alergija-strah

mdusan

Početnik
Poruka
8
Imam problem koji je sada više pshički nego bilo šta drugo. Navodno sam kao dete imao alergiju na penicilin (plikovi po telu posle oralnog unosa). Od tada mi samo daju baktrim i izbegavaju i cefalosporine. Pre par godina sam imao nekih zdravsvenih problema i mnogi lekari su sumljali na alergiju. Radjen mi je test na inhalatorne alergene i svi su O sem histamina 6 Rekli su da je to OK ali da moram biti jako oprezan. To je kod mene storilo toliki strah da sam skoro doživeo panični napad kada sam trebao da primi anasteziju kod zubara. Od antibiotika sam pio Bactrim, Eritiromicin i dovicin i primo inekcije linkocila. Sada treba da pijem hemomicin zbog upale grla i bronhitisa i kada sam pročitao upozorenja u kutiji strah se vratio. Da li je opravdan? Stalno tešim sebe sa time da su antibiotici stvarno opasni ne bi ih koristili ali...
 
Nisu antibiotici toliko strasni, to znaci imao si alergiju na penicilin...ok, neces ih vise nikad primati i gotovo.
Najbolje resenje za osobe alergicne na penicilin je uzimanje antibiotika iz grupe makrolida, upravo eritromicin i hemomycin koji spominjes.
Sto se tice onoga sto pise na uputstvu...nemoj to citati :) , to ti je jedini savet.
Postoje pravila oko izbijanja alergija na lekova, pre svega antibiotike...kod osoba alergicnih na penicilin treba biti oprezan za sulfonamidima i cefalosporinima, makrolidi i tetraciklini su sigurni za upotrebu.
Sto se tice anestezije kod zubara samo navedi stomatologu podatak da si alergican na penicilin i on ce ti dati odgovarajucu anesteziju.
 
dr:
Nisu antibiotici toliko strasni, to znaci imao si alergiju na penicilin...ok, neces ih vise nikad primati i gotovo.
Najbolje resenje za osobe alergicne na penicilin je uzimanje antibiotika iz grupe makrolida, upravo eritromicin i hemomycin koji spominjes.
Sto se tice onoga sto pise na uputstvu...nemoj to citati :) , to ti je jedini savet.
Postoje pravila oko izbijanja alergija na lekova, pre svega antibiotike...kod osoba alergicnih na penicilin treba biti oprezan za sulfonamidima i cefalosporinima, makrolidi i tetraciklini su sigurni za upotrebu.
Sto se tice anestezije kod zubara samo navedi stomatologu podatak da si alergican na penicilin i on ce ti dati odgovarajucu anesteziju.
Hvala na odgovoru :D Možete li i da mi pojasnite rezultate alergo testa šta to znači histamin 6 i da li vredi ići na neki alegotest koji se radi pomoću nekih elektroda i merenja biostruja
 
To znaci da si alergican, imas sklonost ka alergiji ali sva sreca nisi alergican na polen, hranu, dim,prasinu...
Samo penicilin.
Udri brigu na veselje i opusti se.
 
ja takodje imam sve testove uredne jedino mi je histamin 6 sta to uopste zanaci cega treba da se klonim i sra da koristim Inace su mi utvrdili neku kao blazu asmu a meni neodgovara nista od pumpisa ni berodual ni seretide pa sad misle da su mi iziritirani nervi u grlu jer mi otice jezik.Nista mi nije jasno skroz su me zapetljali i napravili haos u glavi molim vas da mi sve ovo neko razjasni i uputi na pravo mesto.Unapred zahvalna
 
Prvo pogledaj temu kako se postavlja pitanje(godine, prethodna anamneza...nismo vidoviti).
Drugo, ako si iz NS imas dve odlicne ustanove koje se bave pulmologijom, dispanzer u Majevickoj i Institut za plucne bolesti u Sr. Kamenici gde postoji alergoloska ambulanta sa odlicnim lekarima, ne zna se koji se bolji.
Prema tome ne znam ko je sta zapetljao i sta ti nije jasno.
 

Back
Top