BRISANJE ???

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Nesto pokusavam danapravim u MULTIMEDIA BUILDERU 4.9.6a. Naime treba mi neki kod koji mi omogucava brisanje fajlova sa Hard diska. PRIMER : napravim neki .txt dokument sa nazivom JA i snimim ga u my documentsu, zatim otvorim MULTIMEDIA BUILDER i napravim jedno dugme obrisi i sada glavno pitanje : KAKO DA NAPRAVIM DA KADA KLIKNEM NA TO DUGME OBRISI< DA MI SE OBRISE TXT DOKUMENT JA !!! NESTO SAM POKUSAVAO ALI BEZ USPEHA, JEDINO SAM NASAO NA NETU JEDAN KOD KOJI SLUZI ZA KOPIRANJE FAJLOVA KOJI GKLASI:

dest$=EditBox$+'\done.txt'
from$='<Embedded>\test.txt'
SysCommand("CopyFile","from$,dest$")

POKUSAJTE IZ OVOG KODA DA IZVUCETE KOD ZA BRISANJE NEKOG FAJLA SA TVRDOG DISKA !!! I KODOVI ZA VISUAL BASIC SU OD VELIKE POMOCI !!!!
 
1) iskreno se nadam da neces to da koristis da bi nekom unistio comp
2) ako ima imalo logike u tom M.B-u ta naredba bi morala biti kao SysCommand("DeleteFile","c:\test.txt")
3) mani se toga, u delphi-ju sa neznatno vise truda mozes svasta da uradis.
 
1) iskreno se nadam da neces to da koristis da bi nekom unistio comp
2) ako ima imalo logike u tom M.B-u ta naredba bi morala biti kao SysCommand("DeleteFile","c:\test.txt")
3) mani se toga, u delphi-ju sa neznatno vise truda mozes svasta da uradis.
 
E brate i ja bih voleo da je tako prosto kao sto ti kazes znaci gedaj kod koji sam ja ukucao i nista se ne desava :

from$= 'C:\Documents and Settings\Igor\My Documents\Moji tekstovi\JA.txt'
dest$= 'C:\Documents and Settings\Igor\My Documents\Moji tekstovi\JA.txt'
SysCommand("DeleteFile""from$,dest$")

Zanci pokazuje mi kao da nema greske u kodu a uopste na funkcionise. A gledaj sada kako sam ja razumeo onaj prvi kod za kopiranje :


dest$=EditBox$+'\done.txt'
from$='<Embedded>\test.txt'
SysCommand("CopyFile","from$,dest$")

EditBox$ predstavlja mesto koje ces ti sam uneti prema tome ova komanda bi trebala da bude totalno nebitna jer je to i naglaseno !!! From predstavlja mesto odakle dolazi fajl a dest mesto na koje treba da bude postavljen e sada nerazumem sta oznacava kod
'<Embedded>\test.txt' ??? Ajde malo mozganja nije na odmet !!!
 
sorry, ali bas ne razumem svrhu postojanja takvog programa (bar kod nas) kad su dostupniji mnogo mocniji alati za iste pare (besplatno). cak je i VB bolji od toga. ako planiras da bilo sta naprednije radis vreme je da pocnes nesto da programiras...inace neces mnogo daleko da doguras s tim. :wink:
 

Back
Top