Mononukleoza

nisam pisala 20 dana jer je sve bilo kako treba.Prosle nedelje smo pravili analizu krvi i sve je bilo odlicno a tako je bilo i pre tri nedelje .Tada su nam lekari rekli da moj sin moze da krene u skolu i da pije samo preparate za imunitet:IMUNOBOR,propolis i C-vitamin i da pazimo na zdravu ishranu.On je cesto umoram pa obicno legne i otspava preko dana.Juce ga je bolela glava a danas ima i temperaturu 38.Dala sam mu Paracetamol, istusirao se i sada ponovo spava.Sta moze ovo da bude?Nista drugo ne oseca.Molim Vas za savet.Pozdrav iz Sk.!
 
pre tri dana su se javili simptomi: otecen vrat (zlezde), umor, iscrpljenost, temperatura (do 38.5), totalni gubitak apetita, beli i veoma oteceni krajnici, tesko disanje nocu... Cak i povracanje dva puta.
Uradili smo krvnu sliku i ona je dodatno pojacala pretpostavku lekara da je u pitanju mononukleoza (povecani leukociti i atipicni limfociti). Pre nekih mesec dana dete je bilo u kontaktu sa drugim detetom koje ima mononukleozu.

Pitanje za dr je:
s obzirom da se radi o detetu od 3.5 godina, da li je neophodno raditi test na virus i sedimentaciju, i ako jeste, kada i da li na Infektivnoj ili privatno?
Ne bismo bas da je bodu, ako ne mora :(
Da li raditi ultrazvuk jetre i slezine?
Hvala!!!
 
Pozdrav za sve, poslednjih nedelju dana me jako bolela glava, vadila sam krv i sve je bilo oke. posle dva dana natekle su mi zlezde, tesko gutam. diskretno su mi uvecane jetra i slezina,tako da izgleda imam mononukleozu. Nemam temperaturu. Da li se moje stanje moze pogorsati, i da li cu moci sredinom avgusta da treniram jer se aktivno bavim odbojkom. hvala unapred
 
danas sam dobila nalaz od sina koji ima 4.5godina potvrdili su da ima mononukleozu i gnjojnu anginu grlo i krajnici su zagnjojeni on je u bolnici,molim nekog od doktora da mi objasni nesto vise o toj bolesti
 
O bolesti, pisano na prethodnim stranama, iscitajte temu od pocetka.
A deca su vec u periodu inkubacije ,kada je malisa bio infektivan bili u kontaktu, ne postoji nacin da sprecite infekciju ako do nje dodje.
 
a kako da znam kad je pocela.i sta spada u jetrenu dijetu kod nas do doktora na zaraznom je tesko doci a sestre svaka prica drugu pricu njemu je slazena otecena dok nalaz jetre nije strasan .zanima me smije li piti domace sokove bez konzervansa jagoda.zova.limun i.t.d dali moram kuhati voce ili moze svijeze. hvala vam za prethodne odgovore puno mi znace jer ja neznam nista od te bolesti
 
a kako da znam kad je pocela.i sta spada u jetrenu dijetu kod nas do doktora na zaraznom je tesko doci a sestre svaka prica drugu pricu njemu je slazena otecena dok nalaz jetre nije strasan .zanima me smije li piti domace sokove bez konzervansa jagoda.zova.limun i.t.d dali moram kuhati voce ili moze svijeze. hvala vam za prethodne odgovore puno mi znace jer ja neznam nista od te bolesti

Samo polako i bez panike.
On je dete, normalno ga hranite, nije on odrastao pa da kazemo ne ljuto, ne zacinjeno, ne alkohol...

Sveze voce i povrce, laganu hranu, bareni krompir,supice...sve ono sto bi mu inace davali.
Da miruje, i sve ce to proci.
 
kod nas je jako tesko doci do doktora da porazgovaras a u toku posjete vidim samo sestre a svaka raylicito prica. juce sestra mi rekla da mu donesem vocnu kasicu svjeze voce a danas druga kaze da to moram kuhati voce. a doktor mi nije nista rekao kad je pocela ikubacija zat vas maltretiram sa pitanjima ali djete pa moram znati nesto vise
 
maleni mi danas izgleda dosta bolje. sestra kaze da nema temperaturu danas,cvorici su mu dosta manji to sam odma primjetila ali krajnici su mu jos zagnjojeni.to sam i sama vidjela a sta vi mislite jeli jeli to napredak i sta sada slijedi
 
molim vas da mi kazete; Paul Bunnell 1:80, jetra i slezina normalne velicine, leukociti 10-15, monostikon test pozitivan, koliko je to ozbiljno i da li smem da putujem ili moram strogo da mirujm
 
ok, znam, ali u pitanju je mononukleoza po svim rezultatima, ali posto nju prate siptomi tipa uvecane zlezde, uvacana jetra ili slezina, temperatura, itd. ja nemam nista od toga, ali imam pozitivan test na mononukleozu, da li se radi o nekom blazem tipu ili su simptomi razliciti od osobe do osobe.
 

Back
Top