Sta mislite o policiji

jel' ovo neka provokacija... sad treba da kazem sta mislim i sutra ujutru...

salim se, naravno...

imam vise poverenja u policiju nego ranije, ali ne mogu da se oduprem utisku da je to ista policija koja je tukla studente k'o dzakove krompira...
 
O policiji?Nista dobro.Ne zelim nikoga da uvredim,ali smatram da u danasnjoj policiji ima mnogo ljudi usko povezanih sa kriminalcima,i da je mnogo policajaca koji su umesani u te poslove,rade za neke mafijase,a za to jos dobijaju platu,imaju uniforme i znacke,a neki i odredjen ugled......mislim starsno je to.Naravno,ne zelim da generalizujem stvar,nije takva situacija sa svim policajcima,ali ti koji primaju mito,pa po meni oni su gori od svih mafijasa i seriskih ubica.jer postujem svakog kriminalca za kog se zna sta je i koje,a ovi koji se kriju iza policiske znacke,pa to je za svaku kaznu.
Mislim nemam neko prijatno iskustvo sa policijom,ali da bi zadobili povrenje naroda potrebno je da se promene iz korena i da shavte da ne sluzi narod njih,nego da su oni u sluzbi ove zemlje.
 
____________________________________________________
dr.zebi

Interesujeme sta danas mislite o nasoj policiji.
Da li je hvalite ili se zalite na postupanje
policije.
Sta je potrebno da policije zaista bude
''u Sluzbi naroda``
____________________________________________________

Nasi ljudi ne pamte, ili "zaboravljaju" kakvi su primitivci i dzukci bili pripadnici policije za vreme Broza. Pravi monstrumi, siledzije i sadisti - samo takvi su i primani u sluzbu.

Danas su oni na daleko visem nivou. Ima ih veoma obrazovanih, pristojnih i lepih - kao da su iz neke garde - ima i lepih devojaka u uniformi - prisup im je labaviji i normalniji, mozes da im se obratis a da ne strepis.

Da bi bili "u sluzbi naroda" - oni moraju da budu dobro placeni - a da se veza iz koristi sa krimosima /ukoliko budu uhvaceni od strane unutrasnje kontrole/ kaznjava iskljucivo kaznom zatvora- mada je takve veze tesko iskoreniti i u mnogo razvijenijim zemljama sto gledamo u stranim serijama.

Ovde u Beogradu na Vracaru - nemam primedbe na njihovo ponasanje od 2003. do danas.
 
E a u unutrašnjosti su u Brozova vremena bili uspešniji i efikasniji nego sada.
Sve su znali, čak su imali i pedagoški pristup prema deci.
E, a kad im dodješ na crnu listu , onda si crn kao i lista....

U manjim mestima ili u nekima za koje ja znam je bilo sledeće:

4 tate, tj. starija iskusnija pandura, koji vode javnu bezbednost po gradu,
-ekipa 2-10 kriminalnih inspektora , koji rade kriminalne prekršaje teže prirode
-redovni policajci
-šef lokalne mafije, verovatno overen i odobren od strane milicije sa zaduženjem da pokriva "zakon" za prostituciju, zelenaštvo, kocku i drogu.
Onaj ko bi se bavio ovakvim stvarima "gubio je gradjanski status" tj. ako bi došao u SUP bilo bi popuni ove formulare, videćemo šta će biti....
....kasnije bi razgovor preuzimao moj komšija gorepomenuti BOSS

Ali zato slučajno svrate pobegulje iz požarevca i nadju ih u roku od 20 min....

Ili recimo potučemo se klinci od 10-18 god zbog cure ili više i neznam zbog čega...
Panduri dodju (kao i uvek posle tuče) i samo se raspitaju dali je neko nekoga prepoznao. Ako jeste, samo poruče po gradu da dodju do policijske stanice do 23.30 . I onda imaš dve varijante
---da ne dodješ , i onda ako te neko otkuca namerno ti dolaze sa uključenim svetlima i sirenama ispred kuće , namerno stavljaju lisice i namerno vode i regularno upisuju u one svoje papire.
---ili dodješ i onda u njihovoj prijemnoj sobi koja je bila pored centrale (čitaj razdvojene samo krupnim rešetkama dve sobe sa po dva kreveta koje gledaju jedna u drugu i u čelu telefonista dežurni) zajedno sa ostalima vodiš "informativni razgovor" koji je više zastrašujući i vaspitni nego protokolarni.Pri tom je sve mirnim tonom "hajde što ste se tukli i ko je počeo" i u toploj prostoriji.
Negde pred jutro sve puste "kad su glave ohladjene".

Ako počneš češće da dolaziš na "poselo" onda kreće razgovor sa roditeljima , a kasnije ako se nastavi onda njihovo privremeno vaspitanje , a na kraju i javno batinanje , kad te uhvate na delu....

Imali su i caku za ukradene automobile.
Redovno su imali nagradne igre. Ko donese najviše prikupljenih registracija sortiranih po vrstama automobila dobijao bi 10 , drugi 5 treći 3 sladoleda.Ili čokoladi.
Deca imaju vremena i vrlo su dobra u krstarenju ulicama + sama vrše selekciju dupliranih registracija. A koliko košta 18 sladoleda? Sitno....

Imali su oni vrlo mnogo takvih dobrih fora , ali se niko nije osećao nesigurnim ni po noći ni po danu , bez obzira gde se nalazio....i u parku na klupi....

Praćenje pacijenata uvek daje dobre rezultate. Ako ne verujete zapitajte se zašto na Kopaoniku nema lopova i džeparoša , kad u sobama ima min 2000e u kešu ili robi....
Zato što čim se pojavi neko ko je tipovan , odmah ga pozovu i popričaju sa njim na kulturnoj bazi , ali on odmah zna da čim se nešto desi , on će da "čita ovlažene novine" i mir i tišina...
 

Back
Top