sirova hrana ili raw food

to kao kad ja svaki put kad se vratim iz srbije resim da mi bude sve kao pod konac ko kod mame,svekrve,kumova i ostale rodbine
i drzi me,nije da ne drzi
nekih 5 dana :lol:

xixixixixixi ;))))

nego sta mi se tu raspravljate o prokletom puteru :)
ja to svakako ne jedem
ne volim
od tih za grickanje volim samo seme bundeve i pistace, eventualno indijski orh
kikiriki jok
samim tim ni puter

i batalite tu raspravu jel prirodan il nije
ko hoce prirodan, taj ga sam napravi, u svom domu
ko ne razmislja o tome jel prirodan il nije kupi ga u marketu
(slicna prica kao sa sokom od paradajza, npr. )
 
Najgore mi je kad neko kaze da treba samo osluskivati svoj organizam i jesti sta ti se jede. Kad sam to radila, izgledala sam najgore, osecala se lose i psihicki i fizicki. Godinama sam vegetarijanka, ali pravila sam gresku sto nisam unosila proteine, plus sto su mi bazu ishrane cinili ugljeni hidrati. Dogurala sam do velikog procenta masnog tkiva u odnosu na misice, iako nisam bila debela. Sad sam promenila nacin ishrane, i dalje sam vegetarijanka, ali sad su mi dorucak i vecera visokoproteinski.
Sad ce poceti pljuvanje kad kazem da za dorucak i veceru pijem proteinski sejk (pravljen na bazi surutke i belanca) kombinovan sa mlekom (1.5 %), ovsenim mekinjama, dosta Ella sira i malo voca. To me dugo drzi sitom, a niskokaloricno i zdravo je. Misici su mi se oporavili, linija je bez greske, a osecam se fantasticno.
Dok sam bila na moru, nisam imala mogucnosti da se pridrzavam ovog rezima, jela sam opet sve nezdravo, a osecala sam lose. Cim sam se vratila, nastavila sam gde sam stala i osecaj je fenomenalan.
Sad cete reci: Pih, hemija... Nije hemija jer su proteini iz surutke i belanca, dakle najkvalitetniji.
 
Poslednja izmena:
Najgore mi je kad neko kaze da treba samo osluskivati svoj organizam i jesti sta ti se jede. Kad sam to radila, izgledala sam najgore, osecala se lose i psihicki i fizicki. Godinama sam vegetarijanka, ali pravila sam gresku sto nisam unosila proteine, plus sto su mi bazu ishrane cinili ugljeni hidrati. Dogurala sam do velikog procenta masnog tkiva u odnosu na misice, iako nisam bila debela. Sad sam promenila nacin ishrane, i dalje sam vegetarijanka, ali sad su mi dorucak i vecera visokoproteinski.
Sad ce poceti poljuvanje kad kazem da za dorucka i veceru pijem proteinski sejk (pravljen na bazi surutke i belanca) kombinovan sa mlekom (1.5 %), ovsenim mekinjama, dosta Ella sira i malo voca. To me dugo drzi sitom, a niskokaloricno i zdravo je. Misici su mi se oporavili, linija je bez greske, a osecam se fantasticno.
Dok sam bila na moru, nisam imala mogucnosti da se pridrzavam ovog rezima, jela sam opet sve nezdravo, a osecala sam lose. Cim sam se vratila, nastavila sam gde sam stala i osecaj je fenomenalan.
Sad cete reci: Pih, hemija... Nije hemija jer su proteini iz surutke i belanca, dakle najkvalitetniji.

Сад ће ти неки Џорџи објаснити како ништа животињског порекла није здраво ни квалитетно....;):mrgreen:
 
ОК, ти ипак боље знаш да ја никад ништа пресно нисам појела, и да без три сата динстања ништа не ставим у уста...:mrgreen:
А сходно томе боље од мене знаш шта је мом организму потребно и како функционише.... :roll:
Важи.:ok:

Pa evo kad se ovako izvlacis necim sto nije izgovoreno jasno je da si samo probala a ne samo to koristila i istrajala..uostalom i zasto bi
 
Pa evo kad se ovako izvlacis necim sto nije izgovoreno jasno je da si samo probala a ne samo to koristila i istrajala..uostalom i zasto bi

Јесте, сећам се једном ми је мама дала пресну шаргарепу....а једном сам у пролазу убрала трешње са дрвета и појела их тако пресне....:think:
 
Well done..sad mozes da nam drzis predavanje o presnoj hrani:super:

Не, нити то желим (за разлику од тебе, свезнајући створе! :p)
Али могу да знам шта одговара мом организму, а шта не...:p
Мис'м, за ове 4 и по деценије сам ваљда нешто научила о себи...:roll:.....или мислиш да сам чекала тебе да ми објасниш како функционише мој метаболизам?:roll: :lol::lol::lol:
 
haha kako bre sirova klopa samo..jeste vi normalni ???? niste majmuni nego ljudi..ljudi jedu kuvano i peceno i ukusno spremljeno q q sa vama.....mozete sutra da uginete da vas zgazi nesto ,posle ce vam biti zao sto niste pocepali burek jednom mesecno xaxaxa q qqqqqq
 
Pa ako uzmemo u obzir da prilikom termickog obradjivanja sirovog voca, povrca... izgubi se dosta minerala, vitamina... nekako mi sirova hrana deluje kao najzdravija opcija.
Ali, ona opet ima mana. Na povrsini, ma koliko prao voce,povrce ostane pesticida.
Nije pogodna za ljude koji imaju problema sa zelucem.
 
i sta, onda ga mazes na hleb?

pa ako volis, mozes da ga mazes i na hleb
ja vec napisah da ga ja licno ne jedem
ali znam da ga svako moze napraviti u svom domu
samo ubacis kikiriki u blender i meljes dok ne napravis puter od njega
ne treba nista dodavati

e sad, druga stvar je sto stvarno ne znam zasto ste se toliko zalepili za jebbeni puter
otvorite temu o puteru od kikrikija pa se raspravljajte u nedogled
ovde nek dodju ljudi koji zele da prokomentarisu sirovu hranu
 
Јесте, сећам се једном ми је мама дала пресну шаргарепу....а једном сам у пролазу убрала трешње са дрвета и појела их тако пресне....:think:
А што те мати дојила, наравно пресним млеком, то се не рачуна?!?
 

Back
Top