POMOC U KUPOVINI NOVOG RACUNARA

ajde.bre

Početnik
Poruka
11
Racunar korisrim uglavnom kao pisacu masinu,ali moj sin obozava igrice,pa smo dosli do toga da kupujemo novi PC.Cifra nam je oko 1500Evra.Jedino sto znam je da hocu TFT monitor.Prijatelj Koji se "razume" kaze da kupim neki 64 bitni procesor(to sad ima veze i sa OS,ali meni to nije bas najasnije),PSI-E graficku,plocu sa dvokanalnom memorijom, i monitor sa digi talnim izlazom...DAJTE NEKI PREDLOG,MOLIM VAS....HVALA
 
Imas itekako dovoljno para za zmaj od kompa.
Moja preporuka:
AMD Athlon 3500+ sa Winchester jezgrom
Ploca je vrlo bitna za rad svakog kompa pa je pozeljno da bude bas kvalitetna.Preporucujem Gigabyte K8NXP-9 (ima i SLI mod rada)
ili Asus A8N-SLI DeLuxe.Sve ploce imaju top opremu.
Onda svakako ne manje od 1GB radne memorije onda 2x160GB Sata diskovi u raid 1 rezimu rada (maxtor,seagate,WD sve jedno je,neki sonyijev TFT (svi su kvalitetni i naravni ASUS EN6600GT u PCI varijanti.
Pioneer 108D i DVD rom,onda modem,bezicnu tastaturu i misa kao ineki 5.1 sistem.Eto to bih ja stim parama uradio
POZDRAV
 
Sto ja nemam 1500 E za komp :cry: .

K8 GIGABYTE GA-K8NSU939, nForce3 Ult, S939, FSB2000, AGP8, DDR400, DualCh, SC, LAN, 4SATA, RAID, IEE
AMD Athlon 64 3200+ BOX,
Ventilator za kuciste 8 cm , black
2x512MB, DDR DRAM, 400MHz, KINGSTON,
Western Digital 200GB, 7200RPM, S-ATA, 8MB
TFT 17" SAMSUNG SyncMaster 720B,
Club-3D GeForce 6800 LE, AGP8, 128MB DDR
DVD ROM-RW PLEXTOR
CHIFTEC Dragon DX-01B-D-U, Midi 360W,
Flopy Sony 3.5" ivory,
Sound Card CREATIVE AUDIGY LS Dolby 5.1 surround sound
Mercury 5.1 6200W
+ mis tastatura

To bi bilo to oko 1500 eura samo sto nisam siguran da je Fx6800le PCIE Graficka , blago tebi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
A sto ja nikog ne nasledim? :)

A sto se moje preporuke tice:

Uzmi neko Chieftec ili CoolerMaster kuciste
Chieftec ili Enermax napajanje (Enermax je bolji, ali ne znam da li daju Chieftec kuciste bez njihovog napajanja) od oko 350-400W.
DVDRW NEC 3500A ili 3520 ako je stigao do nas
DVD-ROM Nec

Hladjenje CoolerMasterovo, ako planiras vazdusno onda uzmi hyper 6 cooler.

I sto se graficke tice, ako ne planiras da zaobilazis i otkljucavas pipelinee i ostala cuda onda 6800LE nemoj uzmati jer je to oslabljena verzija, a trebace ti i dosta srece da ubodes model koji je ispravniji nego sto proizvodjac misli.Pre bih uzeo 6600GT.

Sto se tice ostalog, uglavnom su ti odgovorili.
 
Кулиража:
A sto ja nikog ne nasledim? :)

A sto se moje preporuke tice:

Uzmi neko Chieftec ili CoolerMaster kuciste
Chieftec ili Enermax napajanje (Enermax je bolji, ali ne znam da li daju Chieftec kuciste bez njihovog napajanja) od oko 350-400W.
DVDRW NEC 3500A ili 3520 ako je stigao do nas
DVD-ROM Nec

Hladjenje CoolerMasterovo, ako planiras vazdusno onda uzmi hyper 6 cooler.

I sto se graficke tice, ako ne planiras da zaobilazis i otkljucavas pipelinee i ostala cuda onda 6800LE nemoj uzmati jer je to oslabljena verzija, a trebace ti i dosta srece da ubodes model koji je ispravniji nego sto proizvodjac misli.Pre bih uzeo 6600GT.

Sto se tice ostalog, uglavnom su ti odgovorili.

Uff,sad si me zbunio...Ja sam laik za te stvari..
Kakva je razlika izmedju vazdusnog i tog drugog hladjenja?I,sta su "pipeline"?Ipak,mnogo ti hvala na predlogu...
 
DeXa:
Imas itekako dovoljno para za zmaj od kompa.
Moja preporuka:
AMD Athlon 3500+ sa Winchester jezgrom
Ploca je vrlo bitna za rad svakog kompa pa je pozeljno da bude bas kvalitetna.Preporucujem Gigabyte K8NXP-9 (ima i SLI mod rada)
ili Asus A8N-SLI DeLuxe.Sve ploce imaju top opremu.
Onda svakako ne manje od 1GB radne memorije onda 2x160GB Sata diskovi u raid 1 rezimu rada (maxtor,seagate,WD sve jedno je,neki sonyijev TFT (svi su kvalitetni i naravni ASUS EN6600GT u PCI varijanti.
Pioneer 108D i DVD rom,onda modem,bezicnu tastaturu i misa kao ineki 5.1 sistem.Eto to bih ja stim parama uradio
POZDRAV

Da li je pametno uzimati plocu sa SLI,ako nemam nameru da udvajam graficke?Ipak,JA racunar koristim za kucanje,a moj SIN za igranje,a razlika u ceni nije mala...Za tu razliku bih mozda mogao da uzmem veci monitor...Sta mislis?
 
ajde:
DeXa:
Imas itekako dovoljno para za zmaj od kompa.
Moja preporuka:
AMD Athlon 3500+ sa Winchester jezgrom
Ploca je vrlo bitna za rad svakog kompa pa je pozeljno da bude bas kvalitetna.Preporucujem Gigabyte K8NXP-9 (ima i SLI mod rada)
ili Asus A8N-SLI DeLuxe.Sve ploce imaju top opremu.
Onda svakako ne manje od 1GB radne memorije onda 2x160GB Sata diskovi u raid 1 rezimu rada (maxtor,seagate,WD sve jedno je,neki sonyijev TFT (svi su kvalitetni i naravni ASUS EN6600GT u PCI varijanti.
Pioneer 108D i DVD rom,onda modem,bezicnu tastaturu i misa kao ineki 5.1 sistem.Eto to bih ja stim parama uradio
POZDRAV

Da li je pametno uzimati plocu sa SLI,ako nemam nameru da udvajam graficke?Ipak,JA racunar koristim za kucanje,a moj SIN za igranje,a razlika u ceni nije mala...Za tu razliku bih mozda mogao da uzmem veci monitor...Sta mislis?
Ne treba ti sli uopste...
 
Pipelineovi su ti graficke jedinice i kod Lite modela imas pipelineove koji su zakljucani bez provere i postoji velika sansa da su ispravni.Njihovim otkljucvanjem mozes dobiti visestruko skuplju karticu za male pare.Ali ako si laik ne bih ti preporucio da pokusavas da eksperimentises sa time.
Bolje uzmi tecno hladjenje:tise je i duze traje (ne bolkira ga prasina itd.Imas neke modele opisane u ranijim brojevima Sk-a.
sto se tice SLI ploce prednost ovih modela je u tome sto moze da radi i sa jednom katicom a pri sledecem ozbiljnijem upgradeu ne moras da menjas plocu vec samo prodas staru graficku i kupis dva nova identicna modela(u SLI modu mogu da rade samo identicne kartice sa istim serijskim brojem)A sto se tice veceg monitora 19'' TFT monitori su retki i jako SKUPI ne znam ali ja bih zrtvovao monitor zarad SLI ploce.
ALI NAJBOLJE JE DA SACEKAS DA SE SITUACIJA SA SLI PLOCAMA MALO ISKRISTALISE JER JE TO IPAK NOV PROIZVOD ZNACI SACEKAJ PAR NEDELJA AKO TI SE NE ZURI.
ISPLATICE SE CEKANJE VERUJ MI.
@KULIRAZA
JER SI PROBAO NEKU PLOCU SA DVE GRAFICKE KARTICE U SLI MODU?kako radi?
 
DeXa:
Pipelineovi su ti graficke jedinice i kod Lite modela imas pipelineove koji su zakljucani bez provere i postoji velika sansa da su ispravni.Njihovim otkljucvanjem mozes dobiti visestruko skuplju karticu za male pare.Ali ako si laik ne bih ti preporucio da pokusavas da eksperimentises sa time.
Bolje uzmi tecno hladjenje:tise je i duze traje (ne bolkira ga prasina itd.Imas neke modele opisane u ranijim brojevima Sk-a.
sto se tice SLI ploce prednost ovih modela je u tome sto moze da radi i sa jednom katicom a pri sledecem ozbiljnijem upgradeu ne moras da menjas plocu vec samo prodas staru graficku i kupis dva nova identicna modela(u SLI modu mogu da rade samo identicne kartice sa istim serijskim brojem)A sto se tice veceg monitora 19'' TFT monitori su retki i jako SKUPI ne znam ali ja bih zrtvovao monitor zarad SLI ploce.
ALI NAJBOLJE JE DA SACEKAS DA SE SITUACIJA SA SLI PLOCAMA MALO ISKRISTALISE JER JE TO IPAK NOV PROIZVOD ZNACI SACEKAJ PAR NEDELJA AKO TI SE NE ZURI.
ISPLATICE SE CEKANJE VERUJ MI.
@KULIRAZA
JER SI PROBAO NEKU PLOCU SA DVE GRAFICKE KARTICE U SLI MODU?kako radi?

Paa,ne zurim...Nisu male pare i ne bih zeleo da pogresim. HVALA
 
DeXa:
Pipelineovi su ti graficke jedinice i kod Lite modela imas pipelineove koji su zakljucani bez provere i postoji velika sansa da su ispravni.Njihovim otkljucvanjem mozes dobiti visestruko skuplju karticu za male pare.Ali ako si laik ne bih ti preporucio da pokusavas da eksperimentises sa time.
Tacno tako. Ali se zakljucavaju zbog toga sto proizvodjac pretpostavlja da su neispravni, a da ne bi bacali dzabe kartice i time mnogo povecavali troskove proizvodnje oni samo stave istu oznaku kartice i dodaju neki sufix za slabije modele.

DeXa:
@KULIRAZA
JER SI PROBAO NEKU PLOCU SA DVE GRAFICKE KARTICE U SLI MODU?kako radi?
Nisam jos imao te srece. Nadam se da ce biti uskoro.
 
Ako hoces mogu ja da ovde u Zajecaru vidim za SLI plocu i Graficke
Mislim da cu ih naci bez problema jer imam druga koj radi u jakoj firmi koja radi sa racunarima.
Ako imas mogucnosti i ako nigde ne nadjes a ako ove ima toga skokni do ZA i pomoci cu ti da kupis ceo komp i to uz brojne popuste.
POZDRAV
 
DeXa:
Ako hoces mogu ja da ovde u Zajecaru vidim za SLI plocu i Graficke
Mislim da cu ih naci bez problema jer imam druga koj radi u jakoj firmi koja radi sa racunarima.
Ako imas mogucnosti i ako nigde ne nadjes a ako ove ima toga skokni do ZA i pomoci cu ti da kupis ceo komp i to uz brojne popuste.
POZDRAV

Hvala ti na trudu...Ako se ne snadjem kuci, imacu te u vidu. Pozdrav
 
Kupovati SLI ploču, a ne uzeti dve 6800 Ultra ili dve X850XT grafičke (2X500€)... Bolje uzmi bez SLI recimo MSI Neo4 Platinum, 1G RAM, Chieftec (napajanje 420W), neki HDD Maxtor (200GB,8MB)ili Western Digital, Athlon 64 3500+(Winchester), Plextor DVD-RW, Creative Audigy 2 ili 4 (ZS, Platinum)2 je sasvim dovoljna, zvučnike biraj sam (recimo Genius ili Altec)
 
dominator:
Kupovati SLI ploču, a ne uzeti dve 6800 Ultra ili dve X850XT grafičke (2X500€)... Bolje uzmi bez SLI recimo MSI Neo4 Platinum, 1G RAM, Chieftec (napajanje 420W), neki HDD Maxtor (200GB,8MB)ili Western Digital, Athlon 64 3500+(Winchester), Plextor DVD-RW, Creative Audigy 2 ili 4 (ZS, Platinum)2 je sasvim dovoljna, zvučnike biraj sam (recimo Genius ili Altec)
Da genije u pravu si.
Samo ne znam kako ces naterati ATi graficke da rade u SLI modu :?
Za sada SLI mod podrzavaju 6600 i 6800, ne znam da li ima jos koja graficka koja moze da se upari.
 
Bravo dominator ti si bog:0
Kao prvo za sada uparivanje u SLI modu podrzavaju samo NVidia graficke i to 6600 i 6800 modeli.
A sto se tice ploce covek sad i nemora da uzme dve graficke moze da uzme samo jednu a da uzma SLI plocu i pri sledecem upgradeu ne mora da baca pare na novu plocu.
Sto se tice Plextorovoh optickih medija njih kod nas tesko gde mozes naci a i duplo su skuplji od konkurencije ali ipak kvalitet na nivou
 

Back
Top