bubuljice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lucky_Charm

Domaćin
Poruka
3.869
Nikad nisam imala problema sa bubuljicama (bez obzira sto sam u pubertetu), ali u poslednje vreme mi se lice jako masti i to uzrokuje bubljice! Bar ja tako pretpostavljam...
Da li neko zna neko dobro, ali stvarno efikasno sredstvo protiv tih malih napasti!?
Hvala :wink:
 
Ako vam se cesto pojavljuju bubuljice pokušajte ih "izleciti" biljnom masti koju cete napraviti tako što cete zagrejati jednu veliku kasiku pivskog kvasca - na pari i time mazati bubuljice ujutro, u podne i uvece po nekoliko minuta.
Ako ovo ne pomogne, pokušajte koristiti mast pripremljenu od 3 velike kasike sitno iseckanog lista bokvice i dve kasike ulja za jelo. Sve to dobro izmešajte i stavljajte na delove lica sa bubuljicama. Ulje treba držati po jedan sat tri puta tokom dana.
Ako je potrebno da gnojnice na koži sazru, može se koristiti caj koji se pravi tako što se tri velike kasike sitno iseckanog lista bokvice i cveta i lista podbela /Tussilago farfara/ preliju sa jednom litrom kipuce destilisane vode i ostavi poklopljeno 2 sata dalje od topline. Caj se procedi i zasladi medom. Pije se tokom dana, a na bolna mesta se stavlja 3 puta dnevno po 2 sata oblog , koji se namace svakih pola sata . / Oblog je neprocedjeni ostatak caja./
Po skidanju obloga bolna mesta obrisati mlakom kamilicom. Ovaj recept koristite 5 dana.
Nadam se da sam bila od pomoci :)
Javi kako deluje.
 
Posto si temu otvorila i na zanskom kutku ovu cu zatvoriti, postoji vise tema o problemu akni na ovom forumu ...koristi pretrazivac.
Jedino bih dodala, s obzirom da si u pubertetu to sto ti se desava je potpuno normalna i uobicajena stvar.
Poseti dermatologa koji ce ti prepisati za tvoj tip koze adekvatne kremice za ciscenje i negu lica.
Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top