Transfer u Operi 8

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

shone83

Zainteresovan član
Poruka
474
našao sam slične ovakve teme ali sam otvorio novu jer imam još nekih pitanja.

imam velikih problema sa tranferom, ne samo sa ovom verzijom opere već i sa prethodnim (7.54). jednostavno, kad prekinem rad i zaželim da nastavim jedini sam ja koji to želi, jer opera odbija. retko, ali stvarno retko uspem, obično krene ispočetka da skida.

da li je moguće to da popravim :?:

ako nije, da li da razmišljam možda o promeni browsera :?:

možda je rešenje da isključim transfer u operi a da instaliram neki individualno :?: ako to treba da uradim, zanima me kako se isključuje operin zato što kada sam instalirao download accelerator uvek mi je opera bila glavna iako sam svaki put podešavao da accelerator bude default :?

voleo bih da zadržim operu, ali videću prvo vaše savete :arrow: dakle :(
 
odlicno pitanje ja sam cak mislio da to zavisi od linka sa koga skidas ali izgeda da nije tako... pazi kad firefox kad iskljucis cak nema ni mogucnost da pokusa da nastavi download tako da ga sad retko i koristim, inace koristim operu 8
 
sale1504:
odlicno pitanje ja sam cak mislio da to zavisi od linka sa koga skidas ali izgeda da nije tako... pazi kad firefox kad iskljucis cak nema ni mogucnost da pokusa da nastavi download tako da ga sad retko i koristim, inace koristim operu 8

izvini, nisam te baš najbolje razumeo. ako koristiš operu, šta koristiš za skidanje podataka :?: i kakve veze ima firefox :shock:
 
Nemam pojma, ali ja sam primetio (u Operi) da kada često prekidam transfer, dobijem na kraju oštećen fajl, kojeg je naravno nemoguće otvoriti.

Iskreno, Opera je uvek bila problematična sa tim downloadom. Recimo dosta puta program zna sam da prekine transfer, a meni često neće da ispiše veličinu fajla koji se skida i preostalo vreme, već samo ispisuje neke bezveze brojeve... :?
 
DabaMAN:
Nemam pojma, ali ja sam primetio (u Operi) da kada često prekidam transfer, dobijem na kraju oštećen fajl, kojeg je naravno nemoguće otvoriti.

Iskreno, Opera je uvek bila problematična sa tim downloadom. Recimo dosta puta program zna sam da prekine transfer, a meni često neće da ispiše veličinu fajla koji se skida i preostalo vreme, već samo ispisuje neke bezveze brojeve... :?

znači da to nije samo do mene. a kako bi mogao da isključim taj transfer u operi da bi mi bio default-ni neki drugi programčić za transfer :?:
 
Ne znam za verziju 8, ali 7.54 kod mene radi bez problema, čak sam uspevao i sutradan da nastavim prekinut prenos (pod uslovom da se ne ocisti 'cache', ni rucno ni preko 'Delete private data'), jedino što ponekad zna da zaglavi, čak i kod malih fajlova ali je najčešće problem u zauzetosti servera.
 
Bilo slicnih tema ali moras da otvoris novu.
A bilo je i istih tema, samo sa starijom verzijom.
1.Kod starijih verzija Opere, nakon restarta programa nemoguce je bilo nastaviti download na prekinutom mestu jer se cache praznio automatski po zatvaranju.
2.Kod novijih verzija (cini mi se od 7.23) nastavak download-a je moguc. A zasto nekad prekida imas objasnjeno u nekoj od vec postavljenih tema, pa ako te interesuje ti trazi.
3.Ako zelis da skidas nesto pomocu download managera, pljuni u sake pa i ti nesto uradi i ne cekaj da se sve 'samo' uradi.
Ja koristim Mass Downloader i kad hocu da skinem nesto to radim:
1.desni klik na link
2.Copy link adress
3.Udji u zeljeni program i tu negde importuj link ili sta vec treba.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top