НАПАД НА БРАК

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Научници у служби Новог светског поретка активно раде на уништењу брака, а самим тим и породице. Дневни лист «Политика» доноси занимљив чланак:

«Аустралијски научници објавили су да није тачно уврежено мишљење да је брак добар за здравље и да неудате жене имају мање изгледа да доживе дубоку старост.

Праћењем 2300 Аустралијанки старијих од 60 година истраживачи са Универзитета Квинсленд у Бризбејну открили су да су разведене, удовице и неудате жене здравије од удатих....Истраживање је спроведено у право време због растућег броја разведених жена, којих је сада више од удовица. Од 1991. постотак разведених и оних које живе одвојено а старије су од 60 година порастао је са 6,3 на 9,6 посто у становништву од 20 милиона.»

Оваквим "истраживањимa" поједини научници сугеришу женама да се не удају, или ако су удате да се разведу, јер тада «имају више изгледа да доживе дубоку старост.» Уосталом, видимо да је број развода у Аустралији у порасту. Управо то је и циљ креатора Новог светског поретка. Један од њих, Роберт Овен, тзв. оснивач социјализма, написао је:

«У свету новог морала, ирационална имена мужа, жене, родитеља, детета, неће се више чути.»

И хуманисти имају исти програм. У свом «Манифесту» кажу:

«Мора се признати право на рађање, контролу, побачај и развод.»

Овакве идеје су увелико примењене у комунистичкој Кини. Ших Пинг Ванг, директор Источно-азијског баптистичког друштва, сведочио је пред Комитетом неамеричких активиста о томе шта се дешава с браком и породицом у црвеној Кини:

Породична заједница је разбијена. Мужеви су одвојени у различите бараке од жена. Деца се узимају од родитеља и одводе у прихватилишта којима руководи власт.

Супружници се срећу једном седмично на два сата, и немају других контаката.

Родитељи могу да виде децу једном у седмици, а и када их виде не смеју отворено да изражавају љубав према њима. Деца уместо имена носе бројеве.

Не постоји лични идентитет.


Оваква судбина чека и Србију уколико не стане у заштиту брака и породице од напада НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!
 
Da li mislis da ces ovim tekstom postici zeljeni efekat? Daj covece... ionako su se popismanile, jos samo ti treba da ih palis.
Malo lukavstva, molim te... Znas ono - cile, mile...
Evo, sad ces da vidis... I mene ce da popljuju, a kamoli tebe. Ucinio si medvedju uslugu muskom rodu i Pravoslavnom hriscanstvu, samo da znas!
 
Ma da bre, novi svetski poredak, cela vaseljena se urotila da unisti Srbe, ceo svet i sire, svo zlo sveta je krenulo da se obrusi na nebeski narod! Da, naravno.... :?

(Ima lekovi za to, znas, za te paranoidne ispade i sumanute ideje! Probaj da ih koristis, molim te, nemoj vise da nas maltretiras sa svojim ludilom!)
 
WithdrawnWater:
Pa sta, mogla sam da odgovorim prigodnim citatom iz Biblije, ali za shvatanje toga je potrebno malo vise pameti i znanja, te onda samo kratko: ko ima usi nek cuje, a ko ima cime - nek misli! Sto je to pa surovo, e?! :shock:
i bukvalista... :lol: :lol: :lol:
salim se bre...jesi videla smalice , razvalise se od smeha :wink:
 
Једини проблем је што НИКО од вас није успео да оспори моје тврдње, и то из једног простог разлога - оне се базирају на цитатима оних који раде на уништењу брака. Ако они лажу, онда лажем и ја.

Ви слободно наставите с подругљивим коментарима, али имајте на уму да нисте изнели никакве аргументе којима бисте оспорили моје ставове.
 
moram priznati da i pored najbolje volje ne mogu svojim sivim ćelijama spoznati gde je problem ...
dakle poštovani pobunjeniče ja smatram da postoji sloboda izbora ...
odnosno ako ti ili ja na primer verujemo u bračni život dovoljno je da na ovom svetu nađemo samo još jednu osobu koja deli naše ideale i sve te zavere masona i ostalih marsovaca padoše u vodu ... :lol:
 
SINDI:
WithdrawnWater:
Pa sta, mogla sam da odgovorim prigodnim citatom iz Biblije, ali za shvatanje toga je potrebno malo vise pameti i znanja, te onda samo kratko: ko ima usi nek cuje, a ko ima cime - nek misli! Sto je to pa surovo, e?! :shock:
i bukvalista... :lol: :lol: :lol:
salim se bre...jesi videla smalice , razvalise se od smeha :wink:


Pa svatila breee! :roll: Ironija, naznaka ironije, draga - nisi uhvatila tragic?? :lol:
 
vd:
moram priznati da i pored najbolje volje ne mogu svojim sivim ćelijama spoznati gde je problem ...
dakle poštovani pobunjeniče ja smatram da postoji sloboda izbora ...
odnosno ako ti ili ja na primer verujemo u bračni život dovoljno je da na ovom svetu nađemo samo još jednu osobu koja deli naše ideale i sve te zavere masona i ostalih marsovaca padoše u vodu ... :lol:

Dragi vd, svaka logika, razum, racionalno ubedjivanje, sa paranoidnim osobama sklonim sumanutim idejama i projekcijama pada u vodu kao takvo. Zato ti zalud trud da uvidis logiku u pozadini - koje nema, da se logicno konfrontiras - jer je to nemoguce, a da shvatis - ne mozes, jer je brdo najstrasnijih gluposti koje je ovaj covek u stanju da izgovori (tj napise u ovom slucaju) zabrinjavajuci. Ako ce Srbi od neceg da propadnu bice to svakako neopismenjenost i neobrazovanje sa jedne strane, i sirova glupost sa druge strane, ona vrsta bezobzirne i bezobrazne gluposti koja kao korov prerasta ono malo pameti koja je jos ovde ostala.
 
WithdrawnWater:
vd:
moram priznati da i pored najbolje volje ne mogu svojim sivim ćelijama spoznati gde je problem ...
dakle poštovani pobunjeniče ja smatram da postoji sloboda izbora ...
odnosno ako ti ili ja na primer verujemo u bračni život dovoljno je da na ovom svetu nađemo samo još jednu osobu koja deli naše ideale i sve te zavere masona i ostalih marsovaca padoše u vodu ... :lol:

Dragi vd, svaka logika, razum, racionalno ubedjivanje, sa paranoidnim osobama sklonim sumanutim idejama i projekcijama pada u vodu kao takvo. Zato ti zalud trud da uvidis logiku u pozadini - koje nema, da se logicno konfrontiras - jer je to nemoguce, a da shvatis - ne mozes, jer je brdo najstrasnijih gluposti koje je ovaj covek u stanju da izgovori (tj napise u ovom slucaju) zabrinjavajuci. Ako ce Srbi od neceg da propadnu bice to svakako neopismenjenost i neobrazovanje sa jedne strane, i sirova glupost sa druge strane, ona vrsta bezobzirne i bezobrazne gluposti koja kao korov prerasta ono malo pameti koja je jos ovde ostala.

:wink: :roll: :? Moze, eventualno, ako je strucan kao WdW da odredi dijagnozu i propise terapiju. Racunam da bi najefikasnija "terapija" na Forumu bila ne reagovanje na gluposti doticnog (Pobunjenika) i ne odgovaranje na njegove teme i postove!!!
 
NenaS:
:wink: :roll: :? Moze, eventualno, ako je strucan kao WdW da odredi dijagnozu i propise terapiju. Racunam da bi najefikasnija "terapija" na Forumu bila ne reagovanje na gluposti doticnog (Pobunjenika) i ne odgovaranje na njegove teme i postove!!!

pa moram priznati da takve dileme sigurno postoje kod svakog od nas ... i verovatno je lakše ne osvrtati se ili okretati glavu ...
ali to uradiš jednom , dvaput ... ne samo na forumu nego i u RL ... i likovi sa interesantnim idejama budu svuda prisutni ... pogledaj oko sebe ...
 
Po novom zakonu o porodici, izgleda da je odzvonilo porodici kao zajednici , već je ostala porodica kao ekonomska institucija.

Mislim da je novi zakon o porodici požurio dvadeset godina , jer on definiše društveno staranje o unutrašnjim odnosima u porodici i neprimeren je trenutnom stanju samosvesti kod žena koje pokušava da zaštiti. Većina zna ili nezna da je stanje gradijentno tužnije što se ide južnije.
U prevodu odgovornost i zloupotreba datih prava je najmanja u Vojvodini , a najveća na jugu Srbije.
-----------------------------------------
Ovako imamo nerazvijenu samosvest, nerazvijen socijalni i društveni aparat za zaštitu porodice, niti ćemo ga razvijati, i imamo zakon koji sigurno menja ponašanje budućih supružnika ili društva uopšte.
----------------------------------------
Ovako kopiran zakon , da bi se zadovoljili medjunarodni zahtevi će dovesti do porasta nasilja u društvu , jer smanjen uticaj roditelja neće biti kompenzovan povećanim vaspitanjem od strane društva.
Tako imamo apsurd nastajanja nove poslovice:
-Što manje nasilje u porodici to je veće na ulici.
----------------------------------------
Predbračni ugovori i vanbračne zajednice su suština novog zakona.

Novi zakon svojim delovanjem u Srbiji ustvari favorizuje vanbračne zajednice i razvoj sledeće situacije:
-Prvi brak iz ljubavi , još dok su mladi 17-19, drugi eventualno iz ljubavi malo kasnije i poslednji iz čiste računice .
(liči na američko društvo , zar ne)
Zato u zakonu nije zaobidjeno ni pitanje vanbračnih zajednica.....
---------------------------------------
Nisam za nasilje nad ženama, još manje sam za zloupotrebu koju žene vole ili iz osvete čine, nisam za nasilje u porodici , ali još manje za vaspitanje ulice . Umesto unapred , mi kao da želimo da se sahranimo kao narod....
--Koliko očeva znate da su čitali "razvoj deteta" , pedagogiju, ishranu deteta (ne beba)
--Koliko majki znate da nastavi da čita knjige o vaspitanju, bolestima, ishrani dece , nakon što im deca navrše 4 godine.....

Za decu treba uvek naći vremena , ne samo za meženje i podršku već i obrazovati se.
I očekujete da će vaspitanje porasti....
 

Back
Top