Mononukleoza

ovaj mene zanima da li jetra i slezina mogu da se ostete nekim zamaranjem ili vec cime i onda kada se vrate u normalnu velicinu,naime prelezao sam mono u nov,dec, i sredinom januara mi doktorka posle ultrazvuka rece da je sve u redu i da sam zdrav..naravno nisam ni u cemu preterivao,al jos uvek osecam neka probadanja oko slezine s vremena na vreme..jel to zanci da sve to opet moze da otekne i bez virusa il kako?
 
Koliko imas godina?
Moze da probada sto razlicitih stvari,"probadanje oko slezine" je vrlo neodredjen simptom ali u sustini ne treba da se opterecujes ,bilo,proslo...
 
zanima me da li je ovakvo ponasanje preterano ??? > moja drugarica - 14 god je imala monoukleozu pre 4 meseca ... mesec dana nije isla u skolu , mirovala je ... super sam sa njom tako da mi prica i kakvi su joj rezultati i sl ..ali me po nekada jako nervira...zadnji i poslednji rezultati su joj savrseni ... sama to kaze tako da Hvala Bogu nema posledica ...
i sad problem koji sve u odeljen ju muci jeste taj da ona svim nastavnicima govori kako ona ne sme da se zamara ,da uci ... ne misli ona na fizicki umor vec na ucenje ... :confused::confused: kakve to veze IMA ??? i tako je ona privilegovana od strane nastavnika ... Da li je zaista tako ??? da li je ona u pravu ili ne ....??? uostalom o je njen problem ali pitam ...
 
Imam jedno pitanje za dr? Koji su simptomi mononukleoze? Posto imam glavobolju, nemam temperaturu, ali me boli grlo. Cula sam da u grlu treba imati i neki gnoj, u vidu tackica, ako je u pitanju mononukleoza? Mada, ja tih tackica nemam(na svu srecu).
 
zanima me da li je ovakvo ponasanje preterano ??? > moja drugarica - 14 god je imala monoukleozu pre 4 meseca ... mesec dana nije isla u skolu , mirovala je ... super sam sa njom tako da mi prica i kakvi su joj rezultati i sl ..ali me po nekada jako nervira...zadnji i poslednji rezultati su joj savrseni ... sama to kaze tako da Hvala Bogu nema posledica ...
i sad problem koji sve u odeljen ju muci jeste taj da ona svim nastavnicima govori kako ona ne sme da se zamara ,da uci ... ne misli ona na fizicki umor vec na ucenje ... kakve to veze IMA ??? i tako je ona privilegovana od strane nastavnika ... Da li je zaista tako ??? da li je ona u pravu ili ne ....??? uostalom o je njen problem ali pitam ...
Nacika je trenutno na forumu Prijavite poruku Odgovorite sa citatom
 
Razgovaraj sa drugaricom o tome sta ti smeta.
Profesori nisu medicinski obrazovani i znaju da mononukleoza zahteva dug oporavak ali to je sve sto o tome znaju.
Ovo me podsetilo kad sam radila u skoli, i klinci su se masovno izvlacili na mononukeozu kod profesora, sto bi se reklo i kad treba i kad ne treba.
E onda su se zeznuli, pa probali i kod mene sa tom forom, nije im bilo bas jasno kako neko ko je lekar predaje u skoli...brzo su odustali od tih varijanti za izbegavanje ucenja.

No, sustina stvari je da ne mozes da se ljutis na profesore, pogotovo ako je tvoja drugarica iole pristojno dete.
 
dr:
Razgovaraj sa drugaricom o tome sta ti smeta.
Profesori nisu medicinski obrazovani i znaju da mononukleoza zahteva dug oporavak ali to je sve sto o tome znaju.
Ovo me podsetilo kad sam radila u skoli, i klinci su se masovno izvlacili na mononukeozu kod profesora, sto bi se reklo i kad treba i kad ne treba.
E onda su se zeznuli, pa probali i kod mene sa tom forom, nije im bilo bas jasno kako neko ko je lekar predaje u skoli...brzo su odustali od tih varijanti za izbegavanje ucenja.

No, sustina stvari je da ne mozes da se ljutis na profesore, pogotovo ako je tvoja drugarica iole pristojno dete.

pa ne bih da Vas gnjavim time vise ali ona je los djak , ne samo po ocenama vec se jako lose ponasa do sada je imala 3 ukora ... uzasna ... i nastavnici joj sada popustaju toliko... pozzz
 
Dobro, i sta sad? Ako ti kazemo - da, jeste, to je preterano, to sto je imala mononukleozu ne znaci da je ucenje umara i da ne treba da uci, sta ces ti uraditi? Dusevno ces se smiriti i bolje se osecati? Ici d aprotestvujes kod nastavnika? Stvoriti pakt sa drustvom protiv nje? POdneti zalbu direktoru skole?
Nije mi jasno u cilju cega stoji tvoje ovoliko insistiranje na ovom pitanju, kao sto mi nije jasno ni to zasto se uopste druzis s atom devojcicom - koja nije dobar djak, nije dobra ni ovako, ne ponasa se adekvatno, ima ukore i ocito je problematicna, manipulise nastavnike, manipulise i vas sve ukljucujuci i tebe jer dobija beneficije koje joj ne pripada a vi nemate ista prava? Zasto ste super dobro i zbog cega ti je takva osoba drugarica, bez osnovinih moralnih i ljudskih kvaliteta? I da li je tvoje pitanje i ljutnja samo zavist, nemoc ili zelja da i ti imas iste povlastice a da ne moras za njih da radis - sta je u stvari ovde u pitanju? Mozda da razmislis malo o tome.

Usput, odgovorila sam na tvoje pitanje: ona naravno preteruje, manipulise situacijom da bi dobila odredjene posledice, sto nije posteno mozda ali za nju bar na kratke staze donosi korist. I to treba znati i umeti. Sto ne znaci da opravdavam takvo ponasanje.
 
pa kada sam napisala da mi je super drugarica ... necu da je izdvajam , druzim se kao i sa svakom drugom ...super sam napisala jer ona hoce das e druzi sa mnom pa mi prica rezultate, i napisala sam super ...a ja sam dosta dosta bolji djak od nje cak i medju najboljim - gledano po vladanju,ponasanju,ocenama..kako god... nista se ne druzim preterano sa njom ...cak na fizickom najwise i pricamo jer je i ona postedjena fizickog a i ja .... nije nikakva zavist u pitanju , vec....
 
Ja sam mononukleozu prelezao sredinom februara do kraja marta prosle godine...e sad, meni doktor nista nije rekao da li smem da pijem alkohol (dakle POSLE) prelezane bolesti, i ja nisam nista konzumirao do kraja Juna. tada sam poceo....pa me zanima da li sam pozurio ili ne? Do sada nisam imao nikakvih tegoba posle prelezane bolesti ali poslednjih 2-3 meseca posle pijanstva (zurki, svirki) ujutru osecam probadanje u predelu slezine...da li to mozda ima veze sa mononukleozom?
 
Ja sam mononukleozu prelezao sredinom februara do kraja marta prosle godine...e sad, meni doktor nista nije rekao da li smem da pijem alkohol (dakle POSLE) prelezane bolesti, i ja nisam nista konzumirao do kraja Juna. tada sam poceo....pa me zanima da li sam pozurio ili ne? Do sada nisam imao nikakvih tegoba posle prelezane bolesti ali poslednjih 2-3 meseca posle pijanstva (zurki, svirki) ujutru osecam probadanje u predelu slezine...da li to mozda ima veze sa mononukleozom?

Trebalo bi da ima veze, mene zaboli posle 4-5 godina nekad... ali to je normalno... zaboli i prodje... mononukleoza ti se ne moze vratiti i to je najbitnije...

Nisi pozurio...3 meseca si cekao - svaka cast...znam neke koji su znali da popiju i u toku mononukleoze...:roll::roll::roll:
 
Trebalo bi da ima veze, mene zaboli posle 4-5 godina nekad... ali to je normalno... zaboli i prodje... mononukleoza ti se ne moze vratiti i to je najbitnije...

Nisi pozurio...3 meseca si cekao - svaka cast...znam neke koji su znali da popiju i u toku mononukleoze...:roll::roll::roll:

Da, meni je lekar za vreme mononukleoze cak zabranio da vezbam gitaru...cak i u sedecem polozaju pa sam mislio...ako ne smem da sviram, ne smem ni da pijem:-)
Hvala u svakom slucaju.
 
Da, meni je lekar za vreme mononukleoze cak zabranio da vezbam gitaru...cak i u sedecem polozaju pa sam mislio...ako ne smem da sviram, ne smem ni da pijem:-)
Hvala u svakom slucaju.

Meni je lekar posle 6 meseci "bolovanja"rekao pij ali umereno, mada me i sad probode u predelu jetre.Inace imao sam mono pre 2 god.
 
e sad ja imam pomalo glupo pitanje...moja drugarica iz razreda ima mononukleozu,skoro je dobila..lezala je kuci nedelju dana i onda je krenula normalno u skolu...samo na dve nedelje joj je zabranjena fizicka aktivnost,odnosno ne sme da se bavi sportom i sl. Posto u razredu uzimamo jedni od drugih sok iz flase i sl. da li postoji mogucnost da sam dobila virus od nje pre nego sto je ustvari ono odlezala to?da li je glupo da trazim od doktorice da radim analize ako imam samo mali problem sa glom,koji bih ustvari opisala kao prehladu zato sto mi uporedo curi nos?Unapred hvala!
 

Back
Top