Lekovito bilje

"Nema neizlecivih bolesti,
ali uvek ima neizlecivih bolesnika".

Prirodna ima cudesnu moc nad covekom i koliko god se trudili da upoznamo njene cudi u zelji da stvorimo harminican zivot, cesto cinimo greske koje su suprotnosti sa njenim osnovnim principima. Trend modernog nacina zivota cesto iskucuje kontakt sa prirodom ili primenu lekovitog bilja, kao jednog od nacina uspostavljanja psiholoske i zdravstene ravnoteze.
Postoji stara drevna izreka dobrih lekara i farmaceuta: "Za dobro zdravlje potrebna je livada lekovitog bilja i bunar vode." Livada lekovitog bilja je veliki izvor zdravlja i sirovina jer od leko bilja možemo napraviti lepezu proizvoda za lečenje , negu kože i uživanje. Za kreatore i stvaraoce preparata na bazi leko bilja, šumskih plodova i prirodnih resursa veliki je izazov i inspiracija da livadu lekovitog bilja što vernije i izvornije stave u službu zdravlja i lepote savremenog čoveka. To se postiže velikim znanjem i ljubavlju prema prirodi. Prvi korak je svaku biljku nežno i pravovremeno ubrati, osušiti i pravilno čuvati da bi zadržala lekovita i aktivna svojstva kojom je priroda obdarila. Da bi se od prirodnih sirovina dobila kompozicija proizvoda mora se imati pored stručnog znanja i intiucija za harmoniju da bi se dobrom kombinacijom dobili čudesni biljni preparati.
Za čudesnu i blagotvornu moć lekovitog bilja i biljnih esencija znalo se još u drevnom Vavilonu i Egiptu. Aromatično lekovito bilje i etarsko ulje poznavali su Egipćani još pre 2000 godina i upotrebljavali ga za mirisanje odeće i tela, za čuvanje i aromatizaciju hrane i napitaka za lečenje, a najpoznatija primena je za balsamovanje faraona. To znači da se već hiljadama godina aromatično-lekovita bilja i biljna ulja koriste za kulinarstvo, kozmetiku, medicinu i kađenje - aroma lampe.


maticnjak.gif


............. nastavak sledi :wink:
Svaki komentar je dobrodosao!


Mogu sa punom odgovornošću da tvrdim, da mi je u strahovitim metrorargijama (odlivima), koji su trajali i trajali, ginekolog prepisivao hormonske terapije, prošla sam sve moguće kombinatorike, i na kraju mi je krajnje jednostavan dar prirode zvan HAJDUČKA TRAVA, tj. pripremljen čaj, koji sam pila tokom 3 nedelje, doneo ozdravljenje, Možda nekom pomogne i moje iskustvo, :super:
 

Back
Top