Hmmmmm

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Hello :)
Imam jedan problem ,ne znam koliko je bas ozbiljno ali cisto bih volela da se raspitam...
Naime od pre jedno 2 godine imam problema sa razbudjivanjem ujutro.Tacnije ponekad kad me naglo probude imam problema sa nekakvim blokadama.Tacnije desava mi se jednostavno da na trenutak sekunde blokiram,sve sto drzim u ruci npr mi ispada a cesto se srusim......kao da mi sve funkcije otkazu na delic sekunde....to ponekad traje i po sat vremena od ustajanja i uglavnom prodje tek ako ponovo legnem i zmurim jedno 15-ak min.Cesto blokadama prethodi lagano drhtanje.
Nisam na to obracala paznju jer se desavalo veoma retko ali u zadnje vreme je cesce ( ili sam samo umislila).Bila sam bolesna i imala sam problema sa usima i vrtoglavicom jakom .....medjutim lekar je rekao da je to bezopasno......
Moguce ali mene sve ovo malo plasi jer se to desava sve cesce a imam tek 18 godina......
 
wild_child:
Hello :)
Imam jedan problem ,ne znam koliko je bas ozbiljno ali cisto bih volela da se raspitam...
Naime od pre jedno 2 godine imam problema sa razbudjivanjem ujutro.Tacnije ponekad kad me naglo probude imam problema sa nekakvim blokadama.Tacnije desava mi se jednostavno da na trenutak sekunde blokiram,sve sto drzim u ruci npr mi ispada a cesto se srusim......kao da mi sve funkcije otkazu na delic sekunde....to ponekad traje i po sat vremena od ustajanja i uglavnom prodje tek ako ponovo legnem i zmurim jedno 15-ak min.Cesto blokadama prethodi lagano drhtanje.
Nisam na to obracala paznju jer se desavalo veoma retko ali u zadnje vreme je cesce ( ili sam samo umislila).Bila sam bolesna i imala sam problema sa usima i vrtoglavicom jakom .....medjutim lekar je rekao da je to bezopasno......
Moguce ali mene sve ovo malo plasi jer se to desava sve cesce a imam tek 18 godina......

Interesantan fenomen paralize pri budjenju kao i katalepsije (slabosti misica pri cemu covek moze da ispusti predmete koje drzi ili da padne zbog slabosti u nogama) javlja se u jos interesantnijem poremecaju sna koji se naziva narkolepisija. Da li ti imas jos neke simptome osim navedenih - ne znam, pa ne znam ni da li patis od narkolepsije (cesto zaspivanje tokom dana i u sred nekog posla, bez mogucnosti voljne kontrole zaspivanja, ponekad prividjanja slika, odnosno vidne hal;ucinacije koje traju veoma kratko itd) - ali bilo bi dobro da odes na pregled kod neurologa. Ako i patis od narkolepsije, sem sto je stanje veoma neugodno i ogranicavajuce u smislu voznje (ljudi cesto zaspe za volanom), ne radi se ni o cemu opasnom i u stvari je poremecen normalni ritam spavanja.
Ali naravno - toji problemi ne moraju uopste d abudu deo ove slike, nema dovoljno podataka da bi se ovako moglo ustanoviti o cemu se radi, pa bi najbolje bilo da se obratis neurologu, a zatim po potrebi psihijatru - specijalistima koji se bave ovakvim tipom problema.
Pozdrav.
 
Hvala na pomoci :)
Nemam problema sa snom niti sa bilo cim sto opisuje narkolepisiju.
Doduse primetila sam takodje da posle tih blokadica obavezno zaboravim gde sam krenula i uopste ne registrujem tj ne mogu da se prisetim necega sto mi je npr receno par sekundi pre blokade.
Ja sam naime vec bila kod lekara opste prakse i rekla sam mu sve sto i tebi medjutim rekla je da nema potrebe da mi daje bilo kakve upute jer nije ozbiljno najverovatnije.
Hvala
 
Ja ipak mislim da ima potrebe, ovako kako sad opisujes sta ti se desava, citajuci ponovo ono od pre, moram da te pitam d ali iko u tvojoj porodici ima ili je imao epilepsiju? Da li je iko neuroloski ili psihijatrijski od bilo cega lecen? Delimicno po tvom opisu tih blokada sa trenutnom amnezijom to malo lici na parcijalnu epilepsiju, ili tz. absens napade: blokada, i kasnije kratkotrajno nesecanje za dogadjaje pre, i u toku same krize. Trazi uput za neurologa i javi se na pregled da ti urade EEG glave i iskljuce ovu eventualnu mogucnost.
 

Back
Top