5 meseci nakon operacije kolena

AgainstAllAuthority

Zainteresovan član
Poruka
176
1. aprila urađena mi je artroskopija na VMA, Dr Popović je radio intervenciju.
Ovo je dijagnoza :

Dana 01.04.2011 učinjena je Op: Debridement patellae sin. arthroscopica.
Artroskopskim pregledom nađe se hondromalacija patele u predelu lateralne fasete, učini se obrada patele. Nalaz na ostalim strukturama kolena uredan. "Chondromalatio patellae sin."


Pokušaću da budem što kraći pošto znam da niko ne voli da čita dugačke upise.
Koleno sam pre operacije povređivao mnogo puta. Profesionalno se bavim sportom (kik boks) i jedini razlog zbog kojeg sam se podvrgao operaciji jeste da bih mogao da nastavim da se bavim sportom. Od operacije je prošlo 5 meseci, ja sam prošao fizikalnu terapiju, primio sam 3 injekcije za regeneraciju hrskavice (OSTENIL) i planiram da uskoro počnem da pijem tablete glukozamina.
Problem je u tome što ja i dalje osećam nestabilnost u tom kolenu. Osećam kako mi se zateže taj deo oko čašice kada blago rotiram nogu, ponekad se (retko kada) javi i bol (recimo prilikom dugog plivanja javi mi se tup bol), onda osećam pod određenim uglom, kada pređem rukom preko levog dela čašice kolena, kao da je nešto izmrvljeno, kao koščice neke (i zar nije to trebalo sve da se izvadi prilikom artroskopije)?
Moje pitanje je, šta je sledeći korak? Ja sam u aprilu mislio da ću u ovo vreme već odavno trenirati, a čini mi se da sam daleko od toga i da bih već na prvom treningu povredio koleno. Moj najveći problem je što ja zaista nemam koga da pitam za savet. Znam da je najbolje pitati nekog iz tima koji je radio operaciju, ali izuzetno je teško, gotovo nemoguće stupiti sa njima u kontakt i pri tom dobiti adekvatan odgovor na pitanje. Kada sam primao ove injekcije u koleno, sva 3 puta su mi je davali različiti ortopedi i nijedan mi nije detaljno odgovorio na pitanje.
Mene samo interesuje par prostih stvari i voleo bih da mi neko odavde odgovori ako je upoznat sa materijom, zaista neću to mišljenje uzeti kao reprezentativno već čisto kao neku smernicu jer sam očajan i ne znam šta da radim:
1) Iz ove priče, kako vam deluje moje koleno? Da li je normalno da i dalje osećam tu nestabilnost i hoće li ona nestati?
2) Da li bih smeo da krenem sa laganim trčenjem? Čitao sam da trčanje negativno utiče na regeneraciju hrskavice pa se zbog toga dvoumim.
3) Da li je regeneracija hrskavice uopšte moguća? I šta predstavljaju one sitne koščice u kolenu? Da li su i one trebale napolje i hoće li mi u budućnosti praviti problem?
4) Šta mi savetujete da uradim kao sledeći korak?

Pozdrav
 
Једино што могу да ти кажем је да је размекшање хрскавице стање које се најчешће дуго лечи.
Кад кажем дуго, то значи више месеци.
Да ли ће ти глукозамини помоћи у обнови хрскавице? Питање је.
Комадићи у колену? Ово не треба да постоји.
Нестабилност такође.

Јави се ортопеду и који те је оперисао, али још неком би могао.
Треба ти још једно мишљење, веруј ми. ;)
 

Back
Top