Pokupila virus na fb-u i sam se širi dalje :(

BihterICA

Početnik
Poruka
14
Pre neki dan sam otvorila neki link koji mi je drugarica poslala i tako pokupila neki virus na fb-u.
Sada fejs s mog profila prijateljima šalje poruke na engleskom i kada nisam prijavljena.
Prvo pošalje hi, how are you itd. a onda šalje i link preko kojeg sam i ja dobila virus.
Ugasila sam profil, ne znam kako da izbegnem neprijatnosti. Postoji li način da vratim svoj nalog ali da bude bez virusa?
Ako ima neko ko se razume u ovo bila bih mu jako zahvalna :(
 
Kod njih na serveru, virus moze da postoji samo u obliku aplikacije.Samostalno, na nalogu - NE! Znaci, ili ti je na kompu, ili na aplikaciji....reci mu: " sta se bre siris!?" :)

:lol:
Onda je na aplikaciji...
Od kad sam ga pokupila, na mom kompu ne mogu da otvorim fejs. Ostali sajtovi mogu, ali jaaako sporo i internet mi zapucava od tad. To me ne brine toliko, zvaću majstora da to reši...
Međutim, ove poruke na engleskom fejs šalje iako nisam ulogovana... Sad sam kod drugarice na kompu, uđem na svoj fejs i on opet šalje te poruke i linkove :D
 
:lol:
Onda je na aplikaciji...
Od kad sam ga pokupila, na mom kompu ne mogu da otvorim fejs. Ostali sajtovi mogu, ali jaaako sporo i internet mi zapucava od tad. To me ne brine toliko, zvaću majstora da to reši...
Međutim, ove poruke na engleskom fejs šalje iako nisam ulogovana... Sad sam kod drugarice na kompu, uđem na svoj fejs i on opet šalje te poruke i linkove :D
Moj komp nije radio duze vreme, a u tom periodu su kvarni mejlovi s moje adrese ipak ishli na sve dostupne adrese, sami se generishu i shalju.
 
:lol:
Onda je na aplikaciji...
Od kad sam ga pokupila, na mom kompu ne mogu da otvorim fejs. Ostali sajtovi mogu, ali jaaako sporo i internet mi zapucava od tad. To me ne brine toliko, zvaću majstora da to reši...
Međutim, ove poruke na engleskom fejs šalje iako nisam ulogovana... Sad sam kod drugarice na kompu, uđem na svoj fejs i on opet šalje te poruke i linkove :D


SLANJE PORUKA SE ODVIJA PO KOMANDI SA RACUNARA U MOMENTU LOGOVANJA...

Pa pomoću antivirusa. Pogledaj onu poruku gore... Obično ljudi koriste krš programe i misle da su dobro zaštićeni. Dakle, batali aviru, avast, nod i ostalo smeće i stavi COMODO. Ja već godinama nemam nikakvih problema sa malicioznim softwerom.

Ili bar ne utice na rad tvog kompa...a prosecan korisnik ima po 10-12 kojekakvih "zivotinjica"....samo nekim mu smetaju, neki ne...probaj sa Spybotom da precesljas komp...iznenadices se! :)
 
Uh sto se tice tog virusa, niko ne zna da ga otkloni, procitao sam desetine postova na raznim forumima i sajtovima, cak i na face-u ima nekoliko grupa u vezi toga, i svi jedno te isto ponavljaju! Tako da po njima, skeniraj racunar sa programom Malwarebytes, koji mozes besplatno da skines ovde: www.malwarebytes.org, probaj i program SpyBot: http://www.safer-networking.org, mada po mojoj logici taj virus nije na tvom racunaru nego se krece direktno po serveru, i nema sanse da ga se otarasis dog ga FACEBOOK sam ne izbaci! :)
 
imaš neku češku univerzitetsku grušu koja ispituje antivirusne programe. Matousec. Kontam da su nezavisni jer su ladnjaka neke finansijski jake AV programe ocenili kao potpuni promašaj. A prvih 4-5 na listi, ni ja nisam čuo za njih. Pa sam krenuo da ih isprobavam, međutim comodo mi se iz prve dopao jer parira Kasperskom po kvalitetu (čak je i bolji) a i freeware verzija je sasvim dobra.Kasperski me uguši sa onim trial resetom na svakih mesec dana.

Avast sam imao neko vreme, pa sam napasirao koječega i obrisao ga. Aviru sam takođe video na delu. Trash.

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Moje iskustvo ide prilično paralelno sa ovom listom.
 
Naravoucenije: nije vazno koji antivirus koristis, vec gde "surfujes"...:rotf:

E ***, pa ja sam to pokupio kad sam kontaktirao adresu koju je neki inzenjer ostavio uz njegov naucni rad. Vratio mi se mejl da mu moja poshta nije poslata i od tada u tom obliku se salju mejlovi na sve adrese s kojima sam bio u kontaktu, cak i na moju sopstvenu, dodje mi mejl da sam sebi nisam poslao neki navodni mejl, a kad se otvori unutra je neki link, kao neka reklama.
 

Back
Top