj Bika u mojoj natalnoj karti, a koliki uticaj Ovna s obzirom na to da mi vrh 1. kuce prolazi skoro kroz sam kraj tog znaka.
PS. Kako god da okrenem, opet sam rogata :roll:
Pozdrav Chiara :D
 
)
Nestasna Ameba:
Dakle ovako:
Vodolija
Asc 29,38 Ovan (znaci sam kraj) i cela 1. kuca u Biku :wink:
E, kad sam vec to pomenula, zamolila bih nekog strucnog (astrologa, razume se, ako ovde ima takvih) da mi kaze koliki je uticaj Bika u mojoj natalnoj karti, a koliki uticaj Ovna s obzirom na to da mi vrh 1. kuce prolazi skoro kroz sam kraj tog znaka.
PS. Kako god da okrenem, opet sam rogata :roll:
Pozdrav Chiara :D
Ako je nebitan stepen od koga pocinje 1. kuca, onda ti je Mars vladalac. Medjutim, kako ja nemam pojma :oops: (jos uvek, ali imacu :wink:) , bolje neka ti neko strucniji odgovori konkretnije.
 
Sorry, nestašna amebo, chiara...drma me PMS! :lol: Ovako...vladalac horoskopa je vladalac podznaka definitivno, dakle amebi-mars, a chiar-i ('bem vas u nickove :lol: -opet PMS... :roll: :lol: )-mesec.
Kuliminirajuća planeta je planeta koja je, kao što rekoh-najbliža MC, odnosno ona na neki način "potpomaže" ostvarenje najvećeg životnog dometa (što predstavlja MC). Planeta najbliža Suncu je u opasnosti da bude ugrožena by Sunce (kako glupa rečenica :shock: ), tj. može Sunce da je "izgori" npr. ako "natus" (kako bi neki rekli) ima konjukciju Sunca i Merkura, imaće naglašene oratorske sposobnosti i interesantnu spiku, ali džaba, jer će gušiti sve oko sebe pričom, pričaće preterano i uvek će nametati svoje stavove...
 
Zaboravih literaturu...Po meni, najbolja knjiga o astrologiju koju sam IKADA pročitala jeste "Liber stellarum" koju je napisala Mirjana Bobić-Mojsilović sa svojom rođenom sestrom još pre nekih 15-20 godina. Milekić je ok, ali mene lično smara... :roll:
 
sibirska:
Sorry, nestašna amebo, chiara...drma me PMS! :lol: Ovako...vladalac horoskopa je vladalac podznaka definitivno, dakle amebi-mars, a chiar-i ('bem vas u nickove :lol: -opet PMS... :roll: :lol: )-mesec.
Kuliminirajuća planeta je planeta koja je, kao što rekoh-najbliža MC, odnosno ona na neki način "potpomaže" ostvarenje najvećeg životnog dometa (što predstavlja MC). Planeta najbliža Suncu je u opasnosti da bude ugrožena by Sunce (kako glupa rečenica :shock: ), tj. može Sunce da je "izgori" npr. ako "natus" (kako bi neki rekli) ima konjukciju Sunca i Merkura, imaće naglašene oratorske sposobnosti i interesantnu spiku, ali džaba, jer će gušiti sve oko sebe pričom, pričaće preterano i uvek će nametati svoje stavove...
Slatka moja Bicice, PMS je cudo :wink: (Been there, done that, at least once a month :oops: ) No hard feelings s moje strane, zene smo, razumemo se, pa smo jos obe na neki nacin rogate... Uh, prava korida :lol:
Nego, da se vrnem na temu. Sad sam se silno uplasila kad si rekla da Sunce moze da "sprzi" planetu s kojom je u konjunkciji :( Kako se to onda odrazava na moju sirotu Veneru? Naime, da ponovim, nece da skodi, Sunce i Venera u konjunkciji u Vodoliji, 11. kuca!!! Pomagaj, pliiiiiiiz!
Drugo, sta znaci kad je Mesec na MC-u?
Budi srce, slatka moja, pa mi rastumaci ove dve stvari, ljubim te.
I hvala na preporucenoj literaturi. Reci mi jos samo sta mislis o Miletu Duporu.
Pozdravcic :wink:
 
Pa Amebice, Sunce Veneri daje sjaj, ne przi je, bar bi tako bilo logicno (a i pozeljno :roll: , i u mom i u tvom slucaju), tako da... A Mesec na MC-u bi trebalo da bude bas-bas sjajan, odnosno najvise slavnih i popularnih ljudi je imalo bas ovako polozen Mesec. Naravno, bitni su i aspekti itd.
edit: Sibirska, moje saosecanje, tj. saucesce, u istom smo "stanju" trenutno :cry: :evil: :x ... Milekic: mene ne smara, ali je prilicno mracan, sto opet meni pomalo i "lezi" :roll: , ebga.
 
Chiara:
Pa Amebice, Sunce Veneri daje sjaj, ne przi je, bar bi tako bilo logicno (a i pozeljno :roll: , i u mom i u tvom slucaju), tako da... A Mesec na MC-u bi trebalo da bude bas-bas sjajan, odnosno najvise slavnih i popularnih ljudi je imalo bas ovako polozen Mesec. Naravno, bitni su i aspekti itd.
edit: Sibirska, moje saosecanje, tj. saucesce, u istom smo "stanju" trenutno :cry: :evil: :x ... Milekic: mene ne smara, ali je prilicno mracan, sto opet meni pomalo i "lezi" :roll: , ebga.
Hvala jopet na obavijesti, carra Chiara :D
@ sibirska + Chiara: WELCOME TO THE CLUB ili dobro dosla ja u vas klub, svejedno, I JA SAM U ISTOM SOSU :cry: :arrow: :arrow: :arrow: mrrrrrrrrrzim PMS :evil: mada mi je ovaj jedan od laksih :wink:
Pozdrav vama dvema :D
 

Back
Top