MENOPAUZA

А Примолут-Нор си пила због изазивања менструације или ...?
Мораш дати неки прецизнији податак, не можемо да нагађамо. ;)
 
evo ovako.Primolut nor sam pila zbog izazaivanja menstruacije.tri meseca po 10 dana.receno mi je da imam policisticnejajnike.ali kasnije se ispostavilo da to nije tacno.radila sam i hormone u drugom danu ciklusa i rezultat je sledeci
FSH-------36.9
LH----------22.2
ESTRADIOL--------111.7
PROGESTERON-------0.59
posto sam i psle tog menzisa dobila jos jednom posle 28 dana sve je bilo ok.medjutim menzis kasni opet.a ne bi da se zajebavam hormonima vise::dash::dash:
sta dalje-----ima li neki cajevi nesto aman
 
Ок, значи у питању је дијагноза полицистичних јајника. ;)

Види, код полицистичних ј., верујем да знаш и сама, менструација једноставно изостаје. Код неких жена мање, код неких више.
И једини начин да се среди циклус су хормони, на жалост. :(

Ја за алтернативно медицинско средство не знам.
 
Извини, превидела сам. :)

Преа хормонима, ради се о уласку у менопаузу.... јесу ли ди дијагностиковали улазак у менопаузу? Децидно ти то рекли?
 
ne nisu.saltaju me.ali mi mirise na to.Evo vec drugi mesec ne dobijam.ne znam sta da radim.Imam i nemire i bole me zglobovi o grudima da ne pricam.a od hormona me strah.kazu da jedno lece a drugo kvare.Ima li izlaza iz svega ovoga
 
То што улазиш у менопаузу не треба да те брине (осим ако си планирала бебу).
Менопауза се све више помера ка тридесетим годинама, на жалост.
А сам иритабилни колон указује да имаш неке проблеме, стресове које очито не умеш сама да профилтрираш. зато треба да одеш код психолога или психијатра да посразговараш са њим о томе. ;)
 
nisam zadnjih godinu dana al moracu opet.Moja beba ima cetrnaest godina tako da to ne planiram samo zelim da se osetim normalnom i da funkcionisem bez nekog bola.jedan normalan dan zelim eto to je to
 
Онда је добро. Трагедија је кад жене хоће бебу, а менопауза закуцала на врата. :(
А за те душевне тегобе и патњу, заиста, психијатри могу много да помогну, да усмере, да разјасне ствари које су нам у глави магловите, да нас науче да превазилазимо душевну бол и патњу.
 
Ovo je divno što žene nemaju nikakve probleme pa ova tema ima samo toliko postova.Ili postoji još negde slična tema, a ja je nisam našla. Pošto je ova nova, a ne vidim da je premeštena niti zaključana, pretpostavljam da je u redu da pišem ovde. U protivnom, neko će me valjda uputiti gde treba.
Evo ovako stvari stoje kod mene. Imam 46 godina i od marta nemam menstruaciju. Pre toga je dve godine bila neredovna sa različitim dužinama ciklusa, ali uglavnom nije mi izostala duze od dva meseca. Do tog marta. Upravo nekako u to vreme sam i bila kod ginekologa na redovnom pregledu i požalila se na druge simptome. Valunzi dodju i prodju, to me ne muči. Nije prijatno, ali da se preživeti. Ono što me više zabrinjava je to što je pritisak počeo da mi varira. Od nekad sasvim niskog 90 sa 60, ja doteram ponekad do 170 sa 110. I to sam sasvim slučajno saznala jer su mi jednom u apoteci izmerili u cilju promocije aparata za merenje pritiska. Nije meni bilo ništa bolje ili gore, više su me koleginice uplašile kad sam im rekla, kako to nije normalno i da treba da idem da uradim analize. Medjutim moj ginekolog na moje pitanje može li i to da bude jedna od pojava u menopauzi, kaže da može. I onda mi je preporučila Oestrofakt, fitoestrogen na bazi crvene deteline. Niti mi je ona ponudila hormone, niti bih ih ja prihvatila.
E sad, zanima me da li je to neko uzimao i kakva su iskustva?
Našla sam i temu iz 2007. godine baš pod tim nazivom, ali tamo nema ima samo suva teorija, šta i kako treba (što je u svakom slučaju korisno), ali nema nikakvih ličnih iskustava koja mene prvenstveno zanimaju.
Malo me zbunilo, da se tako izrazim, što se to uzima 25 dana, pa se onda 5 dana pravi pauza. Kao antibebi pilule!
Nisam ni znala koje sve simptome imam dok na leku nisam pročitala da "otklanja simptome menopauze: jačinu i učestalost valunga, pojačano znojenje, bol u kostima i zglobovima, anksioznost, nesanicu, depresiju i glavobolju". Imam ih sve
 
Ovo je divno što žene nemaju nikakve probleme pa ova tema ima samo toliko postova.Ili postoji još negde slična tema, a ja je nisam našla. Pošto je ova nova, a ne vidim da je premeštena niti zaključana, pretpostavljam da je u redu da pišem ovde. U protivnom, neko će me valjda uputiti gde treba.
Evo ovako stvari stoje kod mene. Imam 46 godina i od marta nemam menstruaciju. Pre toga je dve godine bila neredovna sa različitim dužinama ciklusa, ali uglavnom nije mi izostala duze od dva meseca. Do tog marta. Upravo nekako u to vreme sam i bila kod ginekologa na redovnom pregledu i požalila se na druge simptome. Valunzi dodju i prodju, to me ne muči. Nije prijatno, ali da se preživeti. Ono što me više zabrinjava je to što je pritisak počeo da mi varira. Od nekad sasvim niskog 90 sa 60, ja doteram ponekad do 170 sa 110. I to sam sasvim slučajno saznala jer su mi jednom u apoteci izmerili u cilju promocije aparata za merenje pritiska. Nije meni bilo ništa bolje ili gore, više su me koleginice uplašile kad sam im rekla, kako to nije normalno i da treba da idem da uradim analize. Medjutim moj ginekolog na moje pitanje može li i to da bude jedna od pojava u menopauzi, kaže da može. I onda mi je preporučila Oestrofakt, fitoestrogen na bazi crvene deteline. Niti mi je ona ponudila hormone, niti bih ih ja prihvatila.
E sad, zanima me da li je to neko uzimao i kakva su iskustva?
Našla sam i temu iz 2007. godine baš pod tim nazivom, ali tamo nema ima samo suva teorija, šta i kako treba (što je u svakom slučaju korisno), ali nema nikakvih ličnih iskustava koja mene prvenstveno zanimaju.
Malo me zbunilo, da se tako izrazim, što se to uzima 25 dana, pa se onda 5 dana pravi pauza. Kao antibebi pilule!
Nisam ni znala koje sve simptome imam dok na leku nisam pročitala da "otklanja simptome menopauze: jačinu i učestalost valunga, pojačano znojenje, bol u kostima i zglobovima, anksioznost, nesanicu, depresiju i glavobolju". Imam ih sve

Да, због пада естрогена, преписују се таблете које се пију само у том једном периоду док не уђеш коначно у менопаузу.
Задатак им је да надоместе тај пад естрогена на који организам реагује валунзима, боловима, нервозом, депресију, па и те скокове притиска.

Да сам на твом месту, ја бих притисак и уз ту терапију пратила. Јер не можемо знати да ли скаче због уласка у менопаузу или си једноставно постала кандидат за кардиолога. ;)
 
Да, због пада естрогена, преписују се таблете које се пију само у том једном периоду док не уђеш коначно у менопаузу.
Задатак им је да надоместе тај пад естрогена на који организам реагује валунзима, боловима, нервозом, депресију, па и те скокове притиска.

Да сам на твом месту, ја бих притисак и уз ту терапију пратила. Јер не можемо знати да ли скаче због уласка у менопаузу или си једноставно постала кандидат за кардиолога. ;)

Pratiću, naručila sam aparat za merenje pritiska. Sada ga nemam, a kad mi stigne onda ću verovatno da merim pritisak svaki čas i da se sekiram ćim se promeni. Znači da počnem da pijem te pilule. Jel ima to neko preporučeno vreme? Mislim, nekoliko meseci, treba li praviti pauzu. Baš nešto nisam oduševljena da počnem uzimam tako neku redovnu terapiju.
 
Оне се пију док крварење не престане. То може бити годину дана, пар месеци...
У принципу, пију се све време, али ти можеш да правиш паузе на свака три месеца или како ти одговара. Немају неке нежељене ефекте ако се нагло престану узимати, осим враћања тегоба које имаш. Псаветуј се с гинекологом или ендокринологом. ;) Можд ће имати да ти препоруче неки бољи препарат.
А притисак ти је довољно да мериш само једном дневно, до два пута. Ујутру кад се устанеш и расаниш. Нема разлога за стрес и нервирање. ;) Тако ћеш само да подижеш притисак. :)
 
Meni je krvarenje prestalo, ako se posle 5 meseci izostanka tako smatra. Svesna sam da može da se pojavi opet. A taj oestrofakt mi je ginekolog preporučio, tako da računam da ne moram da se konsultujem još sa nekim. Krenuću pa ću da vidim ima li nekih rezultata.
 
Meni je krvarenje prestalo, ako se posle 5 meseci izostanka tako smatra. Svesna sam da može da se pojavi opet. A taj oestrofakt mi je ginekolog preporučio, tako da računam da ne moram da se konsultujem još sa nekim. Krenuću pa ću da vidim ima li nekih rezultata.

Ок, питај гинеколога колико дуго ћеш морати да их пијеш. Јер то је заиста индивидуална процена. Није код сваке жене исто. :)
Али знам да женама заиста буду отклоњене тегобе.
Нисам присталица узимања хормона, али код менопаузе заиста јесам јер знам да пратећи ефекти исте могу бити екстремно неугодни.
 
Uzela danas uz doručak prvu. Pošto piše da se uzima uz jelo. Popiću tu kutiju, pa ću da vidim. Znači, ako mi vidim da mi pomažu, nastaviću. Mogu da očekujem da se za tih prvih 25 dana pokaze efekat?
 

Back
Top