Schauma

Nisam lepo kazo, pa ti izmače ideja.
Uzmimo da je Isus postojao i da je baš bio božji sin i sve ostalo.
E sad, da se takav kakav je, rekosmo, bio, pojavio međ Jevrejima, a da nije činio čuda, već da se oslanjao samo na snagu reči i uticaja čistom prisutnošću, da li bi uopšte imao uspeha? Recimo, da li bi bila dosta Beseda na Maslinovoj gori, a bez isterivanja đavola?
 
to je moja shauma :D

5947_0_1301901569.jpg.small.jpg
 
Nisam lepo kazo, pa ti izmače ideja.
Uzmimo da je Isus postojao i da je baš bio božji sin i sve ostalo.
E sad, da se takav kakav je, rekosmo, bio, pojavio međ Jevrejima, a da nije činio čuda, već da se oslanjao samo na snagu reči i uticaja čistom prisutnošću, da li bi uopšte imao uspeha? Recimo, da li bi bila dosta Beseda na Maslinovoj gori, a bez isterivanja đavola?

Мислим да си сметнуо са ума припремни маркетинг у смислу Старог Завета.
Исус се надовезао на исти.
Са друге стране, да је показивао мање чуда, вероватно не би толико сметао управницима па би поживео дуже и поставио мање двосмислене основе. Али би изгубио на снази и полету, дефинитивно.
Мада, реално, када клинцу кажеш да ти оде по новине и цигарете, он се сигурно не врати са сличицама "Животињско царство" и хемијском оловком, зар не?
 
Pa jes. Imao je i Stari zavet svoj marketing. :lol:
Recimo Ilija koji je napravio onu gužvu sa sušom. Onda niko nije ukapirao da ga je žigalo koleno pred kišu, pa je tako imao prednost pred Valovim sveštenicima. :mrgreen:

I sad... Jel samo meni čudno da bog mora da poteže tehnike putujućih prodavaca nepoderivih čarapa i garantovanih lekova protiv šuljeva?
 
Pa jes. Imao je i Stari zavet svoj marketing. :lol:
Recimo Ilija koji je napravio onu gužvu sa sušom. Onda niko nije ukapirao da ga je žigalo koleno pred kišu, pa je tako imao prednost pred Valovim sveštenicima. :mrgreen:

I sad... Jel samo meni čudno da bog mora da poteže tehnike putujućih prodavaca nepoderivih čarapa i garantovanih lekova protiv šuljeva?
Знаш шта је мени чудно?
Да тумачиш Библију и делове из ње изврћеш онако како теби одговара и да од тога правиш основу своје мале представе хумористичког типа. Што није проблем уопште, док не почне пребацивање исте те методе верницима? Ако од њих тражиш да буквално и дословце стоје иза Библије, стани и ти са својим причицама иза дословно написаног.
Иначе, да, само је теби чудно. И фановима.
 
Знаш шта је мени чудно?
Да тумачиш Библију и делове из ње изврћеш онако како теби одговара и да од тога правиш основу своје мале представе хумористичког типа. Што није проблем уопште, док не почне пребацивање исте те методе верницима? Ако од њих тражиш да буквално и дословце стоје иза Библије, стани и ти са својим причицама иза дословно написаног.
Иначе, да, само је теби чудно. И фановима.

E?
Pa nije to isto. Ni ne može biti isto. Ja znam da su moje pričice izmišljene, a (neki) vernici ne znaju da su i njihove pričice izmišljene.
Ogromna je to razlika. z:shock:
 
E?
Pa nije to isto. Ni ne može biti isto. Ja znam da su moje pričice izmišljene, a (neki) vernici ne znaju da su i njihove pričice izmišljene.
Ogromna je to razlika. z:shock:

Интересантно је и да себи дајеш за право да твоје знање не сме да се подведе под сумњу али зато свачије туђе сме.
Ја, на пример, знам да ти чврсто верујеш у све што си овде написао, од речи до речи, буквално. Звучи ли то довољно смешно?
 
Baš to!
Originalna ideja bila mi je da predoložm diskusiju o reklamiranju religije, al me povukla pesnička sloboda. :D

Daklem, iskreno, to me je uvek kopkalo. Recimo, da li bi rišćanstvo opstalo da Isus nije umeo da pravi vino od vode, ili da ubedljivo isteruje đavole....

Upravo ta čuda, tj. dela nemoguća za činiti i nedokučiva običnim smrtnicima, grešnicima, dokaz su Božijeg delovanja, tj. moći Ljubavi.
 
Shauma ne moze biti prihvatljiva ako narusava slobodu izbora shampona.

Ova tema me podseti na onaj vic kad zvoni tel. americkom predsedniku
-Predsednice,Rusi se iskrcali na Mesec!
-Dobro.
Ponovo zvoni.
-Predsednice,Rusi farbaju Mesec u crveno.
-OK.
Ponovo.
-Rusi su ofarbali pola Meseca u crveno.
-Ok,kad ofarbaju ceo posaljite nasu ekipu da napise Coca-Cola.;)
 
Ogromna je razlika izmedju marketinga i misionarenja.
Cilj marketinga je privuci musterije zarad sticanja novcane dobiti.
Cilj misionarenja je da podelis sa drugima znanje koje ce i njemu doneti dobrobit.
Naravno,covek je kombinovao tehnike pa danas prosto ne znamo sta je jedno a sta drugo:roll:
 
Shauma ne moze biti prihvatljiva ako narusava slobodu izbora shampona.

Ova tema me podseti na onaj vic kad zvoni tel. americkom predsedniku
-Predsednice,Rusi se iskrcali na Mesec!
-Dobro.
Ponovo zvoni.
-Predsednice,Rusi farbaju Mesec u crveno.
-OK.
Ponovo.
-Rusi su ofarbali pola Meseca u crveno.
-Ok,kad ofarbaju ceo posaljite nasu ekipu da napise Coca-Cola.;)

А земунци дописали ситним словима "погон Земун"...
 
Ogromna je razlika izmedju marketinga i misionarenja.
Cilj marketinga je privuci musterije zarad sticanja novcane dobiti.
Cilj misionarenja je da podelis sa drugima znanje koje ce i njemu doneti dobrobit.
Naravno,covek je kombinovao tehnike pa danas prosto ne znamo sta je jedno a sta drugo:roll:

Problem je da stvari nikada nisu crno-bele, pa ni ova podela nije Nbaš sasvim tačna, niti je razlika tako ogromna.
Prvo, marketing ne mora biti usmeren direktno na sticanje zarade. Recimo, politički marketing ima za cilj promenu društvenog sistema što može dovesti do opšte dobrobiti.
Naravno, može i ne dovesti do opšte dobrobiti, što još više približava misionarenje i marketing, jer ni promena vere ne mora doneti dobrobit pojedincu, a svakako ne donosi opštu dobrobit, što se pokazalo bezbroj puta.

Zatim, misionari ne prenose znanje nego verovanje, odnosno uverenje. Po tome se ni malo ne razlikuju na primer od Marksa koji je bio čvrsto uveren da će svet biti bolji ako bude sledio njegovo učenje.

A inače, "božji marketing" je bio sumnjivo ograničen ljudskim sposobnostima.
Recimo, Mojsije je "dobio" zapovesti na kamenim pločama. Nije ih dobio kao holografske zapise na pustinjsom nebu.
Isus je na Lazarevom grobu rekao "sklonite kamen". Nije ga pomerio sam, što bi bio bolji dokaz od samog Lazara koji je ispuzao na svetlo dana, a da niko nije potvrdio da je zaista mrtav.
Voda se pretvorila u vino u buretu. Uz malo ljudske hemije ništa neobično. Božanski dokaz bi bio da se voda u bunaru pretvori u vino.

I tako... :)
 
Baš to!
Originalna ideja bila mi je da predoložm diskusiju o reklamiranju religije, al me povukla pesnička sloboda. :D
Daklem, iskreno, to me je uvek kopkalo. Recimo, da li bi rišćanstvo opstalo da Isus nije umeo da pravi vino od vode, ili da ubedljivo isteruje đavole....

не потцењуј снагу речи.. ето Мухамед је знао само да прича (мада му и те приче нису од неке вредности), а обмануо је целу Арабију.
 
Problem je da stvari nikada nisu crno-bele, pa ni ova podela nije Nbaš sasvim tačna, niti je razlika tako ogromna.
Prvo, marketing ne mora biti usmeren direktno na sticanje zarade. Recimo, politički marketing ima za cilj promenu društvenog sistema što može dovesti do opšte dobrobiti.
Naravno, može i ne dovesti do opšte dobrobiti, što još više približava misionarenje i marketing, jer ni promena vere ne mora doneti dobrobit pojedincu, a svakako ne donosi opštu dobrobit, što se pokazalo bezbroj puta.

Zatim, misionari ne prenose znanje nego verovanje, odnosno uverenje. Po tome se ni malo ne razlikuju na primer od Marksa koji je bio čvrsto uveren da će svet biti bolji ako bude sledio njegovo učenje.

A inače, "božji marketing" je bio sumnjivo ograničen ljudskim sposobnostima.
Recimo, Mojsije je "dobio" zapovesti na kamenim pločama. Nije ih dobio kao holografske zapise na pustinjsom nebu.
Isus je na Lazarevom grobu rekao "sklonite kamen". Nije ga pomerio sam, što bi bio bolji dokaz od samog Lazara koji je ispuzao na svetlo dana, a da niko nije potvrdio da je zaista mrtav.
Voda se pretvorila u vino u buretu. Uz malo ljudske hemije ništa neobično. Božanski dokaz bi bio da se voda u bunaru pretvori u vino.

I tako... :)
Ovo je cist marketing!:)
Namerno poistovecujes ta dva pojma radi bolje promocije svog proizvoda-ideje da je vera nesto namenjeno naivnima;)
Zapravo ovakav marketing je namenjen naivnima. Svoje vidjenje iznosis kao cinjenice.
Kao sto rekoh, covek je iskombinovao oba pojma,tako smo dobili kvazi misionarenje,tj,marketing.
P'S' Bas sam primetila da se politicari ne reklamiraju radi novca nego iz cisto etickih razloga :roll:
 
Poslednja izmena:
Ovo je cist marketing!:)
Namerno poistovecujes ta dva pojma radi bolje promocije svog proizvoda-ideje da je vera nesto namenjeno naivnima;)
Zapravo ovakav marketing je namenjen naivnima. Svoje vidjenje iznosis kao cinjenice.
Kao sto rekoh, covek je iskombinovao oba pojma,tako smo dobili kvazi misionarenje,tj,marketing.
P'S' Bas sam primetila da se politicari ne reklamiraju radi novca nego iz cisto etickih razloga :roll:
Svaki marketing je namenjen naivnima. :)
E sad, misionari prodaju snove o večnoj mladosti nakon smrti. Prodavci kozmetike prodaju snove o večnoj mladosti pre smrti.
S moje tačke gledišta to je tako beznačajna razlika da je ne vredi ni pominjati.
Imaš li ti nešto ubedljivije da razgraničiš ta dva isprepletana pojma, da se tako izrazim? :mrgreen:

(A kada razmišljaš o političarima, ne treba da kao uzorak uzimaš balkanske jajare. Jer političari koji nešto znače prvo su bili bogati i uticajni, pa su tek onda ušli u politiku, pri čemu im je pravi motiv moć, a ne novac.)
 

Back
Top