pomoc oko game makera

hit

Aktivan član
Poruka
1.730
e ljudi, jel zna neko kako se radi sa onim programom game maker? pokusavam da napravim 2D igru na njemu ali nije mi bas jasna procedura i svi oni toolovi. dakle, ako neko zna, nek se javi. unapred fala :wink:
 
game maker 6.0
a sto se tako iscudjavas? pa nije valjda mi je uvaljen neki program iz praistorije... dobio sam ga na cd-u u casopisu Mikro.
e da, evo upravo sam krenuo da iscitavam uputstva u helpu. polako ali sigurno. odradio sam prvu test-igricu, onu sa loptama izmedju zidova. samo neke stvari mi idalje nisu jasne, posto sam neke stvari odradio samo onako kako pise, bez razumevanja (problem sa engleskim). evo, na primer, kada pocne igra, sve je dobro napravljeno, samo sto lopte prodju kroz zidove i odu van negde i vise se ne pojave. kako da stavim granicu?
eto to je jedan problem. aj pomozi ili daj neki sajt sa objasnjenjem. ako moze na srpskom :wink:
 
Nije nikakav program iz praistoije GM6 je izaso skoro. Ja sam radio u tom programu i mogu ti reci da je veoma zanimljiv i dobar za pocetnike i one sa osrednjim znajem programiranja koji brzo oce da naprave nesto bez mnogo programiranja. Ti pitaj sve sto ti nije jasno ja cu ti odgovoriti. Najbolje bi bilo ako imas ICQ, MSN, ili AIM da mi kazes nick pa da popricamo. A sad odgovor na pitanje. Veoma prosto, postojeci objekti su samo spriteovi(slike), e sad da bi se lopta zaustavila na zidu mora da postoji collision (sudar na engleskom, odnosno linija koju nece dozvoliti drugom objektu da prodje), e a to ces uraditi tako sto ces jedan objekat izabrati i na ass events stavices collision i izabrati sa drugim objektom. To je to.
 
E super znaci dosta se razumes u taj program, a? Kazi mi kako da ubacim .max fajlove (iz 3ds max 6) u Game Maker 6. Ako ne moze da li postoji neki program za hvatanje screnshotova u toku rada (posto treba .jpg ili .bmp za GM).
 
e do jaja. e, ajde da se nadjemo na pricaonici na krstarici. ti mi reci nick i vreme sastanka, a ja cu biti tu. sto se tice ovoga sa sudarom, to sam upravo skapirao malo pre tvog odgovora, zahvaljujuci onoj istoj igri sa loptama, primeru.
 
GrimReaper:
E super znaci dosta se razumes u taj program, a? Kazi mi kako da ubacim .max fajlove (iz 3ds max 6) u Game Maker 6. Ako ne moze da li postoji neki program za hvatanje screnshotova u toku rada (posto treba .jpg ili .bmp za GM).
.max fajlovi nemogu da se ubace u Game Maker. A za ovo drugo si me nasmejo, sta ce ti program koji hvata screenshotove, kada 3D studio renderuje scenu pritiskom na F9 ili F10, kako to neznas?

E hit ti mi posalji poruku kad oces da se nadjemo na krstarici, pa da ti objasnim ponesto.
 
E da ne otvaram novu temu, ovde cu da pisem, mada ni ova verovatno ne treba da bude tu. Za ono sam i sam i sam shvatio, ali hvala bez obzira, a imam jos dva pitanja (posto vidim da se u sve zivo razumes):
1. Kako da se u Game Maker napravi "soba" iliti room veci od jednog ekrana pa kad pokreces lika dugmetom da on ide dalje i dalje a ne ekran sam da se skroluje kao u 1945?
2. Kako mogu da se 3ds maxu 6 boje pojedini poligoni?
 
Sto je GAME MAKER za igre, to je MULTIMEDIA BUILDER za pravljenje programa bez mnogo programiranja i ostalih gluposti (mogu da se prave i igre ali je GAME MAKER neprevazidjen) !!! Pomocu ovog programa sam uz vrlo malo truda napravio i winamp 2(naravno nemoze da se bas poredi sa pravim ali u helpu je bas lepo objasnjeno) !!!! KO IMA ISKUSTVA SA OVIM PROGRAMOM A HOCE DA I JA OTKRIJEM NEKOLIKO TAJNI U VEZI SA OVIM PROGRAMOM pisite na inspectorigor@yahoo.com ili napisite na ovom forumu !!!
 

Back
Top