Najbolji Film o Jugoslaviji ikada !!! - Tezina Lanaca-Kanada 2011.g

drazenj

Zainteresovan član
Poruka
192
ma Isuse ,skini ga preko torenta :)
haha, mislio sam da nikad necu reci ovako nesto :)
....
film je inace veoma dobar
iako ima engleske titlove, ovo je ipak film za NAS . tesko da bi ga iko shvatio, osim nas koji smo sve to vidjeli i prozivjeli
filmu zamjeram jedino to sto u principu, na neki suptilan nacin, velica drzavu SHS, a ne Jugoslaviju, medjutim ako to zanemarimo, odlican je
 
Ja neznam kako ovo skinuti.

Лако, зато су и постављени ови линкови...додуше, осим рекламе за други форум, не видим по чему је овај филм битан на било који начин?
После пар деценија, неко се нашао паметан да сакупи разни документарни материјал и да сложи неку "истину" по хиљадити пут?
Чему то служи (а осим тога и не ради!)?
 
југа се распала јер су у њој били насилно уједињени фашисти хрвати и шиптари и антифашисти срби. чим се немачка ујединила - фашисти хрвати су почели са растурањем југославије. све остале приче су успутна дешавања.
 
:):klap: Ovo ie najbolji dokumentarac o Jugoslaviji i desavanjima od 1988.g pa do danas !!! Maximalno OBJEKTIVAN i napravljen u KANADI !!!
Jednostavno se mora pogledati !!! i preporucujem ga SVIMA !!!

MOzete ga skinuti ODAVDE :
http://www.filmskimaraton.com/conte...e-Chains-)-Download-Titlovi-Hrvatski-prijevod

ili Odavde (veca kompresija-manji fajl) :
http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=16&t=224242

Preporucujem ga SVIMA ,a pogotovo mladjoj populaciji i USIJANIM glavama !!! :)

jel ima..opet neki "Ljubiša"..ko u Neretvi da koka..;) :ok:...čejene.,.ako nema..ebeš film...
 
Лако, зато су и постављени ови линкови...додуше, осим рекламе за други форум, не видим по чему је овај филм битан на било који начин?
После пар деценија, неко се нашао паметан да сакупи разни документарни материјал и да сложи неку "истину" по хиљадити пут?
Чему то служи (а осим тога и не ради!)?

Rodoljube...tačno si u pravu...
 
Deca su pametnija, objektivnija i realnija od svojih roditelja. Gotovo po pravilu bolje percipiraju podatke iz istorije.

I ja sam mislio da sam pametniji, objektivniji i realniji od svojih roditelja, tamo krajem 90-ih, pa sam posle shvatio koliko je namagarceno tih nekoliko nasih generacija.

Mladi dobro rezonuju, ali nemaju dovoljno znanja i zivotnog iskustva, tako da ne mogu ni pravilno da rasudjuju kada imaju samo pristup delimicnim informacijama.

Sto naravno i jeste razlog zasto NVO uvek ganjaju mlade sto pre :roll:

U vreme kada evropejski fanatici putem korupcije uce mlade evropskim vrednostima, bela kuga mu dodje kao bozji blagoslov...
 
Poslednja izmena:
I ja sam mislio da sam pametniji, objektivniji i realniji od svojih roditelja, tamo krajem 90-ih, pa sam posle shvatio koliko je namagarceno tih nekoliko nasih generacija.

Mladi dobro rezonuju, ali nemaju dovoljno znanja i zivotnog iskustva, tako da ne mogu ni pravilno da rasudjuju kada imaju samo pristup delimicnim informacijama.

Sto naravno i jeste razlog zasto NVO uvek ganjaju mlade sto pre :roll:

U vreme kada evropejski fanatici putem korupcije uce mlade evropskim vrednostima, bela kuga mu dodje kao bozji blagoslov...

ako sam dobro shvatio...u medijskoj su blokadi..ili medijskoj propagandi...:think:
 

Rođendan režisera filma: 11. avgust 1988.

I vi stičete znanja o svetu od nekog ko se juče ispilio?
:dash:

Interesantno kako se UVEK neko nadje kome je FORMA bitnija od SUSTINE !!??:dash:

NIje bitno KOJE je godiste decko koji je rezirao ,NEGO dokumenti i istinitost IZJAVA do kojih je dosao sam ili uz pomoc starijih i iskusnijih saradnika i prijatelja !!
U filmu se pokazuje kako je jos REGANOVA administracija radila na RAZBIJANJU Jugoslavije podrivanjem EKONOMSKE situacije u zemlji putem donosenja javnih i tajnih zakona i akata u samoj SAD !!
I naravno jos mnogo TOGA za koje mi obicni smrtnici NISMO ni znali da POSTOJI !!

Zbog toga OBAVEZNO prvo ODGLEDAJTE CEO FILM , pa tek onda donosite PAUSALNE ocene !!
Ovaj film PRVENSTVENO ima nameru da NAS navede na RAZMISLJANJE i da izvucemo POUKU i za SADASNJE stanje (sranje) i KAKO da izadjemo iz toga !!:super:
 

Ne verujem u te priče da je rat izazvan spolja, jer Šešelj je pričao o nekim Vivoviticama. ← To ga sigurno nije Genšer pozvao i nagovorio da priča o Kavlobagu i Vivovitici,

nego su naši nacionalisti sami došli na ideju da treba da osvajaju druge države.

Ma jeste...rat je baš tako počeo... kad je Šešelj počeo pričati o srpskim granicama.
 

Ne verujem u te priče da je rat izazvan spolja, jer Šešelj je pričao o nekim Vivoviticama. ← To ga sigurno nije Genšer pozvao i nagovorio da priča o Kavlobagu i Vivovitici,

nego su naši nacionalisti sami došli na ideju da treba da osvajaju druge države.
:worth:

Evo opet NEBULOZE i floskule !!??:dash::dash:

PRVO POGLEDAJ CEO film pa mi onda pricaj u sta verujes ,a u sta NE !??
Pominje se i Seselj u tom filmu kao i svi ostali !!
Je si li ti cula za CIA ??
Pronadji film i o CIA ,bio je emitovan na TV KOsava prosle godine ,gde se sami Ameri hvale kako obaraju i postavljaju Vlade i Predsednike po svetu (Iran ,Gvatemala ,Panama ,Cile .... )
Uostalom najlakse je ZABITI glavu u pesak i pricati ONO sto cujes na TV-u (ispiranje mozga) !!
Potrudi se malo da saznas i ono sto nije javno SVIMA dostupno (obicnim smrtnicima) !!:super:
 
ako sam dobro shvatio...u medijskoj su blokadi..ili medijskoj propagandi...:think:

Sto se tog boldovanog tice, mislio sam na to da se mladi zasipaju jednom revizionistickom verzijom, kako skorije, tako i dalje istorije, da im se obecavaju brda i doline, neka glamurozna predstava EU na kraju duge, kakve nije bilo ni u nekim daleko boljim vremenima.

Nije samo to u pitanju.

Propaganda je donekle mogla da prodje dok je Milosevic bio na vlasti, pa mislis kao ovaj neki diktator, Zapad nam misli dobro, samo da ga maknemo bice drugacije.

Medjutim, sad je valjda i najvecim debilima postalo jasno da se neke stvari ne menjaju bez obzira na ideolosku opciju kojoj se priklonimo i da nema nacina da se bude prijatelj nekome ko je resio da se okoristi od tvoje stete.

Danas se mladi na ovim prostorima koriste kao neka izmanipulisana manjina kojoj se sugerise da treba samo da izvuce neku kratkorocnu licnu korist, da je sve drugo propalo, da se izdaja i korupcija isplati.

Uostalom, vecim delom nam je takva politicka scena gde jedva da ima vise mesta prici o strankama, jer su to samo interesne grupe, lobisti, posrednici...

A sva ta kratkovida pohlepa i sebicluk ce nas kostati mnogo na duze staze.

Mislim da ovaj nastup i izbor pesme Faith No More mnogo bolje objasnjava citavu situaciju:

 
Poslednja izmena:
Propaganda je donekle mogla da prodje dok je Milosevic bio na vlasti, pa mislis kao ovaj neki diktator, Zapad nam misli dobro, samo da ga maknemo bice drugacije.

Medjutim, sad je valjda i najvecim debilima postalo jasno da se neke stvari ne menjaju bez obzira na ideolosku opciju kojoj se priklonimo i da nema nacina da se bude prijatelj nekome ko je resio da se okoristi od tvoje stete.
Ja vidim mnoge promene otkad je oboren Diktator. Recimo ukinute su sankcije, prestali ratovi, omogućeno snabdevanje strujom 24h.

To dokazuje da je čitavo vreme problem bio upravo Milošević, zbog koga smo napadani.
 

Back
Top