Brisanje programa(deinstalacija)

nissan

Primećen član
Poruka
907
Na koji nacin obrisati program ako nemoze na klasican nacin add remove u control panelu,zasto kad oznacim program za brisanje pojavi mi se change/remove i ne reaguje nista kad hocu da obrisem a zasto kod nekih programa ima samo opcija remove cemu ta razlika change/remove odnosno remove.
Interesuje me takodja na koji nacin sto bolje obrisati program da ne ostaju nikakvi tragovi(ako je to moguce) tzv.repovi imam ccleaner ali kazu da on zalazi samo plitko i da je on za one koji su kupili racunar juce(i ja spadam u te sto se znanja tice) pa ako neko ima volje i strpljenja neka mi pomogne da to shvatim.Molim vas ako se neko i upusti u objasnjenje pomenutog problema da mi to sto detaljnije pojasni kako bih ja to mogao naucit.Hvala
 
remove znači da samo može da se ukloni program (deinstalira),dok change/remove možeš da kao što i sama reč kaže promeniš nešto u vezi instalacije ili funkcije (stavke) samog programa ,dakle da popraviš instalaciju iz nekog razloga (reinstaliraš program)... instaliraj Revo Uninstaller odličan je i besplatan

fox_87 ,YourUninstaler nije free ;))))
 
Na koji nacin obrisati program ako nemoze na klasican nacin add remove u control panelu,zasto kad oznacim program za brisanje pojavi mi se change/remove i ne reaguje nista kad hocu da obrisem a zasto kod nekih programa ima samo opcija remove cemu ta razlika change/remove odnosno remove.
Interesuje me takodja na koji nacin sto bolje obrisati program da ne ostaju nikakvi tragovi(ako je to moguce) tzv.repovi imam ccleaner ali kazu da on zalazi samo plitko i da je on za one koji su kupili racunar juce(i ja spadam u te sto se znanja tice) pa ako neko ima volje i strpljenja neka mi pomogne da to shvatim.Molim vas ako se neko i upusti u objasnjenje pomenutog problema da mi to sto detaljnije pojasni kako bih ja to mogao naucit.Hvala

Obrisi ceo folder.....gde ti je instaliran program ...zatim pokreni registry cleaner i ocisti registre :)

Mozes i rucno sa regedit da obrises registre od tog programa

ili ga instaliraj ponovo pa zati deistaliraj Normalno ili sa nekim programom - Ccleaner :lol:
 
Obrisi ceo folder.....gde ti je instaliran program ...zatim pokreni registry cleaner i ocisti registre :)

Mozes i rucno sa regedit da obrises registre od tog programa

ili ga instaliraj ponovo pa zati deistaliraj Normalno ili sa nekim programom - Ccleaner :lol:
Druze jel ti problem da mi pomognes da objasnis postupno kako to da uradim,gde naci taj folder,kako rucno sa regedit obrisati registre od tog programa.
najgore je sto ne reaguje niti na remove nit na change a ja sam potpuni laik sto se tice poznavanja rada racunara
Voleo bih da to odradim bez instaliranja novog programa ako je to moguce, imam osecaj da se instaliranjem novih programa racunar dodatno opterecujem posebno sto kako vidim i kad ga izbrisem neki tragovi ipak ostaju a ja to ne umijem procesljati i uklonuti u potpunosti
 
Poslednja izmena:
računar se ne opterećuje samim tim što si instalirao program u toj meri da bi ti previše usporavao sistem ako nije u startup ,osim što ti zauzima određeno mesto na disku,zato sve što ti nije potrebno da se pokreće sa windows-om trebalo bi isključiti iz startup-a, evo kako to izgleda >>> http://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?id=1688
..registar nemoj da čačkaš ako si laik nije to jednostavno ti objasniti ovde,ako obrišeš nešto pogrešno i nemaš system restore ode system,zato ti je najbolje da koristiš program za to ,recimo auslogics registry cleaner ili neki drugi ima ih više solidnih,i barem jednom nedeljno defragmentuj disk sa auslogics disk defrag.
Što se tiče samog programa ako mu znaš ime pod istim imenom bi trebalo da je i folder u c:/program files/"naziv foldera"..ako si siguran posle provere da nemaš taj folder već samo zostatak u registru(što znači da ga nisi pravilno deinstalirao) onda možeš u ccleaner u meniju tools ,označiš naziv programa i klikneš na delete entry i videćeš nema ga ni u control panel.
 
untitled.jpg
Uspio sam sa ccleanerom obrisati i jos mi reci koji su programi identicni odnosno slicni pa samim tim i nepotrebni(vidi sliku)
Da li program vlc moze i konvertovati video klip iz jednog formata u drugi htio bih recimo neki klip sa youtube ili drugog sajta prebaciti na mob,takodje me zanima da li neki od ovih programa sto imam instalirane mozda moze obavljati to,za download koristim realplayer ali izgleda da sa njim nemogu konvertovat ili ja to neumem..
 
Na koji nacin obrisati program ako nemoze na klasican nacin add remove u control panelu,zasto kad oznacim program za brisanje pojavi mi se change/remove i ne reaguje nista kad hocu da obrisem a zasto kod nekih programa ima samo opcija remove cemu ta razlika change/remove odnosno remove.
Interesuje me takodja na koji nacin sto bolje obrisati program da ne ostaju nikakvi tragovi(ako je to moguce) tzv.repovi imam ccleaner ali kazu da on zalazi samo plitko i da je on za one koji su kupili racunar juce(i ja spadam u te sto se znanja tice) pa ako neko ima volje i strpljenja neka mi pomogne da to shvatim.Molim vas ako se neko i upusti u objasnjenje pomenutog problema da mi to sto detaljnije pojasni kako bih ja to mogao naucit.Hvala

Kada neki program ne možeš da deinstaliraš na ...KLASIČAN NAČIN...iz .Control Panel-a...opcijom...Add / Remove...to zači da mu ..FALI...UNINSTAL APLIKACIJA...;)

Tada obično pomaže ...POKRETANJE INSTALACIJE ISTOVETNOG PROGRAMA...( pod uslovom da ga imaš na HDD-u ili CD-u..;)..). Tada obično..PONUDI...popravku - REPAIR ili UNINSTALL... Kada deinstaliraš taj program...u najvećem broju slučajeva...MORAĆEŠ PEŠKE...do ..Program Files-a...da ...OBRIŠEŠ...zaostali...FOLDER...;).

Ako si ...SKORO...instalirao taj peogram,,,a posle ..NISI JOŠ NEŠTO VAŽNO INSTALIRAO....možeš ga...KOMPLETNO UKLONITI...opcijom...SYSTEM RESTORE..:ok:..( koju ima svaki Windows .;)..)

ZA SVE OSTALO....GORE PONUĐENI ...UNINSTALL PROGRAM-i...;).

Bilo bi ...UPUTNO ...da instaliraš i ...TuneUp Utillities...ili neki sličan program...koji pored obilja korisnih funkcija može da vrši ..DEINSTALACIJE...TOTALNO ( unrecover ) BRISANJE...održava BAZU REGISTARA..ČISTOM....uklanja TEMP I DUPLE fajlove...ITD...ITD...;)
 
Da li ce jedan laik kao ja umjeti rukovat tim programom TuneUpUtillities,moze li se rucno sta uradit,posle instalacije ovih par programa primetio sam da mi se windows malo sporije pokrece nego kada sam doneo racunar iz servisa,a sto se tice iskljucivanja programa prilikom startovanja racunara iz startupa to sam odradio jedino neznam cemu sluzi program realsched da li i sa njega treba ukloniti kvacicu ili je on potreban prilikom startupa.
 
Ako znaš...MALO ENGLESKI...;)

"realsched.exe" is part of RealPlayer from RealNetworks, Inc. It is the RealNetworks Scheduler, used for playing sound and video files on a Windows system.

PO MENI....MOŽEŠ DA MU... SKINEŠ...:tick:

Svaki peogram pa i ...TuneUp Utillities....ima...UPUSTVO....ali ..veruj mi na reč...LAGAN JE ZA RUKOVANJE.....( naravno moraš da znaš malo ENGLESKI..;)..)

SVE...što uradiš u ..TuneUp Utillities-u...ako ti se ne svidi...MOŽEŠ DA VRATIŠ NA PREDHODNO STANJE....( sem..TOTALNOG BRISANJA...;).)
 
koliko vidim na slici nemaš tu neki nepotrebni program,mogao bi neke da update-uješ ima novija verzija (k-lite codec pack 7.5.6 je novija verzija,vlc 1.1.11 takođe je izašla) ...
video, za tako nešto ti je potreban (video converter) nešto poput ovoga http://download.cnet.com/MyVideoConverter/3000-2194_4-10485691.html
realsched možeš da ukloniš iz startupa

P:S: radi češće defragmentaciju diska ako često instaliraš i brišeš ,već sam ti objasnio maločas kako..pozz
 
Hvala mnogo imao bih ja jos mnogo pitanja ali mi vise neprijatno davit nekoga mojim neznanjem,samo cu pitat da li ima negde sajt za pocetnike za one koji su samo jedan dan koristili racunar znaci da upoznam osnove rada racunara i da naucim ono osnovno tj.kako najbolje zastiti racunar. Eto uzeo sam par programa da instaliram i odma sam osjetio sporije pokretanje windowsa i sporije gasenje istog pa bih pokusao da to otklonim ali mi vise neprijatno trazit pomoc na ovom forumu.Pozz
 
svi smo mi bili početnici (vidiš iznad mog avatara šta piše cccc,baš me ...haha) nema potrebe da ti je neprijatno niko se nije naučen rodio i niko ne zna sve, nešto znaš bolje nešto slabije,tu smo da pomognemo jedni drugima...za takav sajt lično ne znam,ali kada imaš neki problem ukucaš na guglu otvoriš više sajtova sa tom tematikom pročitaš više komentara,saveta i odabereš ono što je većinsko mišljenje i to primeniš !
 

Back
Top