Polazak u predskolsko

Počinje pomalo da mi ide na živce ta priča sa "decom koja automatski prestaju da se igraju ako slučajno umeju da pišu i čitaju". Da li su vaša deca kada bi naučila čitanje i pisanje stvarno odjednom postajala zombi roboti koji kada završe domaći samo sede i gledaju u zid?
 
Počinje pomalo da mi ide na živce ta priča sa "decom koja automatski prestaju da se igraju ako slučajno umeju da pišu i čitaju". Da li su vaša deca kada bi naučila čitanje i pisanje stvarno odjednom postajala zombi roboti koji kada završe domaći samo sede i gledaju u zid?

Osamostaljivanje je deo odrastanja,stim da roditelj i dalje poklanja paznju svom detetu dok je zivo.Samo ta paznja prelazi na drugi,treci nivo.
 
Počinje pomalo da mi ide na živce ta priča sa "decom koja automatski prestaju da se igraju ako slučajno umeju da pišu i čitaju". Da li su vaša deca kada bi naučila čitanje i pisanje stvarno odjednom postajala zombi roboti koji kada završe domaći samo sede i gledaju u zid?

Jukie, nije isto ako znaju da pišu i čitaju i ako moraju svaki dan da sede po nekoliko časova u školi i da rade domaće zadatke kući. To su nametnute obaveze, to više nije igra. Kroz igru kući nauče da čitaju i pišu, kada su oni spremni, tempom kojim oni žele i koliko su zainteresovani. Škola je posao za male ljude.
 
Počinje pomalo da mi ide na živce ta priča sa "decom koja automatski prestaju da se igraju ako slučajno umeju da pišu i čitaju". Da li su vaša deca kada bi naučila čitanje i pisanje stvarno odjednom postajala zombi roboti koji kada završe domaći samo sede i gledaju u zid?

Izvini .. ali budimo realni i zapitajmo se koliko danas teži torba prvašića?
 
Nisam mislio da deca treba da se igraju na časovima, nego da deca ne prestaju automatski IKAKO da se igraju kada nauče da čitaju i pišu. Valjda? Mislio sam da se igraju na odmorima i kada iz škole dođu kući i vikendom i na raspustu.
I ne znam kakve veze ima težina torbe sa tim da li će se dete igrati kada jednom dođe kući iz škole. Meni je mama nosila torbu koja je bila puna kao i ova današnja.
 
kKko nema veze ? Male školarce muce sa miljun radnih bilježnica iz samo jednog predmeta? Čemu?
Ane vide sramotu u svom sustavu za uzraste 8 razreda i nedostatak predmeta kao što je - sexologija ?

Ocu ukazat na ovo .. filaju dicu s necim na 10 nacina ..a nama je bio dovoljan samo jedan . Da li su pametniji? Školovaniji?
Jok.. dite danas nema vrimena za igru od izvanškolskih aktivnosti,vakih nakih..
Zašto ga ne pustit da do svoje ebene 6 godine osica samo igru na svoj nacin..
Okej..da uci kroz igru..al prisiljavat dite da nauci pisat i ostale pizdarije prije 1 razreda mi je naprosto prestrašno..
A da ne govorim o tome kako učiteljice prvog razreda gledaju na to..
Pola dice im dođe sa znanjem 10 slova..pola sa nijednim..i aj sad ti kvalitetno održi zanimaciju svih tih ucenika ?M?
 
@Jukie
Moram da stanem u njegovu odbranu. Thumbs up za ono sto je rekao ovde.

Alo, narode, deca u skoli skoro da nista ni ne rade, a kamoli kod kuce. Samo landraju i teraju svoju politiku. Ja, kao aktuelni ucenik jedne skole, reci cu da ima zilion profesora kod kojih se ne ostvaruje ni 50% planiranog gradiva i programa. Deca se danas maze i paze, postedjuju, oslobadjaju svega i svacega, a samo im jos mesta za igru fali! Da znas da su puni znanja i nacisto pretrpani!
Uostalom, ima zemalja u kojima se u skolu krece sa 6 godina. Sta sad, ta deca se prevremno teraju citati i pisati?! Jadni oni! Zasto bi, dragi Boze, neko dete pozelelo da nauci po koje slovo?! Strasno!
To sa skolskim torbama je potpuno druga prica. To nose prvih par godinica, a onda u skolu dolaze sa jednom sveskom i izjandjalim ruksakom. Pronadji mi srednjoskolca koji sve knjige i beleznice uredno i redovno donosi i koristi u skoli?! Corava posla.
 
kKko nema veze ? Male školarce muce sa miljun radnih bilježnica iz samo jednog predmeta? Čemu?
Ocu ukazat na ovo .. filaju dicu s necim na 10 nacina ..a nama je bio dovoljan samo jedan .
Ne znam kako je bilo kad si ti išla u školu, ali mi smo početkom 80-tih imali školsku svesku iz matematike, domaću svesku iz matematike, školsku svesku iz jezika (tada je bio srpskohrvatski), domaću svesku iz jezika, posebnu svesku samo za lektiru, svesku za poznavanje prirode i društva, svesku za muzičko (gde smo zapisivali pesmice), bukvar, čitanku, gramatiku, knjigu iz matematike, radnu svesku iz matematike, rusku matematiku (mala knjiga kao Veneova zbirka sa zadacima za prvi razred), knjigu iz poznavanja prirode i društva, lektire sve redom, pribor za likovno (vodene boje i/ili tempere od polugodišta prvog razreda, blok, četkice, posude za vodu, mušemu da ne uflekamo klupu) i morali smo da pišemo nalivperom u PRVOM razredu, sa sve menjanjem patrona sa mastilom i uflekavanjem sebe, i 80 odsto gradiva iz jezika je (1980.) bilo na temu NOB-a (2.svetski rat) i mladih pionira koji su život dali za slobodu i slični horori za decu od 7 godina.
 
I meni pola zivota prodje s cika-Veneom, a sad me zahebu na pijaci. Al bar ne moram o NOB-u da pricam. Povlascena sam. Inace, ja mojim djacima sam rekla da mogu opusteno u istu svesku da pisu. Oni su sami odabrali da vuku 1 za skolski, 2 za domaci rad. Meni je bitno da odrade, da li ce to biti u 3 sveske, ili u 1, ni ne razmisljam
 
Poslednja izmena:

Back
Top