Brisanje programa(deinstalacija)
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Brisanje programa(deinstalacija)

Primećen član nissan (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Brisanje programa(deinstalacija)

Na koji nacin obrisati program ako nemoze na klasican nacin add remove u control panelu,zasto kad oznacim program za brisanje pojavi mi se change/remove i ne reaguje nista kad hocu da obrisem a zasto kod nekih programa ima samo opcija remove cemu ta razlika change/remove odnosno remove.
    Interesuje me takodja na koji nacin sto bolje obrisati program da ne ostaju nikakvi tragovi(ako je to moguce) tzv.repovi imam ccleaner ali kazu da on zalazi samo plitko i da je on za one koji su kupili racunar juce(i ja spadam u te sto se znanja tice) pa ako neko ima volje i strpljenja neka mi pomogne da to shvatim.Molim vas ako se neko i upusti u objasnjenje pomenutog problema da mi to sto detaljnije pojasni kako bih ja to mogao naucit.Hvala

Elita Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2355

Podrazumevano Re: Brisanje programa(deinstalacija)

koristi YourUninstaler ,uninstalira-brise folder instalacije-cisti program iz registra

a imas i to u slucaju da je program ostecen pa nece da ide uninstall on ga brise sa lakocom
    connect, respect, protect

Zainteresovan član mare05 (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

remove znači da samo može da se ukloni program (deinstalira),dok change/remove možeš da kao što i sama reč kaže promeniš nešto u vezi instalacije ili funkcije (stavke) samog programa ,dakle da popraviš instalaciju iz nekog razloga (reinstaliraš program)... instaliraj Revo Uninstaller odličan je i besplatan

fox_87 ,YourUninstaler nije free )))

Starosedelac
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nissan Pogledaj poruku
    Na koji nacin obrisati program ako nemoze na klasican nacin add remove u control panelu,zasto kad oznacim program za brisanje pojavi mi se change/remove i ne reaguje nista kad hocu da obrisem a zasto kod nekih programa ima samo opcija remove cemu ta razlika change/remove odnosno remove.
    Interesuje me takodja na koji nacin sto bolje obrisati program da ne ostaju nikakvi tragovi(ako je to moguce) tzv.repovi imam ccleaner ali kazu da on zalazi samo plitko i da je on za one koji su kupili racunar juce(i ja spadam u te sto se znanja tice) pa ako neko ima volje i strpljenja neka mi pomogne da to shvatim.Molim vas ako se neko i upusti u objasnjenje pomenutog problema da mi to sto detaljnije pojasni kako bih ja to mogao naucit.Hvala
    Obrisi ceo folder.....gde ti je instaliran program ...zatim pokreni registry cleaner i ocisti registre

Mozes i rucno sa regedit da obrises registre od tog programa

ili ga instaliraj ponovo pa zati deistaliraj Normalno ili sa nekim programom - Ccleaner

Primećen član silovski (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio mare05 Pogledaj poruku
    ,YourUninstaler nije free )))
    Svi su programi free samo treba naći pravo mesto za skinuti,baš imam na kompu Windows 7 free verziju instaliranu

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Angel4U Pogledaj poruku
    Obrisi ceo folder.....gde ti je instaliran program ...zatim pokreni registry cleaner i ocisti registre

Mozes i rucno sa regedit da obrises registre od tog programa

ili ga instaliraj ponovo pa zati deistaliraj Normalno ili sa nekim programom - Ccleaner
    Druze jel ti problem da mi pomognes da objasnis postupno kako to da uradim,gde naci taj folder,kako rucno sa regedit obrisati registre od tog programa.
    najgore je sto ne reaguje niti na remove nit na change a ja sam potpuni laik sto se tice poznavanja rada racunara
    Voleo bih da to odradim bez instaliranja novog programa ako je to moguce, imam osecaj da se instaliranjem novih programa racunar dodatno opterecujem posebno sto kako vidim i kad ga izbrisem neki tragovi ipak ostaju a ja to ne umijem procesljati i uklonuti u potpunosti
    Poslednji put ažurirao/la nissan : 01.08.2011. u 11:58

Učlanjen
    06.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

računar se ne opterećuje samim tim što si instalirao program u toj meri da bi ti previše usporavao sistem ako nije u startup ,osim što ti zauzima određeno mesto na disku,zato sve što ti nije potrebno da se pokreće sa windows-om trebalo bi isključiti iz startup-a, evo kako to izgleda >>> http://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?id=1688
    ..registar nemoj da čačkaš ako si laik nije to jednostavno ti objasniti ovde,ako obrišeš nešto pogrešno i nemaš system restore ode system,zato ti je najbolje da koristiš program za to ,recimo auslogics registry cleaner ili neki drugi ima ih više solidnih,i barem jednom nedeljno defragmentuj disk sa auslogics disk defrag.
    Što se tiče samog programa ako mu znaš ime pod istim imenom bi trebalo da je i folder u c:/program files/"naziv foldera"..ako si siguran posle provere da nemaš taj folder već samo zostatak u registru(što znači da ga nisi pravilno deinstalirao) onda možeš u ccleaner u meniju tools ,označiš naziv programa i klikneš na delete entry i videćeš nema ga ni u control panel.

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

untitled.jpgUspio sam sa ccleanerom obrisati i jos mi reci koji su programi identicni odnosno slicni pa samim tim i nepotrebni(vidi sliku)
    Da li program vlc moze i konvertovati video klip iz jednog formata u drugi htio bih recimo neki klip sa youtube ili drugog sajta prebaciti na mob,takodje me zanima da li neki od ovih programa sto imam instalirane mozda moze obavljati to,za download koristim realplayer ali izgleda da sa njim nemogu konvertovat ili ja to neumem..

Zaslužan član kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5366

Citat Original postavio nissan Pogledaj poruku
    Kada neki program ne možeš da deinstaliraš na ...KLASIČAN NAČIN...iz .Control Panel-a...opcijom...Add / Remove...to zači da mu ..FALI...UNINSTAL APLIKACIJA...

Tada obično pomaže ...POKRETANJE INSTALACIJE ISTOVETNOG PROGRAMA...( pod uslovom da ga imaš na HDD-u ili CD-u....). Tada obično..PONUDI...popravku - REPAIR ili UNINSTALL... Kada deinstaliraš taj program...u najvećem broju slučajeva...MORAĆEŠ PEŠKE...do ..Program Files-a...da ...OBRIŠEŠ...zaostali...FOLDER....

Ako si ...SKORO...instalirao taj peogram,,,a posle ..NISI JOŠ NEŠTO VAŽNO INSTALIRAO....možeš ga...KOMPLETNO UKLONITI...opcijom...SYSTEM RESTORE....( koju ima svaki Windows ...)

ZA SVE OSTALO....GORE PONUĐENI ...UNINSTALL PROGRAM-i....

Bilo bi ...UPUTNO ...da instaliraš i ...TuneUp Utillities...ili neki sličan program...koji pored obilja korisnih funkcija može da vrši ..DEINSTALACIJE...TOTALNO ( unrecover ) BRISANJE...održava BAZU REGISTARA..ČISTOM....uklanja TEMP I DUPLE fajlove...ITD...ITD...
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Da li ce jedan laik kao ja umjeti rukovat tim programom TuneUpUtillities,moze li se rucno sta uradit,posle instalacije ovih par programa primetio sam da mi se windows malo sporije pokrece nego kada sam doneo racunar iz servisa,a sto se tice iskljucivanja programa prilikom startovanja racunara iz startupa to sam odradio jedino neznam cemu sluzi program realsched da li i sa njega treba ukloniti kvacicu ili je on potreban prilikom startupa.

Zaslužan član kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5366

Ako znaš...MALO ENGLESKI...

"realsched.exe" is part of RealPlayer from RealNetworks, Inc. It is the RealNetworks Scheduler, used for playing sound and video files on a Windows system.

PO MENI....MOŽEŠ DA MU... SKINEŠ...

Svaki peogram pa i ...TuneUp Utillities....ima...UPUSTVO....ali ..veruj mi na reč...LAGAN JE ZA RUKOVANJE.....( naravno moraš da znaš malo ENGLESKI....)

SVE...što uradiš u ..TuneUp Utillities-u...ako ti se ne svidi...MOŽEŠ DA VRATIŠ NA PREDHODNO STANJE....( sem..TOTALNOG BRISANJA....)
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Učlanjen
    06.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

koliko vidim na slici nemaš tu neki nepotrebni program,mogao bi neke da update-uješ ima novija verzija (k-lite codec pack 7.5.6 je novija verzija,vlc 1.1.11 takođe je izašla) ...
    video, za tako nešto ti je potreban (video converter) nešto poput ovoga http://download.cnet.com/MyVideoConv...-10485691.html
    realsched možeš da ukloniš iz startupa

P:S: radi češće defragmentaciju diska ako često instaliraš i brišeš ,već sam ti objasnio maločas kako..pozz

Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Hvala mnogo imao bih ja jos mnogo pitanja ali mi vise neprijatno davit nekoga mojim neznanjem,samo cu pitat da li ima negde sajt za pocetnike za one koji su samo jedan dan koristili racunar znaci da upoznam osnove rada racunara i da naucim ono osnovno tj.kako najbolje zastiti racunar. Eto uzeo sam par programa da instaliram i odma sam osjetio sporije pokretanje windowsa i sporije gasenje istog pa bih pokusao da to otklonim ali mi vise neprijatno trazit pomoc na ovom forumu.Pozz

Učlanjen
    06.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

svi smo mi bili početnici (vidiš iznad mog avatara šta piše cccc,baš me ...haha) nema potrebe da ti je neprijatno niko se nije naučen rodio i niko ne zna sve, nešto znaš bolje nešto slabije,tu smo da pomognemo jedni drugima...za takav sajt lično ne znam,ali kada imaš neki problem ukucaš na guglu otvoriš više sajtova sa tom tematikom pročitaš više komentara,saveta i odabereš ono što je većinsko mišljenje i to primeniš !

Primećen član MS-Dizajn.com (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    23

Skini RevoUninstaller , dobar programcic za deinstalaciju programa

Slične teme

1. Brisanje programa
    Autor Ramzes u forumu Softver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.11.2004., 14:09
  2. Da li je moguce provaliti password uz pomoc nekog programa ?
    Autor Boban_bgd u forumu Programiranje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.10.2003., 12:49
  3. Dedicated to Administrators-KUPOVINA PROGRAMA
    Autor VoXman u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.10.2003., 09:20
  4. Gde se moze naci dobrih c++ programa (izvorni kod)
    Autor Morpheusss u forumu Programiranje
    Poslednja poruka: 16.08.2003., 18:53
  5. Otvaranje programa u Visual C++ 6
    Autor Peruzzi u forumu Programiranje
    Poslednja poruka: 15.08.2003., 23:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku