pomoc oko rasta...
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: pomoc oko rasta...

Zainteresovan član stewa96 (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Podrazumevano pomoc oko rasta...

Pozz svima . Ja sam 96 godiste i visok sam 169cm ... Zelim da znam dali je to normalna visina za moj uzrast i ako nije koja je prosecna... Voleo bih i jos da znam dali mleko pomaze u rastu i ako ne sta onda pomaze ( dali neke vezbe , neki lekovi - i koji)
    . Hvala svima unapred... Molio bi neke strucne odgovore!

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5400

Podrazumevano Re: pomoc oko rasta...

Kakvi bre lekovi aj ne lupaj..normalno da ces piti mleko i hraniti se zdravo pa sta ti bog i genetika da..sta ti mislis da su svi oni mali glupi ili nisu imali net inace bi bili kosarkasi
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zainteresovan član stewa96 (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

znaci sve zavi od genetike ? a mleko pomaze u rastanju?

Legenda markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Citat Original postavio stewa96 Pogledaj poruku
    Klacujum ti pomaze u izgradjni kostiju ako nisi unosio dovoljne kolicine istog ko mali onda mozes da imas problema. A nemam pojma sto frkises. Imas 170cm visinu i 15god, narasces jos jedno 8cm dok ne zavrsis srednju i to je to ( mozda malo vise )...
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Početnik
    Učlanjen
    15.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je obicna visina,a i rasces jos.Radi ono sto se vezba u kosarci,uhvatis se za neko vratilo i visis heh.Ne zezam se.Pitaj nekog ko trenira basket.
    Eventualno moze biti hormonski poremecaj,ako i dalje ne budes rastao ,ali o tome jedino da uzmes uput kod lekara ote prakse za specijalistu endokrinologa

Aktivan član serdja (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Pozz svima . Ja sam 96 godiste i visok sam 169cm ... Zelim da znam dali je to normalna visina za moj uzrast i ako nije koja je prosecna... Voleo bih i jos da znam dali mleko pomaze u rastu i ako ne sta onda pomaze ( dali neke vezbe , neki lekovi - i koji)
    . Hvala svima unapred... Molio bi neke strucne odgovore!
    Па висина ти је испод просека.
    Никакви лекови.
    Брате пиј млеко и чекај!!!

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio serdja Pogledaj poruku
    Па висина ти је испод просека.
    Никакви лекови.
    Брате пиј млеко и чекај!!!
    Pa ja sam po završetku osnovne škole bio visok 164cm. Sada kada sam već student visok sam 180cm. Tako da mali ništa se ne brini, ima tu i do genetike, ali sve u svemu hrani se zdravo, i bavi se nekim sportom, to ti toplo preporučujem. Pozdrav
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Primećen član
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Rast zavisi od genetike i skoro iskljucivo samo od genetike, mislim da je uticaj genetike na rast oko 97-99posto, sve ostalo se deli na milion drugih faktora. Dakle pravilna ishrana, rezim sna i jave, fizicke aktivnosti, uticaja spoljasne sredine. Osim toga, tvoja visina nije ispod prosecna, a jos ces na to najverovatnije izvuci koji santimetar visine. U Bg-u se moze raditi procena konacne visine, mislim da nije nesto skupo 3000-5000din, procedura prilicno jednostavna. Treba ti rendgenski snimak leve sake, to se posle nosi kod lekara, koji na osnovu tabela procenta osifikacije izracunava kolika ce najverovatnije biti tvoja konacna visina. Metod je prilicno pouzdan i tacan, i ne radi se o nadrilekarstvu. U krajnjem imas kljucne reci u ovom postu, pa proguglaj. Sa druge strane sto se tice upotrebe lekova, treba se obratiti endokrinologu, mada mislim da niko ne bi pristao da ti daje hormonske terapije, jer nisi visok ispod proseka. I takodje ti ja NIKAKO ne bih preporucio da se rokas lekovima koji nisu ni malo za salu, zarad mogucih par santimetara visine koje bi mogao dobiti. Takodje, sto se tice prognoze konacne visine, uz pomoc rendgenskog snimka sake, to ti nece pomoci da porastes, samo ce ti otkloniti odredjene nedoumice.
    Da sumiram, uzivaj u zivotu i ne nerviraj se, lose utice na lepotu

Slične teme

1. pomoc oko rodjendana
    Autor **case-problem**sneza u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.05.2009., 15:07
  2. pomoc oko worda...
    Autor absonic u forumu Softver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 26.10.2003., 23:15
  3. pomoc oko izbora CD pisača
    Autor vujke u forumu Hardver