Otvoriti prodavnicu???

odes lepo u svoju opstinu ili u opstinu kojoj pripada radnja.
tamo ti oni sve lepo sazvacu,
kupis fiskalnu kasicu,
i placas pausalno porez.
i ziveli su srecno i radosno do kraja sveta.... :lol:
 
FemmeFatale:
Znaci,moze da se pausalno placa porez kad se bavis trgovinom.Od cega zavisi da li ces pausalno placati porez(mislila sam da ima veze sa sifrom delatnosti)?

pausalci ostvaruju godisnji promet do 2.000.000 din, a preko toga vec nisu pausalci. To je sto se tice poreza na dobit, a porez na promet mora da se placa dva puta mesecno nesto od 5 od 15 i 25 u mesecu.
 
lepo je biti gazda prodavnice, ali kad izgurate 5-6 godina sa tom prodavnicom. Onda tek stvari pocinju da dolaze na svoje mesto. Necu nikog da obeshrabrim, ali iz svog iskustva pricam, samo debeli zivci i odricanje od mnogo cega da bi sve bilo ok.
Ako niste na to spremni, bolje odustanite od prodavnice i plasirajte kapital na neki laksi i sigurniji nacin.
 
Bez 5000e i ne razmišljaj.....

Mada , ako je prehranbena možeš da se igraš na onih 60 dana odloženog.... ali.....


Inače sve može, i svuda ti treba dobar jezik i jaki mišići....

I što više žena imaš to će biti bolje za tebe....Svaka recka , neki popust.....neka caka....Zavalne su one i kad ne tražiš zahvalnost........
 
Pre nego što bilo šta otvoriš, ispitaj tržište, ima li interesovanja za takvom prodavnicom, ima li interesovanja za takvom robom, kakva je konkurencija, kakvi su u poslovanju, kakvi su nabavljači, i ima li narod para za to što hoćeš, pa onda razmišljaj o svemu ostalom :wink: :wink:
 
duleNS:
lepo je biti gazda prodavnice, ali kad izgurate 5-6 godina sa tom prodavnicom. Onda tek stvari pocinju da dolaze na svoje mesto. Necu nikog da obeshrabrim, ali iz svog iskustva pricam, samo debeli zivci i odricanje od mnogo cega da bi sve bilo ok.
Ako niste na to spremni, bolje odustanite od prodavnice i plasirajte kapital na neki laksi i sigurniji nacin.
A moje iskustvo je ..Uzeo sam lokal koji dotada nikad nije radio blizu pijace .Pokrenem brzu hranu ide traljavo ,kirija 150E mali lokal, ja sam uporan navlacim robu ,sirim asortiman ,kao to pocinje da mrda ali naravnio skace i kirija malo malo pa za po 50 E gore. Stigli smo do 300E i ja odem i kazem gazdarici da je to za taj lokal previse .Naravno nju za to boli uvo..Koliko god da radis ako nemas svoj lokal na dobrom mestu , treba da se sklopi svemir da imas neku vajdu...
 
klasicna navlakusa....
i kod mene u komsiluku ima jedan takav, godinu dana te pusti da radis pa duplira kiriju, pa ako prodje prodje, a ako ne ima drugih koji hoce taj lokal...
ps meni duguje 150dm od pre par godina, pravi se blesav, a privatnike cepa po 300e mesecno.
Ali nisu svi takvi.... opet napominjem da necu nikog da obeshrabrim, gazda mog lokala vec 3-4 godine drzi normalnu kiriju, ima covek 10tak lokala pa je zadovoljan
 
duleNS:
klasicna navlakusa....
i kod mene u komsiluku ima jedan takav, godinu dana te pusti da radis pa duplira kiriju, pa ako prodje prodje, a ako ne ima drugih koji hoce taj lokal...
ps meni duguje 150dm od pre par godina, pravi se blesav, a privatnike cepa po 300e mesecno.
Ali nisu svi takvi.... opet napominjem da necu nikog da obeshrabrim, gazda mog lokala vec 3-4 godine drzi normalnu kiriju, ima covek 10tak lokala pa je zadovoljan
Ma verovatno ,noramalan covek a ovi su nezasiti,imaju dedu deviznog penzionera i nemaju parametre za zaradjivanje novca.Samo svet je mali a nismo ostavljali koske za sobom ko god da hoce taj lokal sigurnio ce da me pita ioli bar komsije a ja ne volim da lazem...Iskreno pricam da se ljudi ne pecaju na rec to ovde ne znaci nista .Samo jak ugovor i otkazni rok od bar 6 meseci pa ko hoce neka radi.
 
Gandi:
Sta mi je sve potrebno da otvorim prodavnicu, npr. pice na veliko i malo, za pocetak?
KOji papiri i gde i koliko to kosta?
:lol: :lol: :lol:
Hvala na pomoci!!!

Cisto iz zanimljivosti da ti kazem sta ti treba da otvoris pordavnicu u Slovackoj na primer: nista i ne kosta nista -
nikakvi papiri, nego odes u opstinu i podneses zahtev, odmah mozes da pocnes da radis, a papiri su gotovi za 7 dana.
To je sve besplatno, jos ti daju 1000 eura pomoc isto odmah.(od toga 750 ti daje EU a 250 slovacka drzava)
 
e kazes brze hrane...toga na svakom koraku i svuda ponuda ISTA. znaci isti sendvici svuda. onda..kaze "posno"... o posnoj hrani nemaju veze s vezom. znaci tunjevina je tamo sve sto je posno..a caka je da se riba jede relativon retko. za ostalo pogledati pravoslavni kuvar. mnogo cesve ide "na vodi" ili povrce. ali to kao ne bi prolazilo. ok..mozes ti da skrpis svoj sendvic nekako. ali evo sad ide uskrsnji pa posto ce svaka prodavnica da ima ukupno 3 proizvoda koja mogu da posluye...hm
onda meni je to uzasno skupo...mislim das 70dinara za pet zalogaja, kad pravis kuci to ispadne garant uvr glave 20 dinara. ali eto ljude pritera i sta ce.
zar te brze hrane ne mogu da funkcionisu kad bi cena bila bas bas mala.....zar ne bi onad svi isli tamo...ok monopol?
pa onda kad greju salatu mislim mene bilo blam da im kazem ali zar nemaju mozga, ok mozda bih i ja grejala
joj kako smo jadni al shta ces to su chari ovdasnjeg yivota.....kad bismo umeli to da prodamo strancima..kao...2 dana u bgd ziveti kao odmorodac...
ma sve je iok al reko da i ja kazem koju.
 
ma kod nas je sve uzasno neprecizno...ali aj da kazes nisam ni ja cvecka..ali opet ja o ovoj temi mada ovo nije amerika pa da se neko time pozabavi...nego kao to je sitna glupost...pocecu da im delim pamflete shta se jede za crkvene praznike, mogli bi da zarade od toga, al ih mrzi da se trude...mada i ne bi..to je jeftino...meni je bezobrazno 100 din za bedni sendvich..sad ispade da se hvalim al brate kad si vec nakacio brojanicu i imash pekaru otidi i korak dalje i informisi se ali nije on kriv izvinite ja sam opterecena!!!!!! ali kao da su svi ljudi na svetu mesozderi
 
jagodica:
ma kod nas je sve uzasno neprecizno...ali aj da kazes nisam ni ja cvecka..ali opet ja o ovoj temi mada ovo nije amerika pa da se neko time pozabavi...nego kao to je sitna glupost...pocecu da im delim pamflete shta se jede za crkvene praznike, mogli bi da zarade od toga, al ih mrzi da se trude...mada i ne bi..to je jeftino...meni je bezobrazno 100 din za bedni sendvich..sad ispade da se hvalim al brate kad si vec nakacio brojanicu i imash pekaru otidi i korak dalje i informisi se ali nije on kriv izvinite ja sam opterecena!!!!!! ali kao da su svi ljudi na svetu mesozderi
Faco mala 8) 8) 8) ...
 

Back
Top