pomoc oko rasta...

stewa96

Zainteresovan član
Poruka
151
Pozz svima . Ja sam 96 godiste i visok sam 169cm ... Zelim da znam dali je to normalna visina za moj uzrast i ako nije koja je prosecna... Voleo bih i jos da znam dali mleko pomaze u rastu i ako ne sta onda pomaze ( dali neke vezbe , neki lekovi - i koji)
. Hvala svima unapred... Molio bi neke strucne odgovore!
 
znaci sve zavi od genetike ? a mleko pomaze u rastanju?

To je obicna visina,a i rasces jos.Radi ono sto se vezba u kosarci,uhvatis se za neko vratilo i visis heh.Ne zezam se.Pitaj nekog ko trenira basket.
Eventualno moze biti hormonski poremecaj,ako i dalje ne budes rastao ,ali o tome jedino da uzmes uput kod lekara ote prakse za specijalistu endokrinologa
 
Pozz svima . Ja sam 96 godiste i visok sam 169cm ... Zelim da znam dali je to normalna visina za moj uzrast i ako nije koja je prosecna... Voleo bih i jos da znam dali mleko pomaze u rastu i ako ne sta onda pomaze ( dali neke vezbe , neki lekovi - i koji)
. Hvala svima unapred... Molio bi neke strucne odgovore!

Па висина ти је испод просека.
Никакви лекови.
Брате пиј млеко и чекај!!!
 
Па висина ти је испод просека.
Никакви лекови.
Брате пиј млеко и чекај!!!

Pa ja sam po završetku osnovne škole bio visok 164cm. Sada kada sam već student visok sam 180cm. Tako da mali ništa se ne brini, ima tu i do genetike, ali sve u svemu hrani se zdravo, i bavi se nekim sportom, to ti toplo preporučujem. Pozdrav :bye:
 
Rast zavisi od genetike i skoro iskljucivo samo od genetike, mislim da je uticaj genetike na rast oko 97-99posto, sve ostalo se deli na milion drugih faktora. Dakle pravilna ishrana, rezim sna i jave, fizicke aktivnosti, uticaja spoljasne sredine. Osim toga, tvoja visina nije ispod prosecna, a jos ces na to najverovatnije izvuci koji santimetar visine. U Bg-u se moze raditi procena konacne visine, mislim da nije nesto skupo 3000-5000din, procedura prilicno jednostavna. Treba ti rendgenski snimak leve sake, to se posle nosi kod lekara, koji na osnovu tabela procenta osifikacije izracunava kolika ce najverovatnije biti tvoja konacna visina. Metod je prilicno pouzdan i tacan, i ne radi se o nadrilekarstvu. U krajnjem imas kljucne reci u ovom postu, pa proguglaj. Sa druge strane sto se tice upotrebe lekova, treba se obratiti endokrinologu, mada mislim da niko ne bi pristao da ti daje hormonske terapije, jer nisi visok ispod proseka. I takodje ti ja NIKAKO ne bih preporucio da se rokas lekovima koji nisu ni malo za salu, zarad mogucih par santimetara visine koje bi mogao dobiti. Takodje, sto se tice prognoze konacne visine, uz pomoc rendgenskog snimka sake, to ti nece pomoci da porastes, samo ce ti otkloniti odredjene nedoumice.
Da sumiram, uzivaj u zivotu i ne nerviraj se, lose utice na lepotu :)
 

Back
Top