Rimokatolicizam i idolatrija

Могу. Љубљење. Жвалављење.
Јасније?
Даље, што се тиче твог добронамерног упозоравања, било би лепо да поткрепиш неким доказима о преношењу заразних болести љубљењем икона или послуживањем из исте кашичице приликом причешћа. Ако тимислиш да се то дешава, онда напишеш : "Ја мислим да се болести преносе..." па наведеш то што ти мислиш.
Nije u pitanju moje misljenje vec dostignuce medicinske nauke, o kojoj mnogi nemaju nikakve predstave, ali zato masovno idu kod lekara iako bi ih mogao, tako zakljucujem iz pisanja pojedinca, izleciti i svevisnji posredstvom svojih predstavnika na zemlji. Naravno, ako bi se religiozni bolesnici njemu obratili. Inace, u svim takvim knjigama i odgovarajucim informacijama, svi visoko uceni doktori medicine kazu da se zarazne bolesti prenose neposrednim kontaktom sa bolesnicima od zaraznih bolesti, kasljem, kijanjem, upotrebnom neopranih ili nedizinfekovanih sredstava (escajg, case, solje, duvacki instrumenti) vec inficiranih, odnosno zarazenih osoba, pa se preporucuje nacin kako se kija, kaslje, sta se radi sa maramicama kojima se kijavicavi, gripozni, i drugi oboleli sluze, pa se preporucuje da se izbegavaju masovni skupovi ili prevoz pretrpanim prevoznim sredstvima, pranjem ruku, itd. itd. Na zalost, nas narod je, ako uzmemo u obzir statisticke podatke o visokom procentu nepismenih ili polupismenih, veoma neobrazovan, primitivan i lakoveran, pa ce poverovati i da ce ga bog stititi od zaraznih bolesti, samo treba da se njemu obrate. Dakle, ja ne mislim, vec sam tako ucen da je cistoca, tj. higijena "pola zdravlja". Primitivni ne veruju u to, pa se oslanjaju na boga, a kada se zaraze, onda ne idu kod popa, vec pravac u ambulantu da ih leci ni manje ni vise nego neki lekar opste prakse.

Ljubljenje nije ruzna rec, naprotiv, a zvalavljenje je akt kada covek zarazen zvalama pije iz case sa kojom se i drugi sluze, ili uzima vino iz putira, tj. kasicice kojom se zatim daje vidno drugom verniku, ili kada, sto je najgore, ljubi svoje rodjake ili voljenu osobu. A, verujem, tj. kako ti kazes, mislim, da svi znamo kako se dobijaju zvale. Zasto je to ruzno samo je bogu i tebi znano. Ali, ako ti tako kazes, neka ti bude. I na kraju pitanje, zasto je rec "jasnije" neprimerena, to nikako ne mogu da dokucim.

Uzgredna napomena: Ljubljenje i zvalavljenje nisu pridevi.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju moje misljenje vec dostignuce medicinske nauke, o kojoj mnogi nemaju nikakve predstave, ali zato masovno idu kod lekara iako bi ih mogao, tako zakljucujem iz pisanja pojedinca, izleciti i svevisnji posredstvom svojih predstavnika na zemlji. Naravno, ako bi se religiozni bolesnici njemu obratili. Inace, u svim takvim knjigama i odgovarajucim informacijama, svi visoko uceni doktori medicine kazu da se zarazne bolesti prenose neposrednim kontaktom sa bolesnicima od zaraznih bolesti, kasljem, kijanjem, upotrebnom sredstava (escajg, case, solje, duvacki instrumenti) vec inficiranih, odnosno zarazenih osoba, pa se preporucuje nacin kako se kija, kaslje, sta se radi sa maramicama kojima se kijavicavi, gripozni, i drugi oboleli sluze, pa se preporucuje da se izbegavaju masovni skupovi ili prevoz pretrpanim prevoznim sredstvima, pranjem ruku, itd. itd. Na zalost, nas narod je, ako uzmemo u obzir statisticke podatke o visokom procentu nepismenih ili polupismenih, veoma neobrazovan, primitivan i lakoveran, pa ce poverovati i da ce ga bog stititi od zaraznih bolesti, samo treba da se njemu obrate. Dakle, ja ne mislim, vec sam tako ucen da je cistoca, tj. higijena "pola zdravlja". Primitivni ne veruju u to, pa se oslanjaju na boga, a kada se zaraze, onda ne idu kod popa, vec pravac u ambulantu da ih leci ni manje ni vise nego neki lekar opste prakse.

Ljubljenje nije ruzna rec, naprotiv, a zvalavljenje je akt kada covek zarazen zvalama pije iz case sa kojom se i drugi sluze, ili uzima vino iz putira, tj. kasicice kojom se zatim daje vidno drugom verniku, ili kada, sto je najgore, ljubi svoje rodjake ili voljenu osobu. A, verujem, tj. kako ti kazes, mislim, da svi znamo kako se dobijaju zvale. Zasto je to ruzno samo je bogu i tebi znano. Ali, ako ti tako kazes, neka ti bude. I na kraju pitanje, zasto je rec "jasnije" neprimerena, to nikako ne mogu da dokucim.

Ја верујем да су једини примитивни људи они који друге људе називају примитивнима са циљем да себе поставе на неко "узвишено" место у друштву или околини, а као последица тога што су у стварном животу управо на другој страни приче. Благодети интернет анонимности су права мека за такве људе.
Тако сам научен.
Такође сам научен да је жвалављење пежоративна реч која има за циљ увреду. Очигледно је да је тај неко ко те је подучавао речнику, имао намеру да страхом од тебе добије послушност а то је управо оно што ти пребацујеш религији.
Све то има врло добре подлоге у психоанализи.
 
Ја верујем да су једини примитивни људи они који друге људе називају примитивнима са циљем да себе поставе на неко "узвишено" место у друштву или околини, а као последица тога што су у стварном животу управо на другој страни приче. Благодети интернет анонимности су права мека за такве људе.
Тако сам научен.
Такође сам научен да је жвалављење пежоративна реч која има за циљ увреду. Очигледно је да је тај неко ко те је подучавао речнику, имао намеру да страхом од тебе добије послушност а то је управо оно што ти пребацујеш религији.
Све то има врло добре подлоге у психоанализи.
Ali najvise u masti onih koji su obdareni mastovitoscu. Masta je divna stvar ali samo kod pisanja bajki, recimo, o stvaranju svetova, o troglavim ili sedmoglavnim azdajama, o svemocnim dobrim i zlim bogovima i drugim nerealnim bicima i dogadjajima kao sto su veliki potop i sl. . Lepo je ziveti u svom sopstvenom svetu.
 
Ljubljenje kipova ili bilo čega drugog je nehigijenski.

Tko zna koliko se ljudi nekad na taj način zarazilo a da nije ni znalo.

Ljubljenjem kipova ne ljubimo Boga,nemože kip da bude posrednik ka Bogu već samo posrednik nekoj zarazi.
Tko zna tko i kakav čovjek to dira i ljubi.....ufffff!
I Bog ne odobrava nikakvo idolopoklonstvo bilo čemu ili bilo komu.

2Mojsijeva 20:3-5

Psalam 115. Izaija 45:19-21 .
 
Ljubljenje kipova ili bilo čega drugog je nehigijenski.

Tko zna koliko se ljudi nekad na taj način zarazilo a da nije ni znalo.

Ljubljenjem kipova ne ljubimo Boga,nemože kip da bude posrednik ka Bogu već samo posrednik nekoj zarazi.
Tko zna tko i kakav čovjek to dira i ljubi.....ufffff!
I Bog ne odobrava nikakvo idolopoklonstvo bilo čemu ili bilo komu.

2Mojsijeva 20:3-5

Psalam 115. Izaija 45:19-21 .

ти си нека чистуница Бога ти?
Христу се није гадила никаква прљавштина сем фарисејска
 
нигде не пише да ти мораш да чучнеш док пишкиш на ливади, па зашто то радиш?
Koja ti je to usporedba- boli glava.
Usvakom slučaju manja je vjerojatnost da ću se zaraziti.
Ti ljubi kipove a ja ću u polje da vidimo tko će dulje da živi!
Onda će da piše kad se jedan od nas razboli.
narodna: čuivaj se pa će te i Bog čuvati!
 
ти си нека чистуница Бога ти?
Христу се није гадила никаква прљавштина сем фарисејска
I nasi djubretari se ne gade nikakve prljavstine. Hristo je, siguran sam, Imao dobar imunitet, a nije imao ni dovoljno vode ni da se umije, a kamo li da se okupa. I ko je u ona primitivna vremena znao sta je to higijena i kako se bolest siri. Primitivan narod je verovao da kazna (bolesti) dolazi od bogova zbog grehova.

нигде не пише да ти мораш да чучнеш док пишкиш на ливади, па зашто то радиш?
Pa gde bas nadje livadicu. Zar i tvoja zena to isto cini. I kako zamisljas da zene piske ako ne cucnu ili sednu na solju. Sa visine?


Koja ti je to usporedba- boli glava.
Kaletovi specijaliteti. Da zna bolje, on bi to i primenio.

narodna: čuivaj se pa će te i Bog čuvati!
Ovo je vec izvan razumnog diskutovanja. Sta ima da me taj nekakav bog cuva ako se ja sam cuvam. Neka on mene cuva kada se ja ne cuvam. Poenta je u tome. Medjutim, od toga slaba fajda.

не глава, може дупе да те заболи ако те изуједа нешто.
Jos jedna demonstracija provincijskog primitivizma.
 
I nasi djubretari se ne gade nikakve prljavstine. Hristo je, siguran sam, Imao dobar imunitet, a nije imao ni dovoljno vode ni da se umije, a kamo li da se okupa. I ko je u ona primitivna vremena znao sta je to higijena i kako se bolest siri. Primitivan narod je verovao da kazna (bolesti) dolazi od bogova zbog grehova.

Pa gde bas nadje livadicu. Zar i tvoja zena to isto cini. I kako zamisljas da zene piske ako ne cucnu ili sednu na solju. Sa visine?



Jos jedna demonstracija provincijskog primitivizma.

ко је теби дозволио да спомињеш моју жену, задиреш ми у приватност, то је некултурно, тј примитивизам и то онај жешћи уличарски.
капираш?
 
I nasi djubretari se ne gade nikakve prljavstine. Hristo je, siguran sam, Imao dobar imunitet, a nije imao ni dovoljno vode ni da se umije, a kamo li da se okupa. I ko je u ona primitivna vremena znao sta je to higijena i kako se bolest siri. Primitivan narod je verovao da kazna (bolesti) dolazi od bogova zbog grehova.

Pa gde bas nadje livadicu. Zar i tvoja zena to isto cini. I kako zamisljas da zene piske ako ne cucnu ili sednu na solju. Sa visine?


Kaletovi specijaliteti. Da zna bolje, on bi to i primenio.

Ovo je vec izvan razumnog diskutovanja. Sta ima da me taj nekakav bog cuva ako se ja sam cuvam. Neka on mene cuva kada se ja ne cuvam. Poenta je u tome. Medjutim, od toga slaba fajda.

Jos jedna demonstracija provincijskog primitivizma.
Samo da zaš kako si me nasmijao...ma ti ništa Kaleta ne razumiš...al dobro možda nakon tvog posta nešto shvat!
(malo sam se našalila,bez uvrede :) )
 
Zasto bi se neko klanja pred ikone, a ne ikonama? Kakva je razlika? Koliko ja znam, pravoslavci se, bas kao i katolici, klanjaju i ljube ikone, a cesto na njima ostavaljaju i poneku kintu. Zamisli koliko ljudi poljubi ikonu u jednom danu. Zaraza garantovana.

Чистима је све чисто; а поганима и невернима ништа није чисто, него је опогањен њихов и ум и савест. Poslanica Titu 1,15.
 
Misliš da je Eva kao slučajno ubrala onu metaforičku jabuku, ili ima tu nečeg podsvesnog željnog da vlada, preko čovečijeg greha?
I stvarno kada pogledaš, žene vladaju svetom, podsvesno, kroz podsvest muškaraca.
Onaj ko spozna tu caku, biva oslobođen od žena i prestaje biti rob podsvesti.

Nemoj uvjetovati...
Pusti dijalog neka ide bez uvjeta.

Naravno da je sve vezano za psihu jer ta priča je uprogramirala ljude.
Imam ja svoje mišljenje vezano za tu edensku epizodu no drugi ću put,hrče mi žena nad glavom nisam za takve teme sad,proizvodi frekvencije ne ugodne ..
Sutra ću pre nego zahrče.
 
Nemoj uvjetovati...
Pusti dijalog neka ide bez uvjeta.

Naravno da je sve vezano za psihu jer ta priča je uprogramirala ljude.
Imam ja svoje mišljenje vezano za tu edensku epizodu no drugi ću put,hrče mi žena nad glavom nisam za takve teme sad,proizvodi frekvencije ne ugodne ..
Sutra ću pre nego zahrče.

Ovo su slobodna razmišljanja, na osnovu nekih postulata, u koje možemo, a i ne moramo verovati, kao npr. onaj sa jabukom.
Možda je videla ovo o oslobađanju od žena, pa se zabrinula da ne izgubi ženstvenost.
Moje mišljenje je da bez te cake u muškoj glavi nema ni ženske ženstvenosti.
Žena najviše od svega voli tajnu itd...
A zašto baš tajnu, pa eto, zato što je tajna moćno oružije.

Je li Lucifer onaj, koji je znao ili hteo da zna sve ljudske tajne?
 

Back
Top